صفحه 152 از 165 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط Electricman نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال دیگه هم دارم
    من برای خروج از کشور باید ۱۵ میلیون وثیقه بزارم تا مجوز خروج به مقصد المان رو توی پاس اعمال کنن. حالا اگه پرواز توی یه کشور دیگه مثل ترکیه توقف داشته باشه چی میشه؟
    مرسی
    مشکلی نیست. کشور مقصد مهمه و بلیط هواپیمای شما باید برای اون کشور باشه.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط arashglory نمایش پست ها
    سلام
    من 94/3/31 دوره کارشناسی رو تموم کردم و تا 1 سال معافیت تحصیلی داشتم که میوفته 95/3/31 و تو این بین امتحان ارشد دادمو مهر ماه میرم دانشگاه و چون این بین از خرداد تا مهر 3 ماه از تاریخ معافیت تحصیلیم میگذره و من به خاطر همین 95/3/23 دفترچه خدمتمو پست کردم تا غیبت نخورم تاریخ اعزام بخدمتم افتاده اول ابان که میتونم مهر برم دانشگاه و بدون اینکه غیبت بخورم حالا چند تا سوال داشتم:
    1- با تو جه به شرایط بالا بین تحصیل میتونم حالا با بهونه های مختلف اجازه خروج از کشورو پیدا کنم؟
    2-بعد از تموم شدن دوره ارشد میخوام برای دوره دکترا برم خارج از کشور با توجه به اینکه دفتر چه رو قبل از ارشد پست کردم مشکلی واسم برای خروج از کشور واسه خوندن دکترا پیش میاد؟
    3-من یه بار تو دوره کاردانی تغییر رشته دادم این تغییر رشته هیچ تاثیری تو سوالای 1و 2 برای خروج از کشور ایجاد نمیکنه؟
    با تشکر
    1- بله.
    2- نه شما اگر پذیرش داشته باشید معافیت تحصیلی خواهید داشت.
    3- خیر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متاسفانه برق و همین حوالی

سلام،

پس از سه ساعت خوندن تاپیک های مختلف یه سوال که هنوز جواب قاطعی داده نشده. من می خوام برم سفارت و پاس هم ندارم. خوب باید برم با I20 دنبال کارای وزارت علوم و نظام وظیفه و.... خوب تمام اینها درست. تو مرحله یکی مونده به آخر من باید برم مدرکم رو آزاد کنم و بعد از اون می تونم برم برای گرفتن پاس.

سوال من اینجاست: می شه من بدون آزاد کردن مدارک برم پاس بگیرم. تازه من می خوام برم برای ویزا. هنوز نمی خوام مدرکم رو آزاد کنم(وقتش رو الان ندارم، ترجیح می دم برم کلیرنس بخورم و تو اون زمان برای اینکارا اقدام کنم). من دنبال راه پیچش هستم. فلوچارت که می گه نمی شه.
    لینک برای شفاف سازی سوالم:
    http://nesha.msrt.gov.ir/nesha/mosha...7f94c37ec67929

لطفا دوستانی که کاملا آگاه هستند و مشکل شبیه به من رو داشتند جواب بدند.

سپاس

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط milados نمایش پست ها
    سلام،

پس از سه ساعت خوندن تاپیک های مختلف یه سوال که هنوز جواب قاطعی داده نشده. من می خوام برم سفارت و پاس هم ندارم. خوب باید برم با I20 دنبال کارای وزارت علوم و نظام وظیفه و.... خوب تمام اینها درست. تو مرحله یکی مونده به آخر من باید برم مدرکم رو آزاد کنم و بعد از اون می تونم برم برای گرفتن پاس.

سوال من اینجاست: می شه من بدون آزاد کردن مدارک برم پاس بگیرم. تازه من می خوام برم برای ویزا. هنوز نمی خوام مدرکم رو آزاد کنم(وقتش رو الان ندارم، ترجیح می دم برم کلیرنس بخورم و تو اون زمان برای اینکارا اقدام کنم). من دنبال راه پیچش هستم. فلوچارت که می گه نمی شه.
    لینک برای شفاف سازی سوالم:
    http://nesha.msrt.gov.ir/nesha/mosha...7f94c37ec67929

لطفا دوستانی که کاملا آگاه هستند و مشکل شبیه به من رو داشتند جواب بدند.

سپاس
    خیر تا زمانی که مدرک رو نخرید وزارت علوم نامه نمیزنه به نظام وظیفه و اجازه خروج شما رو صادر نمی کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    خیر تا زمانی که مدرک رو نخرید وزارت علوم نامه نمیزنه به نظام وظیفه و اجازه خروج شما رو صادر نمی کنه.
    مرسی بابت پاسخ،

یه سوال دیگه. حالا شما در نظر بگیرید که من بخوام برم دنبال پاسپورت زیارتی. اونموقع می تونم با پاسی که برای زیارتی گرفتم خارج بشم و برم کارای ویزام رو انجام بدم ؟
    من شنیدم که می گن اداره پاسپورت انگار هدف از گرفتن پاس رو در سیستم قید می کنه و نمی شه برای کار دیگه ایی اقدام کرد.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط milados نمایش پست ها
    مرسی بابت پاسخ،

