صفحه 151 از 165 نخستنخست ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, Tabriz University

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام.
    دوستان من دانشجوی کارشناسی هستم، می خواستم از کشور خارج بشم، و قصد برگشت هم ندارم. ترجیح میدم زیارتی برم که پول کمتری بدم، حالا سوالم اینه که ممکنه دم مرز ایران نذارن رد بشم؟ مثلا بگن چرا ویزای یه کشور دیگه توی پاسپورتته؟
    تا اونجایی که من فهمیدم فقط با تور میشه رفت، حالا مسئول تور اگه من غیبم بزنه اونجا و بفهمه گزارش می کنه؟ ممکنه نزارن از عراق خارج بشم؟
    نکته ی خاصی هست که باید بدونم؟

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام میشه کمکم کنید

من تازه فارغ التحصیل شدم و تو فرجه ی یکسال هستم یعنی میتونم با یه دیلیه سیاحتی از کشو خارج شم و برم مصاحبه ی ویزا. البته میتونم با I-20 هم معافیت تحصیلی بگیرم و از کشور خارج شم و برم مصاحبه. به نشره شما کدوم راه بهتره؟ کسی تجربه داره؟

تو سفارت مدرکی بر معافیت تحصیلی میخاد از ما؟

مرسی

Junior Member

درود دوستان عزیز بنده یه سوالی داشتم
    من قبلا دانشجو تبریز بودم تکمیل ظرفیت داشنگاه بابل قبول شدم از اونجا انصراف دادم اومدم بابل ثبت نام کردم با اینکارم معافیت تحصیلی قبلیم باطل شد دوباره برام صادر شد الان دارم از دانشگاه تارتو که مورد تایید وزارت علوم هم هست پذیرش میگیرم ولی دیروزکه رفتم پلیس +10 بهم گفتن دوباره برات معافیت تحصیلی صادر نمیشه ونمیتونی انصراف بد ی از دانشکاهت اکه انصراف بدی مشمول خدمت میشی
    حالا میخوام ببینم که راهی هست برای این موضوع یانه؟
    دوستانی که اطلاع دارن اگه راهنماییم کنن ممنون میشم

Junior Member

سلام دوستان
    وضعیت من کمی پیچیده تر ازین حرفاس که بشه با خوندن یه تایپیک به جواب رسید:
    دانشجوی دوره دکتری دانشگاه تهران بودم که بنا به دلایلی انصراف دادم و حکم قطعی و سپس معرفی به نظام صادر شد.
    الان تقریبا 8 ماه از این قضیه میگذره، و مجددا درخواست بازگشت مجدد به تحصیل رو دادم (پرونده بازگشت، در حال بررسی توسط کمیسیون استانی هست و به احتمال 99% موافقت میشه).
    از طرفی برای بهار 2017 در امریکا چراغ سبز گرفتم و اگوست اپلای میکنم.
    مشکل اینجاست که نمیدونم ایا میتونم با این شرایط ایجاد شده از کشور خارج شم؟! (مشمول خدمتم، یکبار در مقطع دکتری انصراف دادم و معرفی به نظام شدم، به احتمال زیاد با درخواست برگشتم به دانشگاه تهران موافقت میشه و معافیت تحصیلی صادر میشه برام، و اینکه مجددا اواسط تحصیل دکتری اقدام به درخواست معافیت تحصیلی کنم و بخوام برم آمریکا)!
    لطفا اگه میشه راهنماییم کنید که چطوری میتونم با شرایط حاضر از کشور خارج شم و برم آمریکا (ایا درخواست بازگشت به تحصیل عاقلانس؟)
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط lgiman نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وضعیت من کمی پیچیده تر ازین حرفاس که بشه با خوندن یه تایپیک به جواب رسید:
    دانشجوی دوره دکتری دانشگاه تهران بودم که بنا به دلایلی انصراف دادم و حکم قطعی و سپس معرفی به نظام صادر شد.
    الان تقریبا 8 ماه از این قضیه میگذره، و مجددا درخواست بازگشت مجدد به تحصیل رو دادم (پرونده بازگشت، در حال بررسی توسط کمیسیون استانی هست و به احتمال 99% موافقت میشه).
    از طرفی برای بهار 2017 در امریکا چراغ سبز گرفتم و اگوست اپلای میکنم.
    مشکل اینجاست که نمیدونم ایا میتونم با این شرایط ایجاد شده از کشور خارج شم؟! (مشمول خدمتم، یکبار در مقطع دکتری انصراف دادم و معرفی به نظام شدم، به احتمال زیاد با درخواست برگشتم به دانشگاه تهران موافقت میشه و معافیت تحصیلی صادر میشه برام، و اینکه مجددا اواسط تحصیل دکتری اقدام به درخواست معافیت تحصیلی کنم و بخوام برم آمریکا)!
    لطفا اگه میشه راهنماییم کنید که چطوری میتونم با شرایط حاضر از کشور خارج شم و برم آمریکا (ایا درخواست بازگشت به تحصیل عاقلانس؟)
    ممنونم
    دوست عزیز یکم شرایط شما جوریه که باید قانون رو دور بزنید و به صورت کاملا قانونی نمی تونید برید آمریکا. شما یک بار معافیت برای دکترا رو استفاده کردین و سهمیه شما سوخت شده. در مورد اینکه بتونید برید دانشگاه تهران هیچی نمی تونم بگم چون از قانونش مطلع نیستم و نمی دونم نظام وظیفه موافقت می کنه یا نه ولی برای آمریکا تقریبا مطمئن هستم که نمی تونید معافیت بگیرید.
    اگه بتونید دانشجوی دانشگاه تهران بشید می تونید به بهانه های کنفرانس و گردش تفریحی از کشور خارج بشید و کار های سفارت تون رو انجام بدین و برین آمریکا. مسلما که تو اولین فرصت وسیقه شما رو به اجرا میزارن ولی این تنها راه تون هست. و یا اینکه سربازی رو تموم کنید و برید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechtasch نمایش پست ها
    سلام میشه کمکم کنید

