صفحه 1 از 105 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1049

موضوع: مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

پیش فرض مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

سلام
    امروز یه میل برای من اومد که برای Singapore International Graduate Award تو لیست مصاحبه قرار گرفتم. حالا چند تا سوال داشتم:

1. آخر میل نوشته که Please acknowledge receipt of this email این یعنی اینکه من بگم این میل رو گرفتم؟ چطوری؟ reply کنم درسته؟
    2. اگه از دوستان کسی تجربه ای داشته، لطف کنه و من رو راهنمایی کنه؟ کلا تو مصاحبه چیا می پرسن؟ چه چیزایی براشون مهمه؟ و ...
    3. با توجه به اینکه گفته که مصاحبه تو وزارت علومه، مصاحبه به صورت انگلیسیه یا فارسی؟
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

پیش فرض پاسخ : SINGA short listed interview! چیه؟

Salam
    I guess your interview in going to be in English. Be ready for answering their questions , like: What do you know about NUS or NTU? What do you know about your supervisors and their field of interest? Why did you choose SINGA?

I recommend asking some questions at last> I've heard this can help you to prove yourself to them.

By the way...Are you studying MSc or BSc student? Some of my MSc friends have received that email too , but none of the BSc!!!!

سلام
    من لیسانس مهندسی مکانیکم.
    شما کسی رو نمیشناسی که قبلا این مصاحبه رو انجام داده باشه و بتونه به من کمک کنه؟!
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین

Junior Member

آرش جان
    فکر کنم منظورشون همون reply کردن email باشه. میتونین توش ازشون تشکر کنین و بگین حتما تو مصاحبه شرکت خواهید کرد.(اگه تا حالا نکردید) در مورد مصاحبه هم، تا جایی که من می دونم این اولین ساله که سنگاپور دانشجویان ایرانی رو با SINGA بورس می کنه (سالهای قبل IGS بود). هر چند فکر می کنم جواب آقای صادق کامل و مفیده، ولی اگه بخواید با افرادی که سالهای قبل مصاحبه کردن هم صحبت کنید و از طریق این فروم نتونید کسی رو پیدا کنید می تونید به دایرکتوری دانشگاه های NTU و NUS مراجعه کنید. لیست دانشجویان رو با آدرس web page شخصیشون دارن. اونجا میتونید کسی رو پیدا کنید که هم در مورد دانشگاه و دانشکده و استادا بپرسید هم در مورد این مصاحبه.
    آقای صادق چمیکال!
    دوستان BSc شما قبل از اپلای در SINGA، برای دانشگاه اپلای کرده بودن یا بعد؟ من بعد از اپلای در SINGA یه ایمیل از دانشگاه دریافت کردم که گفته بودن باید بصورت آنلاین برای دانشگاه هم اپلای کنم و مدارک همونایی که برای SINGA فرستادم کافیه . منم فقط آنلاین ثبت نام کردم و هیچی نفرستادم. امروز بعد از دو هفته وقتی دیدم از هیچکدومشون خبری نشد، به دانشکده ایمیل زدم و قضیه رو پرسیدم که اونام گفتن هیچ transcript و معدلی از من ندارن و بخاطر همین هم تا حالا پرونده منو بررسی نکردن. بعد اینکه اینا رو براشون فرستادم گفتن فایلتون کامل شد و فعلا چیزی نمیخواد. توصیه می کنم اگه دوستاتون اشتباه منو کردن، حتما با دانشکده یا سوپروایزرشون تماس بگیرن.
    البته شایدم چونکه از BSc هایی مثل ما خوششون نیومده، برای ما از این ایمیلا نفرستادن!

Salam
    I have also recieveid the email from their graduate office , they wanted the certified transcript. I wrote for them about the matter of paying the education fee. Some how they accepted the unofficial one! But still there are no news yet.
    Are there any one here who is a BSc student who has received the interview invitation?

