صفحه 54 از 165 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

سلام دوستان

ممنون از ali-composite عزیز

دوستان من از ۳ بار مجوز خروج برای تحصیل در آمریکا ۱ بارشو استفاده کردم (وثیقه هم ۱۵ تا گذاشتم برای ۶ سال دوره تحصیل)- حالا می خواستم از شما بزرگواران ۳ تا سوال بپرسم:

۱. آیا تا زمانی که من Clear نشدم باید با وزارت علوم مکاتبه خاصی داشته باشم؟
    ۲. اگر Clear شدم باید چه مدارکی را به وزارت علوم بدم تا خروج دوم را اجازه بده؟
    ۳. اگر بعد از Pick up - مستقیما خواستم برم آمریکا آیا مجوز متفاوت خواهد بود؟

ممنون از شما
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering

Post پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط mahanuser نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این نظام وظیفه هیچ حساب کتابی توش نیست . من خودم قبلا میخواستم مجوز خروج بگیرم که گفتن اصلا برای سیاحتی و تفریحی مجوز نمیدیم
    این سری رفتم نامه وزارت علوم گرفتم و با کلی دنگ و فنگ ، وقتی رفتم نظام وظیفه چند نفر رو دیدم که برای کشور هایی مثل کانادا ، سوییس ، امارات ، فرانسه روی فرم نظام وظیفه نوشته بودن سیاحتی و تفریحی،
    بعد از سرهنگ اونجا پرسیدم گفت برای همه جا الان اجازه خروج میدن ، با هر دلیلی هم که داشته باشی چه سیاحتی چه علمی
    اولش کلی ضد حال خوردم که اینقدر الکی دنبال وزارت علوم دویدم ، بعدش متوجه شدم که نه ضرر نکردم
    هرکی که تو فرمش برای تفریح و سیاحت نوشته بود ، سرهنگ به طور کاملا عشقی یه مقدار از مدتش رو کم میکرد ولی برای اونایی علت علمی داشتن هیچ دستی به تاریخ برگشت نمیزد
    همچنین وقتی نوبت من شد دیدم به جای ۱۵میلیون وثیقه نوشت ۵میلیون ، بعد بهم گفت نقدی میدی یا ضمانت بانکی ، ولی برای سفرهای تفریحی مینوشت ۱۵میلیون بعد میپرسید نقدی میدی یا ضمانت بانکی ؟
    اینجا بود دیدم رفتن دنبال وزارت علوم بد هم نشد

ولی الان برای تفریح مجوز میدن

مرسی از جوابتون

خوب اینجوری که بد نیست هر کی هر مشکی داشته باسه می تونه با هر بهونه ای خارج بشه.
    من احتمالا i20 دیر به دستم میرسه /پس می تونم وزارت علوم رو بیخیال بشم و یه راس برم دنبال کار نظام وظیفه..
    راستی معلوم نبود این قانون تا کی سر جاش هست؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط anathema.pca نمایش پست ها
    یه نکته ای در مورد خروج موقت یادم اومد که بد ندیدم شما هم خبر داشته باشید:

اگر مجوز خروج یک ماه بگیرید ولی از کشور خارج نشید، در صورتی که پیش از تموم شدن مهلت یک ماه به نظام وظیف مراجعه کنید و بخواید وثیقه رو پس بگیرید پاسپورتتون رو ازتون می گیرند و باطل می کنند اما در صورتی که حداکثر 10 روز پس از پایان مهلت یک ماه به نظام وظیفه مراجعه کنید خیلی راحت یه نامه میزنن به موسسه قوامین و اونا هم یه چک بهت می دن که وثیقه رو پس بگیرید. اگر از 10 روز هم بگذره که کار حضرت فیل که وثیقه رو پس بگیرید.
    سلام دوستان
    من برای یک کنفرانس در کانادا نامه گرفتم از دانشگاه برای یک هفته. اما تاریخشو یه مقدار بد حساب کردم احتمال داره یکی دو روز بعد از تاریخ بازگشت توی نامه برگردم. میخواستم ببینم اساتیدی که تجربه دارن این قضیه 10 روز مهلت برای پس گرفتن وثیقه 5 میلیونی قطعیه؟ آخه یکه از بچه ها که رفته بود پول بریزه میگفت اونجا چند نفر میگفتن حتما قبل تاریخی که زدی برگرد، وگرنه پولتو میخورن!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyamour نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای یک کنفرانس در کانادا نامه گرفتم از دانشگاه برای یک هفته. اما تاریخشو یه مقدار بد حساب کردم احتمال داره یکی دو روز بعد از تاریخ بازگشت توی نامه برگردم. میخواستم ببینم اساتیدی که تجربه دارن این قضیه 10 روز مهلت برای پس گرفتن وثیقه 5 میلیونی قطعیه؟ آخه یکه از بچه ها که رفته بود پول بریزه میگفت اونجا چند نفر میگفتن حتما قبل تاریخی که زدی برگرد، وگرنه پولتو میخورن!!!!!
    من از زبون خودشون ده روز رو شنیدم ولی اینا کارشون حساب کتاب نداره،دوباره از خودشون بپرس
    دل رو بزن به پرواز!

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

سلام
    من كلي از اون سرباز پشت باجه پرسيدم، هرچي ميپرسيدم حتي متناقض ميگفت آره!!! ولي ملتي كه بودن ميگفتن همون روز بايد برگردي يعني ورود به ايرانت اون روز باشه، حالا اينكه كي بري دنبال پس گرفتن خيلي مهم نيست. كسي نيست كه بدونه؟؟؟؟ ممكنه به خاطر 2 3 ساعت دير رسيدن كه بشه روز بعد پول من و پويا رو بخورن ها !!

