صفحه 117 از 165 نخستنخست ... 1767107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,161 تا 1,170 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام امید عزیز
    همون کاری که ن.و گفته بکن، یه روز دیگه هم برو از یکی دیگه شون بپرس مطمئن شی.
    چیزی که مسلمه اینه که ضامن اگر کارمند باشه و کارگزینی شون هم تایید بکنه دیگه محضر چی کارست؟ احتمالا با روش قبلی (ضمانت نامه محضری) مشکلاتی بوجود اومده (خیلی ها رفتن، برنگشتن!) حالا اینا این راه رو گذاشتن. شاید هم مسئولش اون روز اطلاع کافی نداشته.
    کسی میدونه در حالت کلی ضامن چه چیزی رو دقیقا باید ضمانت کنه و اگر طرف برنگرده ضامن رو چی کار می کنند؟
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Senior Member smehdie آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در شرایط خروج از کشور برای زیارت عراق نوشته که :
    سفرهاي زيارتي عراق وعربستان : 500 هزارتومان وجه نقد + تعهد نامه محضري ضامن
    ولی من رفتم که نظام وظیفه ، حرفی از تعهد محضری نزد !! یک فرم داد و گفت که باید بالاش را خودت پر کنی و پایینش را ضامن کارمند پر کنه و امضا بکنه و کارگزینی محل خدمت ضامن پایینش را مهر بکنه. بعد اینو با فیش حقوقی ضامن بیار اینجا.
    ولی از خیلی ها پرسیدم ، گفتند که باید برید محضر و اونجا تعهد محضری بدین و . . .
    حالا من موندم که چیکار کنم !! چون نمیتونم وقت این ضامنم را خیلی بگیرم. بگم فرم را ببره کارگزینی !؟ یا برای تعهد محضری اقدام بکنم !!!؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید. خیلی ممنون
    منم نظرم اینه که شما برو نظام وظیفه یه با دیگه بپرس و بعدشم هم ازش بپرس قضیه این تعهد محضری چیه؟لازمه یا نه؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام امید عزیز
    چیزی که مسلمه اینه که ضامن اگر کارمند باشه و کارگزینی شون هم تایید بکنه دیگه محضر چی کارست؟ احتمالا با روش قبلی (ضمانت نامه محضری) مشکلاتی بوجود اومده (خیلی ها رفتن، برنگشتن!) حالا اینا این راه رو گذاشتن. شاید هم مسئولش اون روز اطلاع کافی نداشته.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط smehdie نمایش پست ها
    منم نظرم اینه که شما برو نظام وظیفه یه با دیگه بپرس و بعدشم هم ازش بپرس قضیه این تعهد محضری چیه؟لازمه یا نه؟
    خیلی ممنون دوستان از راهنمایی تان.
    اگه بقیه دوستان هم اطلاعاتی داشتند ممنون میشم در این مورد راهنمایی بفرمایند.
    خیلی ممنون

کسی میدونه در حالت کلی ضامن چه چیزی رو دقیقا باید ضمانت کنه و اگر طرف برنگرده ضامن رو چی کار می کنند؟
    در این برگه ضمانتی که به من دادند محتواش به این صورته تقریبا :
    اینجانب .... در ... شاغل به خدمت هستم. به عنوان ضامن ، مراجعت آقای ... را در موعد مقرر ... تضمین می نمایم و متعهد میگردم در صورت عدم بازگشت مبلغ 50 میلیون ریال پرداخت نمایم. در صورت عدم پرداخت ، سازمان وظیفه عمومی مجاز است این مبلغ را از اینجانب وصول نموده و بنده حق اعتراضی ندارم !!

موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در شرایط خروج از کشور برای زیارت عراق نوشته که :
    سفرهاي زيارتي عراق وعربستان : 500 هزارتومان وجه نقد + تعهد نامه محضري ضامن
    ولی من رفتم که نظام وظیفه ، حرفی از تعهد محضری نزد !! یک فرم داد و گفت که باید بالاش را خودت پر کنی و پایینش را ضامن کارمند پر کنه و امضا بکنه و کارگزینی محل خدمت ضامن پایینش را مهر بکنه. بعد اینو با فیش حقوقی ضامن بیار اینجا.
    ولی از خیلی ها پرسیدم ، گفتند که باید برید محضر و اونجا تعهد محضری بدین و . . .
    حالا من موندم که چیکار کنم !! چون نمیتونم وقت این ضامنم را خیلی بگیرم. بگم فرم را ببره کارگزینی !؟ یا برای تعهد محضری اقدام بکنم !!!؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید. خیلی ممنون
    سلام امید عزیز
    موفق باشید
    سلام دوستان
    من امروز همراه با ضامنم رفتیم اداره شان برای تکمیل اون فرمی که گفته بودم. ولی متاسفانه کارگزینی اون اداره (آموزش و پرورش) گفت که ما فقط فرم های اداره خودمون را مهر میکنیم !!!!! و اون فرمی که نظام وظیفه داده بود را مهر نکرد !! گفتیم پس خودتون یک ضمانت نامه بنویسین. گفتن که ما فقط به بانک ضمانت نامه می نویسیم !!!!!! فقط یک گواهی دادن خطاب به نظام وظیفه که فلانی کارمند اینجاست.
    رفتم نظام وظیفه. اون گواهی آموزش و پرورش را قبول نکردن و گفتن که ما فقط فرم های خودمون را قبول داریم !!!! (کلا همه فقط خودشونو قبول دارن !!)
    در نتیجه یک فرم دیگه داد که بریم دفترخانه اسناد رسمی و تعهد محضری بدیم و . . .
    من از دو تا دفترخانه پرسیدم. یکی گفت 78 هزار تومن ، یکی هم گفت 102 هزار تومن !!
    از دوستان کسی خبر داره دفترخانه ها چند میگیرن برای این تعهد محضری !!؟
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

سلام
    دوستان من واسه ارایه مفاله در فرانسه اجازه خروچ گرفتم ولی ویزام رد شد حالا می خوام بدونم با این اجازه خروجم میشه برم ترکیه یا دوبی یه دورکی بزنم یا نه؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط akhakhi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من واسه ارایه مفاله در فرانسه اجازه خروچ گرفتم ولی ویزام رد شد حالا می خوام بدونم با این اجازه خروجم میشه برم ترکیه یا دوبی یه دورکی بزنم یا نه؟!
    نه نمیشه. چون مجوز رو برای فرانسه گرفتید جای دیگه نمیشه باهاش رفت

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    نه نمیشه. چون مجوز رو برای فرانسه گرفتید جای دیگه نمیشه باهاش رفت
    شما تجربه ای در این زمینه دارید؟ خیلی از بچه های همین فروم این کار و کردن.
    مامور کنترل گذرنامه خیلی وقت ها اصلا بلیت رو نگاه نمیکنه!

سلام
    ممکنه برگشتید موقع پس گرفتن وثیقه اذیت بشید یا براتون تا چند ماه محدودیت خروج بذارن (تا حالا ندیدم اما میتونن همچین کاری کنن!) اما اینکه نذارن برید تا حالا برخورد نداشتم.
    دوست مون E47 تجربه شون رو بگن اطلاعات مون تکمیل میشه.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

شما تجربه ای در این زمینه دارید؟ خیلی از بچه های همین فروم این کار و کردن.
    مامور کنترل گذرنامه خیلی وقت ها اصلا بلیت رو نگاه نمیکنه!

ممکنه برگشتید موقع پس گرفتن وثیقه اذیت بشید یا براتون تا چند ماه محدودیت خروج بذارن (تا حالا ندیدم اما میتونن همچین کاری کنن!) اما اینکه نذارن برید تا حالا برخورد نداشتم.
    دوست مون E47 تجربه شون رو بگن اطلاعات مون تکمیل میشه.

موفق باشید
    قانونشون به این صورت هست که شما وقتی مجوز خروج برای جایی میگیرید (حالا یا سیاحتی، یا علمی و یا زیارتی) یه تعهد میدید مبنی بر اینکه اگر در برگشتتون تاخیر داشتید یا به کشور دیگه ای مسافرت کردید نظام وظیفه حق داره که وثیقه شما رو برداره. حتی ممکنه تا مدتی اجازه خروج بهتون نده. این که شما به یه کشور دیگه مسافرت کنید رو میشه از روی پاسپورتتون فهمید. وقتی که شما برگشتید پاسپورت شما رو چک میکنن. اگر مهر خروج یا ورورد به یه کشور دیگه (به جز اونی که براش بهتون مجوز دادن) توی پاسپورت باشه خب متوجه میشن.