من تازه فارغ التحصیل شدم و تو فرجه ی یکسال هستم یعنی میتونم با یه دیلیه سیاحتی از کشو خارج شم و برم مصاحبه ی ویزا. البته میتونم با I-20 هم معافیت تحصیلی بگیرم و از کشور خارج شم و برم مصاحبه. به نشره شما کدوم راه بهتره؟ کسی تجربه داره؟

تو سفارت مدرکی بر معافیت تحصیلی میخاد از ما؟

مرسی
    فقط سفارت آمریکا می خواد و کانادا کاری نداره با سربازی شما. قانونی برید. I20 رو ببرید و معافیت بگیرید.

Junior Member

من متعهد خدمت به سازمان دولتی هستم. ۱۰ ماه پیش، با تکمیل کردن یه سری مدارک و گذاشتن وثیقه، پاس گرفتم. ولی مثل خیلی ها نرفتم عراق و وثیقه رو هم پس گرفتم.
    حالا امسال می خوام برم آلمان با شنگن توریستی. حالا سوالم اینجاست که آیا پاس همینطوری روز مصاحبه با خودم ببرم سفارت یا اینکه اول برم وثیقه خروج از کشور به مقصد آلمان بزارم نظام وظیفه و بعد روز مصاحبه ببرم سفارت؟

مرسی

Junior Member

سلام
    یه سوال دیگه هم دارم
    من برای خروج از کشور باید ۱۵ میلیون وثیقه بزارم تا مجوز خروج به مقصد المان رو توی پاس اعمال کنن. حالا اگه پرواز توی یه کشور دیگه مثل ترکیه توقف داشته باشه چی میشه؟
    مرسی

Junior Member

سلام
    من 94/3/31 دوره کارشناسی رو تموم کردم و تا 1 سال معافیت تحصیلی داشتم که میوفته 95/3/31 و تو این بین امتحان ارشد دادمو مهر ماه میرم دانشگاه و چون این بین از خرداد تا مهر 3 ماه از تاریخ معافیت تحصیلیم میگذره و من به خاطر همین 95/3/23 دفترچه خدمتمو پست کردم تا غیبت نخورم تاریخ اعزام بخدمتم افتاده اول ابان که میتونم مهر برم دانشگاه و بدون اینکه غیبت بخورم حالا چند تا سوال داشتم:
    1- با تو جه به شرایط بالا بین تحصیل میتونم حالا با بهونه های مختلف اجازه خروج از کشورو پیدا کنم؟
    2-بعد از تموم شدن دوره ارشد میخوام برای دوره دکترا برم خارج از کشور با توجه به اینکه دفتر چه رو قبل از ارشد پست کردم مشکلی واسم برای خروج از کشور واسه خوندن دکترا پیش میاد؟
    3-من یه بار تو دوره کاردانی تغییر رشته دادم این تغییر رشته هیچ تاثیری تو سوالای 1و 2 برای خروج از کشور ایجاد نمیکنه؟
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Electricman نمایش پست ها
    من متعهد خدمت به سازمان دولتی هستم. ۱۰ ماه پیش، با تکمیل کردن یه سری مدارک و گذاشتن وثیقه، پاس گرفتم. ولی مثل خیلی ها نرفتم عراق و وثیقه رو هم پس گرفتم.
    حالا امسال می خوام برم آلمان با شنگن توریستی. حالا سوالم اینجاست که آیا پاس همینطوری روز مصاحبه با خودم ببرم سفارت یا اینکه اول برم وثیقه خروج از کشور به مقصد آلمان بزارم نظام وظیفه و بعد روز مصاحبه ببرم سفارت؟

مرسی
    در کل سفارت ها با مشکل سربازی شما کار ندارند و فقط پاس براشون مهمه. ولی اینکه سربازی رو کجا بودید و اگر نرفتید چکار کردید حتما یکی از سوال ها خواهد بود که در جواب باید مدرک ارائه کنید، به دلیل مسائل امنیتی و مشکل سپاه و این داستان ها. پس بهتره نامه معافیت رو بگیرید و ترجمه کنید و با خودتون داشته باشید. اول آخر برای خروج شما باید این کار رو انجام بدید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)