صفحه 15 از 165 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    شما به هیچ مدرکی احتیاج نداری
    از دانشگاه نامه میگیری بعد میبری وزارت علوم تایید میکنه بعد باهاش پاسپورت میگیری
    دانشگاه ازتون مدرکی نمیخواد همینطوری نامه میده
    دانشگاه اصفهانم می خواد ولی اصلا به خودش(نامه) اهمیت نمی دن ( ;D یعنی اگه نامه را اسم و تاریخ و مکانشو عوض کنی هم کسی نمی فهمه و نمی خواد که بفهمه)

ApplyAbroad Champion

در این زمینه مطالب خوبی در ویکی وجود داره:
    http://www.applyabroad.org/wiki/inde...B4%D9%88%D8%B1

Senior Member

معمولاً این نامه ای که شما به عنوان مدرک ثبت نام می دید یه چیز کاملاً فرمالیته هست و کاربردی هم نداره، از من هم خواستن و من نامه ای رو که الکی درست کرده بودم بهشون دادم، اونها هم اصلاً نگاه نکردن، فقط زمیمه کپی فرم خروج من کردن و انداختن پیش بقیه فرمها!
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian
    معمولاً این نامه ای که شما به عنوان مدرک ثبت نام می دید یه چیز کاملاً فرمالیته هست و کاربردی هم نداره، از من هم خواستن و من نامه ای رو که الکی درست کرده بودم بهشون دادم، اونها هم اصلاً نگاه نکردن، فقط زمیمه کپی فرم خروج من کردن و انداختن پیش بقیه فرمها!
    اره خب ... همینطوریه که محمد جان می گه ... خیلی چیزا فرمالیته ست ... یه سری قوانین گذاشتند که خودشون هم حوصله ای ندارن برای انجامش ...
    یکی از دوستان نامه ای برده بود که روی امضاءش بچهء خواهرش با خودکار همرنگ خط خطی کرده بود ... یه ذره موفع دادن نامه با افسره خوش و بش کرده بود و حواسش رو پرت کرد و اونم حتی امضاء رو هم ندید که هیچی ازش نمونده ! ...

من بالاخره مراحل را انجام دادم و قرار است براي ارائه مقاله در مالزي برايم گذرنامه صادر شود. فرايندش را حسابي با جزئيات در ويكي مي نويسم!

حالا سوالم اين است كه اگر گذرنامه را بدهم به سفارت كانادا مشكلي برايم پيش نمي آيد؟ بعداً براي پس گرفتن وثيقه اي كه براي مالزي گذاشته ام گذرنامه ام لازم مي شود يا خير؟ اگر لازم مي شود بگوييد تا الان آن را ندهم به سفارت كانادا!

اگر در اينجا جواب دهيد ممنون مي شوم:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,5700.0.html

Junior Member

دوست عزيز مي توني بگي چطوري بدون I20 تو نستي مجوز خروج از كشور بگيري. من چند روز پيش وزارت علوم بودم گفتن بدون I20 به هيچ وجه واسه آمريكا نامه براي نظام وظيفه نمي دن

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

سلام دوستان
    من برای ارائه مقاله ام در یک کنفرانس در کانادا، نامه از دانشگاه گرفتم که تقریبا 2 هفته طول کشید بعد از ارائه نامه به نظام وظیفه، برای من ضمانت نامه 15 میلیونی تعیین کرد، هر خواهشی کردم گفتم من برای ارائه دارم میرم من دانشجو هستم ، فایده ای نداشت. بعد از اینکه به 1000 در زدم تونستم این 15 میلیون رو فراهم کنم که 1 ماه طول کشید، و ضمانت نامه را با توجه به اینکه شهرستانی بودم( من 3 بار مسیر 1000 کیلومتری را با اتوبوس مجبور شدم بیام) با 1000 سختی تونستم به نظام وظیفه ببرم. روز آخری که من اجازه گرفتن گذرنامه را گرفتم یه دانشجو مشابه خودم را تو نظام وظیفه دیدم که اون هم می خواست برای ارائه به کانادا بره، دقیقا" شرایط را اینجوری گرفته بود:

برای خروج کوتاه مدت 2 نوع وثیقه میشه گذاشت:
    1- 10 میلیون چک+پنج میلیون نقد
    2- 5 میلیون چک+10 میلیون ضمانتنامه

اون روز من واقعا از ته دل گریه کردم چون این تاخیر منجر به این شد که نتونم ویزا بگیرم . من از اون کارمند نظام وظیفه ناراحت نیستم من از کسانی ناراحتم که اون بالا نشستن. و باید اگر واقعا" عدالتی وجود داره در حضور خداوند پاسخگو باشند، برای همه شما عزیزان دعا می کنم که هیچ وقت با مشکل من روبرو نشید.
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

lمن همين چند روز پيش اقدام به گرفتن مجوز خروج براي ارائه مقاله كردم. اين دو گزينه اي كه گفتيد اينطوري نبود، اينطوري به ما گفتند:
    1. 10 ميليون چك+پنج ميليون نقد
    2. 15 ميليون نقد

البته گزينه دومي كه شما گفتيد چيزي بين اين دو است بنابراين بعيد نيست كه آن را هم قبول كنند.

در ضمن منظور از «نقد» در واقه «ضمانتنامه بانكي» هست. از آنجا كه معمولاً بانك اين ضمانتنامه را فقط در صورتي مي دهد كه شما همان مبلغ را نقد به بانك بدهيد، معمولاً مي گويند «نقد». اما در واقع بانك اين توانايي را دارد كه بدون گرفتن پول نقد از شما و مثلاً با گرفتن سند يا چك با ضمانت و... ضمانتنامه اي كه نظام وظيفه مي خواهد را به شما بدهد. اين موضوع كاملاً بستگي به بانك شما دارد و اينكه بانك چگونه با شما راه بيايد. من خودم 10 ميليون چك گذاشتم و 5 ميليون نقد. وقتي 5 ميليون را برديم بانك، رئيس بانك گفت اگر اين 5 ميليون را هم چك مي آورديد با دو ضامن معتبر قبول مي كرديم.

اين را هم اضافه كنم كه براي خروج دراز مدت مثلاً براي ادامه تحصيل گزينه اول را قبول نمي كنند و همه پول را بايد به شكل نقد (يا همان ضمانت بانكي) وثيقه بگذاريد.

Junior Member

اين طور كه من متوجه شدم از حرفهاي دوستان در مورد ضمانت نامه بانكي ... پس اين امكان وجود داره كه مثلاً من 15 ميليون پول تو حساب بانكي خودم بذارم بعد از بانك بخوام ضمانت نامه بده به نظام وظيفه؟
    دست كم پولو به نظام وظيفه نداديم و دردسر پس گرفتنش رو هم نمي كشيم!
    من دارم كاراي رفتنم رو به كنفرانسي در پاريس رديف مي كنم. ممنون مي شم زودتر جواب اين سئوالو بهم بدين.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)