صفحه 71 از 105 نخستنخست ... 21616263646566676869707172737475767778798081 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 1049

موضوع: مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

پیش فرض پاسخ : مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

سلام، من 17 اپریل مصاحبه دارم، از دوستان کس دیگه ای هست که هماهنگ شیم باهم ؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Industrial Engineering

سلام دوستان. من برای ترم آگوست 2014 دانشگاه NUS پذیرفته شدم. مستقیم واسه خود دانشگاه اقدام کرده بودم. امیدوارم همه دوستانی که از طریق سینگا اقدام کردند و مصاحبه دارند تا کمتر از دو هفته دیگه، موفق باشند. و از دوستان پذیرفته شده واسه ترم آگوست صمیمانه خواهش میکنم پیام بدهند تا با هم در ارتباط باشیم! آرزوی موفقیت دارم برای همه

Junior Member

سلام، منم 17 آپریل مصاحبه دارم و شب 15 ام پروازمه.
    ویرایش توسط sma1368 : April 11th, 2014 در ساعت 04:58 PM

Junior Member

نکات ضروری برای دوستانی که خبر خوب دعوت به مصاحبه براشون اومده یا در آینده قراره بیاد و قصد دارن سفر چند روزه به سنگاپور داشته باشن:

اول از همه باید بگم که بسیار انتخاب خوبی کردین و بعد از سفر نسبت به انتخابتون مطمئن تر هم خواهید شد.

1- به محض دریافت ایمیل دعوتنامه برای درخواست ویزا اقدام کنید، تا به موقع ویزا به دستتون برسه
    1-1- سنگاپور در ایران سفارتی نداره و این کار رو آژانس های مسافرتی انجام میدن.
    1-2- قیمت صدور ویزا به اضافه ی هزینه ی واسطه گری نباید بیش از 160 تا 200 هزار تومن بشه (با دلار آمریکای 3000 تومن)، اگه آژانسی مبلغ بیشتری رو میگیره از جای دیگه درخواست بدین.
    1-3- به طور نرمال ویزاتون باید طی 10 الی 15 روز کاری به دستتون برسه، اگه آژانسی زمان بیشتری میده از آژانس دیگه ای درخواست بدین.

2- نسبت به خرید بلیط اقدام کنید. برای خرید بلیط لزومی به داشتن ویزا وجود نداره، بنابرین این کار رو همون روزی که برای ویزا اقدام می کنین انجام بدین.

2-1- سه راه برای خرید بلیط وجود داره:
    2-1-1- خرید پرواز مستقیم از هواپیمایی امارات: که هواپیماتون اول میره دبی و بعد از یه توقف چند ساعته میره سنگاپور و هزینه بلیط بین دو میلیون و صد تا دو میلیون و چهارصد میافته. هم میتونید با کردیت کارت بخرید و هم از طریق آژانسهای هواپیمایی. اینم آدرس سایت قسمت رزرو بلیط هواپیمایی امارات:

http://fly4.emirates.com/CAB/IBE/Sea...ilability.aspx

2-1-2- خرید پرواز مستیم از هواپیمایی قطر: که هواپیماتون اول میره دوحه و بعد از توقف چند ساعته میره سنگاپور که هزینش حول و هوش اماراته. هم میتونید با کردیت کارت بخرید و هم از طریق آژانسهای هواپیمایی. اینم آدرس سایت قسمت رزرو بلیط هواپیمایی قطر:

https://booking.qatarairways.com/qri...wSearch.action

2-1-3- خرید پرواز ایران ایر به مالزی و سپس خرید پرواز ایر ایشیا (Air Asia) به سنگاپور: این روش ارزان ترین راه است و حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومن برای من افتاد (روش مورد علاقه ی من!).
    2-1-4- خرید پرواز ایران ایر به مالزی و سپس خرید پرواز جت استار (Jetstar) به سنگاپور: تا حالا باهاش نرفتم

قابل توجه دوستانی که میخان به روش مورد علاقه ی من به سنگاپور برن:
    اولاً: بلیط ایران ایر به مقصد مالزی رو که میتونید به سادگی از دفاتر هواپیمایی خریداری کنید، ولی بلیط هواپیمایی ایر ایشیا از مالزی به سنگاپور رو باید به یکی از این دو روش خریداری کنید:

