صفحه 123 از 165 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : شرایط جدید خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadalipour نمایش پست ها
    سلام، من در حال حاضر دانشجوی دکتری هستم و اپلای کردم. تصمیمم اینه که تا موقع رفتن انصراف ندم. فعلا معافیت تحصیلی دارم برای سربازی و حالا میخوام برای پاسپورت و اجازه خروج برای گرفتن ویزای آمریکا از بند خروج برای سفر تفریحی استفاده کنم و برم دبی. از دوستان سوال داشتم که آیا متنی که نظام وظیفه برای ضمانتنامه برای خروج از کشور برای سفر تفریحی خطاب به بانک میده (یا در واقع متن ضمانتنامه برای سفر تفریحی) با متنی که برای معافیت تحصیلی برای تحصیل در دکترا در خارج از کشور میده فرقی میکنه؟ در واقع من که الان در حین تحصیلم و میخوام برای گرفتن ویزا با دادن وثیقه 15 میلیونی سفر تفریحی برم دبی و بعدا از تحصیل انصراف بدم و مجددا با دادن وثیقه 15 میلیونی معافیت تحصیلی بگیرم ، میخوام بدونم که آیا وثیقه ای که برای سفر تفریحی میگیرم با وثیقه بعدی فرقی داره یا نه و ایا میشه با یک ضمانتنامه هر دو کار رو کرد. اگر دوستان متن ضمانتنامه رو هم داشته باشند ممنون میشم بنویسید که توش چی نوشته
    متنش فرقی خاصی نداره ولی زمانش فرق داره که همین باعث میشه نتونید از یه وثیقه دوبار استفاده کنید.
    یعنی در سفر تفریحی نوشته میشه 20 روزه، ولی در سفر دانشجویی نوشته میشه 1 ساله + تمدید خودکار در تاریخ سررسید.

Junior Member

سلام

تعداد دفعات خروج از کشور با وثیقه 15 میلیونی (یعنی با گواهی فراغت از تحصیل) بعد از فراغت از تحصیل و در مدت زمان فرجه 1 ساله چند بار است؟ لطفا در صورتی که مطلع هستید پاسخ دهید.

ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط zazoz نمایش پست ها
    سلام

تعداد دفعات خروج از کشور با وثیقه 15 میلیونی (یعنی با گواهی فراغت از تحصیل) بعد از فراغت از تحصیل و در مدت زمان فرجه 1 ساله چند بار است؟ لطفا در صورتی که مطلع هستید پاسخ دهید.

ممنون
    برای دانشجویان که محدودیتی نیست:

11. آيا صدور مجوز خروج براي دانشجويان از سوي وظيفه عمومي محدوديت دارد؟
    خير صدور مجوز خروج در هر ترم تحصيلي از نظر وظيفه عمومي هيچ محدوديتي ندارد. (منبع)

برای فارغ التحصیلان هم تا جایی که شنیدم در 6 ماهه ی نخست 1 بار به مدت 20 روز و در 6 ماهه ی دوم هم 1 بار به مدت 20 روز به شرط داشتن برگ سبز.
    ولی این اطلاعات صرفا از این و اون شنیده شده و هیچ پایه و اساسی نداره! در قوانین هم هیچ بند صریحی نتونستم پیدا کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    برای دانشجویان که محدودیتی نیست:

11. آيا صدور مجوز خروج براي دانشجويان از سوي وظيفه عمومي محدوديت دارد؟
    خير صدور مجوز خروج در هر ترم تحصيلي از نظر وظيفه عمومي هيچ محدوديتي ندارد. (منبع)

برای فارغ التحصیلان هم تا جایی که شنیدم در 6 ماهه ی نخست 1 بار به مدت 20 روز و در 6 ماهه ی دوم هم 1 بار به مدت 20 روز به شرط داشتن برگ سبز.
    ولی این اطلاعات صرفا از این و اون شنیده شده و هیچ پایه و اساسی نداره! در قوانین هم هیچ بند صریحی نتونستم پیدا کنم.
    ممنون ولی تا حالا یعنی موردی دیده نشده که 2 بار در طول فرجه یکساله خارج شده باشه؟ برگ سبز چی هست؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط zazoz نمایش پست ها
    ممنون ولی تا حالا یعنی موردی دیده نشده که 2 بار در طول فرجه یکساله خارج شده باشه؟ برگ سبز چی هست؟
    چرا دیده شده! زیاد هم دیده شده ولی قانونی در این مورد نتونستم پیدا کنم.
    دفترچه آماده به خدمت رو که ارسال کنی بعدش برات یه نامه ای میاد که تاریخ اعزام رو توش نوشته، اصطلاحا به این نامه میگن برگ سبز.