سلام
    من تونستم برای خروج مجوز سیاحتی بگیرم اما توی برگه برای من نوشتند ضمانت بانکی حالا سه تا سوال دارم اگر دوستان می دونند به من جواب بدید:
    1- آیا میشه ضمانت رو به نقدی تبدیل کنیم،و 15 ملیون رو نقد بریزم یا نه؟
    2- اگر نتونم برم خارج و سفر کنسل بشه میشه پول رو پس گرفت؟
    3-بعد از اینکه خودم رو معرفی کردم پاسپورت رو از من می گیرن و باطل میکنن یا میتونم پاسپورت رو داشته باشم؟

سوال دیگه هم اینکه:
    4-آیا مدت اعتبار پاسپورت ما هم 5 ساله؟
    ویرایش توسط ali-composite : July 11th, 2010 در ساعت 09:07 PM

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش الف نمایش پست ها
    سلام
    من تونستم برای خروج مجوز سیاحتی بگیرم اما توی برگه برای من نوشتند ضمانت بانکی حالا سه تا سوال دارم اگر دوستان می دونند به من جواب بدید:
    1- آیا میشه ضمانت رو به نقدی تبدیل کنیم،و 15 ملیون رو نقد بریزم یا نه؟
    2- اگر نتونم برم خارج و سفر کنسل بشه میشه پول رو پس گرفت؟
    3-بعد از اینکه خودم رو معرفی کردم پاسپورت رو از من می گیرن و باطل میکنن یا میتونم پاسپورت رو داشته باشم؟

سوال دیگه هم اینکه:
    4-آیا مدت اعتبار پاسپورت ما هم 5 ساله؟
    1- بله، باید برین فرمتون رو براتون عوض کنه.
    2-بله میشه.
    3- نه خیر ازتون نمی گیرند، به شرطی که از تاریخی که مجوز نهایی خروجتون بوده گذشته باشه و از تهران اقدام کرده باشید.(تا به حال که اینجور بوده روال تهران)
    4- بله 5 ساله.
    I am not in this site anymore.Alireza

ممنونم دوست عزیز که مانند قبل پاسخ دادید
    در مورد سوال سوم منظور از تاریخ نهایی مجوز خروج چیه؟ اگر از این تاریخ بگذره که دیگه پول رو مصادره میکنند.
    راستش من اصلا نمیخوام خارج بشم فقط می خوام پاسپورتم رو نگیرن دقیقا کی برم از تاریخ 10 مرداد تا 31 مرداد برام اجازه خروج نوشتن و از تهران اقدام کردم .میشه راهنمایی بکنید که کی مراجعه بکنم برای معرفی خودم و گرفتن وثیقه که پاس رو نگیرن؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش الف نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز که مانند قبل پاسخ دادید
    در مورد سوال سوم منظور از تاریخ نهایی مجوز خروج چیه؟ اگر از این تاریخ بگذره که دیگه پول رو مصادره میکنند.
    راستش من اصلا نمیخوام خارج بشم فقط می خوام پاسپورتم رو نگیرن دقیقا کی برم از تاریخ 10 مرداد تا 31 مرداد برام اجازه خروج نوشتن و از تهران اقدام کردم .میشه راهنمایی بکنید که کی مراجعه بکنم برای معرفی خودم و گرفتن وثیقه که پاس رو نگیرن؟
    ببینید یه تاریخ خروج داریم، یه دوره سفر داریم و یه دوره مراجعه به نظام وظیفه.
    مثلاً آقای فلانی اجازه دارد که از تاریخ 10 مرداد تا 31 مرداد به تعداد یک مرتبه خارج شود.
    خوب در مجوز شما تاریخ خروج از 10 مرداد و به مدت 21 روز اعتبار داره. حالا در زمان گذاشتن وثیقه قطعاً بهتون گفتن که تا چه تاریخی فرصت دارین خودتون رو معرفی کنید به نظام وظیفه.
    معمولاً 7 تا 10 روز بعد از روز آخر میزنن. مثلاً مال شما باید تا 7 یا 10 شهریور باشه.
    شما باید بعد از 31 مرداد و قبل از اتمام فرصت معرفی مراجعه کنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    ببینید یه تاریخ خروج داریم، یه دوره سفر داریم و یه دوره مراجعه به نظام وظیفه.
    مثلاً آقای فلانی اجازه دارد که از تاریخ 10 مرداد تا 31 مرداد به تعداد یک مرتبه خارج شود.
    خوب در مجوز شما تاریخ خروج از 10 مرداد و به مدت 21 روز اعتبار داره. حالا در زمان گذاشتن وثیقه قطعاً بهتون گفتن که تا چه تاریخی فرصت دارین خودتون رو معرفی کنید به نظام وظیفه.
    معمولاً 7 تا 10 روز بعد از روز آخر میزنن. مثلاً مال شما باید تا 7 یا 10 شهریور باشه.
    شما باید بعد از 31 مرداد و قبل از اتمام فرصت معرفی مراجعه کنید.
    من كه رفتم نظام وظيفه،‌قطعا كه هيچي اصلا نگفتن تا چه تاريخي فرصت دارم معرفي كنم. يكي كه اونجا بود كه البته از مراجعين بود و هرفش سنديت نداشت گفت 2 هفته. اما در كل تاريخ ورود به كشور مهم تره تا مراجعه. يعني كسي نميدونه اگه 1 يا 2 روز بعد تاريخ گفته شده به ايران برگرديم پولمونو ميخورن يا نه؟؟؟؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)