صفحه 59 از 165 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خروج بدون گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام
    واسه مصاحبه علمی در یک دانشگاه خارج از کشور امکان خروج از کشور برای من که دانشجویم وجود داره؟ اگر داره شرایطش چیه؟

تا حالا کسی بدون داشتن پذیرش و فقط جهت مصاحبه با دانشگاه از کشور در حین دانشجو بودن خارج شده؟
    درود، یک گزینه پیش رو آنست که با سپردن وثیقه گذرنامه برای سفرهای تفریحی دریافت کنید
    این موضوع در اینجا بحث شده است.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...84%D8%A7%D9%86
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل

ببخشید من سال دوم کاردانی کامپیوترم برای یه سفر چند روزه باید برم دبی برای پیگیری دانشگاه ها برای لیسانس و سر ردن به دوستم آیا با گذاشتن وثیقه به من اجازه خروج میدن؟
    لطفا اگه میشه زودتر جواب سوال من رو بدین چون من باید برای ویزا و بلیط اقدام کنم تا شروع ترم بعد بدگردم.

با تشکر پیشاپیش از پاسختون.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

بله، شما میتونید با سپردن وثیقه به منظور سفر تفریحی به خارج از کشور سفر کنید.

پیش فرض پاسخ : خروج موقت در حين تحصيل

تسهيلات جديد نظام وظيفه به دانشجويان

معاون مشمولان و امور معافيت‌هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا با توجه به مصوبات اخير كميته بررسي مشكلات دانشجويان مشمول و توافقات انجام شده با وزارت آموزش و پرورش، تسهيلات در نظر گرفته شده براي دانشجويان و دانش‌آموزان را تشريح كرد.

به گزارش ايسنا، سرهنگ محمدرضا اكبرحلوايي، با اشاره به مصوبات و توافقات انجام شده به منظور تسهيل در خروج از كشور دانشجويان از تاريخ15بهمن سال‌جاري گفت: معاونت وظيفه عمومي تمامي استانها درخواست خروج از كشور دانشجويان را مورد رسيدگي قرار داده و در صورت دارا بودن شرايط نسبت به صدور مجوز خروج اقدام مي‌كنند.

معاون مشمولان و امور معافيت‌هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا ادامه داد: درخواست مجوز خروج از كشور در استان محل تحصيل يا محل سكونت بلامانع است و وثيقه مورد نياز براي خروج از كشور را به شرح ذيل است:

سفرهاي علمي به مبلغ 50،000،00 ريال وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي

سفرهاي نيمه‌علمي به مبلغ 80،000،000 ريال وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي

سفرهاي غيرعلمي ضروري به مبلغ 150،000،000 ريال وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي

سفر به كشورهاي عراق و عربستان به مبلغ 5،000،000 ريال وجه‌نقدي ارايه تعهد نامه به مبلغ 50 ميليون ريال كه به تائيد دفاتر اسناد رسيده باشد.

حلوايي افزود: معافيت تحصيلي دانشجويان پذيرفته شده نيم سال اول 90-89 توسط معاونت وظيفه عمومي شهرستان‌هاي محل استقرار دانشگاه صادر مي‌شود.

معاون مشمولان و امور معافيت‌هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا درباره ادامه تحصيل دارندگان مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي اظهار داشت: متاسفانه يكي از مشكلات اين افراد ورود به غيبت است كه امكان ادامه تحصيل را از آنان سلب مي‌كند و لذا با بررسي‌هاي صورت گرفته و توافقات انجام شده با وزارت آموزش و پرورش مقرر شد از سال تحصيلي آينده ثبت‌نام از مشمولان براي تحصيل بصورت داوطلب آزاد با ارايه برگه آماده بخدمت و در مدت اعتبار آن صورت گيرد تا ناخواسته غايب محسوب نشده و بتوانند از امتيازات لحاظ شده در قانون بهره‌مند شوند.

به گزارش ايسنا،حلوايي گفت: تحصيل در مدارس بزرگسالان و آموزش از راه دور چنانچه منطبق با مقررات آموزش و پرورش باشد از نظر سازمان وظيفه عمومي نيز تحصيل حضوري محسوب مي‌شود و دانش‌آموزان مي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده كنند.

حلوايي با اشاره به هماهنگي‌هاي به عمل آمده با آموزش و پرورش اظهار داشت: دانش‌آموزاني كه ترك تحصيل كرده‌اند چنانچه در سال احضار تمايل به بازگشت به تحصيل داشته باشند، سازمان وظيفه عمومي براي آنان معافيت تحصيلي صادر خواهد كرد.

معاون مشمولان و امور معافيت‌هاي سازمان گفت: حداكثر مدت تحصيل براي دانش‌آموزان در مقطع ديپلم تا پايان 22سالگي و مقطع پيش دانشگاهي تا پايان 24 سالگي است.
    لینک خبر:

http://tabnak.ir/fa/news/143689
    ویرایش توسط qwerty123456 : January 22nd, 2011 در ساعت 08:11 PM دلیل: لینک تصحیح شد.
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

Junior Member

سلام
    من 2 سوال دارم :

1) آیا قانونی در نظام وظیفه وجود داره بصورت مستند که تعداد سفر علمی دانشجویان مشمول را در هر ترم یا هر سال محدود بکنه ( مثلا اینکه هر 6 ماه فقط یکبار)

2) کسی میدونه این سفر غیر علمی ضروری شامل چه چیزایی میشه؟

ممنون

Junior Member

واسه اینکه حس بیشتری نسبت به سوال دوم داشته باشید یه سری به این لینک بزنید:

http://www.tabnak.ir/fa/news/143689/...8A%D8%A7%D9%86

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط glondrina نمایش پست ها
    واسه اینکه حس بیشتری نسبت به سوال دوم داشته باشید یه سری به این لینک بزنید:

http://www.tabnak.ir/fa/news/143689/...8A%D8%A7%D9%86
    سفر غیر علمی، مثلاً سفرهای تفریحی یا زیارتی میتوان نام برد.

Junior Member

آخه چیزی به عنوان سفر تفریحی دیگه وجود نداره . اصلا اجازه خروج واسه اینکه بری فلان کشور بگردی صادر نمیشه. در واقع دانشگاه قانع نمیشه. زیارتی هم که اصلا بحثش جداست.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط glondrina نمایش پست ها
    آخه چیزی به عنوان سفر تفریحی دیگه وجود نداره . اصلا اجازه خروج واسه اینکه بری فلان کشور بگردی صادر نمیشه. در واقع دانشگاه قانع نمیشه. زیارتی هم که اصلا بحثش جداست.
    دوست عزیز، اخیراً امکان سفر تفریحی برای دانشجویان فراهم شده است.
    اینچا را ببینید:

پیش فرض پاسخ : خروج موقت در حين تحصيل

سلام
    من 18 سالمه و محصل هستم در مقطع پیش دانشگاهی..گذرنامه هم دارم که تا 2سال دیگه انقضا داره منتها روی برگه اولش نوشته تا تاریخ 30/12/88 اعتبار داره که به خاطر مساله سربازی این رو نوشتن حتما
    حالا سوالی که برام مطرح هست اینه که من گواهی اشتغال به تحصیل از مرگز پیش دانشگاهیم دارم آیا راهی هست که واسم مجوز خروج از کشور صادر کنن؟سفرم زیارتی نیست..یک هفته سفر تفریحی می خاستم برم...وثیقش هم مهم نیست چقدر باشه...
    اگر میشه کمک کنید.....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)