صفحه 149 از 165 نخستنخست ... 4999139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط Vietra نمایش پست ها
    سلام،
    همسرم میخواد ویزای F2 بگیره ولی مشکل سربازی داره. الان اینجا دانشجوئه و پاسپورت هم داره، برای مصاحبه ی ویزا اجازه خروج از کشور میگیره و مشکلی نیست. سوالم اینه که وقتی ویزای F2 توی پاسپورتش خورد، میتونه اجازه خروج از کشور سیاحتی بگیره مثلا برای امریکا؟؟ موقع خروج ایرادی نمیگیرند؟؟ البته میدونم طبیعتا بعدش که خارج شد اگر بعد بیست روز یا یه ماه برنگرده غیبت میخوره، ولی این مهم نیست برای ما. مهم اینه که با ویزای F2 امریکا امکان خروج از کشور داره یا نه.
    خیلی ممنون

بله، کارشون قانونی هست.
    امکان خروج دارن و هیچ مشکلی هم نخواهد بود.

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

ببخشید، من بهمن پارسال فارغ التحصیل شدم و الان از یه دانشگاه آمریکا پذیرش دارم برای دکترا. رفتم نظام وظیفه برای خروج موقت (20 روزه) اقدام کردم و اون ها مراحل لازم رو انجام دادند و پاسپورت من اومد. حالا سوالم اینه که من چطور باید به ماموران سفارت نشون بدم که در فرجه یکساله هستم و معافیت تحصیلی دارم؟ در واقع حرفم اینه اونایی که از راه تحصیلی خروج پیدا میکنند از کشور، نظام وظیفه بهشون یه نامه معافیت میده، اما من واقعا موندم الان چطور باید نشون بدم که معافم و تو فرجه یکساله قرار دارم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1991vf نمایش پست ها
    ببخشید، من بهمن پارسال فارغ التحصیل شدم و الان از یه دانشگاه آمریکا پذیرش دارم برای دکترا. رفتم نظام وظیفه برای خروج موقت (20 روزه) اقدام کردم و اون ها مراحل لازم رو انجام دادند و پاسپورت من اومد. حالا سوالم اینه که من چطور باید به ماموران سفارت نشون بدم که در فرجه یکساله هستم و معافیت تحصیلی دارم؟ در واقع حرفم اینه اونایی که از راه تحصیلی خروج پیدا میکنند از کشور، نظام وظیفه بهشون یه نامه معافیت میده، اما من واقعا موندم الان چطور باید نشون بدم که معافم و تو فرجه یکساله قرار دارم؟
    خلی دقیق متوجه سوالتون نشدم، ولی در مورد این بخش از پرسشتون:

"من واقعا موندم الان چطور باید نشون بدم که معافم و تو فرجه یکساله قرار دارم"

اول اینکه هر دو مورد نمیتونن با هم اتفاق بیفتن. یعنی شما یا معاف (دایم / موقت) هستی یا در فرجه 1 ساله پس از اتمام معافیت تحصیلی قرار داری.
    زمانی که یک مشمولِ خدمت سربازی از دانشگاه فارغ التحصیل میشه، آموزش دانشگاه (بدون استثنا) نامه ای خطاب به نظام وظیفه صادر میکنه که در اون نامه زمان دقیق فارغ التحصیلی و به قولی شروع بازه ی 1 ساله پس از فارغ التحصیلی ذکر میشه. اون نامه (دست کم رو نوشتش) در آموزش دانشگاه موجود هست، تشریف ببرید و اون نامه رو از دانشگاه دریافت کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    خلی دقیق متوجه سوالتون نشدم، ولی در مورد این بخش از پرسشتون:

"من واقعا موندم الان چطور باید نشون بدم که معافم و تو فرجه یکساله قرار دارم"