کسانی که مجوز خروج گرفتند میتونن اول برن و مجوز رو باطل کنند (برای باطل کردنش باید بعد از 5 روز از اتمام دوره ی مجوز برن وثیقه رو بردارن. یا اگر خواستند قبل از اتمام دوره مجوز رو باطل کنند نظام وظیفه وثیقه رو پس میده و پاسشون رو باطل میکنه). بعد از باطل کردن مجوز، یه مجوز خروج جدید بگیرن. مثلا از دانشگاه نامه ببرن نظام وظیفه برای سفر تفریحی به کشوری که میخوان برن. 20 روز اجازه خروج میدن و همیشه هم میدن. محدودیت نداره. شما هر سال میتونی هر چند بار که میخوای از کشور خارج شی. اما با مجوز از دانشگاه برای سفر سیاحتی یا علمی، یا نامه از کاروان زیارتی برای سفر زیارتی. زمان هاش فرق داره فقط. سفر سیاحتی رو میدونم که حداکثر 20 روزه.

Local Moderator

سلام

کلیت پاسخ E47 درسته، ولی مورد به مورد فرق داره.
    اگه در نامه ای که اداره اعزام با هزینه شخصی خطاب به اداره گذرنامه صادر کرده ذکر شده باشه که "خروج نامبرده از تاریخ XXXX تا تاریخ XXXX به دفعات از کشور بلامانع است" در اون صورت فکر نمیکنم مشکلی باشه. برای مثال ممکنه ایشون از کشور خارج شده باشه و منتظر بوده که جواب ویزاش بیاد، حالا از شانس بدش متوجه شده که ویزا رد شده. در نتیجه به قانون احترام گذاشته و برگشته.

البته تجربه‌ی شخصی ندارم! تنها چیزی که مطمئنم اینه که شما با گذرنامه ای که در دست داری میتونی بدون مشکل کشور رو به هر مقصدی ترک کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    کلیت پاسخ E47 درسته، ولی مورد به مورد فرق داره.
    اگه در نامه ای که اداره اعزام با هزینه شخصی خطاب به اداره گذرنامه صادر کرده ذکر شده باشه که "خروج نامبرده از تاریخ XXXX تا تاریخ XXXX به دفعات از کشور بلامانع است" در اون صورت فکر نمیکنم مشکلی باشه. برای مثال ممکنه ایشون از کشور خارج شده باشه و منتظر بوده که جواب ویزاش بیاد، حالا از شانس بدش متوجه شده که ویزا رد شده. در نتیجه به قانون احترام گذاشته و برگشته.

البته تجربه‌ی شخصی ندارم! تنها چیزی که مطمئنم اینه که شما با گذرنامه ای که در دست داری میتونی بدون مشکل کشور رو به هر مقصدی ترک کنی.
    درسته. در اون صورت که اجازه خروج شما مکرر باشه، شما میتونید چند بار برید و برگردید و یا به کشور دیگه ای هم سفر کنید. اما در هر صورت تاخیر باعث میشه که نظام وظیفه اجازه برداشت وثیقه شما رو داشته باشه. شاید بشه با قانع کردنشون بابت تاخیر وثیقه رو ازشون گرفت. من شنیدم کسانی این کار رو کردند.
    مثلا شنیدم که طرف اجازه خروج 2 ماهه داشته اما بعد از 3 ماه برگشته و تونسته وثیقه رو هم پس بگیره.
    حالت دیگه ای که شنیدم این بوده که طرف اجازه خروج کوتاه مدت داشته اما رفته و 8 ماه بعد اومده. وثیقه ش رو گرفتد اما وقتی برگشته کاری باهاش نداشتند.
    این ها شنیده هاست. برای هر کیس خاص باید رفت نظام وظیفه و دقیق سوال پرسید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)