صفحه 5 از 165 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    ممنون از همه 2 تا سوال فقط:
    1-شنیدم خرید سفته خودش هزینه داره. هزینه خرید 10 میلیون سفته چقدر هست؟
    2-کاراری نظام وظیفه و گرفتن پاسپورت حدودا چند روز طول میکشه؟

بازم ممنون
    1- که توضیح داد این دوستمون
    2- کارای نظام وظیفه اگر پولت نقد باشه و ادوستان نظام وظیفه هم در حدود 2 ساعت در روز کار کنن، یک روزه حله... ولی با شرایط تو اول باید ضمانت بانکی رو بگیری و بعد بری سراغ نظام وظیفه... با این حساب اگه زرنگ باشی 2 روزه و اگه نباشی 3-4 روزه میتونی انجامش بدی
    2' (!)- اگر پاس داری و فقط مهر میخواد که کار زیادی نداری... ولی اگر پاس نداری زود ِ زود، 10 روزه و به طور معمول 15 روزه میتونی اونم بگیری
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

يکی از مدارکی که نظام وظيفه می خواد نامه فراغت از تحصيله که تا قبل از دفاع چنين نامه ای براتون صادر نمی شه.

Junior Member

می شه. به شرط اینکه از طریق دانشگاهی که در اون تحصیل می کنین اقدام کنید. اون وقت دانشگاه یه نامه می نویسه برای وزارت علوم و از اونجا برای نظام وظیفه.

Junior Member

پیش فرض خروج بدون گرفتن پذیرش

با سلام خدمت دوستان گرامی،

من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم و هنوز 2 ترم تا فارغ التحصیلی وقت دارم و بدلیل اینکه مادر بزرگم در خارج از کشور دچار کسالت سختی شده می خواهم برای دیدن وی از کشور خارج شوم. سوال من این است که آیا میتوانم بدون گرفتن پذیرش از دانشگاه خارج با گذاشتن وثیقه خارج شوم یا خیر؟

با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

پیش فرض پاسخ : خروج بدون گرفتن پذیرش

سلام

نه.
    تو مشمولی، تنها در صورتی می تونی از ایران بری که یا خدای ناکرده خودت مشکل پزشکی داشته باشی، یا برای کار علمی بخوای بری (ارائه مقاله و شرکت در کنفرانس، امتحان علمی در جائیکه دعوت شده باشی و یا درس خوندن) و البته اماکن کتبرکه. حتی اگه وثیق بگذاری.

بدرود
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

Junior Member

اتفاقا مادر بزرگم در کشور سوریه ساکن است، یعنی من می توانم هم برای زیارت و هم برای عیادت به آنجا بروم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

جدی؟!

خوب بسلامتی. آره می تونی

برو سازمان نظام وظیفه خودشون کامل بهت همه چیزو میگن- فقط بگو برای زیارت می خوام برم و نگو برای عیادت کسی

جای ما هم دعا کن

بدرود

Junior Member

یعنی لازم نیست که به آموزش دانشکده مراجعه کنم؟ فقط باید به نظام وظیفه برم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

اون که حتما

برادر خودم می خواد بره

اول یک نامه بنویس مبنی بر درخواستت، برو پیش مدیر آموزش دانشگاه تائید کنه، با تائیدیه ای که از دانشگاه می گیری (بعنوان دانشجو) بعد احتمالا باید بری وزارت علوم (شهرک غرب) (البته دانشگاه خودتون مراحل رو بهت می گه). بعد هم می ری نظام وظیفه (میدون سپاه) برای وثیقه و ...

Question خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام دوستان،

من این چند وقت یک کم رفتم دنبال این قضایای خروج و ویزا و این چیزا و به این نتایج رسیدم:

1. دانشجوی لیسانس فقط و فقط برای سفر زیارتی میتونه در حین تحصیل خارج شه.

2. تا فارغ التحصیل نشی، وزارت علوم به هیچ وجه نامه برای معافیت تحصیلی واسه خروج برای نظام وظیفه صادر نمیکنه

3. از 1 و 2 نتیجه میشه برای گرفتن ویزای آمریکا، باید تا فارغ التحصیلی صبر کرد و این یعنی این که به ترم fall که september شروع میشه عمرا نمیرسیم!!!!

4. در مورد ویزای کانادا، کسی میدونه بدون داشتن مدرک لیسانس میتونی تقاضای ویزا بدی و ویزا میدن یا نه؟ یا اینکه باید واسه اونم تا بعد فارغ التحصیلی صبر کرد؟

با این شرایط حتی با فرض اینکه شما نامه official پذیرش از دانشگاه مقصد رو هم دارید، رسما باید قید آمریکا رو بزنید، برای کانادا هم تضمینی وجود نداره که بشه قبل از شروع ترم ویزا رو گرفت، مگه اینکه در حین تحصیل و بدون داشتن مدرک فارغ التحصیلی و صرفا با پذیرش دانشگاه ویزا رو صادر کنن!!

و همه اینها یعنی اینکه ما سر کاریم!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)