صفحه 7 از 165 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

اينطور كه فهميدم بسياري از دوستان براي تسريع فرايند ويزا گرفتن اقدام به گرفتن پاسپورت براي خروج موقت از كشور حين تحصيل مي كنند. برخي از دوستان هم واقعاً نياز به اين خروج موقت دارند تا بتوانند امتحان زبان يا GRE بدهند. با مطالعه موضوعات اين انجمن و مطالعه صفحات مربوطه در Police.ir و صفحه هاي راهنمايي كه دوستان تهيه كرده بودند مانند
    http://ce.sharif.edu/~nourbakhsh/passport-1.1.html
    و
    http://www.cs.umd.edu/~okhtay/guidelines.html
    مطالبي فهميده ام ولي هنوز ابهاماتي باقي است. آنطور كه فهميده ام گذرنامه با پاسپورت براي خروج موقت به سه دليل داده مي شود:
    1. ارائه مقاله در يك سمينار يا كنفرانس علمي
    2. شركت در امتحان زبان يا GRE
    3. سفر زيارتي (عراق، سوريه، عربستان سعودي)
    در ضمن اينطور كه فهميدم اوّل دانشگاه بايد با اين سفر موافقت كند، بعد وزارت علوم، بعد سازمان وظيفه عمومي و بعد اداره گذرنامه.
    اگر اشتباه مي كنم لطفاً اصلاح بفرماييد.

ابهاماتي كه برايم باقي است را در اينجا مي پرسم. اگر دوستان مطلع لطف كنند، پاسخ ها به درد بسياري از ما مي خورد.
    الف) براي سفر زيارتي آيا كافي است كه بگوييم مي خواهيم برويم سفر زيارتي؟ يا مداركي بايد تهيه كنيم؟ چه هزينه هايي دارد؟ آيا باز هم وزارت علوم نقش دارد؟ اگثر دوستان براي امتحان زبان رفته اند و اطلاعات كمي درباره گزينه سفر زيارتي وجود دارد.
    ب) آيا مي توان فقط براي شركت در يك سمينار بدون ارائه مقاله از كشور خارج شد؟
    ج) اگر كسي اين مراحل را اخيراً طي كرده است (به خصوص براي زيارت) آيا مراحل كار نسبت به قبل تغييري كرده است؟ چقدر طول مي كشد؟ اگر كسي مراحل امروزي اين كار را دقيق بنويسد خيلي عالي است.
    د) آيا سفارتخانه هاي مختلف مانند سفارت كانادا با همين پاسپورت موقت (كه در آن نوشته شده فقط يك بار اجازه خروج دارد) مراحل صدور ويزا را شروع مي‌كنند؟

به سه دليل مي توان در حين تحصيل گذرنامه گرفت. براي بحث بيشتر در اين لينك پست بگذاريد:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,4464.0.html

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

(ب) نه نمیشه مگر اینکه شما یک نامه از organizer اون کنفرانس داشته باشی که مشخص کننده کمک شما به اون کنفرانس یا نامه ای مبنی بر دعوت شما باشه که در اینصورت شاید بشه.

(د) سوال من هم هست.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

سلام

ببینید اصلا پاسپورت موقت که معنی نداره جان برادر
    این پاس شما تا تاریخ انقضاء که توشه معتبر معتبره که 5 سال هست.
    اون مهری که توش میزنن یعنی این آقا فعلا فقط تو این تاریخ می تونه خارج شه و تو فلان تاریخ هم باید برگرده. دفعه دیگه ای هم اگه بود، یا اگه انشاال... کارتون ردیف شد برا رفتن تنها کاری که می کنید اینه که میرید نظام وظیف و مراحل وثیقه سپردن رو طی می کنید، بعد میرید ستارخان (اداره گذرنامه) و اونا بر اساس نامه ای که نظام وظیفه بهشون داده، فقط یک مهر دیگه رو پاستون میزنن مبنی بر اجازه خروج ( که حالا بر اساس این که بازم موقتی دارین می رین بیرون، مثلا برا ویزای آمریکا یا اینکه دائم دارین میرین، مثلا برای تحصیل تاریخ اعتبار اون مهری که میزنن تغییر می کنه) وگرنه اصل پاستون برای همون 5 سال معتبر هست.