یه سوال دیگه. حالا شما در نظر بگیرید که من بخوام برم دنبال پاسپورت زیارتی. اونموقع می تونم با پاسی که برای زیارتی گرفتم خارج بشم و برم کارای ویزام رو انجام بدم ؟
    من شنیدم که می گن اداره پاسپورت انگار هدف از گرفتن پاس رو در سیستم قید می کنه و نمی شه برای کار دیگه ایی اقدام کرد.
    اگر همچنان دانشجو باشید فکر نمی کنم مشکلی باشه، ولی اگر درستون تموم شده باشه نمیتونید برای زیارتی برید چون مشمول هستید. البته دقیق نمیدونم که وقتی در فرجه 1 ساله بعد از تحصیل هستید میتونید خارج بشید یا نه. همچنین وقتی پاس برای زیارت بگیرید و ویزای دبی کمی شک برانگیز ممکنه باشه در فرودگاه ولی تا اونجا که یادم میاد کسی چک نمیکنه که شما کجا دارید میرید، فقط ازتون میپرسن ولی تو سیستم نگاه نمی کنند. بهتره یکی که این کارو کرده بهتون پاسخ بده، شاید شدنی باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام،

من یه 500 تا پست از این صفحه رو خوندم و یک اطلاعات آپدیت می دهم.

ببینید دوستان اگه پاسپورت ندارید و می خواهید در فرجه یکساله به بهونه سفرهای زیارتی برید پاس بگیرید و بعد نرید و و و و ادامه داستان پس گرفتن پول وثیغه و از این حرفها، باید بگم که اینکار رو نکنید.

من خیلی تحقیق کردم. حتی گفتم می رم پاس رو می گیرم و اگه برای آزاد کردن مدارکم گفتند نرفتی و ممنوع الخروجی، می گم یکی از عزیزانم که می خواستم باهاش برم مریضی بدحالی پیدا کرد و .... تا رسیدم به اینکه:

با یکی از بچه ها صحبت کردم (بچه های شریفِ) و اون داستان رفیقش رو تعریف کرد. گفت همین امسال رفیقش رو شش ماه ممنوع الخروج کردن و وثیغه اش رو یه ماه بیشتر نگه داشته اند. این موضوع برای نظام وظیفه تهران صد در صد تایید می شود. پس نتیجه اخلاقی اینکه مسیر قدیمی گرفتن پاس زیارتی در تهران و کنسل زیارت و اقدام برای ویزا دیگر جواب نمی دهد.

موفق باشید

Junior Member

Smile پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

دوستان من یک سوال در مورد مدت زمان خروج از کشور داشتم.

اگر مجوز خروج برای کشور برای مدت ۳۰ روز داشته باشیم ولی بعد از ۳۱ روز برگردیم مشکلی پیش میاد؟ در واقع بعد از ۳۰ روز عازم ایران بشیم ولی ۲۵ ساعت طول سفر باشه!

سوال دوم اینکه اگر مجوز خروج برای روز ۱ مرداد صادر شده باشه میشه باهاش ساعت ۹ شب روز ۳۱ تیر خارج شد؟ یعنی ۳ ساعت قبل از اینکه ۱ مرداد شروع بشه!

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام به همه عزیزان
    از اینکه می بینم این پیج هنوز زنده و پویاست خیلی خوشحالم
    بنده چند سال پیش که قوانین سخت تر بود و باید میرفتیم برای کارها تهران ، این پیج و دوستان بسیار کمکم کردن و با کلی داستان و دردسر به قوانین اشنا شدیم و تونستیم بریم سفر و بعد اینکه قوانین و یاد گرفتم تا الان 5 بار از کشور خارج شدم ، از راهنمایی و پیگیری همه بسیار ممنونم .

حالا یه سوال برام پیش اومده اگه جواب قطعیشو میدونین و بهم بگین ممنون میشم .

بنده از قوانین تقریبا آگاهم و این چند بار هم با معافیت تحصیلی و به اسم سفر علمی تونستم از کشور خارج بشم ، اما ایندفعه میخوام وقتی به کشورمقصد که به نظام وظیفه اعلام می کنم یعنی اندونزی رسیدم بعدش برم سنگاپور و بعدش هم مالزی ، حالا نکته اینجاست که وقتی برگردم ایران 2 تا کشور بعدی که تو پاسپورت مهرشون خورده برام داستان میشه و گیر میدن بهم یا نه فقط بلیط مقصد اولی و مهر اون کشور براشون مهمه ؟ یا برعکس کشور آخری براشون مهمه ؟ یا نه نمیتونم همچین سفری برم و فقط باید یه کشور و یه مهر تو پاسپورت باشه ؟
    در ضمن دانشجوی کارشناسی ارشدم و نامه دانشگاه رو هرطوری بخوام میتونم بگیرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KianFardd نمایش پست ها
    دوستان من یک سوال در مورد مدت زمان خروج از کشور داشتم.

اگر مجوز خروج برای کشور برای مدت ۳۰ روز داشته باشیم ولی بعد از ۳۱ روز برگردیم مشکلی پیش میاد؟ در واقع بعد از ۳۰ روز عازم ایران بشیم ولی ۲۵ ساعت طول سفر باشه!

سوال دوم اینکه اگر مجوز خروج برای روز ۱ مرداد صادر شده باشه میشه باهاش ساعت ۹ شب روز ۳۱ تیر خارج شد؟ یعنی ۳ ساعت قبل از اینکه ۱ مرداد شروع بشه!

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
    دوست عزیز زمان خروج از ایران رو مطمئن نیستم و احتمال زیاد هم نمیشه زودتر خارج شد ولی اگه از زمان برگشت که باید روز 30 ام برگردی یک ثانیه هم گذشته باشه بهت گیر میدن و وثیقه رو نمیدن و کلی دوندگی باید کنی تا درست شه
    یه روز زودتر راه بیفت خیال خودت و همه راحت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)