صفحه 81 از 105 نخستنخست ... 31717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1049

موضوع: مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

تشکر می کنم از دوستانی که به من پاسخ دادن
    بنده امروز راس ساعت مقرر با اسکایپ مصاحبه رو انجام دادم قبلا تجربه مصاحبه های زیادی داشتم ولی خوب به زبان انگلیسی نبوده از این رو سعی کردم سوالاتی که دوستان از تجربیات خودشون گفته بودن رو جمع آوری کنم و تا حدودی جواب آماده ای داشتم انتظار مصاحبه با حداقل چهار نفر رو داشتم چون کسی که قرار بود مصاحبه کنه سوپروایزرم نبود. خوشبختانه استاد مورد نظر همون اول خیالم رو راحت کرد و گفت مصاحبه غیر رسمی است و با وجودی که استرالیایی بود لهجه اش رو به خوبی متوجه می شدم مصاحبه 45 دقیقه طول کشید سوالات عمومی و تخصصی معمول رو پرسید و خودش هم با حوصله سوالاتم رو جواب داد از رزومه ام خیلی راضی بود و می گفت از همون اول روی من نظرشون مثبت بود و خوب اینکه چرا یادشون رفته بود و اپلیکیشن من ترنسفر شده بود که نگفت و من هم نپرسیدم. گفت صادقانه به من می گه به خاطر مسائل 30 یا 30 در این سالها در مورد اپلیکنت های ایرانی فقط نظر دانشکده مطرح نیست و در نهایت با وجود تصمیم مثبت اونها *****هایی هست که من باید رد بشم و اون هم اطلاعی در این موارد نداره!
    یه نقطه ی جالب!!! وقتی پرسیدم خوب سیگنا در مورد من چه تصمیمی می گیره در اون هم دخالت ندارین بهم گفت که سیگنا اکثرا به توصیه ی اونا عمل می کنه! و نگرانی نداشت در این مورد!!!
    خلاصه در بین مصاحبه گفت که به ایران اومده و خیلی ایران رو دوست داره و ده سال پیش دو دانشجوی ایرانی داشت که خاطره ی خوبی از اونها داره و گفت شما تمدن دارین ولی ما در استرالیا هر چی داریم مربوط به صد سال پیش است! و در نهایت تا دو هفته یا سه هفته بعد نتیجه بهم خبر داده می شه.
    چند نکته:

1. هنوز به سیگنا امیدی است.
    2. اساتیدی که نفوذ دارن تو سیگنا هم تاثیر گذارن.
    3. واقعا از دوستانی که تشریف می برن به عنوان یک ایرانی، عمیقا ازشون خواهش می کنم خاطره ی خوبی از خودشون در هر کشوری که می رن به جا بگذارند ما در جامعه ی جهانی که به عنوان یک تمدن مطرح هستیم و برای نگه داشتن این میراث می بایستی مطابق شان مون رفتار کنیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی شیمی صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط avahteh نمایش پست ها
    تشکر می کنم از دوستانی که به من پاسخ دادن
    بنده امروز راس ساعت مقرر با اسکایپ مصاحبه رو انجام دادم قبلا تجربه مصاحبه های زیادی داشتم ولی خوب به زبان انگلیسی نبوده از این رو سعی کردم سوالاتی که دوستان از تجربیات خودشون گفته بودن رو جمع آوری کنم و تا حدودی جواب آماده ای داشتم انتظار مصاحبه با حداقل چهار نفر رو داشتم چون کسی که قرار بود مصاحبه کنه سوپروایزرم نبود. خوشبختانه استاد مورد نظر همون اول خیالم رو راحت کرد و گفت مصاحبه غیر رسمی است و با وجودی که استرالیایی بود لهجه اش رو به خوبی متوجه می شدم مصاحبه 45 دقیقه طول کشید سوالات عمومی و تخصصی معمول رو پرسید و خودش هم با حوصله سوالاتم رو جواب داد از رزومه ام خیلی راضی بود و می گفت از همون اول روی من نظرشون مثبت بود و خوب اینکه چرا یادشون رفته بود و اپلیکیشن من ترنسفر شده بود که نگفت و من هم نپرسیدم. گفت صادقانه به من می گه به خاطر مسائل 30 یا 30 در این سالها در مورد اپلیکنت های ایرانی فقط نظر دانشکده مطرح نیست و در نهایت با وجود تصمیم مثبت اونها *****هایی هست که من باید رد بشم و اون هم اطلاعی در این موارد نداره!
    یه نقطه ی جالب!!! وقتی پرسیدم خوب سیگنا در مورد من چه تصمیمی می گیره در اون هم دخالت ندارین بهم گفت که سیگنا اکثرا به توصیه ی اونا عمل می کنه! و نگرانی نداشت در این مورد!!!
    خلاصه در بین مصاحبه گفت که به ایران اومده و خیلی ایران رو دوست داره و ده سال پیش دو دانشجوی ایرانی داشت که خاطره ی خوبی از اونها داره و گفت شما تمدن دارین ولی ما در استرالیا هر چی داریم مربوط به صد سال پیش است! و در نهایت تا دو هفته یا سه هفته بعد نتیجه بهم خبر داده می شه.
    چند نکته:

