صفحه 56 از 165 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط ercxar نمایش پست ها
    سلام دوستان، یه سوال خیلی خیلی مهم دارم ممنون میشم اگه بتونید زودتر جوابم رو بدین:
    اینکه من میخواستم آبان به مدت یک ماه برم استرالیا برای دیدن برادرم، دعوتنامه اینا هم دارم و وقت از سفارت گرفتم، امروز نظام وظیفه بودم و از چند نفر پرسیدم اونجا که چه کارایی نیازه انجام بدم، گفتش که یک نامه ی اشتغال به تحصیل میاری سازمان اینجا بقیه کار هارو انجام میدیم، من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم و میدونم چقدر کارم سخت تر هستش،
    داشتم پست های بقیه رو میخوندم دیدم بعضیا گفته بودن که با نامه ای که دانشگاه خطاب به سفارت داده میشه درخواست دریافت گذرنامه کرد! حالا گفتم بپزسم ببینم چجوریه قضیه؟ من این نامه رو خطاب به سفارت دارم با تمام مهر و امضاهاش. با همین کافیه برم سازمان نظام وظیفه؟ چون خود داشنگاه هم رفتم امروز گفتن که نه اون اشتغال به تخصیل برای خروج از کشور نیست و حتما باید گواهی خروج از کشور بگیری که اقدام کردم بگیرم ولی خیلی دارن اذیتم میکنن و نمیدن بهم نامه رو.
    ولی گواهی اشتغال به تحصیل خطاب به نظام وظیفه رو هرطوری بود گرفتم، خواستم ببینم اگه این رو ببرم نظام وظیفه کارم رو انجام میده؟ یا باید حتما نامه ی خروج از کشور باشه؟
    شما در هر صورت باید از نظام وظیفه، اجازۀ خروج رو دریافت کنید.
    برای این کار ابتدا از دانشگاه یه گواهی اشتغال به تحصیل می گیرید. در نظام وظیفه می گن فرمت نامه باید فرمتی که اونها می خوان باشه در صورتی که دانشگاه ها برای خودشون فرمت منحصر به فردی دارند که حاضر به تغییرش نیستند.
    من خودم با وجود تمام این مشکلات تونستم مجوز خروج رو سال 86 دریافت کنم. پس نگران نباشید.

بعد این گواهی رو باید ببرید وزارت علوم و در قسمت امور دانشجویان داخل، تأیید کنید و سپس می رید نظام وظیفه و پروسه رو با پر کردن فرم های مربوطه شروع می کنید. وثیقۀ 5 میلیون تومانی هم فکر می کنم شامل حال شما بشه.
    من بندۀ آن دمم که ساقی گوید ................ یک جام دگر بگیر و من نتوانم

سلام

برای دانشجوهای آزاد که در حین تحصیل میخوان از کشور خارج شن لازم نیست برن وزارت علوم. (اگه فارغ التحصیل باشن و بخوان واسه مقطع بعدی برن کارشون به وزارت علوم میوفته).
    شما همون نامه ایی رو که داری ببر نظام وظیفه ببین بهت میده یا نه, احتمالش خیلی کمه.
    شما باید یه بهونه جور کنی واسه خارج رفتن مثلا کنفرانس یا امتحان تافل و ...(فرم رو بگردی قبلا خیلی روش بحث شده) و یه نامه از واحدت بگیری به سازمان مرکزی. همه چی دست سازمان مرکزی هست و حتی مدت خارج بودن تو رو اونجا تعیین میکنه (فکر کنم حداکثر 3 ماه, البته واحد فقط یک ماه تو نامت مینویسه و اگه چونه بزنی سازمان مرکزی بیشترش میکنه).....
    سازمان مرکزی یه نامه میده میبری نظام وظیفه... اونجا دیگه گیر نمیدن..
    بقیه روال هم که تو فروم هست. 5میلیون وثیقه (اگه عوض نشده باشه) و گذرنامه ....

