صفحه 150 از 165 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط Vietra نمایش پست ها
    خیلی متشکر،‌ آخه از امریکا ویزای F2 داره نه توریستی! موقع خروج ماموره نمیگه تو که ویزای F2 داری نمیتونی بری سفر سیاحتی؟
    خواهش میکنم،
    نه دوست عزیز، این در حیطه ی مسئولیت های افسر اداره گذرنامه نیست. این عزیزان فقط کنترل میکنن که آیا شما اجازه خروج از کشور دارید یا خیر.

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinamir71 نمایش پست ها
    سلام. اگر مطمطن نیستی که حتما بهت ویزا میدن به نطر من همون با سیاحتی بری خیلی بهتره. چون چند تا مشکل پیش میاد که باید حواست باشه. وقتی با معافیت تحصیلی میری اگه بهت ویزا ندادن قطعا برای مقطع بعدی یه انصرافی میخوری. (تازه کلی هم استرس میگیری و ضدحال) و بعدش باید حواست باشه که اگر تو با این پذیرشت بری و ویزا نگیری عملا فرجه یک ساله بعد از فارغ التحصیلیتم یه جورایی دود میشه ولی اگر اینطوری با زیارتی بری مثلا اگر بهت کارت زرد دادن خیلی راحت میتونی وایسی تا ویزات بیاد بعد بری. اگرم نشد چیزی از دست ندادی می تونی یه جای دیگه اقدام کنی بدون اینکه انصراف از تحصیل بدی.
    در مورد اینکه سفارت چی ممکنه بگه. اول اگر ازت پرسید به نظرم راسشو بگو. اگه اونطوری میخاسم بیا این مشکلات داشتو. که به نظر من ممکنه اصلا ازت نپرسه. ولی نظر شخصی من اینکه با سیاحتی بری خیلی خیلی بهتره.
    خیلی ممنوم از جوابتون

پس دادن معافیت تحصیلی به سفارت الزامی نیست؟

Junior Member

سلام به همگی. من یه دانشجوی مشمول هستم که الان در امریکا هستم و می خوام برای دوهفته برگردم. آیا ضروریه که با گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه برم کنسولگری ایران برای مهر گرفتن تا دوباره از ایران اجازه خروج بگیرم؟ یا این که دوباره I-20 رو ببرم کافیه؟

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

من یه نامه برای سفارت امارات فرستادم در تهران به آدرس ولیعصر، خیابون ظفر ... که برگشت خورد. گفتن آدرسشون عوض شده و نقل مکان کردن. تو نت که من چیزی پیدا نکردم. کسی اطلاع داره آدرس جدید کجاست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام. من خارج از کشور مشغول به تحصیل کارشناسی ارشد هستم. الان برای یک ماه و نیم اومدم ایران. سرباز هم هستم و با وثیقه خارج شده بودم. میدونم که الان هم برای خروج از کشور و برگشتن به محل تحصیلم که کانادا هست دوباره نیاز به گرفتن نامه از سامانه نشا و بعدش گرفتن اجازه خروج از اداره گذرنامه دارم.
    سوالم اینه که تو این مدت که ایران هستم آیا میتونم برای مثلا تفریح برای 3 4 روز ترکیه برم یا اینکه اجازه خروج نمیدن بهم؟
    از اون نظر که من وثیقه م اونجا هست منطقا نباید مشکلی باشه. ولی نمیدونم کسی این کارو کرده یا نه یا اطلاعاتی داره یا نه... ممنون!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - صنعتی شریف

سلام دوستان گرامی
    واقعا اطلاع رسانی نظام وظیفه افتضاحه. قوانین هم که هرروز عوض میشه. نمی دونم الان برای وضعیت من چه راه حلی است. خیلی ممنون میشم اگر کسی با آخرین قوانین آشنایی داره راهنمایی کنه.
    من الان دانشجوی ترم ۴ دکترا هستم و یک دعوت غیررسمی از آمریکا دارم و دوست دارم قبل از دفاع پروپوزال برم. در واقع اگر دعوتنامه رسمی بیاد, ۲-۳ ماه میرم اونجا و دفاع پروپوزال رو میذارم برای ترم ۵ اگرم نیاد که سعی می کنم ترم ۴ دفاع کنم.
    با توجه به اینکه مشمول هستم سوالم اینه که اگه دعوتنامه بیاد چطور باید عمل کنم؟ آخه یه بار باید برم برای سفارت یه بارم که خود آمریکا. توی هر ترم هم که میگن فقط ۱ بار اجازه خروج میدن. آیا برای سفارت رو باید زیارتی/سیاحتی برم ؟
    سوال دوم اینکه اجازه خروج اصلی (آمریکا) را چطور باید بگیرم ؟ مشکل اینجاست که من می خوام حداقل ۲-۳ ماه باشه تا بصرفه. استاد راهنمای من میتونه تایید کنه که سفر علمیه ؟ من شنیدم که دانشگاه ها مخالف این هستن که دانشجوهای دکترا قبل از دفاع پروپوزال برن خارج.