به منم زدن این ایمیلو.
    دوستم پارسال مصاحبه داشت با اینا. محلش هتل لاله توی لابی بوده که میندازنشون بیرون. مثکه هماهنگ نکرده بودن با هتل. خلاصه آخرسر میرن شریف. تا جایی که یادمه سوال تخصصی اصلا نکردن. یه سری سوالای روتین بوده و اینکه آیا شما پس از درس به ایران برمیگردید یا نه. رفیق مام گفته آره با کله. البته من فکر میکنم در مورد سنگاپور بر خلاف آمریکا و کانادا، اونا دوست دارن که شما لنگر بندازی اونجا.
    به هر حال این رفیق ما قبول شد ولی چون مخش تاب داشت موند ایران و الان داره فوق میخونه. بچه سر به راه به این میگن. یاد بگیرید!
    راستی به من گفتن ساعت 14:30. به شما هم همینو گفتن؟ محلش کجاس؟
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط modir

به هر حال این رفیق ما قبول شد ولی چون مخش تاب داشت موند ایران و الان داره فوق میخونه. بچه سر به راه به این میگن. یاد بگیرید!
    راستی به من گفتن ساعت 14:30. به شما هم همینو گفتن؟ محلش کجاس؟
    سلام
    منم فهمیدم که یکی دو تا از این مخ تاب دارا تو دانشکدمون هست، بتونم پیداش کنم میرم ببینم چی میگه :-\
    آره به من هم گفتن ساعت 1430 محلش رو هم نوشته وزارت علوم و گفته که جای دقیقش رو بعدا اطلاع میده

Junior Member

Salam
    Agha mahale mosahebe vezarat e olome.
    Man bara PhD materials daram eghdam mikonam, kase dygeyy ham hast inja bara materials?
    ye pishnahad daram bara kasayy ke mosahebashon shanbast, mishe ba telephon baham dar ertebat bood ta hadeaghal bachehayy ke mosahebashoon sobhe soala ro be baghieye bache ha began
    dar zemn ye sole mohem?
    riz nomarate bachoolar age official nabahse , eshkal dare?

Junior Member

سوالاشون کاملا کلیشه‌ای!....چرا سنگاپور؟...چی می‌دونی از سنگاپور؟ از دانشگاه هاش.....زبانتونو می‌سنجن..مدارکتونو اصلشو می‌خوان...پاسپورت (شناسنامه) همین‌طور...دیگه اگه تو گروهشون کسی با تخصص شما باشه شاید سوال تخصصی ازتون بپرسه..در غیر این‌صورت خیر...دیگه اینکه .لحجه نگو بلا بگو..اصلا نمیشه فهمید چی میگن!

هر سال استاد میرعارفی که از استاد های مطرح Illinois هست با هاشون می‌آد

پارسال یکی‌شون به من گفت می‌خوای بیای تو فلان زمینه با من کار کنی...که با کمال پررویی گفتم خیر.....و الان دارم به خوبی و خوشی در کنار خانواده زندگی میکنم............

اگر به email شون جواب دادی حتما ازشون بخواه که ااونا هم جواب بدن که گرفتن ایمیلتو

نتیجه اخلاقی اینکه هیچ وقت فرصتای زندگی رو از دست نده!! >

Johnie B

کاشکی پینگیلیش نمینوشتی که چشو چار آدم در نیاد. مصاحبه پارسال اینطور بوده که همه اول وقت میومدن یه شماره میگرفتند و شماره ها به ترتیب الفبا بوده. دوست من که اول فامیلش "م" هست گفت 2 شماره گرفته و 8 شب مصاحبه داشته!!! رفته خونه خوابیده قشنگ.
    مصاحبه هم طوری بوده که همه دور هم بودن و میشده مصاحبه دیگرانو دید و شنید. اکثر سوالا هم در مورد این بوده که ....ولش کن میریم میبینیم دیگه. بعدا یه چیز دیگه میپرسند میاین میگین مدیر ما رو اغفال کرد.
    در مورد ریز نمرات هم اینطور که توی ایمیل گفتند، کسی که مدرک داره باید اصل مدرک و ریزنمرات رسمی ببره. ولی کسی که مثل من مدرک هنوز نداره و دانشجوٍ کافیه یه کپی از ریزنمرات ببره.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد