صفحه 16 از 105 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1049

موضوع: مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate NTU, Singapore

پیش فرض پاسخ : دعوت شدگان برای مصاحبه سینگا Jan 2011

نقل قول نوشته اصلی توسط RoozbehSia نمایش پست ها
    سلام من كارشناسي ارشدم فقط دفاعم مونده كه تا يه ماه ديگه ميكنم. مي خواستم بدونم اگر من فارغ التحصيل بشم و براي مصاحبه دعوت شم سينگا با توجه به سربازي مي تونم خارج شم؟
    سلام
    با وثیقه می تونی به مصاحبه بری قبلا 15 میلیون وثیقه می گرفتن الان نمی دونم
    موفق باشی

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی در پر کردن فرم SIGNA

سلام
    به دوستان عزیز
    آیا اگر در فرم موضوع تحقیقات را مشخص کنیم و بعد از پذیرش میشه اونو تغییر داد یا باید حتما اونو ادامه بدیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehyazdani نمایش پست ها
    سلام
    به دوستان عزیز
    آیا اگر در فرم موضوع تحقیقات را مشخص کنیم و بعد از پذیرش میشه اونو تغییر داد یا باید حتما اونو ادامه بدیم.
    اگه برای مصاحبه دعوت شدی اوونجا همه کار می تونی بکنی!!
    میتونی استادی که نوشتی رو عوض کنی و حتی موضوع تحقیقت رو اما باید تو مصاحبه مطرح کنی و از نظر خودت دفاع کنی
    اگه برا مصاحبه دعوت شدی قبل از مصاحبه خبر بده تا یکم بیشتر راهنمایی کنم ، من شیبه این کار رو کردم

Junior Member

با سلام
    يكي از اساتيد توي دانشگاه سنگاپور بهم گفت كه اپلاي كنم و اسمش به عنوان استاد راهنمام بزنم و البته اين استاده رو يكي از دانشجوهاش كه مي گفت دانشجو مي خواد بهم معرفي كرد و من از دانشجوشم به عنوان معرفم نام بردم.
    حالا تو فرم ثبت نام سينگا مي شه 3 تا استاد راهنما مشخص كرد من 2 نفر ديگه رو پيداكردم كه روي موضوع من كار كردن ولي تو يه دپارتمان هستند.
    حالا اگه من به اونها هم ميل بزنم ممكنه بفهمه و از اين كارم ناراحت شه؟آخه همين طوريم اگه اسم اون دوتا استاد بزنم اصلا معلوم نيست حدافل دانشجو مي خوان يا نه.
    ممنون ميشم من و راهنمايي كنيد.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz89 نمایش پست ها
    با سلام
    يكي از اساتيد توي دانشگاه سنگاپور بهم گفت كه اپلاي كنم و اسمش به عنوان استاد راهنمام بزنم و البته اين استاده رو يكي از دانشجوهاش كه مي گفت دانشجو مي خواد بهم معرفي كرد و من از دانشجوشم به عنوان معرفم نام بردم.
    حالا تو فرم ثبت نام سينگا مي شه 3 تا استاد راهنما مشخص كرد من 2 نفر ديگه رو پيداكردم كه روي موضوع من كار كردن ولي تو يه دپارتمان هستند.
    حالا اگه من به اونها هم ميل بزنم ممكنه بفهمه و از اين كارم ناراحت شه؟آخه همين طوريم اگه اسم اون دوتا استاد بزنم اصلا معلوم نيست حدافل دانشجو مي خوان يا نه.
    ممنون ميشم من و راهنمايي كنيد.
    ببین این استاد دانشجو می خواهد ولی اینکه سینگا بهش دانشجو بده یک بحث دیگست و معلوم نیست سینگا دانشجو بهش بده .این استاد شما را ارجاع داده به سینگا،اگر خیلی میخواست تحویل بگیره از فاند خودش در دانشگاه استفاده میکرد و میگفت برای بورس دانشگاه هم اقدام کن و من هم حمایتت میکنم.پس به نظر من اگر اسم استاد دیگری را هم بنویسی اشکال نداره چون خودشون این قابلیت انتخاب بیش از یک نفر را گذاشتند و شانست افزایش پیدا میکنه و بنا به تجربه همیشه آن انتخاب اول ممکنه تایید نشه و استاد دوم یا حتی سوم انتخاب بشه.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    ببین این استاد دانشجو می خواهد ولی اینکه سینگا بهش دانشجو بده یک بحث دیگست و معلوم نیست سینگا دانشجو بهش بده .این استاد شما را ارجاع داده به سینگا،اگر خیلی میخواست تحویل بگیره از فاند خودش در دانشگاه استفاده میکرد و میگفت برای بورس دانشگاه هم اقدام کن و من هم حمایتت میکنم.پس به نظر من اگر اسم استاد دیگری را هم بنویسی اشکال نداره چون خودشون این قابلیت انتخاب بیش از یک نفر را گذاشتند و شانست افزایش پیدا میکنه و بنا به تجربه همیشه آن انتخاب اول ممکنه تایید نشه و استاد دوم یا حتی سوم انتخاب بشه.
    سلام
    ممنون از جوابتون،جواب يكي از قسمت هاي سوالمو گرفتم ولي ميشه اينو هم توضيح بديد كه اشكالي نداره به 2 استاد ديگه هم قبل از اپلاي ميل بزنم با شرط اينكه هر 3 تا تو يه دانشكده باشند،البته زمينه كاريم مشتركه باهاشون،و با دونستن نظرشون اسمشون بنويسم؟

