صفحه 6 از 165 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور و گرفتن ویزای آمریکا برای دانشجویان لیسانس در حال تحصیل

مورد اول اشتباه است و دانشجوی لیسانس هم می تواند برای سفر علمی خارج شود. البته بعضی دانشگاهها گیرن ولی این حق شماست. نمی دونم برای ویزا می تونی خارج شی یا نه در حین تحصیل. ولی می تونی با ثبت نام در امتحانهایی مانند تافل و جی آر ای ! از کشور خارج شی و بری دنبال ویزات. البته بعید به نظر میاد کسی باشه بدون پذیرش و داشتن مدرک تحصیلی بخواد برای مقطع بدی بره دنبال ویزا.

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور و گرفتن ویزای آمریکا برای دانشجویان لیسانس در حال تحصیل

رامین جان،

این قضیه که واسه تافل و GRE یا کنفرانس میشد خارج شی، واسه قبل از مهر امسال بود، یکی از رفقای من همین هفته پیش رفت دنبال کارای خروج برای کنفرانس، که آخر بهش گفتن نظام وظیفه 6 ماهه که یه بخش نامه جدید داده که دانشجویان لیسانس، فقط و فقط برای سفر زیارتی میتونن خارج شن و لا غیر،

در ضمن شما اگه الان پذیرش رسمی هم از یه دانشگاهی داشته باشی، تا قبل از فارغ التحصیلیت، با این پذیرش هیچ کاری نمیتونی بکنی، چون بهت اجازه خروج از کشور یا گرفتن پاسپورت نمیدن.

ولی من در مورد ویزای کانادا مطمئن نیستم، کسی میدونه که با داشتن Admission ، قبل از فارغ التحصیلی میشه برای ویزای کانادا اقدام کرد یا نه؟ Admission های کانادا قبل از فارغ التحصیلی conditional هست و میگن باید مدرک فارغ التحصیلیت رو برای دانشگاه بفرستی، حالا من نمیدونم با همین Conditional Admission و قبل از گرفتن مدرک لیسانس میشه واسه ویزای کانادا از طریق سفارت کانادا اقدام کرد یا نه؟ یعنی اینکه سفارت مدارکت رو بررسی میکنه یا میگه برو هر موقع مدرک لیسانستو گرفتی بیا؟؟؟

سلام
    رامین درست میگه. برای امتحان های زبان و کنفرانس میشه پاسپورت گرفت و خارج شد. یکی از دوستان من یک ماه پیش این کارو کرد و مشکلی هم نداشت.
    فقط باید مدارک ثبت نام امتحان رو به دانشگاه نشون بدین تا نامه برای نظام وظیفه بزنه.
    موفق باشین
    فرقی نمی کند که گودال کوچک آبی باشی ، یا دریای بیکران ،
    زلال که باشی ، آسمان در توست.

شما کدوم دانشگاهی؟

من دانشگاه تهرانم و رفیقم همین یک هفته پیش واسه این قضیه اقدام کرد و آموزش کل دانشگاه بهش گفتن که به دلیل بخش نامه جدید نمیتونید خارج شید، بخش نامه اش هم هیچ چیزی نبوده که مختص یه دانشگاه باشه، بخش نامه از طرف نظام وظیفه بوده!!!

منم خیلی دوست دارم که بشه خارج شد، چون اگه نشه، کارمون تمومه، ولی این آخرین خبرمه و کاملا هم موثقه، لطفا اگه کاملا از حرفتون مطمئنید و فقط در حد یک شنیده نیست، جزییاتش رو هم بگید، واسه کدوم کشور و از طرف چه دانشگاهی؟

e_salimi2001
    Guest

سلام امیر جان،

مشکلی که میگی من هم تجربه کردم. متاسفانه دانشگاه تهران به هیچ عنوان با دانشجوها سر خروج از کشور همکاری نمیکنه. شما بهتر یه سر برید وزارت علوم، قسمت امور دانشجویان داخل(اگه اشتباه نکنم طبقه چهارم)، پیش خانوم دبیر سیاقی و یا آقای محمدی. شاید اونها بتونن راهی جلوی پای شما بذارن. در مورد نظام وظیفه هم مطمئن باشین که اگه شما تونستین براشون از دانشگاه یا وزارت علوم نامه بیارین، اونا مشکلی نخواهند داشت (حداقل تا 3 ماه پیش که اینطوری بود!)

امیدوارم که مشکلتون هر چه زودتر حل بشه!