الف) از طریق کردیت کارت و با مراجعه به وبسایت هواپیمایی ایرایشیا (که ارزونتره چون زیاد مونده تا پرواز)
    اینم آدرس سایت قسمت رزرو بلیط هواپیمایی ایر ایشیا:

https://booking.airasia.com/

ب) مراجعه مستقیم به دفتر هواپیمایی ایرایشیا در فرودگاه مالزی و خرید بلیط (که گرونتره چون چند ساعت مونده به پرواز)

ثانیا: زمانی که در فرودگاه اصلی مالزی از هواپیمای ایران ایر پیاده شدین دنبال جمعیتی که از هواپیما پیاده شدن میرین تا به باجه های چک کننده پاسپورت یا به عبارتی immigration برسین. البته اگه چمدونی تحویل فرودگاه امام خمینی دادین اول دنبال تابلوهای Luggage Claim باید برین و بعد برید دنبال تابلوی immigration. اصلا هم نگران نباشید هیچ جا گم نمیشین، همه جا تابلو هست و آدمهایی که راهنماییتون کنن. بعد که چمدوناتون رو گرفتین و مهر ورود به مالزی هم به پاسپورتتون خورد وارد محوطه ی عمومی فرودگاه میشین. سوار بر آسانسور میرین طبقه ی دوم. باید با اتوبوس به فرودگاه LCCT برید. اتوبوسهای این فرودگاه هم توی طبقه ی دوم منتظر شما هستن. کاملا شسته رفته و بدون هیچ نگرانی سوار اتوبوس میشید، دو و نیم رینگیت (که میشه دو هزار و پونصد تومن) هم کرایشه. نیم بیست دقیقه بعد شما رو در فرودگاه LCCT پیاده میکنن. اگر بلیط ایرایشیا رو قبلا نخریدین توی این فرودگاه به باجه ی ایر ایشیا میرین و بلیط رو در عرض 5 دقیقه خرید میکنید. بعد هم کارت پرواز و ایمیگریشن و خروج از مالزی... که عین فرودگاه ایرانه.

3- لباسی که لازمه تو روز مصاحبه بپوشید و وسایلی که باید برای اون چند روز سفر ببرید:
    3-1- برای آقایان: اصلا فکر دردسر حمل کت و شلوار و لباس رسمی رو از سرتون بیرون کنید، چون اینجا به خاطر شرایط آب و هوایی از هر صدهزار نفر یه نفر هم کت و شلوار نپوشیده. یه پیرهن و شلوار ساده کفایت میکنه. بین خود مصاحبه کننده ها هم هیچکس لباس رسمی نداره و همه با لباس راحت میان.
    3-2- برای خانمها: راحت باشین کلا و خیلی به این فکر نکنید که با حجاب برید مصاحبه یا بی حجاب. و در مورد لباستون هم سخت گیری نکنین. اینجا که بیاین هر چیز اضافه ای آورده باشین پشیمون میشید که چرا بار سفرتون رو سنگین کردید.
    3-3- اگه میخاین از سفرتون لذت ببرید، فقط و فقط یه دونه کوله پشتی بیارین. از آوردن چمدون، و وسایل اضافه جدا خودداری کنید. فقط اسباب زحمت و هزینه است. چون با یه کوله پشتی به راحتی میتونید با اتوبوس و مترو جابجا شین ولی با چمدون باید تاکسی بگیرید و اسیر بخش تحویل چمدون فرودگاه ها باشین که عذاب آور میکنه سفرتونو.
    3-4- توی کوله پشتیتون این وسایل باشه:
    3-4-1- ضروری ها: مدارکی که باید برای مصاحبه ببرید، شانه، شلوارک و تیشرت (با توجه به هوای سنگاپور خعلی حال میده)، دو دست لباس زیر و جوراب، یه کم خوردنی کم حجم و پر انرژی مثل خوشکبار و چنتا دونه کلوچه یا بیسکویت واسه موقع ضرورت و یه دونه کیف کمری واسه مدارک و پولاتون، یه دفترچه یادداشت و خودکار و شارژر موبایلتون .
    3-4-2- غیر ضروری ها: دوربین عکاسی، شلوار و پیرهن اضافه واسه موقع ضرورت، دمپایی پلاستیکی (نخندین! تو هتل یه جفت اسلیپر میدن که نه باش میشه بری حمام نه دستشویی، چون پارچه و فومه! اگه جا داشتین ببرین)