1. هنوز به سیگنا امیدی است.
    2. اساتیدی که نفوذ دارن تو سیگنا هم تاثیر گذارن.
    3. واقعا از دوستانی که تشریف می برن به عنوان یک ایرانی، عمیقا ازشون خواهش می کنم خاطره ی خوبی از خودشون در هر کشوری که می رن به جا بگذارند ما در جامعه ی جهانی که به عنوان یک تمدن مطرح هستیم و برای نگه داشتن این میراث می بایستی مطابق شان مون رفتار کنیم.
    من پس قبلی شما رو هم خوندم اما متوجه نشدم ... شما واسه سینگا اپلای کردی فقط یا از اول هم NTU و هم سینگا ؟؟ جریان چی بوده ؟

Junior Member

ببخشین که پست قبلی کمی نا مفهوم بود.
    قبل از پاسخ به شما، خدمت دوستان عرض کنم که متاسفانه دیگه به سیگنا امیدی نیست و به همین وسیله می خواستم پست قبلی ام رو اصلاح کنم.

ایمیلی دریافت کردم مبنی بر اینکه چون زمان معمول مصاحبه های سیگنا گذشته منو می خوان برای اسکولارشیپ دانشگاه که همان میزان است در نظر بگیرن ونیاز دارم که مدرک GRE براشون بفرستم و البته من هم فرستادم.

پاسخ شما: از همون اول برای هر دو اقدام کردم.
    ویرایش توسط avahteh : April 10th, 2015 در ساعت 11:41 AM

Junior Member

سلام
    دوستان ویزای شما اومده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط avahteh نمایش پست ها
    ببخشین که پست قبلی کمی نا مفهوم بود.
    قبل از پاسخ به شما، خدمت دوستان عرض کنم که متاسفانه دیگه به سیگنا امیدی نیست و به همین وسیله می خواستم پست قبلی ام رو اصلاح کنم.

ایمیلی دریافت کردم مبنی بر اینکه چون زمان معمول مصاحبه های سیگنا گذشته منو می خوان برای اسکولارشیپ دانشگاه که همان میزان است در نظر بگیرن ونیاز دارم که مدرک GRE براشون بفرستم و البته من هم فرستادم.

پاسخ شما: از همون اول برای هر دو اقدام کردم.
    چرا به سینگا امیدی نیست ؟؟ همین الان حدود 12 نفر خود من میشناسم از رشته های مختلف که دعوت به مصاحبه شدیم ! زمان معمول مصاحبه هم نگذشته و یه گروه 17 و یه گروه 20 آوریل که میشه هفته دیگه مصاحبه داریم ....
    همه هم به مصاحبه حضوری دعوت شده اند

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط lenda نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ویزای شما اومده؟
    سلام ،
    من حدود 8 نفر رو میشناسم که ویزاشون اوکی شده از جمله خودم ، یکی از دوستانم متاسفانه ریجکت شد و دو نفر دیگه هم میدونم منتظر هستن که ویزاشون بیاد یعنی فعلا pending هستش.

