صفحه 101 از 105 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1049

موضوع: مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

نقل قول نوشته اصلی توسط gaikani2030 نمایش پست ها
    چیزی که من فهمیدم این بود که ۴ تا استادی که با من مصاحبه کردن نه میدونستن دانشگاه تهران چیه نه تفاوت بین دانشگاه آزاد و دولتی رو میدونستن (بیشتر وقت مصاحبه من داشتم همین رو براشون توضیح میدادم). اینو بدون اغراق میگم، پس دست کم در مورد سنگاپور خیلی به برند دانشگاه دل نبندیم. حالا تو امریکا میگن این دانشگاه ها رو به عنوان دانشگاه های خوب میشناسن، اون به جای خود.
    من نسخه واسه کسی نمیپیچم، ولی تجربه شخصیم ثابت کرده تو این داستان اپلای کردن باید کمی بلند پروازی هم داشت. به قول معروف "از نامه ننوشته نمیشه غلط گرفت". منم به دوستان توصیه میکنم شانسشون رو امتحان کنن ولی منطقی. پرینستون تافل ۱۰۹ میخواد. خب با تافل ۱۰۰ براش اپلای کردن اتلاف وقته و لاغیر. ولی وقتی یه دانشگاهی میتونه قابل دسترس باشه چرا به جای اینکه ایمیل بزنم از استادش بپرسم راه بیوفتم از تک تک ملت سوال کنم. استیو جابز هم اگه میخواست از مردم سوال کنه هیچکس بهش نمیگفت تو از گاراژ خونه به اپل میرسی (البته من خودمو با اون بزرگوار مقایسه نمیکنم).

من پست آخرم رو تو این فروم بذارم و دیگه پرحرفی نکنم. یه نقل قول از میلان کوندرا، نویسنده بزرگ معاصر

اگر بلند پروازی نداشته باشی...
    تشنه موفقیت و به رسمیت شناخته شدن نباشی...
    در آستانه سقوط قرار میگیری.

یا حق
    بله داشتن انگیزه و بلند پروازی خیلی خوبه ولی واقع بینی هم لازم است.
    جهت اطلاع شما و سایر دوستان متقاضی سینگا که آشنا با تاریخچه آن نمی باشند این بورس در ابتدا با دانشجویان ایرانی و به پیشنهاد دکتر میرعارفی استاد سابق شریف و ایلینوی به اجرا در آمد و ایشان جز کمیته انتخاب سینگا بودند و شاید هنوز هم باشند. روزمه دانشجویان پس از شورت لیست برای ایشان ارسال می شد و اگر در مورد دانشگاه یا نوع مدرک هم سوالی بود پرسیده می شد. قانون اولیه بر این اساس بود که کسی لیسانس از دانشگاه آزاد با معدل خوب و فوق لیسانس از دانشگاه معتبر دولتی را معدل مناسب داشته باشد شانس شورت لیست شدن دارد و مقاله هم در جهت پوشاندن بعضی نقطه ضعفها از جمیل کمی معدل لیسانس در بعضی افراد موثر است. فرمایش شما در مورد عدم اطلاع آنها از دانشگاههای ایران حداقل برای هیات تعیین صلاحیت بورس سینگا صحیح نیست و آنها شناخت خوبی از دانشگاههای ایران دارند و حدود ۱۰ سال قبل برای مصاحبه به دانشگاههای خوب تهران بعلاوه شیراز و صنعتی اصفهان می آمدند ضمنا دانشگاه تبریز و فردوسی را هم می شناسند. ممکن است افرادی که در تیم مصاحبه کننده هستند از ماجرا پرت باشند یا بدلیل عدم آشنایی با سینگا یا دانشجویان ایرانی تفاوت دانشگاهها را ندانند ولی این تیم با هیاتی که تصمیم نهایی را می گیرد و یا شورت لیست را انجام می دهد لزوما یکسان نیست.پس از پیش آمدن مشکلاتی بین وزارت علوم و برگزارکنندگان این بورس قرار بر آن شد که مصاحبه در سنگاپور انجام و در عوض کمک هزینه ای به همراه دو روز محل اقامت برای مصاحبه شوندگان فراهم شود. به دلیل آن مشکل پیش آمده هم، وزارت علوم تا چند سال از قرار دادن دو دانشگاه سنگاپور با وجود رنک بالای آنها، در لیست دانشگاهها ی مورد تایید خودداری می نمود ولی به طور فردی مدارک را تایید می کرد.
    ویرایش توسط nima56 : October 10th, 2018 در ساعت 01:14 AM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

