صفحه 134 از 165 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    سلام.

من دانشجوی ترم آخر لیسانس هستم و میخوام برای مصاحبه ویزا از کشور خارج شم . ( مشمول هستم. )

تا جاییکه من متوجه شدم ، برای گرفتن مجوز خروج هم میشه 15 ملیون تومان نقد واریز کرد هم میشه سند ملکی داد هم میشه ضمانت بانکی داد.

1. میشه راجع به ضمانت بانکی توضیح بدین.

2. چرا اینجا هیچ کسی نیست که سند گذاشته باشه؟ آیا مشکلی داره این کار؟ میشه مراحلش رو بگین؟ مراحل اضافه تری داره ؟ یا تتمام مراحل به همون شکل گذاشتن 15 ملیون هست و فقط موقع واریز به جاش سند رو میگیرن ازمون؟

مرسی.
    دانشجویانی مشمولی که مشغول به تحصیلن و معافیت تحصیلی دارن برای خروج از کشور (سیاحتی) میتونن 15 میلیون تومن : 1-نقدی 2-ضمانت بانکی و یا 3-سند ملکی بذارن
    1- نقدی:
    مراحل:
    -درخواست صدور گواهی برای نظام وظیفه که دارای تاریخ خروج از کشور باشه از دانشگاه
    -مراجعه به نظام وظیفه و درخواست فرم واریز نقدی ضمانت که یه فرمی میده توش تاریخ خروج میزنه و شماره حساب قوامین داره که 15 میلیون رو بریزین توش.
    -میرین بانک قوامین 15 تومن میریزین به اون حساب و یه حساب به اسم خودتون باز میکنین که بعدا اونن 15 تومنو بریزن توش. فیش واریز (یا کپیش) و مدرک افتتاح حسابتون رو میبرید نظام وظیفه
    -اطلاعات رو میگیرن ثبت میکنن و بعد که ثبت شد ( معمولا همونروز یا فرداش) میرین اداره گذرنامه که یه نامه مجوز خروج بده(کارت ملی و شناسنامه و عکس همراتون باشه)
    -اگر واسه پاسپورت اقدام میکنین نامه ای که اداره گذر نامه داده و مدارک دیگه رو میبرین پلیس+10

2-ضمانت بانکی
    -درخواست صدور گواهی برای نظام وظیفه که دارای تاریخ خروج از کشور باشه از دانشگاه
    -مراجعه به نظام وظیفه و درخواست فرم ضمانت بانکی که یه نامه برای بانک میده و توش تاریخ خروج میزنه .
    -تو یه بانکی یه حسابی شما باید حداقل 15 تومن پول داشته باشین (یه درصدی((مثلا 10 درصد)) از این 15 تومن که بانک ضمانت میکنه رو باید نقدی بدین ینی اینکه تو حسابتون 13.5 باید باشه و یه حساب دیگه باز کنین و 1.5 بریزین توش که در مجموع میشه 15 تومن-شما تشریف ببری بانک خودشون راهنمایی میکنن). بانک اونو مسدود میکنه(فقط غیر قابل برداشت میشه ولی احتمالا سود و اینا بهش تعلق میگیره-باز بپرسید از بانک) به جاش یه نامه ضمانت میده به نظام وظیفه. یه مقدار هم کارمزد به نسبت زمانی که پولتون بلاک میشه (برای سفر کوتاه مدت حدود 50 تومن) باید بپردازین.
    نامه رو میبرین نظام وظیفه و ادامه ش مثه قسمت 1

3- سند ملکی
    نمیدونم از کجا باید شروع کنی و چه جوریه ولی شنیدم یه سری مراحل اضافی محضری و تعیین قیمت ملک و اینا داره. از نظام وظیفه سوال کنین.

* اگر از تاریخی که قراره برگردین و تو ضمانت بانکی و نامه نظام وظیفه تا اون تاریخ درخواست ضمانت شده یک روز بگذره و خودتون رو به نظام وظیفه معرفی نکنین در هر سه حالت وثیقه شما از دستون میره و باید کلی دوندگی کنین برای برگردوندنش (تازه اگه پس بدن). شاید واسه همینه که کسی سند ملکی نمیذاره.

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

با سلام و خسته نباشید،

دانشجوی کارشناسی ارشد هستم ترم 6 و قصد سفر مطالعاتی 6 ماهه در یکی از دانشگاه های انگلستان را دارم. با توجه به اینکه سفارت انگلستان در ایران بسته می باشد برای گرفتن ویزا به ترکیه باید سفری انجام دهم.

