صفحه 3 از 165 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

دو حالت داره :
    اگه ارشد می خونی ، باید بری دانشگاه یه نامه بگیری برای شرکت در امتحان ... بعد می ری نظام وظیفه نامه رو می دی اونا یه نگاه به مهر می ندازن فقط و بهت یه نامه می دن که بری بانک ... بانکش فرقی نداره کجا باشه ... حتی اگه 15 میلیون هم نداشتی می تونی ارجاع بدی به یه حسابی که توش 15 میلیون پول هست ... البته بستگی به این که اون بانک چقدر باهات راه بیاد بین 90% تا 110% از 15 میلیون رو ازت می خواد ! ... ضمانت نامه رو آماده اکثر شعبه ها دارن ... بهت می دن و می آری نظام وظیفه ... بهت یه نامه می دن می بری برای پاسپورت ... اونجا هم بهت پاسپورتت رو یه هفته ای می دن !

اما اگه لیسانس باشی ... نظام وظیفه برای امتحان دادن قبول نمی کنه که بری اونور آب ... یه راه اینه که یه سمیناری ، کنفرانسی چیزی پیدا کنی توی اون جایی که میری امتحان بدی مثلآ دوبی یا ترکیه ... خیلی سخت قبول می کنن برای امتحان آدم بره ...

و دو نکته آخر :

1. رویه های مملکتی مخصوصآ وقتی پای نظام وظیفه می آد وسط هفته ای دوبار و حتی بیشتر تغییر می کنه ... این اطلاعات برای سه ماه پیش بود ...
    2. من خودم معاف هستم از یکی از دوستان که پروسه رو طی کرده بود اطلاعات گرفتم ..
    3. موفق باشین همگی !

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.g
    فقط دانشجوهای فوق و دکترا میتونن با گرفتن یه نامه از دانشگاه که ایشون میخوان برای یه سفر علمی برای کنفرانس و .. برن خروج موقت بگیرن. البته دانشجوهای فوق رو شک دارم بذارن. ولی بهترین راهش الان زیارتیه فکر کنم.
    برای زیارتی پاسپورت رو چک می کنن که از اون کشور جای دیگه ای نرفته باشی ...
    مگه اینکه test center عربستان یا سوریه باشه ... می گم دوبی محل زیارتی نداره ؟!؟!؟ امامی ! امامزاده ای ؟ ;D

ارمنستان که داشت. ;D
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

نقل قول نوشته اصلی توسط Powerman
    فقط دانشجوهای فوق و دکترا میتونن با گرفتن یه نامه از دانشگاه که ایشون میخوان برای یه سفر علمی برای کنفرانس و .. برن خروج موقت بگیرن. البته دانشجوهای فوق رو شک دارم بذارن. ولی بهترین راهش الان زیارتیه فکر کنم.
    It is NOT TRUE. All students can go abroad to participate in a Conference or so, as I have been able to go to Japan for an International Electrical Engineering Conference during my B.Sc.
    شما کی رفتی؟ این قانون رو مطمئنم که الان دانشجوهای لیسانس به هیچ وجه برای کارای علمی نمیتونن خروج موقت داشته باشن. توی جلسه پرسش و پاسخ دانشگاه شریف هم صراحتا گفته شد. نمیدونم از کی اینجوری شده؟ ولی چیزیه که هست و کاریشم نمیشه کرد.
    Never write in confident terms when you are not completely sure about sth Mehdi. Will let me make it clear: .
    There is nothing mentioned for B.Sc. students at the military council about going abroad temporarily for conferences and so on, although this is mainly because B.Sc. students hardly think of writng papers and presenting it in int. conf.'s.
    About my case: I went to Japan in October 2007 and it was a time taking matter getting the passport. My passport was valid for only a one time departure and the Japanese Conf. Visa for a stay of 2 months (I was there for 10 days).
    If anyone needs the whole detail about the passport & visa procedure, I would be pleased to help upon his/her request
    Regards,
    Ali
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

It is NOT TRUE. All students can go abroad to participate in a Conference or so, as I have been able to go to Japan for an International Electrical Engineering Conference during my B.Sc.
    شما کی رفتی؟ این قانون رو مطمئنم که الان دانشجوهای لیسانس به هیچ وجه برای کارای علمی نمیتونن خروج موقت داشته باشن. توی جلسه پرسش و پاسخ دانشگاه شریف هم صراحتا گفته شد. نمیدونم از کی اینجوری شده؟ ولی چیزیه که هست و کاریشم نمیشه کرد.
    Never write in confident terms when you are not completely sure about sth Mehdi. Will let me make it clear: .
    There is nothing mentioned for B.Sc. students at the military council about going abroad temporarily for conferences and so on, although this is mainly because B.Sc. students hardly think of writng papers and presenting it in int. conf.'s.
    About my case: I went to Japan in October 2007 and it was a time taking matter getting the passport. My passport was valid for only a one time departure and the Japanese Conf. Visa for a stay of 2 months (I was there for 10 days).
    If anyone needs the whole detail about the passport & visa procedure, I would be pleased to help upon his/her request
    Regards,
    Ali
    سلام، خوشحال میشم اگر نکته ای هست توسط شما به این تاپیک (در لینک زیر) اضافه بشه. البته فکر میکنم رویه حسین بدون نقص باشه. ممنووووون

http://www.applyabroad.org/forum/ind...15169#msg15169

Junior Member

سلام دوستان،
    ممنون میشم اگه کسی جواب منو میدونه کمک کنه. من سووالم این نبود که به چه کشورهایی میشه رفت یا در چه مقطع تحصیلی! من می خوام بدونم آیا شرکت در تافل از نظر نظام وظیفه دلیل موجهی برای خروج هست یا نه؟