با سپاس فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

سلام دوستان من دانشجو ترم اخر هستم و میخواستم 15 میلیون وثیقه بزارم برای خروج یعنی هنوز فارغ التحصیل نشدم.
    ببخشید ما دقیقا از چی باید کپی بگیریم و به عنوان مدرک به سفارت امریکا ببریم که 15 میلیون وثیقه گذاشتیم؟
    ویرایش توسط zendegisakht : May 7th, 2016 در ساعت 05:50 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

دوستان من رفتم نظام وظیفه گفتن کارا اینترنتی شده؟کسی اطلا داره چجوریه؟مثلا بانک بهتون فیش میده باید تو سیستم اپلود کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zendegisakht نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشجو ترم اخر هستم و میخواستم 15 میلیون وثیقه بزارم برای خروج یعنی هنوز فارغ التحصیل نشدم.
    ببخشید ما دقیقا از چی باید کپی بگیریم و به عنوان مدرک به سفارت امریکا ببریم که 15 میلیون وثیقه گذاشتیم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hadianh نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    واقعا اطلاع رسانی نظام وظیفه افتضاحه. قوانین هم که هرروز عوض میشه. نمی دونم الان برای وضعیت من چه راه حلی است. خیلی ممنون میشم اگر کسی با آخرین قوانین آشنایی داره راهنمایی کنه.
    من الان دانشجوی ترم ۴ دکترا هستم و یک دعوت غیررسمی از آمریکا دارم و دوست دارم قبل از دفاع پروپوزال برم. در واقع اگر دعوتنامه رسمی بیاد, ۲-۳ ماه میرم اونجا و دفاع پروپوزال رو میذارم برای ترم ۵ اگرم نیاد که سعی می کنم ترم ۴ دفاع کنم.
    با توجه به اینکه مشمول هستم سوالم اینه که اگه دعوتنامه بیاد چطور باید عمل کنم؟ آخه یه بار باید برم برای سفارت یه بارم که خود آمریکا. توی هر ترم هم که میگن فقط ۱ بار اجازه خروج میدن. آیا برای سفارت رو باید زیارتی/سیاحتی برم ؟
    سوال دوم اینکه اجازه خروج اصلی (آمریکا) را چطور باید بگیرم ؟ مشکل اینجاست که من می خوام حداقل ۲-۳ ماه باشه تا بصرفه. استاد راهنمای من میتونه تایید کنه که سفر علمیه ؟ من شنیدم که دانشگاه ها مخالف این هستن که دانشجوهای دکترا قبل از دفاع پروپوزال برن خارج.

با سپاس فراوان

- شما در هر ترم به دفعات میتونید از کشور خارج بشید، هیچ محدودیتی از سمت نظام وظیفه وجود نداره. باید دانشگاه رو راضی کنید که بهتون نامه رو بده.
    - شما در حین تحصیل نمیتونید 2-3 ماه یه صورت تفریحی از کشور خارج بشید! فکر کنم حداکثر 20 روز میشه خارج شد.
    - بله! میتونه به عنوان فرصت مطالعاتی مطرح بشه و در این صورت میتونید تا 6 ماه (اگه اشتباه نکنم و قوانین عوض نشده باشه) از کشور خارج بشید.

دوست عزیز سری به سایت هایی که در امضای من لینک شده بزنید. تمام سوالاتتون اونچا پاسخ داده شده.

Junior Member

با سلام

من یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم از دانشگاه و میخام در یک امتحان زبان در ترکیه شرکت کنم که این امتحان شهریور ماه برگزار میشه (پاسپورت هم دارم). حالا سوالات من:
    1- من بعد از فارغ التحصیلیم میتونم از کشور خارج بشم؟
    2- چه مدارکی لازم هست که بتونم به منظور سفر علمی از کشور خارج بشم؟ یعنی با وثیقه 5 میلیونی

ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)