صفحه 163 از 165 نخستنخست ... 63113153154155156157158159160161162163164165 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,621 تا 1,630 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

نقل قول نوشته اصلی توسط OSullivan نمایش پست ها
    سلام دوستان خواهشا کسایی در این حوزه تجربه داشتن یه راهنمایی بکنن
    من میخواستم از ترفند اقدام برای سفر زیارتی و گرفتن پاسپورت استفاده کنم تا از سفارت آلمان بتونم وقت بگیرم و شنیده بودم اگه بگی سفر نرفتم بهت گیر میدن و اذیت میکنن ولی بالاخره پول رو پس میدن
    اما امروز که اومدم درخواست خروج از کشور تو سایت نظام وظیفه بدم با این پیغام مواجه شدم:
    http://uupload.ir/files/96pv_untitled.jpg
    که مشخصا نوشته اگه فقط صرفا برایگرفتن پاسپورت باشه وثیقه ضبط میشه به نفع دولت
    حالا بنظرتون چجوریه فقط میخواستن بترسونن یا واقعا میتونن ضبطش کنن؟
    این تعهد برای کسانی هست که قصد فریب سیستم رو داشته باشند، و گرنه همیشه این احتمال وجود داره که یک زائر واقعی در آخرین لحظه بنا به هر دلیلی مثل بیماری، لغو پرواز، جا موندن از پرواز، تغییر در برنامه‌ی سفر، تغییر ناگهانی قیمت ارز و غیره از سفر باز بمونه، طبیعتا کسی نمیتونه به دلیل اینکه زائر بیمار بوده یا استطاعت مالی نداشته، او رو ممنوع الخروج کنه!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام رفقا
    یک سوال خیلی مهم
    من ویزای 5 ماهه سوئیس دارم. دانشجوام و بنا به دلایلی دانشگاه فقط اجازه خروج 10 روزه بهم داد. وثیقه 15 میلیونی رو هم دادم. هفته دیگه بلیط دارم. استرس اینو دارم که توی فرودگاه بهم گیر بدن بگن ویزات 5 ماهست مجوز خروجت چرا 10 روزست!!!؟؟
    به نظرتون این اتفاق میفته؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط bm9 نمایش پست ها
    سلام رفقا
    یک سوال خیلی مهم
    من ویزای 5 ماهه سوئیس دارم. دانشجوام و بنا به دلایلی دانشگاه فقط اجازه خروج 10 روزه بهم داد. وثیقه 15 میلیونی رو هم دادم. هفته دیگه بلیط دارم. استرس اینو دارم که توی فرودگاه بهم گیر بدن بگن ویزات 5 ماهست مجوز خروجت چرا 10 روزست!!!؟؟
    به نظرتون این اتفاق میفته؟
    خیر، مشکلی نیست.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من اذر ماه امسال 18 سال تمام میشم و رو نامه ای که پاسپورت رو برام فرستاده بودن نوشته بودن که از اول اذر نمیتونی از ایران خارج شی
    من الان در یکی از دبیرستان های خارج از کشور برای دوره فاندیشن اپلای کردم مقطع تحصیلی الانم هم 12 ام هست
    ایا برای خروج از کشور باید کار خاضی رو قبل از اذر ماه انجام بدم ؟
    و این که اگر قبل از مشمولیت سربازی از ایران خارج بشم نیازی به وثیقه گذاشتن دارم ؟
    و این که میتونم در حین تحصیل در خارج به ایران رفت و امد داشته باشم ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین

Junior Member

سلام
    من دانشجوی دوره لیسانسم میخوام برای یک دوره به یک دانشگاه اروپایی برم میخواستم بدونم حداکثر زمانی که میتونم از کشور خارج بشم چقدره. راهی هست که تا ۳-۴ ماه از کشور خارج بشم؟
    چه مراحی رو باید طی کنم؟
    ممنون

Junior Member

سلام خیلی فوری نیاز به کمک دارم !!!!!!!!!!!

