صفحه 82 از 105 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586878889909192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1049

موضوع: مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

سلام بر همگی
    ضمن تشکر از دوستانی که اینجا اطلاعات مختلف رو به خوبی ارائه دادند، در تکمیل موارد عنوان شده در فروم موارد زیر رو اشاره می کنم:

1. برای گرفتن بلیط اصرار در خرید بلیط برای تاریخ فیکس دو روزی که هتل برای شما رزرو شده نداشته باشید. بطورمثال در بهار 94 ما بلیط رو از هواپیمایی قطر خریدیم اما دو روز قبل از رزرو هتل اونجا بودیم و تا دو روز بعد مصاحبه هم موندیم و برای بلیط رفت و برگشت 1850هزارتومان هزینه کردیم این در حالی بود که دوستانی که فقط برای تاریخ رزرو هتل بلیط گرفته بودند بعضا تا 3500 هزارتومن هزینه کرده بودند. این موضوع بخاطر آفرهای هواپیمایی در سفرهای کوتاه است و بعضا تاریخ فیکس قیمت رو بیشتر می کند. از این رو یکی دو روز در رفت و برگشتتون انعطاف نشون بدید قیمت بلیط ممکنه خیلی متفاوت بشه. از اون طرف شما مسافرخونه یا هتل با مابه التفاوت قیمت بلیط ممکنه بتونید بگیرید و بیشتر اونجا بمونید.
    2. در مورد غذا در سنگاپور اونقدرها هم گرون قیمت نیست. به طور مثال ساندویچ با نوشابه و سیب زمینی سرخ کرده در مک دونالد (که غذای حلال هم هست) با هزینه ای معادل 7 دلار سنگاپور می توانید تهیه کنید. تنوع غذایی اونجا زیاد هست و حتی مثلا برنج و مرغ (بدون نوشیدنی) رو می تونید با قیمت 3 دلار تهیه کنید. برای غذای حلال هم بیشتر جاها به راحتی گیرتون میاد. اگر هم حساسیتتون زیادتر از معمول هست، مغازه هایی که بالای تابلوشون بسم الله الرحمن الرحیم نوشن عموما علاوه بر این که غذای حلال دارند خودشون هم مسلمون هستند
    3. برای تبدیل پول به دلار امریکا گزینه بازار مصطفی عموما گفته میشه خیلی خوب هست و بقیه جاها هم باز به نسبت ایران بهتر هستند ولی خوب فرودگاه بدترین گزینه هست. توجه داشته باشید که بعد مصاحبه به شما دلارسنگاپور می دهند و از این رو چندان نیاز به تبدیل دلار امریکا به دلار سنگاپور نخواهید داشت
    4. عموما خرید اجناس در سنگاپور با قیمت بالا صورت می گیرد. بطور مثال من چند نمونه لپ تاپ را با قیمت ایران مقایسه کردم و تنها اونهایی که فروش ویژه بودند تقریبا قیمتی معادل ایران داشتند وگرنه گرونتر بودند. (البته شاید اطمینان به اصل بودن جنس در اونجا بیشتر باشه) اما در مجموع بدون مقایسه با ایران نسبت به خرید لوازم الکترونیک اقدام نکنید
    5. شاید در حد مقدار کم بد نباشه میوه های استوایی رو به عنوان محصول متفاوت همراه خودتون به ایران بیارید و به خانواده بدید
    6. تفریحات در سنگاپور متنوع هستند. پیشنهاد من اینه که میون نایت سفری یا باغ وحش یکی رو انتخاب کنید و برید. هر کدوم رو که انتخاب می کنید کل ساعتی که باز هست اونجا باشید چون اونقدرها جا برای دیدن دارند. شخصا از یونیورسال استادیوی سنتوزا هم خوشم اومد اما به شدت توصیه می کنم کلیه تفریحات خصوصا یونیورسال استادیو رو تنها نرید. تفریح در جمع لذت بخش تره. دوتا شوی نوری و صوتی در مارینا بی حدود 8 شب هست اونها رو هم برید. ریور سفری، کلاره پارک و ... رو براساس وقتتون تنظیم کنید.
    7. حمل و نقل در سنگاپور بسیار گران هست اما من شدیدا توصیه به استفاده از نقلیه عمومی می کنم که هم سرعت خوبی دارند و هم سریع یاد می گیرید. هر جایی که قرار باشه برید از طریق اینترنت می تونین آمار حمل و نقل عمومی متصل به اونجا رو بگیرید و عموما با MRT و اتوبوس همه جا بخوبی میشه رفت. (هرچند نکات ریزی داره که مثلا فاصله بین ایستگاه ها در خط قرمز متروشون از مسیر بالاییش (!) زیاد هست اما نگران اونها نباشید). همین ابتدا در فرودگاه می تونین به سمت ایستگاه MRT برین و از کیوسکی که اونجا هست بخواین نقشه MRT رو بهتون بده که تا روز آخر به دردتون می خوره. اگه سفرتون طولانی باشه میتونین کار اعتباری متروشون رو بخرین که خیلی روی تعرفه ها اثر می ذاره