آیا امکان دارد با یک نامه از دانشگاه (جهت خروج از کشور برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه) به همراه وثیقه 5 میلیونی ، برای سفر به ترکیه (جهت اخذ ویزا) هم استفاده کرد یا وثیقه یا نامه ای جداگانه لازم دارد؟

دوستان توجه کنید که در حال حاضر (فروردین 94 ) برای خروج از کشور در صورت مشمول بودن نمیتونید سند ملکی بزارید. ( بر خلاف چیزی که توی سایت نظام وظیفه نوشته )

من خودم حضوری از افسر های نظام وظیفه پرسیدم. همه به اتفاق گقتند یا 15 ملیون نقد یا ضمانت بانکی.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    دوستان توجه کنید که در حال حاضر (فروردین 94 ) برای خروج از کشور در صورت مشمول بودن نمیتونید سند ملکی بزارید. ( بر خلاف چیزی که توی سایت نظام وظیفه نوشته )

من خودم حضوری از افسر های نظام وظیفه پرسیدم. همه به اتفاق گقتند یا 15 ملیون نقد یا ضمانت بانکی.
    شما تو تهران پرسیدی یا شهرستان؟

Junior Member

پاسخ ilia1989 خوب بود اما هنوز یه سوال دارم دوستان، می بخشید اگر تکراریه:
    من دانشجوی ترم آخر ارشد هستم و برای ویزا و سفارت می خوام یکی دو هفته دیگه برم ترکیه. وقتی به دانشگاه مراجعه می کنم برای نامه زدن به نظام وظیفه باید بگم برای ویزاست یا دلیل دیگه ای لازمه بیارم؟

Junior Member

یه سوال دیگه برای ضمانت بانکی باید حساب به اسم خود فرد باشه یا حساب پدر ومادر یا همسر هم میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sinaa نمایش پست ها
    من دانشجوی ترم آخر ارشد هستم و برای ویزا و سفارت می خوام یکی دو هفته دیگه برم ترکیه. وقتی به دانشگاه مراجعه می کنم برای نامه زدن به نظام وظیفه باید بگم برای ویزاست یا دلیل دیگه ای لازمه بیارم؟
    یه سوال دیگه برای ضمانت بانکی باید حساب به اسم خود فرد باشه یا حساب پدر ومادر یا همسر هم میشه؟
    -باید بگی نامه خروج از کشور با تاریخ ورود و خروج میخام برای نظام وظیفه..واسه دانشگاه یا نظام وظیفه مهم نیست شما واسه چه کاری میری ترکیه ..
    -در مورد من حساب برای ضمانت بانکی به اسم مادرم بود..

Junior Member

سلام
    اگر برای سفر زیارتی ثبت نام کنم و گذرنامه رو بگیرم میتونم بعد از گرفتن گذرنامه انصراف بدم از سفر زیارتی ام یا حتما باید سفر رو برم ؟
    اگه سفر رو نرم پس گرفتن ضمانت بصورت عادی هستش ؟ پاسپورت رو ازم پس میگیرن یا اجازه میدن داشته باشمش ؟

Junior Member

سلام. من پاسپورتم رو واسه سفر زیارتی (عربستان) گرفته بودم (چون از طرف حج دانشجویی بود، وثیقه نمیخواست) و تاریخ اعزامم هفته ی دیگه بود که خب کلا از طرف دولت، سفر حج کنسل شد.
    حالا چند روز پیش واسه یه کنفرانس تو هلند دعوت نامه گرفتم که واسه تیرماه هستش.
    سوالم اینه که با توجه به اینکه اون سفر زیارتی رو من نرفتم (البته با تصمیم دولت) نظام وظیفه واسه صدور مجوز خروج از کشور اذیت نمیکنه؟
    و اینکه به نظرتون چند روز قبل از سفر واسه گذاشتن وثیغه اقدام کنم؟ که هم پوم زیاد دستشون نمونه، هم یه وقت دیر نباشه واسه اقدام
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط TheBold نمایش پست ها
    سلام
    اگر برای سفر زیارتی ثبت نام کنم و گذرنامه رو بگیرم میتونم بعد از گرفتن گذرنامه انصراف بدم از سفر زیارتی ام یا حتما باید سفر رو برم ؟
    اگه سفر رو نرم پس گرفتن ضمانت بصورت عادی هستش ؟ پاسپورت رو ازم پس میگیرن یا اجازه میدن داشته باشمش ؟
    پاسپورت رو کسی از شما نمیگیره..
    به طور کلی لزومی نداره که حتما سفر رفته باشین ولی بعضیها میگن اخیرا کسایی که وثیقه زیارتی گذاشتن، پاسپورتو گرفتن، بعد سفر نرفتن، برای پس گرفتن وثیقه کمی اذیت شدن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)