صفحه 57 از 165 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoush1689 نمایش پست ها
    یک دانشجوی ترم 7 فوق لیسانس (افزون بر حداکثر سنوات مجاز) مشغول به تحصیل، برای خروج از کشور نامه دانشگاه و نامه وزارت علوم رو دارن. اما نظام وظیفه مجوز صادر نمی کنه و می گه فقط برای 6 ترم می شه از معافیت تحصیلی و وثیقه و مجوز خروج استفاده کردو الان مشمول محسوب می شی.

دلیل خروج : شرکت در کنفرانس علمی برای ارایه مقاله (آمریکا)

حالا لطفا اگه کسی برای خروج راه حلی سراغ داره راهنمایی کنه . ممنونم
    خیلی ضروریه
    بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام دوست عزيز
    متاسفانه اشخاصي كه بيش از سنوات مجاز ادامه تحصيل داده باشند مطابق قوانين جزء مشمولان غايب محسوب مي شوند و به هيچ مشمول غايبي نيز مجوز خروج داده نخواهد شد .

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : تاخیر در درخواست معافیت تحصیلی دانشگاه و مشکل خروج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط federer نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی کاربران محترم و دوست داشتنی این انجمن

من بهمن 88 دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه امیر کبیر شدم و با برگه سبز اعزام ثبت نام کردم.هم اکنون برام برگه سبز اعزام با اضافه خدمت آمده.در تماسی که با نظام وظیفه ودانشگاه داشتم گفتند مشکلی نیست و دانشگاه کاهلی کرده اما باید هر چه سریع تر درخواست معافیت بده.
    از طرفی من تا 2ماه دیگر برای یک سفر علمی باید از کشور خارج بشم.
    سوال من این هست که آیا میتونم فعلا بدون داشتن معافیت تحصیلی از دانشگاه برگه خروج از کشور بگیرم؟ و آیا نظام وظیفه(چون از نظر آنها فعلا تا دانشگاه درخواست نده اضافه خدمت دارم) ایرادی نخواهد گرفت؟
    خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارند پاسخ بدند که آیا میتونم به موقع از کشور خارج بشم؟

خیلی متشکرم
    ببین دوست من، من شرایط نسبتاً مشابهی داشتم، برای یه سفر علمی پارسال اقدام کردم که زمانی که رفتم نظام وظیفه فرمودند که شما سال 6 ام لیسانسی؟! و چرا درخواست شماره معافیت ارشد دادی؟! که من گفتم ای آقا بنده سال دوم ارشدم هم تمام شده! گفتن پس چیزی به ما اعلام نشده و ما نمیتونیم بهت شماره معافیتت رو بدیم!
    من درخواست صدور شماره معافیت دوره ارشدم رو از دانشگاه گرفته بودم و همراهم برده بودم، نشون دادم، باز گفت نمیشه باید قبلی رو اتمام بزنم برو اون برگه که برای سربازیت باید پست میکردی انتهای لیسانست رو بیار!!
    حالا این برگه رو هم دانشگاه لیسانس داره و هم ظاهراً ارشد و هم من خونه یه کپی ازش داشتم!
    این برگه رو برای طرف بردم که در تاریخ فلان ایشون لیسانسش تمام شده و برگه درخواست معافیت جدید دوره ارشدم هم که از دانشگاه ارشدم از نظام وظیفش گرفته بودم بردم طرف همونجا قبلی رو اتمام زد و جدید رو بهم پرینت گرفت و داد. جای نگرانی نیست.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

پیش فرض پاسخ : تاخیر در درخواست معافیت تحصیلی دانشگاه و مشکل خروج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط federer نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی کاربران محترم و دوست داشتنی این انجمن

من بهمن 88 دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه امیر کبیر شدم و با برگه سبز اعزام ثبت نام کردم.هم اکنون برام برگه سبز اعزام با اضافه خدمت آمده.در تماسی که با نظام وظیفه ودانشگاه داشتم گفتند مشکلی نیست و دانشگاه کاهلی کرده اما باید هر چه سریع تر درخواست معافیت بده.
    از طرفی من تا 2ماه دیگر برای یک سفر علمی باید از کشور خارج بشم.
    سوال من این هست که آیا میتونم فعلا بدون داشتن معافیت تحصیلی از دانشگاه برگه خروج از کشور بگیرم؟ و آیا نظام وظیفه(چون از نظر آنها فعلا تا دانشگاه درخواست نده اضافه خدمت دارم) ایرادی نخواهد گرفت؟
    خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارند پاسخ بدند که آیا میتونم به موقع از کشور خارج بشم؟

خیلی متشکرم
    سلام

به نظر من میشه. زودتر از دانشگاه بخواین که نامه رو بفرسته نظام وظیفه یا اگه داد نامه رو از دانشگاه بگیرین دستی ببرین نظام وظیفه اونجا در جا وارد کامپیوتر میشه.
    من برای خروج از کشور رفته بودم نظام وظیفه یارو به من گفت تو از بعد دیپلم مشمولی!!! خوشبختانه من کپی نامه های درخواست معافیت که از دانشگاههای لیسانس و ارشدم صادر شده بود رو داشتم. اپراتور هم لطف کرد در جا وارد کامپیوتر کرد و کارام انجام شد. (تو حیاط نظام وظیفه یه ساختمون کوچیکی که اپراتورها کارهای دبیرخونه ای رو انجام میدن)
    البته شاید من خوش شانس بودم ولی بهر حال شما هم امتحان کنین ان شالله مشکلتون حل شه.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط SALMAN نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام دوست عزيز
    متاسفانه اشخاصي كه بيش از سنوات مجاز ادامه تحصيل داده باشند مطابق قوانين جزء مشمولان غايب محسوب مي شوند و به هيچ مشمول غايبي نيز مجوز خروج داده نخواهد شد .
    با درخواست خروج ایشون هم دانشگاه محل تحصیل هم وزارت علوم موافقت شده، ایشون دانشجو ممتاز هم هستند.
    دانشگاه هم اعلام کرده ثبت نامشون قانونیه و بلا مانع.
    نظام وظیفه می گه می شه این ترم شما رو غایب حساب نکنیم تا غیبت نخوری ولی مجوزخروج صادر نمی کنیم.

