صفحه 13 از 165 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نمی دونم منظورتون از داشتن کارآموزی چیه، اما دو حالت داره، یا شما دانشجو هستی، یا اینکه فارغ التحصیل، اگر دانشجو باشی (یعنی توی ترم جاری، صرفنظر از اینکه ترم آخرت هست یا ترم اول، لیسانس هستی یا فوق یا هر چی)، می تونی به بهانه سفر علمی، سفر زیارتی و یا سفر تفریحی (این آخری رو فقط شنیدم، خودم کسی رو ندیدم) از کشور خارج بشی، در مورد سفر زیارتی توی ویکی نوشتم که دقیقاً چه مراحلی داره، در مورد سفر علمی هم سعی می کنم فردا به صورت کامل توضیح بدم.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian
    نمی دونم منظورتون از داشتن کارآموزی چیه، اما دو حالت داره، یا شما دانشجو هستی، یا اینکه فارغ التحصیل، اگر دانشجو باشی (یعنی توی ترم جاری، صرفنظر از اینکه ترم آخرت هست یا ترم اول، لیسانس هستی یا فوق یا هر چی)، می تونی به بهانه سفر علمی، سفر زیارتی و یا سفر تفریحی (این آخری رو فقط شنیدم، خودم کسی رو ندیدم) از کشور خارج بشی، در مورد سفر زیارتی توی ویکی نوشتم که دقیقاً چه مراحلی داره، در مورد سفر علمی هم سعی می کنم فردا به صورت کامل توضیح بدم.
    مرسی از توضیحت m.hashemian جان

راستش من الان ترم 8 لیسانس (ترم آخر - ان شا ا...) هستم و خب توی تیر تموم میشه ولی توی تابستون باید برم کارآموزی تا فارغ التحصیل بشم. از طرفی پاسپورتم هم اعتبارش تموم شده (=پاسپورت ندارم!) و باید یه نوشو بگیرم اما هدفم این نیست که فقط پاسپورت بگیرم بلکه میخوام بتونم قبل از فارغ التحصیلی برم قبرس درخواست ویزامو بدم که دیر نشه (clearance!!) حالا نمیدونم چه راهی مطمئنتر هستش (خروج برای GRE ... یا سفر تفریحی یا اصلا گفتن قضیه به دانشگاه یه طور صادقانه!!!)
    شما خبر ندارید؟

راستی
    در مورد سفر زیارتی توی ویکی نوشتم که دقیقاً چه مراحلی داره، در مورد سفر علمی هم سعی می کنم فردا به صورت کامل توضیح بدم.
    ما منتظریما
    موفق باشید

این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

Senior Member

من هم دقیقاً وضعیت شما رو دارم، یعنی ترم 8 هستم، و تونستم برای خروج به خاطر امتحان GRE از دانشگاه اجازه خروج بگیرم. البته هنوز پاسپورت رو بر اون اساس نگرفتم، اما در هر صورت دانشگاه اجازه خروج رو داد (سه روز برای سفر به امارات)

سلام،

می خواستم بدونم بعد از ثبت نام چه مدرکی به ما میدن که با اون بتونیم پاسپورت بگیریم؟

اگه email یا مدرکی میدن لطفا کسی از بچه ها اگه داره روی سایت برای دانلود بذاره تا ببینم ثبت نام قطعی شده و فرم یا Email اش چه جوریه.

ممنون

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

شما ايميلي كه GMAC بهتون مي زنه به عنوان ميل confirmation مي برين دانشگاهتون و اونجا يه نامه مي نويسه براي نظام وظيفه كه آقاي X با شماره نظام وظيفهء Y براي امتحان مي خواد بره كشور Z ... نظام وظيفه هم اون نامه رو مي گيره و يه نامه مي زنه براي بانك كه برين براي ادامهء كارها ...

شما ايميل confirmation كه براي ثبت نام GMAT دارين رو فقط بايد ببرين دانشگاه نه خود نظام وظيفه ! ... كه اون رو هم دانشگاه ازتون مي گيره ... من كسي رو سراغ ندارم كه خودش نامه ش رو داشته باشه ... اگه از دوستان كسي هست بذاره !

سوال از آقایان vahid1982 و mysm و البته سایر دوستان :
    سفارت فرانسه میگه باید پاسپورتت 6 ماه اعتبار داشته باشه! (برای شرکت در کنفرانس)
    از طرفی اجازه خروج نهایتا 45 روزه است!
    اینها با هم جور در میاد؟
    من برداشتم از صحبتهای شما دوستان این بود که چیزی که سفارت می خواد همون اعتباری است که پاسپروتامون 5 ساله است و مشکلی نیست و اون تاریخ محدود اجازه خروج براشون اهمیت نداره. و الا که اصلا نمیشه با هم جورش کرد...
    ممنون میشم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian
    من هم دقیقاً وضعیت شما رو دارم، یعنی ترم 8 هستم، و تونستم برای خروج به خاطر امتحان GRE از دانشگاه اجازه خروج بگیرم. البته هنوز پاسپورت رو بر اون اساس نگرفتم، اما در هر صورت دانشگاه اجازه خروج رو داد (سه روز برای سفر به امارات)
    m.hashemian جان
    3 روز اونهم با تاریخی که خودشون معلوم کنند (؟) که خیلی سخت هستش؟
    مهر خروج رو هم برای 3 روز میزنند یا یک ماهه هست؟
    thanks
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

Senior Member

منظورشون از اعتبار باقی مونده از پاسپورت شما هست، نه اجازه خروج، درسته؟ یعنی پاسپورت شما وقتی می گیری 5 سال اعتبار داره که کافی هست، حالا اجازه خروجی که روی اون پاسپورت خورده ممکنه کمتر از این مدت مثلاً یک ماه باشه. مشکلی ایجاد نمیکنه.

Senior Member

من خودم بهشون گفتم سه روز بزنن، خوب من گفتم دارم میرم امتحان بدم، و یه امتحان دادن هم که یه ماه طول نمی کشه که، نه؟ در ضمن من چون کاری به خروج نداشتم هر چی کمتر واسم میزد بهتر بود، به همین خاطر حتی خود آقاهه می خواست بزنه یه هفته، گفتم اگر امکان داره همون سه روز باشه بهتره، چون نمی خوام وثیقه من زیاد اینور بمونه. اون هم گفت باشه. نظام وظیفه هم که تا حالا داره بر اساس همین سه روز اقدام می کنه که اجازه خروج بده، حالا اینکه توی پاسپورت چی زده میشه نمی دونم، چون هنوز پاسپورت نگرفتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

اگر شما فارق التحصيل شده باشيد هم مي توانيد براي سفر زيارتي پاسپورت بگيريد. حتي اگر برگه اعزامتان را هم گرفته باشيد تا قبل از تاريخ اعزام مي توانيد.
    به عنوان يك اصل كلي يادتان باشه كه نظام وظيفه قانون به آن شكلي كه ما فكر مي كنيم نداره. همه چيز بستگي داره به حال سرهنگي كه امضا مي كنه. اگر يه دفعه گفت نه، چند روز بعد دوباره سر بزنيد كارتان را راه مي اندازند.
    Everything is possible

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)