4- چطور از فرودگاه چانگی سنگاپور به Fragrance Hotel -Ocean View برید؟
    این هتلیه که ای استار برای اقامت دو روزه ی شما در نظر گرفته و نزدیک دانشگاه NUS هست.

دوتا راه برای این مسیر وجود داره:
    الف) راه گرون و برای کسایی که میخان اشتباه کنن و چمدون بیارن: بعد از خروج از فرودگاه تاکسی میگیرین و یه 100 هزار تومنی پیاده میشین حداقل.
    ب) راه ارزون و برای کسایی که گوش به حرف میدن و کول پشتی دارن: میرین به ترمینال 1 و از اونجا یه کارت ez-link که واسه حمل و نقل عمومی هست میخرین. این کارت در کل این دو سه روزی که توی سفر هستید به دردتون میخوره و ضروریه. بعد سوار مترو میشین و در دو ایستگاه بعد همه ی مسافرارو پیاده میکنن (ایستگاه Tanah Merah) بعد خط Joo Koon رو که همون بغله سوار میشین و در ایستگاه Clementi که 19 ایستگاه بعد است و حدودا 45 دقیقه طول میکشه از قطار پیاده میشین. به محض اینکه از ایستگاه پیاده شدین یه ایستگاه اتوبوس کنارتونه (دو طرف خیابون ایستگاه داره، شما اون طرفی باید سوار شین که پشتش مغازه و فروشگاه نداره) سوار اتوبوس شماره 183 میشین و هفت ایستگاه بعد در ایستگاه Aft Clementi Rd (شماره 16089) پیاده میشین. این ایستگاه دقیقا کنار هتل هست.

دیگه تا دم در هتلم رسوندمتون
    مصاحبه ی خوبی داشته باشین...
    دوباره دوباره دوباره!

سلام
    مشمولینی که تازه فارغ التحصیل شده اند و در فرصت معافیت تحصیلی بسر می برند در صورت دعوت به مصاحبه تکلیفشون چیه؟ تاجایی که اطلاع دارم معمولا نامه پذیرش رو وزارت علوم چک می کنه ونامه میده نظام وظیفه برای پاسپورت اما الان که هنوز تکلیف پذیرش معلوم نیست.

سلام
    دوستان نتیجه نهایی بعد از مصاحبه ی بورس سینگا نیومده؟
    گفته بودند یک ماه بعد از مصاحبه.

Junior Member

نه هنوز، نگرانش نباشین.
    بعضا تا 29 می هم طول کشیده اعلام نتایج.
    توی پروسه ی کاغذبازی بین دانشگاه و ای استار هستن الان. ولی نتایج حدود 3 هفته پیش به اطلاع استادتون رسیده اگه پذیرفته شده باشین، میتونید ازش بپرسید.
    به پریس یا سایر ای استاری ها هم میل نزنید چون جواب نمیدن، تا اعلام رسمی.

نقل قول نوشته اصلی توسط havva نمایش پست ها
    سلام
    دوباره دوباره دوباره!

Junior Member

سلام
    اطلاع دارید نامه برای پر کردن فرم توصیه نام تحت چه عنوانی هست؟هیچ کدوم از دو معرف من فرم رو دریافت نکردن!!!!!!!!!!!!!!!

سلام. کسی اطلاع داره نتایج اپلیکیشن برای شورت لیست در دوره جدید کی میاد؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط havva نمایش پست ها
    سلام

من یه هفته بعد مصاحبه از طریق استادم متوجه شدم که قبول شدم و نامه پذیرش نهایی هم دو سه روزی میشه که واسم اومده ...