سلام
    من دانش آموخته رشته پژوهش هنر هستم
    معدل کارشناسی ارشد من 18.50
    معدل کارشناسیم هم 18.06 در رشته گرافیک
    و کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو در دانشگاه غیرانتفاعی گذروندم
    مهارت زبان انگلیسیم خیلی خوبه و برای مصاحبه مشکل ندارم و دوره پری تافل رو میگذرونم
    دستاوردهای پژوهشی هم: یک مقاله منتشر شده در کنفرانس علمی پژوهش داخلی ISC دارم و یک مقاله پذیرفته شده در کنفرانس مشابه داخلی با امتیاز TSC اونم و یک مقاله آماده ارسال به ژورنال علمی پژوهشی داخلی
    میخام برای دکتری باستان شناسی یا تاریخ هنر اقدام کنم
    آیا شانسی برای اخذ بورسیه سینگا یا دانشگاه نانیانگ رو دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maasoumehmiri نمایش پست ها
    سلام
    من دانش آموخته رشته پژوهش هنر هستم
    معدل کارشناسی ارشد من 18.50
    معدل کارشناسیم هم 18.06 در رشته گرافیک
    و کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو در دانشگاه غیرانتفاعی گذروندم
    مهارت زبان انگلیسیم خیلی خوبه و برای مصاحبه مشکل ندارم و دوره پری تافل رو میگذرونم
    دستاوردهای پژوهشی هم: یک مقاله منتشر شده در کنفرانس علمی پژوهش داخلی ISC دارم و یک مقاله پذیرفته شده در کنفرانس مشابه داخلی با امتیاز TSC اونم و یک مقاله آماده ارسال به ژورنال علمی پژوهشی داخلی
    میخام برای دکتری باستان شناسی یا تاریخ هنر اقدام کنم
    آیا شانسی برای اخذ بورسیه سینگا یا دانشگاه نانیانگ رو دارم؟
    تا آنجا که من به یاد دارم رشته شما جز رشته هایی که بورس سینگا به آنها تعلق می گیرد نیست.لطفا لینک زیر را چک کنید:
    https://www.a-star.edu.sg/singa-awar...ch-Areas#astar
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    تا آنجا که من به یاد دارم رشته شما جز رشته هایی که بورس سینگا به آنها تعلق می گیرد نیست.لطفا لینک زیر را چک کنید:
    https://www.a-star.edu.sg/singa-awar...ch-Areas#astar
    سپاسگزارم! لینک ارسالی رو چک کردم، و دیدم که دانشگاه فناوری و طراحی SUTD رشته ای به نام طراحی تولیدات دیجیتالی داره که مرتبط با رشته تحصیلیم هست، در صورتی که برای این مورد اقدام کنم آیا شانسی دارم با توجه به مدارک تحصیلی و معدل و مقاله هام؟

سپاسگزارم! لینک ارسالی رو چک کردم، آیا برای رشته طراحی تولیدات دیجیتالی دانشگاه فناوری و طراحی میتونم اقدام کنم، و با توجه به مدارک و معدل و مقالات آیا شانسی خواهم داشت؟

Junior Member

سلام دوستان، اینجا کسی هست که سپتامبر 2018 مصاحبه داشته و برای خود موسسه astar یا NTU پذیرش گرفته باشه؟

یا اصلا کسی هست که هنوز ایمیلی دریافت نکرده باشه در مورد نتیجه مصاحبه؟

من هنوز ایمیلی دریافت نکردم و همچنان وضعیت پروفایلم processing هست و 20 سپتامبر هم مصاحبه داشتم آیا کسی هست اینجا که روزهای ذیگری مصاحبه داشته و وضعیتش مشابه من باشه؟
    کسایی که از سال های پیش تجربه داشتن میتونن راهنمایی کنن که این وضعیت ممکنه تا کی ادامه پیدا کنه؟

با سلام خدمت دوستان عزیز و صاحبنظران فروم
    میشه شانس بنده رو برای بورس سینگا بگین:
    کارشناسی علم و صنعت: 15.75
    ارشد شریف 16.75
    تافل 101
    gre : 313
    5 تا مقاله isi با ایمپکت بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparyab نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز و صاحبنظران فروم
    میشه شانس بنده رو برای بورس سینگا بگین:
    کارشناسی علم و صنعت: 15.75
    ارشد شریف 16.75
    تافل 101
    gre : 313
    5 تا مقاله isi با ایمپکت بالا
    سلام
    شانستان نسبتا خوب است و حتما اقدام کنید تنها نکته معدل زیر ۱۶ مقطع لیسانس است.

با سلام خدمت تمامي دوستان
    من تو ارديبهشت 97 با يكي از اساتيد رشته مكاترونيك NUS‌ مكاتبه كردم و در خصوص يه موضوع واسه انجام تز دكتري به توافق اوليه رسيديم و اون منو تشويق كرد كه براي SINGA اپلاي كنم. من اپلاي كردم واسه بورس A*STAR Graduate Scholarship (Singapore) ولي ريجكت شد. تو مكاتبات بعدي استاد مدنظرم منو تشويق كه دوباره اپلاي كنم و من اينبار واسه Singapore International Graduate Award اپلاي كردم. نا گفته نماند كه استاده گفت اگه بتوني يه منبع مالي واسه تحصيلت پيدا كني من تو پذيرشت مشكلي ندارم. حالا با اين تفاسير چندتا سوال داشتم.
    1- اساسا فرق بين دو نوع اسكولارشيپي كه من اپلاي كردم چيه؟
    2-چقد شانس موفقيت تو اپلاي مجدد دارم؟
    3- واسه تحصيل تو سنگاپور چه موسسات ديگه اي اسكولار شيپ دارن؟
    لازم به بذكر من كارشناسيم از علم و صنعت بوده و ارشدم از اميركبير. معدلم خيلي بالا نيست ولي ژورنال و كنفرانس زياد دارم. رتبه يك جشنواره خوارزمي هم دارم.
    سپاسگزارم از راهنماييتون.

Junior Member

سلام. من برای بورس دکتری سنگاپور اقدام کردم و مرحله اول مصاحبه انجام شد و شورت لیست شدم ..
    حالا از A star بهم ایمیل زدن که برای مصاحبه تست اسکایپ ۴ روز دیگه آماده شم که ۲ ساعت طول میکشه...
    سوالم اینه که چرا دعوت به کشور سنگاپور نشدم برای مصاحبه؟
    چه سوالایی میپرسن توی تست اسکایپ؟؟
    تا حالا کسی دوبار اسکایپ داشته؟؟؟