صفحه 4 از 165 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

من تابستون یه مقاله تو اسپانیا باید ارائه می کردم. مراحلو تا قبل از نظام وظیفه طی کردم و بی خیال شدم.
    کاری که کردم این بود که از تحصیلات تکمیلی دانشگاه (امیرکبیر) یه فرم گرفتم واسه سفر (این فرمو اعضای هیئت علمی هم می گیرن و پر می کنن. بعدش استاد راهنمام امضا کرد که مانعی نداره به این سفر برم. (چون تو تعطیلات بود نیازی نبود گواهی واسه شرکت نکردن تو کلاسا ارائه کنم) مدیر تحصیلات تکمیلی یه امضا رو امضای استادم زد و فرستادن منو آموزش کل. اونجا تو فرم مخصوص نوشتم از این تاریخ تا اون تاریخ میخوام برم اسپانیا واسه ارائه مقاله تو فلان کنفرانس. 2 ساعت بعدش یه نامه خطاب به نظام وظیفه بهم دادن که تأیید میکرد میتونم با 15 میلیون وثیقه خارج شم.
    تو هیچ کدوم از این مراحل کسی مقاله منو ندید. مقاله کار پروژه لیسانسم بود و استاد راهنمام مال فوق! حتی از اینکه مقاله چی هست خبر نداشت و برام امضا کرد.
    فکر کنم اگه روال اینجوری باشه مقاله هم نداشته باشی با طی کردن این روند میشه نامه دانشگاهو گرفت.
    مراحل بعدش هم فکر کنم اینجوریه که نامه رو میبری سالن 5 طبقه دوم ساختمون اصلی نظام وظیفه. یه نامه میدن بهت که بری قوامین میدون سپاه. قوامین معرفی میکنه به بانک سپه شعبه نامجو. اونجا 15 میلیون بی زبون می ریزی و تآییدشو میبری قوامین. اونو پاراو میکنه دوباره میری سالن 5 نظام وظیفه و میدی بهشون. یه نامه میدن بهت ببری گذرنامه (اگه قبلاً پاس داری) مدارکو به گذرنامه میدی و مهر اجازه خروج رو تو پاست میزنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط kavy
    من تابستون یه مقاله تو اسپانیا باید ارائه می کردم. مراحلو تا قبل از نظام وظیفه طی کردم و بی خیال شدم.
    کاری که کردم این بود که از تحصیلات تکمیلی دانشگاه (امیرکبیر) یه فرم گرفتم واسه سفر (این فرمو اعضای هیئت علمی هم می گیرن و پر می کنن. بعدش استاد راهنمام امضا کرد که مانعی نداره به این سفر برم. (چون تو تعطیلات بود نیازی نبود گواهی واسه شرکت نکردن تو کلاسا ارائه کنم) مدیر تحصیلات تکمیلی یه امضا رو امضای استادم زد و فرستادن منو آموزش کل. اونجا تو فرم مخصوص نوشتم از این تاریخ تا اون تاریخ میخوام برم اسپانیا واسه ارائه مقاله تو فلان کنفرانس. 2 ساعت بعدش یه نامه خطاب به نظام وظیفه بهم دادن که تأیید میکرد میتونم با 15 میلیون وثیقه خارج شم.
    تو هیچ کدوم از این مراحل کسی مقاله منو ندید. مقاله کار پروژه لیسانسم بود و استاد راهنمام مال فوق! حتی از اینکه مقاله چی هست خبر نداشت و برام امضا کرد.
    فکر کنم اگه روال اینجوری باشه مقاله هم نداشته باشی با طی کردن این روند میشه نامه دانشگاهو گرفت.
    مراحل بعدش هم فکر کنم اینجوریه که نامه رو میبری سالن 5 طبقه دوم ساختمون اصلی نظام وظیفه. یه نامه میدن بهت که بری قوامین میدون سپاه. قوامین معرفی میکنه به بانک سپه شعبه نامجو. اونجا 15 میلیون بی زبون می ریزی و تآییدشو میبری قوامین. اونو پاراو میکنه دوباره میری سالن 5 نظام وظیفه و میدی بهشون. یه نامه میدن بهت ببری گذرنامه (اگه قبلاً پاس داری) مدارکو به گذرنامه میدی و مهر اجازه خروج رو تو پاست میزنن.
    سلام،
    برای دانشجوی لیسانس هم ایم مجوز رو میدن که برای ارائه مقاله بره ؟ من پاسپورت دارم اما مشخصاتم غلط هست، میتونم بدون اجرای این مراحل پاسم رو عوض کنم؟ یعنی پاس رو تحویل بدم برای تغییر دادن مشخصات، باید کل این فرآیند رو دوباره طی کنم تا پاس بگیرم؟

Senior Member

اصل کار تو نظام وظیفه هست که واقعا کار سختی هست. من 4 سال پیش رفتم. الان قوانین عوض شده ولی مهم قسمت نظام وظیفه هست.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

