صفحه 160 از 165 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهدسی مکانیک دانشگاه شیراز

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام من می تونم درخواست خروج از کشور تفریحی بکنم (یک ماهه) و ایران رو به مقصد کشور هدف ترک کنم برای تحصیل؟
    مامور چک پاسپورت گیر نمیده به ویزای تحصیلیم ؟

Member azadeh89 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع غذائی

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام دوستان ، اطلاع داريد دانشجوي مقطع ليسانس در دانشگاه سراسري وقتي پذيرش از دانشگاهي از كانادا بگيره و ويزاش بياد چه طور ميتونه از كشور خارج بشه ؟ آيا بايد انصراف بده از دانشگاه يا مثلا بايد مرخصي بگيره و مثلا با وصيقه تحت عنوان سفر تفريحي خارج بشه و بعدش برنگرده ؟ شما تجربه اي داريد ؟ بعد از مصوبه اي كه براي ممنوعيت خروج ديپلمه هاي مشمول اومده آيا كسي تونسته خارج بشه و راه حلي هست ؟ سپاسگذارم
    فايل نامبرdec/2011
    سي اس كيو:Nov/2015
    ويزاdeco/2016
    لندينگ:Feb/2017

Junior Member

سلام
    واقعا موندم چه تصمیمی درست تر هستش و چه مسیری رو انتخاب کنم
    با شرح مختصری از خودم شروع می کنم
    متولد 62 هستم...
    فوق دیپلم و لیسانسم رو در یک دانشگاه غیرانتفایی بودم که معدلم حدود 16 هست و تقریبا تمامی مدت تحصیلم رو مشغول کار بودم و به همین خاطر مدت زمان تحصیلم بیش از حد طولانی شد! ...
    فوق لیسانسم رو توی علوم تحقیقات شروع کردم و شهریور 96 از پایان نامه کارشناسی ارشدم دفاع کردم و پس از 2ماه کارمو از دست دادم و بعلت پاره ایی مسائل مرتبط با محل سکونت حدودا 4ماه آخر سال 96 هم درگیر پیدا کردن خونه و جابجایی شده بودم ...
    من حدود 10سال سابقه بیمه ایی دارم و در شرکت های خوبی سابقه کار دارم و این سابقه جدا از کل سابقه شغلی ام هستش
    حدودا 4ماه هستش که زمینه کاریمو از شبکه به حوزه لینوکس تغییر دادم و دلم میخواد آیندمو تو اون بسازم (با کلی تحقیق و بررسی این تصمیم رو گرفتم و مصمم هستم)
    علاقه من مطالعه و کسب تجربه در زمینه لینوکس (مهندسی و نگهداری و مدیریت سیستم) هستش. بنابراین از چند ماه گذشته کلی رزومه دادم و 2شرکت جهت مصاحبه منو دعودت کردند اما بعد از چندین جلسه مصاحبه از من کارت پایان خدمت خواستند که من ندارم...
    سربازی نرفتم! و از الان تا پایان فرجه یکساله ام، تنها 6ماه باقی مونده
    مشکل من اینجاس که با وجود متاهلی و قسط و قرض که حدود 3میلیون میشه، چه تصمیمی توی این 6ماه باقی مونده بگیرم که درست باشه و پشیمون نشم؟