Junior Member

دوست عزیز منظورم دعوت شده های عزیز به مصاحبه نبودند. کسانیکه دعوت نشدند! به من که از طرف دانشکده چنین گفتن و برای همین بورس خود دانشکده رو می خوان به من بدن.

Junior Member

دوستان كسي هست واسه 18 آوريل پرواز داشته باشه؟ من مصاحبه ام 20 آوريله، ممنون

Junior Member

سلام دوستان

یکی از استادای NUS به من گفته برای دانشگاه و اسکالرشیپ سینگا اپلای کنم و اسم اون رو هم بعنوان سوپروایزر بنویسم. حالا 3 تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید:

1- اشکالی داره من با وجود اینکه از این استاد جواب دارم به استادای دیگه ایمیل بزنم؟ آخه این اولین استادی بود که بهش ایمیل زدم ولی زمینه کاریش با کارای قبلی من یکی نیست

2- بنظرتون به استادای دانشگاه NTU هم ایمیل بزنم و اسمشون رو تو لیست سینگا بنویسم؟ (برای اپلیکیشن سینگا میشه اسم 3تا استاد رو نوشت)

3- تو رشته مهندسی مکانیک NTU دانشگاه بهتری هست یا NUS?

ببخشید اگر سوالم رو جای درستی نپرسیدم.

خیلی ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

تجربیات سفر به سنگاپور ( مصاحبه سینگا)

حدود 15 مارس 2015 ایمیل شورت لیست اومد و برای 17 آوریل دعوت شدم ! فقط هر روزی ایمیل براتون میاد همون روز واسه ویزا از یه آژانس معتبر اونم تو سینگاپور اقدام کنید که به موقع برسه دستتون ...
    خود سینگا دو شب هتل میگیره و تقریبا کل پول پرواز (800 دلار سنگاپور) رو روز مصاحبه میده بهتون ...
    من خودم 2 شب اضافه یه هاستل (مثل خوابگاه یا مسافرخونه) رزرو کردم که خیلی ارزون بود (شبی 22 دلار سنگاپور) محلشم به همه چی نزدیک بود ... کلا اگه پسر مجرد باشی خوبه در غیر اینصورت هتل 3 ستاره مناسبه چون جو فرهنگی هاستل خیلی باحاله )
    بلیط قطر ایر هم از همه نظر قیمت و خدمات خوبه فقط تو خریدش عجله نکنید و موقع تخفیف بگیریدش (حدود 2 میلیون رفت و برگشت)
    سوالات روز مصاحبه : از خودت بگو ... چرا میخوای دکتری بخونی ... چرا سنگاپور ... رو چی کار کردی ... رو چی میخوای کار کنی ... و کلا از این دست سوالات ! با استادتون قرار بذارید حضوری ...
    حتی زودتر از تاریخ مصاحبه به سنگاپور برید بهتره
    زبان هم تو همون جلسه بررسی میکنن .. تمرین بیشتر آرامش بیشتر
    تو جلسه هم 6تا استاد حضور دارن (معمولا استاد شورت لیست هم اضافه میشه به جمع اما ساکت میشینه) ، یک منشی هم هرچی میگی تایپ میکنه سریع !
    همه سوال نمیکنن ... 2 3 نفر میپرسن سوالارو
    همه هم تو لپتاپ جلوشون رزومه و فرم رو نگاه میکنن
    سنگاپور هم خیلی خیلی باحاله و همه خوششون میاد .. تمیزه .. امنیت داره .. واسه کار هم میشه بعد موند...
    حقوق سینگا هم واقعا واسه یه نفر بس میشه و یکم هم سیو میشه اما متاهل باشی نه !!!!
    دانشگاهاشم خیلی خوشگله و امکاناتم که هرچی بخوای فراهمه ! خوابگاه موندن از خونه موندن بهتره !
    آدمها اونجا 65 % چینی 15% مالایی 10% هندی بقیه هم جاهای دیگه هستن ...
    خیلی آدمهای خوبی داره ... با معرفت و خونگرم من دوستشون دارم
    دیگه تا 20 روز دیگه هم جواب مصاحبه میاد و معلوم میشه بازم میتونم برم یا نه !!!!!
    فعلا