هیچ راه حل دیگه ای نداره؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoush1689 نمایش پست ها
    با درخواست خروج ایشون هم دانشگاه محل تحصیل هم وزارت علوم موافقت شده، ایشون دانشجو ممتاز هم هستند.
    دانشگاه هم اعلام کرده ثبت نامشون قانونیه و بلا مانع.
    نظام وظیفه می گه می شه این ترم شما رو غایب حساب نکنیم تا غیبت نخوری ولی مجوزخروج صادر نمی کنیم.

هیچ راه حل دیگه ای نداره؟
    نظام وظیفه معمولاً روی نامه هایی که از وزارت علوم میاد ایرادی نمیگره! فقط به چند تا مسئله حساسند، 1. از سقف سنوات طرف نگذشته باشه. 2. هر ترم بیش از یک مرتبه سفر رو اجازه ندن!
    این دوتا مسئله رو هم میتونن ایشون با سرهنگ حلوایی (معاون) در میون بگذارند که اگه ایشون موافقت کنن، این مانع هم برداشته میشه.
    موفق باشید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Banned

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m4057 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش من دارم همزمان برای امریکا هم برای مالزی اپلای میکنم . امریکا که جواباش تو اردیبهشت و خرداد میاد و باید هم فاند بگیرم. من اخر برج 10 دفترچه سربازیمو پست خواهم کرد که احتمالا همون اردیبهشت خرداد میرم سربازی!!!
    ولی جوابای مالزی نهایتا دیگه اذر امده و احتمال پذیرشم از UTM هم خوبه
    حالا من از شما 1 سئوال دارم :

اگر رفتم مالزی ثبت نام کردم مثلا دی بهمن امسال بعد جواب دانشگاههای امریکا تو اردیبهشت خرداد امد که فاند گرفتم انصراف میدم میرم امریکا ؟ حالا از لحاظ سربازی مشکلی نداره؟ آیا مجبورم بیام ایران ؟(برای فرم I20، )راهی نیست دوباره ایران نیام؟
    تغییر کشور چه مشکلی برای من از لحاظ سربازی پیش میاره؟
    ممنون
    سوال منم هست با این تفاوت که ماله من آمریکا و فرانسست !
    جوابی نگرفتم از هرکی پرسیدم !

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

خواهش میکنم اگه کسی چیزی میدونه بگه ........................خیلی ممنونش میشیم

سلام دوستان
    راستش من دارم همزمان برای امریکا هم برای مالزی اپلای میکنم . امریکا که جواباش تو اردیبهشت و خرداد میاد و باید هم فاند بگیرم. من اخر برج 10 دفترچه سربازیمو پست خواهم کرد که احتمالا همون اردیبهشت خرداد میرم سربازی!!!
    ولی جوابای مالزی نهایتا دیگه اذر امده و احتمال پذیرشم از UTM هم خوبه
    حالا من از شما 1 سئوال دارم :

اگر رفتم مالزی ثبت نام کردم مثلا دی بهمن امسال بعد جواب دانشگاههای امریکا تو اردیبهشت خرداد امد که فاند گرفتم انصراف میدم میرم امریکا ؟ حالا از لحاظ سربازی مشکلی نداره؟ آیا مجبورم بیام ایران ؟(برای فرم I20، )راهی نیست دوباره ایران نیام؟
    تغییر کشور چه مشکلی برای من از لحاظ سربازی پیش میاره؟
    ممنون

دوستان عزیز اگر کسی جواب رو میدونه، لطفاً دریغ نکنه از این دوست خوبمون. (مدیر)
    ویرایش توسط qwerty123456 : November 2nd, 2010 در ساعت 08:51 PM دلیل: تاکید

ApplyAbroad Editor
    masoudjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. , Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : خروج بدون گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط vzebox نمایش پست ها
    اتفاقا مادر بزرگم در کشور سوریه ساکن است، یعنی من می توانم هم برای زیارت و هم برای عیادت به آنجا بروم؟
    خوب راحت میتونی بری!فقط وثیقه ی سوریه 15 تومن نقده بر عکس کربلا که چکم میگیرند!
    یه سر ترکیه هم برو!
    کمک به کودکان سرطانی
    ارسال پست تنها به منظور تشکر و یا تبریک برخلاف قوانین فروم می باشد؛ به این منظور لطفا از دکمه ی +/- در زیر نام کاربری استفاده نمایید.
    مــا در پیــالـه عکس رخ یار دیده ایم

پیش فرض پاسخ : خروج موقت در حين تحصيل

سلام دوستان
    من ارشد ميخونم
    ايا ميتونم يكبار براي مدت كوتاه اموزش . و پس از مراجعت مجدد براي دانشگاه اصلي كه پذيرش گرفتم معافيت تحصيلي بگيرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج موقت در حين تحصيل

سلام

یه سوال داشتم، ممنون می شم اگه کسی بتونه کمک کنه.

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم (البته هنوز به طور کامل فارغ التحصیل نشدم، فقط دفاع کردم). از 6 ماه فرصت ارسال دفترچه هنوز 4 ماه باقیمونده. یه پیشنهاد فرصت مطالعاتی دارم از دانشگاه سیدنی. نمی دونم می تونم برم یا نه؟

متشکر می شم اگه کسی بتونه کمکی بکنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)