      مثلا شما وقتی برای رفتن به یه مقصد از مترو و اتوبوس بصورت متوالی استفاده کنید تخفیف زیادی در مسیر دومتون میدن. مثلا من با مترو و اتوبوس یه جایی که می خواستم برم چون اتوبوس رو بلافاصله بعد از مترو سوار می شدم کرایه اتوبوس بجای 1.5 دلار حدود 0.2 دلار برام می شد
      توجه کنید که توی سنگاپور چون خودشون معمولا از جی پی اس استفاده می کنند عموما آدرس دادن بلد نیستند و وقتی از عابری یا راننده اتوبوسی (!) آدرسی رو بپرسید بلد نیستند پس خودتون بهتره از طریق اینترنت اطلاعات مورد نظرتون رو پیدا کنید. مثلا من وقتی می دونستم ایستگاه فلان شماره می خوام پیاده شم به راننده اتوبوس می گفتم توی سیستمش چک می کرد خبرم می داد که پیاده شم
      کارت اعتباری مترو هم شنیدم مثلا سه روزه داره که می خرین 30 دلار و روز سوم می تونین پس بدین 10 دلار بگیرین و در این مدت همه جا با وسیله نقلیه عمومی برین. البته گزینه های کارت اعتباری دیگری هم دارند که میتونید از خودشون بپرسید.
    8. در فرودگاه برای گرفتن ساکتون دقت کنید جلو قسمتی که ساکهای پروازتون میاد منتظر بمونید ! ما اشتباها جلوی قسمت یه پرواز دیگه وایساده بودیم ساکمون نمیومد J.
    9. اگه با پرواز قطری سفر می کنید و ترانزیت یک ساعت و خرده دارید حسابی گوش به زنگ باشین! ترانزیت دوحه بعضا پیش اومده که به دلیل تاخیر پرواز از ایران برای دوستان مشکلساز شده و بصورت شانسی دقایق آخر رسیدن. حتی اگه هم وقت فرودتون در دوحه گفتن پرواز بعدی رفته با عجله خودتون رو به گیت مربوطه برسونید شاید نرفته باشه ! توی همین سفر دوستان از مامور پرسیده بودند گفته بود پرواز بعدی رفته برید توی صف برای اولین پرواز (که میشد بعد مصاحبشون !) اما با شتاب بچه ها رفته بودن و ده دقیقه مونده به پرواز به صورت شانسی تونسته بودن سوار شوند. برای همین شاید بهتر باشه پروازتون رو دقیقه نود نگیرید که اگه به پرواز اول به هر دلیلی نرسیدید یهویی پرواز بعدی بعد مصاحبتون باشه
    10. هماهنگی با استاد زمانی که بلیطتتون رو خریدید انجام بدید یا متناسب با هماهنگی بلیط بگیرین. من این کار رو نکردم و در تاریخی که سنگاپور بودم استاد مدنظرم در سفر بود J .
    11. در پرکردن فرمها دقت زیادی بکنید. بهرحال تنها برداشت اونا از شما بر اساس فرم هایی هست که در اپلیکیشنتون تکمیل می کنید و برای همین سرسری اونها رو پر نکنید.
    12. ویزا رو در اولین فرصت اقدام کنید و بعدش هم پیگیر باشید. اگه 5 روز کاری گذشت و هیچ خبری نبود کمی بیشتر پیگیر بشین تا روزای آخر استرس نداشته باشید. البته معمولا ویزا دیر و زود داره اما مشکلی نداره و خیلی نگرانش نباشید
    13. سیم کارت سنگاپور رو به قیمت 15 دلار می تونین بخرین که 17 دلار شارژ داره. اما باید توجه داشته باشید که هزینه مکالمه اونجا بالا هست و حتی برای تماس های ورودی هم ازتون پول میگرن، یعنی اگه کسی هم به شما زنگ بزنه برای شما هزینه داره. اگه سیمکارت می خرید مواظب دیتای موبایلتون باشین که یهویی همه شارژتون رو مصرف نکنه. البته با کمک رومینگ همراه اول هم می تونین تماس بگیرین ولی خوب چون ممکنه مثلا مسیج تبلیغاتی یا تماس ورودی از دوستانتون داشته باشین به شدت ممکنه براتون هزینه دار بشه. تا جای ممکن از وایفای های رایگان استفاده کنید