متشکرم،
    حمید

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidrm
    سلام دوستان،
    ممنون میشم اگه کسی جواب منو میدونه کمک کنه. من سووالم این نبود که به چه کشورهایی میشه رفت یا در چه مقطع تحصیلی! من می خوام بدونم آیا شرکت در تافل از نظر نظام وظیفه دلیل موجهی برای خروج هست یا نه؟

متشکرم،
    حمید
    وقتی توی زندان یه بقالی هست که کلوچه داره ، آیا این منطقی به نظر می رسه که یه زندانی بهانه کنه می خواد بره از بقالی اون سر شهر و خارج از زندان کلوچه بخره ؟ یا خیر !! ...
    اما وقتی بخواین یه چیزی بخرین که توی بقالی زندان نباشه ، مثل کنفراس علمی! حتما بهش بیشتر فکر می کنند ... مخصوصآ وقتی چک نمی کنن وقتی از زندان خارج شدی رفتی بقالی یا سینما ! :P

عجب مثالی !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidrm
    سلام دوستان،

متشکرم،
    حمید
    وقتی توی زندان یه بقالی هست که کلوچه داره ، آیا این منطقی به نظر می رسه که یه زندانی بهانه کنه می خواد بره از بقالی اون سر شهر و خارج از زندان کلوچه بخره ؟ یا خیر !! ...
    اما وقتی بخواین یه چیزی بخرین که توی بقالی زندان نباشه ، مثل کنفراس علمی! حتما بهش بیشتر فکر می کنند ... مخصوصآ وقتی چک نمی کنن وقتی از زندان خارج شدی رفتی بقالی یا سینما ! :P

عجب مثالی !!!
    حسین جان طبق اخبار منتشر شده توی زندان های ایران همه چیز پیدا میشه حتی انواع مواد مخدر (تلویزیون گفت، تقصیر من نیست!) حالا جریان این کنفرانس علمی هم همینه، اگر بخواهند گیر بدن میگن دیگه دانشجوها حق ندارن مقاله بدن اونم تو سرزمینهای دور دست !، بیان همین جا منتشر کنن تا اعتبار ژورنال های داخلی هم زیاد بشه ! (همیشه راه های منطقی برای من و شما دارن این آقایون ;D)

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

دانشگاه در این پروسه نقش اساسی داره... البته در واقع نقش ِ اساسی ِ الکی!!!... چون سوال و جوابی نباید در بین باشه... واقعیت امر اینه که به طور قانونی شما باید برین آموزش و یه نامه بگیرید برای معاونت دانشجویی، نمایندگی وظیفه عمومی و بعد اون نامه رو ببرید اونجا. اونجا تنها سوالی که ازتون میپرسن اینه که چه مدت و به کدوم کشور میخوای سفر کنی... اونوقت نامه ات رو پاراف میکنن برای نظام وظیفه و یه مهر هم پاش میزنن... نامه رو میبری نظام وظیفه، پول رو میریزی به حساب و بعد با یه نامه دیگه میری اداره گذرنامه که کد رمزت رو تلفنی از نظام وظیفه پیگیری میکنه و یه مهر با مدت معین توی پاست میزنه...
    در مورد دانشگاههای دولتی که تفریبا اطمینان دارم که مشکلی وجود نداره و دلیل رو نمی پرسن... مگه بعضی دانشگاهها که الکی مته به خشخاش میزارن... مثلاً من بار اولی که میخواستم از کشور خارج شم از تمام استادای اون ترمم یه نامه گرفتم که توی این 2 هفته که من سر کلاسا حاضر نمیشم اونا مشکلی ندارن و از این مزخرفات... البته بعضی از دانشگاهها هم محدودیت تعداد خروج از کشور دارن... مثلاً 1 بار بیشتر در ترم بهت نامه نمیدن...
    Winners are simply willing to do what losers won't

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

دوستان کسی میدونه روال گرفتن پاسپورت واسه مقاله چطور هست؟ چه مدارکی لازم داره؟
    مثل GMAT هست که فقط از دانشگاه نامه بگیری کافیه؟
    بجز نامه accept مقاله چیز دیگه ای هم لازم هست؟
    بازم مثل همیشه مشکل سربازی هست و اینکه تا آخر بهمن فارغ التحصیل میشم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)