توی پست های دیگه هم در این مورد مفصل بحث شده... ولی اگر بخوام مختصر بگم، باید اینطوری بیان کنم که به لحاظ قانونی مشکل خاصی وجود نداره برای خروج شما، مخصوصاً اگر برای دادن مقاله باشه... دقیقاً همون کاری رو که برای GMAT انجام دادین برای این مساله هم باید انجام بدین... نکته مهمتر اینه که اگر برای ارائه مقاله باشه حتی میتونین ضمانتنامه بانکی رو هم بندازین گردن دانشگاه، البته این قضیه در دانشگاههای مختلف رویه متفاوتی داره، ولی توی دانشگاههای دولتی معتبر میتونین علاوه بر اینکه ضمانت بانکی رو بر عهده دانشگاه بزارین، بخشی از مبلغ ثبت نام یا سفر رو هم از دانشگاه بگیرین
    Winners are simply willing to do what losers won't

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    دوستان کسی میدونه روال گرفتن پاسپورت واسه مقاله چطور هست؟ چه مدارکی لازم داره؟
    مثل GMAT هست که فقط از دانشگاه نامه بگیری کافیه؟
    بجز نامه accept مقاله چیز دیگه ای هم لازم هست؟
    بازم مثل همیشه مشکل سربازی هست و اینکه تا آخر بهمن فارغ التحصیل میشم.
    حتما قبل از اینکه فارغ التحصیل بشی (آخرین نمرت رد بشه) acceptance letter مقاله رو ببر آموزش دانشگاه قسمتی که کار صادر کردن معافیت تحصیلی رو انجام میده (البته قبلش باید ببری معاونت پژوهشی امضا بشه) و نامه به نظام وظیفه رو بگیر چون بعده فارغ شدن اصلا اون نامه به نظاوم وظیفه رو به هیچ وجه دانشگاه و وزارت علوم نمیده و در نتیجه نمی تونی از کشور خارج بشی برای کنفرانس (وزارت علوم پرسیدم و قبلا هم خدمت شما این موضوع را گفته بودم).
    پس قبل اینکه دیر بشه برو نامه رو بگیر چون دو، سه روزی گرفتنش دوندگی داره.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

راستش من یشتر میخواستم بدونم نوع وثیقه نسبت به GMAT تغییر میکنه یا نه؟ واینکه یکی از دوستان گفت فقط تو یک بانک باید وثیقه گذاشت، یعنی نمیتونیم خودمون بانک رو انتخاب کنیم؟ قبلا بچه ها میگفتن خودمون انتخاب میتونیم بکنیم که.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

راستش من یشتر میخواستم بدونم نوع وثیقه نسبت به GMAT تغییر میکنه یا نه؟ واینکه یکی از دوستان گفت فقط تو یک بانک باید وثیقه گذاشت، یعنی نمیتونیم خودمون بانک رو انتخاب کنیم؟ قبلا بچه ها میگفتن خودمون انتخاب میتونیم بکنیم که.
    نه وحید جان تغییر نمیکنه. یعنی اصلا نظام وظیفه کاری به اینکه برای چی میری نداره اونا فقط مدتی که میخوای بری را کار دارن (در مورد دانشگاه های دولتی که اینطوریه). یک قانونی هم تو خرداد 1386 تصویب کردن که دانشجویان فوق و دکتری داخل میتونن ترمی یکبار (اگر اشتباه نکنم) برای ارائه مقاله و شرکت در مجامع علمی و شرکت در امتحانات و اینا برن خارج از کشور که طول مدتش هم از 1 ماه نباید بیشتر بشه. برای اینجور خروج کردن میتونی 10 میلیون چک بدی و 5 میلیون هم ضمانت نامه بانکی بذاری. من خودم شهریور اینجوری خارج شدم. البته بعد از اون دیگه نمیدونم که آیا قانون جدیدی اومده یا نه! اگر چیزی تغییر کرده لطفا بچه ها بگن.
    فرق GMAT و مقاله تنها در درون دانشگاه هست. که آیا برای چنان منظوری نامه معرفی به نظام وظیفه میدن یا نه! بعضی از دانشگاه ها برای امتحان دادن دادن به راحتی نامه نمیدن و اذیت میکنن، اونوقت هست که بهانه کنفرانس بهتره. بعضی دانشگاه که نامه acceptance مقاله را هم میخواد تا نامه بدن!
    لطفا اگر کسی از قانون جدیدی برای خروج موقت کوتاه مدت خبر داره بگه تا ما هم آگاه بشم.

موفق.
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

ممنون از همه 2 تا سوال فقط:
    1-شنیدم خرید سفته خودش هزینه داره. هزینه خرید 10 میلیون سفته چقدر هست؟
    2-کاراری نظام وظیفه و گرفتن پاسپورت حدودا چند روز طول میکشه؟

بازم ممنون
    شوپنهاور

ممنون از همه 2 تا سوال فقط:
    1-شنیدم خرید سفته خودش هزینه داره. هزینه خرید 10 میلیون سفته چقدر هست؟
    2-کاراری نظام وظیفه و گرفتن پاسپورت حدودا چند روز طول میکشه؟

بازم ممنون
    1. من دو میلیون سفته خریدم شد 6هزار تومان. قیمت آنچنانی نداره!
    2. گرفتن پاس را نمیدونم چون من پاس داشتم. اما نظام وظیفه بابت مقاله و اینا اگر بگی 1-2 روز به شرطی که کارای بانکت ردیف باشه.
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

ممنون من فکر میکردم قیمتش خیلی بیشتر باشه پس مشکلی نیست
    شوپنهاور

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)