فعلا همین موارد رو داشته باشین بعدا اگه مورد جدیدی به ذهنم رسید میگم

Member
    رشته و دانشگاه
    Airplane Technology Engineering

سلام
    ممنون میشم بهم کمک کنین
    من از سینگا چیزی نمی دونستم. واسه همین یه موسسه با تبلیغ اینکه با استادای دانشگاه در ارتباط هست ،برام واسه سپتامبر2015 کاراش رو انجام داد. والبته چند وقت پیش هم گفت واسه مصاحبه دعوت نشدم.

اما وسط کار که برای استادام ایمیل فرستاده شد فهمیدم که خودمم میتونستم اپلای کنم و هزینه ای هم نداشته.

خلاصه الان خودم میخوام اپلای کنم. واسه ژانویه هم تا هفته بعد بیشتر مهلت ندارم

اما از اونجایی که موسسه یوزر و پسورد آیدی که برام ساخته ، بهم نمیده، خودم میتونم اپلای کنم؟ مخصوصا اونجا که ازم میپرسه توی اپلیکیشن که آیا قبلا اقدام کردم واسه سینگا، بگم آره ؟
    اینکه من دفعه پیش رد شدم ، و رزومم تغییر زیادی نکرده ، آیا اپلای بکنم یا نه ؟

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

To smpj
    توصیه من به همه دوستان این است که به این موسسات اعتماد نکنند چه برای پذیرش و چه برای کاریابی. از شما که برای دکترا اقدام می کنید این توقع می رود که پر کردن فرمهای مربوطه را براحتی انجام دهید از کجا اطمینان دارید که این شرکت تمام فرمها را بطور صحیح و بهتراز شما تکمیل کنند. از کجا معلوم که عده ای شیاد نباشند. شما چطور تمام اطلاعات شخصی خود را در اختیار آنها گذاشتید.
    شما می توانید یک آی دی جدید درست کنید و برای سینگا اپلای کنید.
    اگر رزومه تان را هم در بخش شانس پذیرش فروم بگذارید احتمال گرفتن بورس سینگا توسط دوستان بررسی می شود.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

با سلام.
    از دوستان خواهش دارم هر چه سریعتر جواب من رو بدن.
    من برای ژانویه 2016 دارم برای سینگا اقدام میکنم و استاد هم پیدا کردم و اینطور که به نظر میاد خیلی هم از کار من خوشش اومده. مشکلی که هست اینه که چند روز بیشتر تا ددلاین ژانویه نمونده و من میترسم نتونم توصیه نامه هام رو از استادام به موقع بگیرم. این سینگا واسه ددلاینش (1 June) خیلی سخت گیرن؟ یعنی اگه ریکام های من چند روز بعد ددلاین سابمیت شن، مشکلی پیش میاد؟
    یه سوال دیگه! این essay هایی که تو اپلیکیشن میخواد، تا چه حد مهمه؟ با توجه به فرصت کمی که دارم، فک نمیکنم بتونم یه essay خیلی خفن بنویسم. از دوستانی که اپلای کردن و جواب مثبت از سینگا گرفتن، خواهش میکنم در صورت امکان فایل Career Aspirations و Scholarship Essay خودشون رو با من به اشتراک بزارن. سپاس فراوان.

Junior Member

INTENDED UNIVERSITY
    Name of University Proposed Research Area Start Date End Date Application Status
    National University of Singapore - control 01-Feb-2015 03-Dec-2019 Yet to apply

PAST SCHOLARSHIPS / AWARDS APPLICATIONS MADE TO A*STAR
    Scholarship Name Application Status Application Date Outstanding Bond Period
    A*STAR Graduate Scholarship (Overseas

وضعیتم چجوره گیجم)
    Pending 30-Dec-2014 - month(s

Junior Member

سلام من دانشجوی سال سوم مهندسی شیمی هستم با معدل 13 امکان داره سنگاپور بهم بورسیه بده؟

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

To nilououfar
    شانس بورسیه شدن شما خیلی کم است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

سلام
    شماره تلفنی از سینگا از دارید؟

سلام دوستان
    جواب شورت لیست سینگا نیامده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soranshwon نمایش پست ها
    سلام دوستان
    جواب شورت لیست سینگا نیامده؟
    سلام
    من امروز دعوت به مصاحبه شدم
    لطفا اگر دوستانی دیگری هم که دعوت شدن، بگن، بلکه بتونیم برای گرفتن ویزا و سفر و ... به هم کمک کنیم