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    شما در هر صورت باید از نظام وظیفه، اجازۀ خروج رو دریافت کنید.
    برای این کار ابتدا از دانشگاه یه گواهی اشتغال به تحصیل می گیرید. در نظام وظیفه می گن فرمت نامه باید فرمتی که اونها می خوان باشه در صورتی که دانشگاه ها برای خودشون فرمت منحصر به فردی دارند که حاضر به تغییرش نیستند.
    من خودم با وجود تمام این مشکلات تونستم مجوز خروج رو سال 86 دریافت کنم. پس نگران نباشید.

بعد این گواهی رو باید ببرید وزارت علوم و در قسمت امور دانشجویان داخل، تأیید کنید و سپس می رید نظام وظیفه و پروسه رو با پر کردن فرم های مربوطه شروع می کنید. وثیقۀ 5 میلیون تومانی هم فکر می کنم شامل حال شما بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGeek نمایش پست ها
    سلام

برای دانشجوهای آزاد که در حین تحصیل میخوان از کشور خارج شن لازم نیست برن وزارت علوم. (اگه فارغ التحصیل باشن و بخوان واسه مقطع بعدی برن کارشون به وزارت علوم میوفته).
    شما همون نامه ایی رو که داری ببر نظام وظیفه ببین بهت میده یا نه, احتمالش خیلی کمه.
    شما باید یه بهونه جور کنی واسه خارج رفتن مثلا کنفرانس یا امتحان تافل و ...(فرم رو بگردی قبلا خیلی روش بحث شده) و یه نامه از واحدت بگیری به سازمان مرکزی. همه چی دست سازمان مرکزی هست و حتی مدت خارج بودن تو رو اونجا تعیین میکنه (فکر کنم حداکثر 3 ماه, البته واحد فقط یک ماه تو نامت مینویسه و اگه چونه بزنی سازمان مرکزی بیشترش میکنه).....
    سازمان مرکزی یه نامه میده میبری نظام وظیفه... اونجا دیگه گیر نمیدن..
    بقیه روال هم که تو فروم هست. 5میلیون وثیقه (اگه عوض نشده باشه) و گذرنامه ....

موفق باشی
    در صورتی که فرمت نامۀ دانشگاه با فرمت مورد قبول نظام وظیفه یکسان نباشه، اذیت ها بسیاره. در نتیجه شما مهر وزارت علوم رو روی گواهی اشتغال به تحصیل باید داشته باشید.

در ضمن اینکه بدون تایید وزارت علوم،گواهی رو قبول می کنن یا نه من چون اطلاع دقیق ندارم، نظری نمی دم.

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    در صورتی که فرمت نامۀ دانشگاه با فرمت مورد قبول نظام وظیفه یکسان نباشه، اذیت ها بسیاره. در نتیجه شما مهر وزارت علوم رو روی گواهی اشتغال به تحصیل باید داشته باشید.

در ضمن اینکه بدون تایید وزارت علوم،گواهی رو قبول می کنن یا نه من چون اطلاع دقیق ندارم، نظری نمی دم.
    نامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به تایید وزارت علو نیاز نداره دوست عزیز!
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    نامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به تایید وزارت علو نیاز نداره دوست عزیز!
    بله. حق با شماست.

روی عادت همیشگی اشتباه لپی شد.

منظور همون مهر سازمان مرکزی هست بر روی گواهی های دانشگاه آزاد و برای دانشگاه دولتی، مهر وزارت علوم لازم هست.

متشکر

Junior Member

درود
    دوستان بنده برای خروج از کشور اقدام کردن ولی گفتن چون شما ورودی 86 هستی تا 89/6/31 مهلت خروج داری! در صورتی که تقاضای خروج و ورود من از 89/8/5 تا 89/9/5 هست.
    من مهر 89 ترم آخرم هست و با این ترم مهر که هنوز شورع نشده 3 سال من تکمیل خواهد شد ولی اینا حرف خودشون رو میزنن, به نظر شما اگر من به قول خودشون تا همین 6/31 مهلت خروج بگیرم و خارج نشم تا اینکه 25 شهریور برای ترم جدید ثبت نام کنم و یک نامه جدید بگیرم که توی همون تاریخی که من میخوام خراج بشم آیا بعدآً تاریخ رو عوض می کنند؟ من پاسپورت رو برای کنسولات آلمان میخوام چون برای گرفتن وقت به شماره پاسپورت نیاز هست, خواهشان منو راهنمایی بفرمایید. سپاسگذارم.

