صفحه 12 از 165 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    توی مهلت 6 ماه ی بعد از فارغ شدن از لیسانس هم میشه برای سفر زیارتی پاسپورت گرفت؟
    خیر فقط باید دانشجو باشید
    بعدش فقط با نامه پذیرش میشه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

سلام دوستان!من هر چقدر تو تاپیک های دیگه می چرخم بیشتر گیج می شم!

ظاهرا سفارت کاری با نوع و مهر داخل پاسپورت نداره بنابراین تصمیم گرفتم یه پاسپورت زیارتی جور کنم و ببرم براشون تا کارای ویزام زود شروع شه.

برای این کار یه کاغذ از یه موسسه زیارتی گرفتم که مثلا من دارم می رم سوریه(سوریه هم به این خاطر که گفتم عراق که حساب کتاب نداره یهو می گن مرزا بسته شد و گذرنامه رو ندن! عربستان هم که
    شنیدم سیستم گذرنامه ایش طولانی ممکنه بشه! ) خلاصه با یه نامه اشتغال به تحصیل رفتم اداره روابط بین الملل دانشگاه، ازونجا هم آموزش و خلاصه یه نامه که رو نوشت شده به اداره نظام وظیفه استان
    سمنان(مثل اینکه هر شهری می شه گرفت) بهم دادن! حالا یه سوال دارم!

برای زیارتی مستقیم میری نظام وظیقه؟؟؟؟ و این وسط وزارت علومی در کار نیس؟؟؟ یا نه؟ اگه جواب اینه که باید برم وزارت علوم! پس چرا بالای نامه زده به اداره نظام وظیفه استان سمنان!؟؟؟؟

حالا یه سوال دیگه. شنیدم که می گن چون سوریه سفارت آمریکا داره و رفتن به اونجا بی دردسره و خیلییا ازونجا در رفتن!! بنابراین دیگه برای اونجا 15 ملیون چک قبول نمی کنن! و حتما پول نقد می خوان. در این مورد چیزی می دوننین.

وسوال آخر اینکه برای رفتن به مرحله بعد(وزارت علوم یا نظام وظیفه!!!) چه مدارکی باید داشته باشم! سایت های epolice و police.ir با هم فرق داره مدارکشون!

(ببخشید یه سوال دیگه!؟) اینکه میگن : برای چک حتما باید ضامن چک هم باشه. آره؟(یعتی من بابای 60 سالمو این همه راه بکشونم بیارم که ببنینش؟!)

ممنون می شم از جواب های کاملتون.

Junior Member

پیش فرض گرفتن وقت از سفارت آمريكا قبل از داشتن پاسپورت

دوستم دو ماه از سربازيش مونده و يه پذيرش از يه دانشگاه توي امريكا گرفته. چون تا دو ماه ديگه پاسپورت نميگيره نمي دونه جا هايي كه ازش شماره پاس ميخوان، مثل گرفتن وقت از سفارت، بايد چيكار كنه. كسي ميتونه راهنمائي كنه؟ ممنون.

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت از سفارت آمريكا قبل از داشتن پاسپورت

say them you have not any yet. they accept
    راه، همان است که تو می‌روی.

سلام
    من یه سوال در مورد پاسپورت داشتم.
    سال 83 از طرف دانشگاه، عمره رفتیم و اونجا بهمون پاسپورت دادن. کسی می دونه که با همین پاسپورت هم من می تونم اقدام کنم؟ یا چون من مشکل خروج از کشور دارم باید کارای گرفتن پاسپورت و دوباره انجام بدم
    ممنون از کمکتون

وضعيتتون رو بيشتر توضيح بديد تا شايد بتونيم كمكتون كنيم
    كسي كه اهدا ميكند مهربانانه برايش جبران ميشود .

سلام
    من دانشچوی ارشد هستم و تا شهریور برای دفاع فرصت دارم
    الان از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و بعد از تموم شدن فوق مثل خیلی ها مشکل سربازی برای خروج دارم.
    در حال حاضر هم از دو تا دانشگاه پذیرش دارم که فاندش هنوز مشخص نیست
    در مورد پاسپورت هم سال 83 که دانشجوی لیسانس بودم از طرف دانشگاه عمره رفتم. نمی دونم که با همین پاسپورت می تونم اقدام کنم یا نه اگه اطلاعات خاصی در مورد پاسپورت هست لطفا بگین که بیشتر توضیح بدم
    مرسی از کمکتون

Senior Member

سلام،
    تا جایی که من می دونم به شما پاسپورت با 5 سال اعتبار داده میشه، یعنی با توجه به اینکه دو سال پیش پاسپورت رو گرفتید باید هنوز هم معتبر باشه، اما مهر خروجی که روی پاسپورت شما می خوره برای فقط یک بار خروج و اون هم در تاریخ مشخص شده هست. پس در این صورت پاسپورت شما معتبر هست اما اجازه خروج ندارید که خوب می تونید با استفاده از همون پاسپوت برای ویزا اقدام کنید.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

دقيقا حرف هاشميان درسته. همون پاسپورت معتبره و ميتونيد ازش استفاده كنيد. شما فقط بايد براي رفتن به قبرس يا كشور ديگه مهر خروج با مجوز نظام وظيفه بگيريد، همين!!
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

نقل قول نوشته اصلی توسط BahmanAb
    من تو فروم سرچ كردم و اينايي رو كه گفتيد ديدم. تاكيد سوال من روي اين قسمت بود كه آيا حتما الان من بايد فارق التحصيل باشم كه بهم اجازه خروج بدن؟
    بله لطفا به این قسمت توجه داشته باشید (فارغ التحصيلي ) چون در صورت فارغ التحصيلي روند تقریبا معلومه.

آیا کسی که هنوز کار آموزی رو تموم نکرده و تابستون باید بره کار آموزی هیچ جوری نمیشه قبل از اتمام اون بره خارج از کشور (مقاله و ... هم هوچ نداشته باشه که بره ارایه بده. کنفرانس هم هوچ. ولی فقط پذیرشو گرفته باشه )؟
    من شنیده ام دانشگاه میتونه یه نامه ای چیزی بده.
    no idea
    ?
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)