ApplyAbroad Veteran

سفارت کانادا برای صدور ویزا اصل مدرک کارشناسی رو هم میخواد؟یعنی فقط داشتن ریزنمرات کافی نیست؟
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

نقل قول نوشته اصلی توسط e_salimi2001
    سلام امیر جان،

مشکلی که میگی من هم تجربه کردم. متاسفانه دانشگاه تهران به هیچ عنوان با دانشجوها سر خروج از کشور همکاری نمیکنه. شما بهتر یه سر برید وزارت علوم، قسمت امور دانشجویان داخل(اگه اشتباه نکنم طبقه چهارم)، پیش خانوم دبیر سیاقی و یا آقای محمدی. شاید اونها بتونن راهی جلوی پای شما بذارن. در مورد نظام وظیفه هم مطمئن باشین که اگه شما تونستین براشون از دانشگاه یا وزارت علوم نامه بیارین، اونا مشکلی نخواهند داشت (حداقل تا 3 ماه پیش که اینطوری بود!)

امیدوارم که مشکلتون هر چه زودتر حل بشه!

سلام، راستش من هم الان نامه رسمی admission رو دارم، هم تو یکی دو تا کنفرانس خارجی برای دور و بر خرداد مقاله دارم، ولی انگار نه با admission می تونم خارج شم (خانوم اصفهانی تو وزارت علوم بهم گفت ما فقط بعد از فارغ التحصیلیت میتونیم با نامه admission ات برات از نظام وظیفه درخواست خروج بکنیم) ، نه به دلیل کنفرانس ها (همونطور که گفتم، گفتن بخش نامه جدید میگه که دانشجویان لیسانس فقط برای زیارت میتونن خارج شن)،

حالا سوال من اینه که اگه بخش نامه از طرف نظام وظیفه است که فقط برای دانشگاه تهران صادر نشده که!! اون دوستانی که میگن می شناسن کسانی رو که واسه کنفرانس یا حتی تافل و gre بعد از مهر ماه امسال خارج شدن، لطفا بگن از کدوم دانشگاهن؟

سلام دوستان
    این که من گفتم حق شماست. من دانشجوی دانشگاه آزادم و اول که به دانشگاه مراجعه کردم هیچ جور راه نمیومدن و می گفتن باید برای ما نامه ی دعوت شامل مهر و امضا از طرف ETS بیاری!(به صرف ثبت نام امتحان و نشون
    دادن Ticket Cinfirmation این اجازه رو نمی دن.) من هم داشتم بی خیال می شدم ولی رفتم سازمان مرکزی و وزارت علوم و از دوستم تو شریف پرسیدم و به این نتیجه رسیدم می شه. الان هم GRE ثبت نام کردم در دوبی برای بعد از عید و نامه از دانشگاه گرفتم و رفتم نظام وظیفه و دنبال وثیقه گذاشتنم. دوست عزیز این قانون هست و قانون این اجازه رو به شما می ده پس دانشگاهتون داره اذیت می کنه،برید حقتون رو بگیرید.
    منظور شما از فارغ التحصیل اگه اینه که درس شما تموم شده ولی هنوز اصل دانشنامه رو نگرفتی. تو اون دوره فکر نمی کنم بتونی خارج شی ولی اگه دانشجویی می تونی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

من دانشجوي ارشدم (و مشمول ) و خرداد درسم تموم ميشه و واسه ترم پاييز در كانادا پذيرش گرفتم. الان واسه گرفتن پاسپورت چه كار بايد كنم؟ مي خوام زودتر بگيرم كه بعدا كارهام عجله اي نشه .

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط haj123
    من دانشجوي ارشدم (و مشمول ) و خرداد درسم تموم ميشه و واسه ترم پاييز در كانادا پذيرش گرفتم. الان واسه گرفتن پاسپورت چه كار بايد كنم؟ مي خوام زودتر بگيرم كه بعدا كارهام عجله اي نشه .

ممنون
    باید به بهانه خروج از کشور به خاطر کنفرانس فرم پر کنید، بعد از چند تا امضا داخل دانشگاه باید نامه رو ببرید نظام وظیفه، بعد از گذاشتن وثیقه، یه نامه به شما میدن، بعد نامه رو میبرید در دفاتر پلیس +10 و بعد کارهای اخذ گذر نامه رو انجام میدهید. بعد از یک هفته گذر نامه میاد در خونتون.
    اینکه زاده آسیایی رو میگن جبر جغرافیایی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)