اول اینکه هر دو مورد نمیتونن با هم اتفاق بیفتن. یعنی شما یا معاف (دایم / موقت) هستی یا در فرجه 1 ساله پس از اتمام معافیت تحصیلی قرار داری.
    زمانی که یک مشمولِ خدمت سربازی از دانشگاه فارغ التحصیل میشه، آموزش دانشگاه (بدون استثنا) نامه ای خطاب به نظام وظیفه صادر میکنه که در اون نامه زمان دقیق فارغ التحصیلی و به قولی شروع بازه ی 1 ساله پس از فارغ التحصیلی ذکر میشه. اون نامه (دست کم رو نوشتش) در آموزش دانشگاه موجود هست، تشریف ببرید و اون نامه رو از دانشگاه دریافت کنید.
    بله، درسته، من اون نامه رو که میگید رو دارم و با همون هم تونستم کارهای خروج موقت رو انجام بدم و پاسپورت بگیرم. حالا سوالم اینه که با همون نامه اگه برم سفارت مشکلی نداره (که نشون بدم سربازی نرفتم و تو فرجه هستم الان). آخه وقتی من خروج موقت اقدام کردم، دیگه نمیتونم تحصیلی اقدام کنم، بنابراین معافیت تحصیلی بهم نمیده نظام وظیفهو تنها مدرکم همون نامه دانشگاه به نظام وظیفه میشه. آیا اون قابل قبوله برای سفارت؟

Local Moderator

بله، درسته، من اون نامه رو که میگید رو دارم و با همون هم تونستم کارهای خروج موقت رو انجام بدم و پاسپورت بگیرم. حالا سوالم اینه که با همون نامه اگه برم سفارت مشکلی نداره (که نشون بدم سربازی نرفتم و تو فرجه هستم الان). آخه وقتی من خروج موقت اقدام کردم، دیگه نمیتونم تحصیلی اقدام کنم، بنابراین معافیت تحصیلی بهم نمیده نظام وظیفهو تنها مدرکم همون نامه دانشگاه به نظام وظیفه میشه. آیا اون قابل قبوله برای سفارت؟
    الآن داریم در مورد 2 موضوع جدا صحبت میکنیم:

1- به سفارت اطمینان بدین که شما هنوز سربازی نرفتید.
    2- از سفارت درخواست ویزای بلند مدت (مثلا تحصیلی) کنید.

در مورد اول قطعا این نامه به کار خواهد اومد (سفارت ها با موضوع سربازی و فرجه کاملا آشنا هستن) ولی در مورد دوم سفارت بسیاری از کشورها در صورتی که بدونن شما از سمت کشور خودت اجازه ی خروج نداری با پروسه ی ویزات موافقت نمیکنن (دست کم تا جایی که من میدونم). البته همیشه میشه براشون موضوع و علت این گواهی موقت یکساله رو توضیح داد و بهشون اطمینان داد که این الآن موقتیه و به محض دریافت ویزا شما از معافیت بلند مدت برخوردار خواهید شد.

الآن داریم در مورد 2 موضوع جدا صحبت میکنیم:

1- به سفارت اطمینان بدین که شما هنوز سربازی نرفتید.
    2- از سفارت درخواست ویزای بلند مدت (مثلا تحصیلی) کنید.

در مورد اول قطعا این نامه به کار خواهد اومد (سفارت ها با موضوع سربازی و فرجه کاملا آشنا هستن) ولی در مورد دوم سفارت بسیاری از کشورها در صورتی که بدونن شما از سمت کشور خودت اجازه ی خروج نداری با پروسه ی ویزات موافقت نمیکنن (دست کم تا جایی که من میدونم). البته همیشه میشه براشون موضوع و علت این گواهی موقت یکساله رو توضیح داد و بهشون اطمینان داد که این الآن موقتیه و به محض دریافت ویزا شما از معافیت بلند مدت برخوردار خواهید شد.
    خیلی متشکر که با صبر و حوصله جواب دادید. حالا به نظرتون من باید چطوری بهشون بگم که ویزای بلند مدت بدهند؟ مگر همون آی توئنی نشان دهنده این موضوع نیست؟ در واقع من دارم دانشجویی اقدام میکنم. با این حساب من فکر میکنم باید به مامورین بگم که من به راحتی میتونم خروج چندساله از کشورم بگیرم. درسته؟

سلام دوستان یه سوال خیلی ضروری دارم اگه بشه لظفا راهنمایی کنید

من دانشجوی ساله آخره کارشناسی هستم و نمره ی پروژم رو هنوز ثبت نکردم و میتونم با معافیت تحصیلی پاسپورت سیاحتی بگیرم. یه پذیرش دکترا ی مستقیم هم دارم. حالا سواله من اینکه قبله رفتن به مصاحبه ی سفارت کلا تصویه کنم و با پاسپورتی که با معافیت تحصیلی I-20 میگرم برم سفارت یا لازم به این کار نیست و من میتونم با یه درخواست سفر سیاحتی دیگه ( در تاریخ مصاحبه) یرم سفارت؟ این سوالو میپرسم چون:

1) اون نامه ی وثیقه که قراره بدم به سفارت مربوط میشه به سفر سیاحتی و نه تحصیلی. این مشکلی پیش نمیاره؟

2) قبله تصویه دانشنامه رو بهم نمیدن و ریز نمرات رسمی هم که دارم بدون نمره ی پروژه س.

لطفا اگه بشه کمکم کنید واقعا گیر کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechtasch نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال خیلی ضروری دارم اگه بشه لظفا راهنمایی کنید

من دانشجوی ساله آخره کارشناسی هستم و نمره ی پروژم رو هنوز ثبت نکردم و میتونم با معافیت تحصیلی پاسپورت سیاحتی بگیرم. یه پذیرش دکترا ی مستقیم هم دارم. حالا سواله من اینکه قبله رفتن به مصاحبه ی سفارت کلا تصویه کنم و با پاسپورتی که با معافیت تحصیلی I-20 میگرم برم سفارت یا لازم به این کار نیست و من میتونم با یه درخواست سفر سیاحتی دیگه ( در تاریخ مصاحبه) یرم سفارت؟ این سوالو میپرسم چون:

1) اون نامه ی وثیقه که قراره بدم به سفارت مربوط میشه به سفر سیاحتی و نه تحصیلی. این مشکلی پیش نمیاره؟

2) قبله تصویه دانشنامه رو بهم نمیدن و ریز نمرات رسمی هم که دارم بدون نمره ی پروژه س.

لطفا اگه بشه کمکم کنید واقعا گیر کردم.
    سلام. اگر مطمطن نیستی که حتما بهت ویزا میدن به نطر من همون با سیاحتی بری خیلی بهتره. چون چند تا مشکل پیش میاد که باید حواست باشه. وقتی با معافیت تحصیلی میری اگه بهت ویزا ندادن قطعا برای مقطع بعدی یه انصرافی میخوری. (تازه کلی هم استرس میگیری و ضدحال) و بعدش باید حواست باشه که اگر تو با این پذیرشت بری و ویزا نگیری عملا فرجه یک ساله بعد از فارغ التحصیلیتم یه جورایی دود میشه ولی اگر اینطوری با زیارتی بری مثلا اگر بهت کارت زرد دادن خیلی راحت میتونی وایسی تا ویزات بیاد بعد بری. اگرم نشد چیزی از دست ندادی می تونی یه جای دیگه اقدام کنی بدون اینکه انصراف از تحصیل بدی.
    در مورد اینکه سفارت چی ممکنه بگه. اول اگر ازت پرسید به نظرم راسشو بگو. اگه اونطوری میخاسم بیا این مشکلات داشتو. که به نظر من ممکنه اصلا ازت نپرسه. ولی نظر شخصی من اینکه با سیاحتی بری خیلی خیلی بهتره.

Local Moderator

خیلی متشکر که با صبر و حوصله جواب دادید. حالا به نظرتون من باید چطوری بهشون بگم که ویزای بلند مدت بدهند؟ مگر همون آی توئنی نشان دهنده این موضوع نیست؟ در واقع من دارم دانشجویی اقدام میکنم. با این حساب من فکر میکنم باید به مامورین بگم که من به راحتی میتونم خروج چندساله از کشورم بگیرم. درسته؟
    خواهش میکنم.
    چرا خب فرم I20 نشون میده که شما مایل به دریافت ویزای بلند مدت هستید ولی اونها میخوان مطمین بشن که شما امکان این کار رو هم دارید.
    دقیقا! با توضیح این موضوع که شما دانشجو هستید و میتونید در آینده معافیت لازم رو فراهم کنید مشکل برطرف خواهد شد.
    توصیه میکنم سری به این بخش بزنید و از تجربه ی دوستانی که اطلاعات دقیق دارند کمک بگیرید، متاسفانه اطلاعات من خیلی کلی هست.

http://www.applyabroad.org/forum/for...%DB%8C-F-1-F-2

موفق باشید

Junior Member

بله، کارشون قانونی هست.
    امکان خروج دارن و هیچ مشکلی هم نخواهد بود.
    خیلی متشکر،‌ آخه از امریکا ویزای F2 داره نه توریستی! موقع خروج ماموره نمیگه تو که ویزای F2 داری نمیتونی بری سفر سیاحتی؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)