من خودم همه اینکارا رو کردم. چون برا یک امتحان برای پذیرش در دوره دکتری باید می رفتم ژاپن. این مهر رو برا منم زدن. ولی برا دفه بعد، من مثل خیلیا دیگه مثل خودمون که پاس داریم، فقط بعد از وثیقه گذاشتن برای خروج موقت یا دائم (هیچ فرقی نمی کنه) در نظام وظیفه، میریم اداره گذرنامه پاسمونو Validate می کنیم.
    در ضمن سفارتخونه ها هم پاس ماهارو قبول می کنن. بدون هیچ مشکلی. جالبه بگم من Jan 31th می رفتم، Feb 9th باید بر می گشتم (طبق مهری که تو پاسم بود و اینکه کار من تو همین مدت انجام می شد) ولی سفارتخونه یک ویزای سه ماهه من داد. این یعنی برا خارجیها این مسخره بازی مملکت ما اصلا مهم نیست.

بدرود
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

ممنون از پاسخ‌هاي خوبتان دوستان. هنوز منتظر پاسخ‌هاي بقيه هم هستيم. به خصوص اگر كسي اين كار را براي زيارت انجام داده.

Junior Member

من هم ميخوام بعد از تعطيلات نوروز برم دنبال گذرنامه كه زمان رو از دست ندهم.
    يكي از دوستام پارسال كه مي خواست بره كانادا اين بهانه رو آورد كه مي خواهد بره دبي براي گرفتن ويزا. فكر كنم دليل خوبي باشه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haj123
    من هم ميخوام بعد از تعطيلات نوروز برم دنبال گذرنامه كه زمان رو از دست ندهم.
    يكي از دوستام پارسال كه مي خواست بره كانادا اين بهانه رو آورد كه مي خواهد بره دبي براي گرفتن ويزا. فكر كنم دليل خوبي باشه.
    من به بهانه امتحان GMAT اقدام کردم و همین امروز پاسپورتم رو گرفتم
    اگه کسی سوالی داره شاید بتونم کمک کنم
    اطلاعات نسبتا خوبی در این زمینه دارم
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

ممنون وحيد جان كه آماده هستي به ما هم كمك كني

1. واسه شركت كردن در GMAT مدركي ارائه كردي؟
    2. 15 مليون نقد گذاشتي؟ چقدر اين پول تو حساب اونها ميمونه؟ اخه بايد من اين پول را قرض بگيرم.

ممنون

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haj123
    ممنون وحيد جان كه آماده هستي به ما هم كمك كني

1. واسه شركت كردن در GMAT مدركي ارائه كردي؟
    2. 15 مليون نقد گذاشتي؟ چقدر اين پول تو حساب اونها ميمونه؟ اخه بايد من اين پول را قرض بگيرم.

ممنون
    سلام
    1-نه مدرکی نمیخواد. باید از دانشگاه نامه بگیری بعد ببری وزارت علوم تایید کنه و بعد نظام وظیفه
    2-5 میلیون باید نقد داد و 10 میلیون چک. فقط من امروز که رفتم وثیقه رو پس بگیرم بهم گفتن که یا باید صبر کنی تا مهلت خروجت که تا 20 فروردین هست تموم بشه یا اینکه گذرنامت رو ازت میگیریم و باطل میکنیم که من گفتم باشه پس بعد ار مهلت اجازه خروج میام.
    حواست باشه دانشگاه که نامه میده برات مهلت 1 ماهه تعیین میکنه. طوری اقدام کن که زیاد مجبور نشی معطل بشی برای پس گرفتن وثیقه (چون میخوای قرض کنی میگم). معمولا کل کارا 20 روز طول میکشه. از اون ورم حواست باشه که مهلت خروج خیلی زود تمام نشه تا قبل از رسیدن گذرنامه به دستت مهلت تموم بشه و پولتو بالا بکشن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

آقا وحيد آيا كافي بود بگي «مي خواهم در امتحان GMAT شركت كنم؟» يا بايد مدركي كه نشان دهنده تاريخ ثبت نام و برگزاري امتحان GMAT باشد هم مي بردي؟
    جناب حاج، فكر نمي كردم به بهانه گرفتن ويزا بشود اقدام كرد. مي شود جزئيات بيشتري از كار دوستتان بدهيد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)