1-رفتن به سربازی درحالی که هزینه زندگی و قسط دارم؟ 2سال از وقت و عمرم تلف میشه و خروجی مالی و علمی نداره. مگر از بابت مالی، با کار کردن در شیفت عصر تیم های NOC یا SOC فقط قسط هایی که دارم رو بتونم تامین کنم
    2-پذیرش و رفتن به خارج از ایران جهت کار؟ (البته ابتدا باید پذیرش تحصیلی بگیرم و متاسفانه باید چندین سال رو صرف درس خوندن کنم چون خارج از ایران به فارغ التحصیل های دانشگاه های خودشون و شهرونداشون کارمیدن و به خارج از کشورشون پذیرش شغلی نمیدن مگر طرف نابغه باشه) (ریسکش خیلی بالاست و متحمل هزینه و دوری از همسر و خانواده خواهم شد اما اگر موفق بشوم آینده خوبی خواهد داشت) (سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که ایا میشه پس از فراغت از تحصیل همون جا بمونم و برنگردم؟)
    3-نرفتن به سربازی تا 8سال و اقدام جهت خرید البته اگر تا اون موقع بفروشن؟ (توی این فرصت هم سعی میکنم تجربه توی زمینه جدید کاری ام کسب کنم و مبالغ قسط هامو تامین کنم)
    4-گزینه پیشنهادی شما...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aahmadi83 نمایش پست ها
    سلام
    واقعا موندم چه تصمیمی درست تر هستش و چه مسیری رو انتخاب کنم
    با شرح مختصری از خودم شروع می کنم
    متولد 62 هستم...
    فوق دیپلم و لیسانسم رو در یک دانشگاه غیرانتفایی بودم که معدلم حدود 16 هست و تقریبا تمامی مدت تحصیلم رو مشغول کار بودم و به همین خاطر مدت زمان تحصیلم بیش از حد طولانی شد! ...
    فوق لیسانسم رو توی علوم تحقیقات شروع کردم و شهریور 96 از پایان نامه کارشناسی ارشدم دفاع کردم و پس از 2ماه کارمو از دست دادم و بعلت پاره ایی مسائل مرتبط با محل سکونت حدودا 4ماه آخر سال 96 هم درگیر پیدا کردن خونه و جابجایی شده بودم ...
    من حدود 10سال سابقه بیمه ایی دارم و در شرکت های خوبی سابقه کار دارم و این سابقه جدا از کل سابقه شغلی ام هستش
    حدودا 4ماه هستش که زمینه کاریمو از شبکه به حوزه لینوکس تغییر دادم و دلم میخواد آیندمو تو اون بسازم (با کلی تحقیق و بررسی این تصمیم رو گرفتم و مصمم هستم)
    علاقه من مطالعه و کسب تجربه در زمینه لینوکس (مهندسی و نگهداری و مدیریت سیستم) هستش. بنابراین از چند ماه گذشته کلی رزومه دادم و 2شرکت جهت مصاحبه منو دعودت کردند اما بعد از چندین جلسه مصاحبه از من کارت پایان خدمت خواستند که من ندارم...
    سربازی نرفتم! و از الان تا پایان فرجه یکساله ام، تنها 6ماه باقی مونده
    مشکل من اینجاس که با وجود متاهلی و قسط و قرض که حدود 3میلیون میشه، چه تصمیمی توی این 6ماه باقی مونده بگیرم که درست باشه و پشیمون نشم؟

1-رفتن به سربازی درحالی که هزینه زندگی و قسط دارم؟ 2سال از وقت و عمرم تلف میشه و خروجی مالی و علمی نداره. مگر از بابت مالی، با کار کردن در شیفت عصر تیم های NOC یا SOC فقط قسط هایی که دارم رو بتونم تامین کنم
    2-پذیرش و رفتن به خارج از ایران جهت کار؟ (البته ابتدا باید پذیرش تحصیلی بگیرم و متاسفانه باید چندین سال رو صرف درس خوندن کنم چون خارج از ایران به فارغ التحصیل های دانشگاه های خودشون و شهرونداشون کارمیدن و به خارج از کشورشون پذیرش شغلی نمیدن مگر طرف نابغه باشه) (ریسکش خیلی بالاست و متحمل هزینه و دوری از همسر و خانواده خواهم شد اما اگر موفق بشوم آینده خوبی خواهد داشت) (سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که ایا میشه پس از فراغت از تحصیل همون جا بمونم و برنگردم؟)
    3-نرفتن به سربازی تا 8سال و اقدام جهت خرید البته اگر تا اون موقع بفروشن؟ (توی این فرصت هم سعی میکنم تجربه توی زمینه جدید کاری ام کسب کنم و مبالغ قسط هامو تامین کنم)
    4-گزینه پیشنهادی شما...
    یا حتی...
    5-همسرم مهندسی صنایع خوندن. موقعیت شغلی خوبی داره. میشه که در همون رشته و یا چه بهتر اگر بشه که در رشته کامپیوتر پذیرش بگیرن و من به عنوان همراه جهت کار برم؟