با سلام.لطفا يكي كمكم كنه.من آموزش و پرورشي هستم و تعهد خدمت ذارم ولي مي خوام واسه دكتري برم خارج از كشور.چطور ميتونم تعهدم ومداركم رو بخرم؟بعد از خريد تعهد آيا بايد بلافاصله برم سربازي؟در حين اينكه تعهدم رو ميخرم ميتونم واسه پذيرش اقدام كنم؟آيا با توجه به اينكه دبيرم مي تونم معافيت پزشكي بگيرم؟

Junior Member

پیش فرض شرایط جدید خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور

http://mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1170695

معاون اجتماعی سازمان نظام وظیفه از شرایط جدید خروج موقف دانشجویان مشمول از کشور خبر داد.

سرهنگ حجت الله واعظی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور افزود: در سفرهای علمی که صرفاً ‌شامل ارائه مقاله در کنفرانسهای بین‌المللی و فرصت مطالعاتی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است مشمول باید مبلغ ودیعه 50 میلیون ریال به صورت نقد پرداخت کند.

وی ادامه داد: در سفرهای نیمه علمی شامل شرکت در آزمونهای زبان، شرکت یا بازدید از نمایشگاهها، شرکت در کارگاههای آموزشی حداکثر یک ماهه، ثبت یا نمایش اختراعات و سفرهایی که مرتبط با رشته تحصیلی است مشمول باید مبلغ ودیعه 50 میلیون ریال نقد و 10 میلیون ریال به صورت چک بپردازد.

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی با بیان اینکه این قوانین از اول آذرماه امسال اجرایی می شود افزود: در خصوص سایر سفرها نیز مرجع تائید واحد دانشگاهی دانشجو خواهد بود که برابر قوانین درخواست دانشجو را اعلام می کند.

مهر

Junior Member

پیش فرض تاخیر در درخواست معافیت تحصیلی دانشگاه و مشکل خروج از کشور

با سلام خدمت تمامی کاربران محترم و دوست داشتنی این انجمن

من بهمن 88 دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه امیر کبیر شدم و با برگه سبز اعزام ثبت نام کردم.هم اکنون برام برگه سبز اعزام با اضافه خدمت آمده.در تماسی که با نظام وظیفه ودانشگاه داشتم گفتند مشکلی نیست و دانشگاه کاهلی کرده اما باید هر چه سریع تر درخواست معافیت بده.
    از طرفی من تا 2ماه دیگر برای یک سفر علمی باید از کشور خارج بشم.
    سوال من این هست که آیا میتونم فعلا بدون داشتن معافیت تحصیلی از دانشگاه برگه خروج از کشور بگیرم؟ و آیا نظام وظیفه(چون از نظر آنها فعلا تا دانشگاه درخواست نده اضافه خدمت دارم) ایرادی نخواهد گرفت؟
    خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارند پاسخ بدند که آیا میتونم به موقع از کشور خارج بشم؟

خیلی متشکرم
    ویرایش توسط federer : October 26th, 2010 در ساعت 10:54 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل

یک دانشجوی ترم 7 فوق لیسانس (افزون بر حداکثر سنوات مجاز) مشغول به تحصیل، برای خروج از کشور نامه دانشگاه و نامه وزارت علوم رو دارن. اما نظام وظیفه مجوز صادر نمی کنه و می گه فقط برای 6 ترم می شه از معافیت تحصیلی و وثیقه و مجوز خروج استفاده کردو الان مشمول محسوب می شی.

دلیل خروج : شرکت در کنفرانس علمی برای ارایه مقاله (آمریکا)

حالا لطفا اگه کسی برای خروج راه حلی سراغ داره راهنمایی کنه . ممنونم
    خیلی ضروریه
    ویرایش توسط farnoush1689 : October 26th, 2010 در ساعت 04:39 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)