من تمام مراحل رو انجام دادم و تا چند ماه دیگه دارم میرم فقط کسی میدونه بعد از اینکه درسم تموم شد چقدر وقت دارم برگردم برای سربازی تا بهم غیبت نخوره؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin2020 نمایش پست ها
    من تمام مراحل رو انجام دادم و تا چند ماه دیگه دارم میرم فقط کسی میدونه بعد از اینکه درسم تموم شد چقدر وقت دارم برگردم برای سربازی تا بهم غیبت نخوره؟
    قوانین که فرقی نداره!
    فارغ التحصیلان تا 1 سال بعد از فراغت در فرجه تحصیلی هستند (حالا چه خارج چه داخل).

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

دوستان سلام
    یه کمک فوری نیاز دارم اگر کسی تو این زمینه اطلاعات داره خاهشن کمک کنه.
    من از بهانه ی سفر زیارتی استفاده کردم و پاسپورت گرفتم که در واقع یکبار برای من اجازه خروج از کشور صادر شده اما خارج نشدم!
    حالا برای مقصد اصلی(با بهانه سفر غیر علمی و دیدار با اقوام) که میخام خارج شم باید دوباره از دانشگاه نامه بگیرم ببرم نظام وظیفه تا دوباره اجازه خروج از کشور بدن
    آیا دانشگاه دوباره این نامه رو به من میده؟؟
    اگرم بده آیا وزارت علوم تایید میکنتش؟
    چون یه جا خوندم ظاهرن این نامه برای هر دانشجو در طول یک ترم بیشتر از یکبار صادر نمیشه!
    دوستان اگر اطلاعاتی دارید بدید که قضیه خیلی حیاتیه!

Banned

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush747 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    یه کمک فوری نیاز دارم اگر کسی تو این زمینه اطلاعات داره خاهشن کمک کنه.
    من از بهانه ی سفر زیارتی استفاده کردم و پاسپورت گرفتم که در واقع یکبار برای من اجازه خروج از کشور صادر شده اما خارج نشدم!
    حالا برای مقصد اصلی(با بهانه سفر غیر علمی و دیدار با اقوام) که میخام خارج شم باید دوباره از دانشگاه نامه بگیرم ببرم نظام وظیفه تا دوباره اجازه خروج از کشور بدن
    آیا دانشگاه دوباره این نامه رو به من میده؟؟
    اگرم بده آیا وزارت علوم تایید میکنتش؟
    چون یه جا خوندم ظاهرن این نامه برای هر دانشجو در طول یک ترم بیشتر از یکبار صادر نمیشه!
    دوستان اگر اطلاعاتی دارید بدید که قضیه خیلی حیاتیه!
    دوست عزیز نه دانشگاه چنین کاری میکنه نه وزارت علوم چنین نامه ای رو تایید میکنه. اگر تهران هستی میتونی یک سر بری وزارت علوم روزانه ببینی چند نفر از چنین مراجعانی درست از پا دراز تر برمیگردند. من چند وقت پیش یکی رو دیدم دانشجوی ارشد بود صنعتی شیراز استادش برای یه دوره تحقیقاتی یا همچین چیزی معرفیش کرده بود بره تسکوباما بنده خدا رو چند بار بالا پایین فرستادند و آخر سرم اجازه خروجش رو ندادند.

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    دوست عزیز نه دانشگاه چنین کاری میکنه نه وزارت علوم چنین نامه ای رو تایید میکنه. اگر تهران هستی میتونی یک سر بری وزارت علوم روزانه ببینی چند نفر از چنین مراجعانی درست از پا دراز تر برمیگردند. من چند وقت پیش یکی رو دیدم دانشجوی ارشد بود صنعتی شیراز استادش برای یه دوره تحقیقاتی یا همچین چیزی معرفیش کرده بود بره تسکوباما بنده خدا رو چند بار بالا پایین فرستادند و آخر سرم اجازه خروجش رو ندادند.
    تا جائی که من می‌دونم، شما اشتباه میگید. من همین چند وقت پیش از دانشگاه (دانشگاه تهران) برای سفر علمی نامه گرفتم، از آموزش کل دانشگاه پرسیدم که اگه بخوام همین ترم دوباره خارج شم می‌تونم؟ گفت اگه دانشکدتون تأیید کنه، مشکلی نیس، و تا حالا سابقه داشته که یه نفر تو یه ترم دوبار خارج بشه. تو وزارت علوم هم که اصلا کسی نیس بخواد چک کنه که شما واسه بار چندم دارید خارج میشید، چون سیستم کاملا دستیه، و فقط یه نفر هست که نامه شما رو پاراف میکنه، بعد، میرید اتاق رئیسش، براتون مهر و امضا میکنه. مگر اینکه اون آقا شما رو از دفعه قبل یادشون مونده باشه. گذشته از اینا، من از همون آقائی که پاراف میکنه پرسیدم اگه بخوام همین ترم دوباره خارج شم چی میشه، گفت ایشالا اون هم درست میشه. خواهش میکنم اگه کسه باتجربه‌تره یا از قوانین اطلاع بیشتری داره، لطفا شفاف‌سازی کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)