Junior Member

سلام دوستان من یک سوال در رابطه با سربازی دارم، من پذیرشم برای مستر وینتر ۲۰۱۸ از کنکوردیا بوده با توجه به این پذیرش من اجازه خروج و پاسپورت گرفتم و ۳ سال بهم اجازه خروج دادن
    اما چون مدارکم آماده نبود برای بایو نرفتم، حالا میخوام برای بایو برم توی این روزا، اما باز باید برم اجازه خروج بگیرم، بنظرتون سازمان سنجش اذیت نمیکنه بگه چرا دیر داری میری ؟ یا ...؟ اصلا پرسه اش چیه؟

Junior Member

سلام

من با استفاده از سامانه سخا (همون اینترنتیه که تازگیا اومده) وثیقه گذاشتم و خروج کردم و برگشتم. الان وثیقه ام اتوماتیک آزاد شده و وضعیت درخواست این شده: بازگشت شما در سیستم ثبت گردید

آیا باز هم نیازی هست که برم نظام وظیفه و پاسپورت نشون بدم؟ ممنون می شوم دوستانی که از طریق همین سامانه رفتند و برگشتند راهنمایی بفرماید

دوستان من درخواست خروج رو در سامانه سخا ثبت کردم و وثیقه رو پرداخت کردم. الان وضعیت شده "مجوز خروج شما صادر شده است و در اسرع وقت به اداره گذرنامه منتقل خواهد شد."

این اسرع وقت یعنی چی؟ کسی تجربه ای داره بعد چه مدتی به اداره گذرنامه میره؟ چون میخوام بلیط بگیرم لازمه که اینو زودتر بدونم ممنون میشم اگه کسی میدونه کمک کنه

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط F_O نمایش پست ها
    دوستان من درخواست خروج رو در سامانه سخا ثبت کردم و وثیقه رو پرداخت کردم. الان وضعیت شده "مجوز خروج شما صادر شده است و در اسرع وقت به اداره گذرنامه منتقل خواهد شد."

این اسرع وقت یعنی چی؟ کسی تجربه ای داره بعد چه مدتی به اداره گذرنامه میره؟ چون میخوام بلیط بگیرم لازمه که اینو زودتر بدونم ممنون میشم اگه کسی میدونه کمک کنه
    كار شما تمام شده مي تونين بليط بگيريد و اقدام كنيد مشكلي نيست.
    موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinjd نمایش پست ها
    سلام

من با استفاده از سامانه سخا (همون اینترنتیه که تازگیا اومده) وثیقه گذاشتم و خروج کردم و برگشتم. الان وثیقه ام اتوماتیک آزاد شده و وضعیت درخواست این شده: بازگشت شما در سیستم ثبت گردید

آیا باز هم نیازی هست که برم نظام وظیفه و پاسپورت نشون بدم؟ ممنون می شوم دوستانی که از طریق همین سامانه رفتند و برگشتند راهنمایی بفرماید
    درود بر شما

نه نيازي به مراجعه نيست....پولتون رو برميگردونند خودشون به ساب قوامين تون اما خب زمان مي بره چند روزي.
    موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

با سلام.
    من دانشجوي دكتري هستم. خدمت نرفتم و معافيت تحصيلي دارم. در صورتي كه همسرم بتواند ويزاي كانادا را بگيرد، آيا به من كه مشمول هستم ويزا داده مي شود؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)