صفحه 156 از 165 نخستنخست ... 56106146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط Araz.Darbandi نمایش پست ها
    آیا راهی یا بخشنامه ای هست که اگه این شوخی جدی شد. بتونم به اون استناد کنم؟
    و یک سوال دیگه، آیا پاسپورت من گرفته میشه یا دست خودم میمونه؟
    سلام
    من یکی از بچه های فروم رو یادمه دقیقاً همین کار رو انجام داد و مشکلی هم پیش نیومد واسش
    من خودم چندین با همین روش از کشور خارج شدم و آخر کار هم گذرنامه رو بهم بر می گردوندن. احتمالاً اگه هم خارج نشین، دوباره بر می گردونن بهتون. قبلاًها که سیستم گذرنامه به صورت آنلاین نبود و تو خود گذرنامه وضعیت شما درج میشد(مثلاً تا کی، چند بار، به مقصد کدوم کشور و... میتونین از کشور خارج بشین)، من یادمه گذرنامه رو بهم برنگردوندن، ولی از وقتی دیگه آنلاین شد، بهم بر می گردوندن

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام
    شدنیش که میشه، ولی جاهایی دیگه هم لازمه که سربازی تعیین تکلیف بشه. شما جه چوری می خواین مدارک لیسانس و فوق لیسانس تون رو آزاد کنین؟
    در ضمن، من شنیدم که مبلغ وثیقه شده ۲۰ تومن(مطمئن نیستم البته)
    والا من الان دارم پایان نامه ام رو مینویسم با وکیل که صحبت کردم گفت برای آمریکا الان فقط میتونیم برای فوق اقدام کنیم و دکتری نمیشه با این حساب هرچی اینجا خونده بودم میپره.
    مدرک لیسانسم هم دست خودم هست و فعلا به دانشگاه تحویل ندادم و بجاش سفته داده بودم.
    حالا با این شرایط شدنی هست، درصد ریسکش چقدره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام، من اخیرا درسم تو کانادا تموم شده. چون معافیت پزشکی دارم بدون مشکل به ایران رفت و آمد میکنم. اخیرا پاسپورتم رو از طریق دفتر واشنگتن عوض کردم. مثل اینکه اگه با پاس جدید برم ایران باید برم مشکل خروج از کشور رو حل کنم، چون تو پاس جدید اجازه خروج دانشجویی ذکر شده. میدونید چطور میتونم این مشکل رو حل کنم؟

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط csharp1367 نمایش پست ها
    والا من الان دارم پایان نامه ام رو مینویسم با وکیل که صحبت کردم گفت برای آمریکا الان فقط میتونیم برای فوق اقدام کنیم و دکتری نمیشه با این حساب هرچی اینجا خونده بودم میپره.
    مدرک لیسانسم هم دست خودم هست و فعلا به دانشگاه تحویل ندادم و بجاش سفته داده بودم.
    حالا با این شرایط شدنی هست، درصد ریسکش چقدره؟
    بهتره همه ی جوانب رو بسنجین. پست های مرتبط فروم رو با حوصله بخونین
    همه ی جاهایی که ممکنه به مشکل بر بخورین رو نمی تونم دقیقاً بگم. شاید بشه گفت مهم ترین مرحله واسه ما ایرانی ها گرفتن ویزاست. بسته به نوع سفارتی که میرین، شما باید کارت پایان خدمت یا نامه ای که نشون دهنده ی سپردن وثیقه نزد نظام وظیفه هستش (که شما بعد از اتمام تحصیل بر می گردین و سربازیتون رو انجام میدین) رو ارائه بدین. مثلاْ واسه ی کنسولگری آمریکا در دبی حتماً از شما خواسته میشه، ولی مثلاً سفارت آمریکا در آنکارا ممکنه ازتون بخواد. یا اینکه موقع مصاحبه، قصد دارین از فوق لیسانسی که ناتمام رهاش می کنین، صحبتی به میون بیارین یا نه. اگه آره، که گرفتن ویزا واسه مستر مجدد سخت تره و اگه هم نه، اگه آفیسر ازتون بپرسه چرا دو سال وقفه بین لیسانس و فوق لیسانستون هستش، باید جواب قانع کننده ای داشته باشین.
    به هر حال، همه ی پل ها ی پشت سرتون رو خراب نکنین. بهتره واسه ی پذیرش مستر آمریکا اقدام کنین و بعدش هم با گرفتن مجوز خروج دانشجویی، واسه ی گرفتن ویزا اقدام کنین. در آخر اگه همه چیز خوب پیش رفت، اون موقع تصمیم های دیگه رو بگیرین

Junior Member

با سلام خدمت اساتید محترم
    بنده ترم 5 کارشناسی ارشد هستم و فعلا در حال کار کردن روی پایان نامه ام هستم در رابطه با خروج چندتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدین:
    1- آیا می تونم اجازه فرصت مطالعاتی یا سفر علمی بگیرم؟
    2- تو همین حین که فرصت مطالعاتی یا سفر علمی می گیرم می تونم مدرک لیسانسمو آزاد کنم و ترجمه کنم و با خودم ببرم؟ (واسه برنگشتن به ایران می پرسم)
    3- دانشگاه های خارجی (کانادا یا آمریکا) مدرک موقت قبول می کنن؟

Junior Member

سلام؛
    من دانشجوی دکترا (ترم اول) در ایران هستم و هنوز امتحان جامع نداده‌ام. میخواستم برای یه دوره‌ی ۵ ماهه برم یک دانشگاه در فرانسه. میخواستم ببینم آیا بهم اجازه‌ی خروج کشور برای این مدت میدن، چون شنیدم که حتی با نامه‌ی دانشگاه هم چون هنوز امتحان جامع نداده‌ام در نهایت ۲ ماه میگذارند از کشور خارج شوم.

Junior Member

سلام دوستان.من الان در حال تحصیلم در دوره ی ارشد و میخوام برای مستر اقدام کنم که معافیت تحصیلی بهش تعلق نمی گیره. میخوای ویزای زیارتی بگیرم و از اون جا برم کشور مقصد.سوالم اینه که اینکه خروج از کشورم موقتی محسوب میشه برای ویزا گرفتن از کشور مقصد مشکلی پیش نمیاد؟ و میتونم اینجوری برم؟

سلام دوستان،

من می خوام جهت کار به کشور آلمان برم و مشکل خروج از کشور دارم. سوالم اینه که اگر الان من واسه امتحان تافل در ترکیه یا ارمنستان مجوز خروج از کشور نیمه علمی بگیرم، می تونم باهاش برم آلمان یا حتما باید مقصدم ترکیه یا ارمنستان باشه؟
    کسی تجربه ی مشابه داشته؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Production & Operation Management

سلام
    برای خروج از کشور و سپردن وثیقه گزینه پرداخت در سایت evazifeh.epolice.ir غیرفعال شده، کسی میدونه از کجا باید پیگیری کنم؟

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

من الان از مقطع کارشناسی فارغ شدم و دانشجوی ارشدم میخواستم بدونم آيا راهی هست که اصل مدرک کارشناسی رو بتونم از دانشگاه بگیرم و با داشتن پذیرش مستر از دانشگاه آلمان و کانادا

بصورت زیارتی یا سیاحتی از کشور خارج بشم و درسمو اونجا ادامه بدم ؟ یا اینکه گذاشتن وثیقه برای تائید مدرک اصل لیسانس توسط وزارت علوم و اجازه خروج دادن وزارت علوم لازمه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)