من هنوز معافیت تحصیلی دارم از دانشگاه درخواست دادم که دوباره ثبت نام کنم ولی احتمالا چون اخر مهر هستیم برام مرخصی رد کنن . سوال اولم اینکه تو تایم مرخصی میشه برای خروج از کشور اشتغال به تحصیل گرفت ؟ اگه برای نظام وظیفه ندن به بهانه مثلا تامیین اجتمایی میتونم بگیرم ؟
    من میخوام حالا چه زیارتی چه سیاحتی اقدام کنم که فقط پاسپورت بگیرم که بدم کارای ویزای اروپا رو برام اوکی کنن .حالا سوال اینه که من اگر اقدام کنم برای مجوز خروج بد اگه سفر نرم جریمه ای داره ؟ وثیقه چی میشه ؟ پاسپورت دستم میمونه برای کاری که لازم دارم ؟ و اینکه این پاسپورت محدودیت هایی داره یا مثل پاسپورت کساییه که با پایان خدمت گرفتن ؟
    و سوال اخر اینکه اگر همه ی کار هام درست انجام شد و ویزا رو گرفتم تو همین ترم میتونم دوباره مجوز خروج سیاحتی بگیرم یا برای ترم بعد باید صبر کنم ؟ اگر اینجوری هست اولی رو زیارتی بگیرم دومی رو سیاحتی ؟
    خیلی سوالام زیاده ولی خیلی ممنون میشم کسایی که تجربه دارن کمکم کنن

سلام
    ممنون ميشم بفرمايين كه من دانشجوام و ميخوام براي امتحان سلپيپ برم دوبي اما اگر قبول نشدم ميخوام مجداداً اقدام كنم آيا چون ميخوام سفر درسي يا تحصيلي برم اجازه دارم دو مرتبه در يك دوره سه ماه از كشور خارج بشم؟
    ممنوم

Junior Member

سلام
    دانشجوی لیسانسم برای اینکه بتونم مدت بیشتری از کشور خارج بشم و به المان برم میخواستم بدونم راهی هست مثلا آزمون زبان یا همایش؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

سلام

من الان دانشجوی دکترا هستم در کانادا و در وزارت علوم و نظام وظیفه هم پرونده دارم برای معافیت تحصیلی دارم. قبلا ویزای دانشجویی و بعدش اقامت دایم داشتم. الان هم پاسپورت این جا رو گرفتم. قبلاً هیچ گاه از دفتر حافظ منافع واشنگتن مهر خروجی نگرفتم و مستقیم از وزارت علوم بعد از ارایه ی اصل نامه ی اشتغال به تحصیل نامه ی مهر خروج دانشجویی می گرفتم. الان هم می خواستم به همون منوال عمل کنم فقط فهمیدم از سامانه ی تاک باید مدارکم رو هم به تایید وزارت خارجه بفرستم. هفته ی آینده هم من به ایران سفر می کنم.

سوالم اینه که الان که وضعیتم عوض شده (از ویزای داشجویی یا پی آر به سیتیزنی)، آیا می تونم هم چنان با داشتن معافیت تحصیلی برم ایران و نامه ی خروج بگیرم یا باید از کانادا پاسپورت ایرانم رو بفرستم دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تا مهر خروج بزن؟ به عبارت دیگه به واسطه ی سیتیزنی کانادا، آیا رفتن ایران و گرفتن تایید از وزارت خارجه و بعدش از وزارت علوم برام محدودیتی ایجاد نمی کنه؟

ممنون میشم از راهنماییتون

دوستان یک سوال
    من الان دانشجوی ترم اخر کارشناسی هستم ، دنبال کارهام برای کانادا هم هستم مهاجرت غیر تحصیلی هست ( از روش خوداشتغالی) ، حالا من اگر قبل از تمام شدن دوره تحصیلم مثلا در ترم اول مقطع ارشد در ایران برای سفارت بخوام برم ترکیه رو متوجه شدم که باید یه وثیقه بزارم و به اسم سفر توریستی برم و بیام ، اما نکته اینجا هست اگر من ویزام درست شد و خواستم برم کانادا آیا بازهم میتونم بلیط کانادا بگیرم با کانکشن ترکیه ( تهران به استانبول به تورنتو ) و وثیقه بزارم برای سفر تفریحی به ترکیه در واقع آیا در فرودگاه نمیگن چرا بلیط کانادا داری ( چون کارت بلیط سفر دوم هم در فرودگاه مبدا صادر میشه ) ؟

آیا در فرودگاه ویزای کانادای من چک میشه و ممناعت میکنن از خروج من ؟

آیا حتما باید بلیط رفت و برگشت بگیرم ( از نظر خروج از فرودگاه ) ؟

آیا اگر من بعد از خروج از کشور سه سال در کانادا اقامت کنم میتونم با ضبط وثیقه مهر خروج از ایران بگیرم و به ایران سفر کنم ( یا این مهر فقط برای کسایی هست که قبلا دانشجویی خارج شدن) ؟

ممنون میشم راه حل رو بفرمایید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)