پیش فرض پاسخ : دعوت شدگان برای مصاحبه سینگا Jan 2011

سلام
    من یه چیزی رو خوب متوجه نشدم،
    چند روز باید برای مصاحبه اونجا باشیم؟
    چند روز از اون رو به ما هتل می دهند؟
    آخه من شنیدم که دانشگاه EPFL سوئیس، 6 روز کامل تمام مخارج دانشجوهای دعوت شده به مصاحبه رو میده!
    ضمناً من برای آگوست 2011 اپلای کردم و فقط 3 تا از پروژه های NUS رو انتخاب کردم، ممکنه واسه NTU پذیرش بدن؟ ممکنه تو NUS پروژه های دیگه ای رو بهم بدن؟

پیش فرض پاسخ : مصاحبه سینگا

نقل قول نوشته اصلی توسط alikharej نمایش پست ها
    جالب این بود که تو اتاق از 20 نفر 18-19 نفری از ایران اومده بودن

سوالات اینا بود:

1. خودتونو معرفی کنید
    2. چرا دکترا می خوای بخونی (این سوال را از همه میپرسن حتما)
    3.چرا به تحقیق کردن علاقه دارید!!!!!!!!؟
    4.راجب دانشگاه خودتون توضیح بدهید
    5.از پروژه ای که می خواهید انجام بدهید چه میدانید (این سوال را از همه میپرسن حتما)
    6.پروژه کارشناسی ارشد خودتونو توضیح دهید
    7.خدمت سربازی دارید؟ ( معمولا این سوال را از همه میپرسن حتما)
    8. بورس سینگارو از کجا می شناسید؟
    9.سنگاپور را چطور میبینید؟
    10. دوران کارشناسی و ارشدتون چقدر طول کشید
    11.کارشناسی ارشد شما کورس یا ریسرچ بود؟
    12. اگه رتبه شاگرد اولی دومی ... دارید می پرسن بین چند نفر بوده
    13. جای دیگه هم اپلای کردین؟ (این سوال را از همه میپرسن حتما)
    14.تافل برای چی دادی؟ برای اپلای کردن؟
    15. بعد از تحصیل می خواهی اینجا بمونی یا برگردی؟ (این سوال را از همه میپرسن معمولا)

تو سایتهای چینی هم میتونید سوالات بیشتر رو پیدا کنید

فقط بردین تیکت رو هم با خودتون ببرید بهتره برای گرفتن هزینه بلیط

یکی گفت اگه چی ار ای دادین و رایتینگ شما 2 شده ازتون تست نوشتن هم میگیرن که موضوع اون اینه که در 10 سال آینده می خوای چکار کنی؟

زیاد نگران نباشید چون مصاحبه فرمالیته هست و اونا برای اومدن هتل و بلیط شما حدود 1000$ خرج میکنن پس به احتمال زیاد شمارو می خوان فقط سعی کنید متناقض با چیزی که تو فرم پر کردین یا حرفهای خودتون!!!!!!! حرف نزنین

دیگه اینکه بچه ایرانی های اونجا خیلی با مرام هستن به ما که خیلی حال دادن دمشون گرم
    موفق باشید
    امسال هم سوالات همین ها بود، بعلاوه چند تا سوال تخصصی از تز.

سلام به همگی، امیدوارم این تجاربی که اینجا می نویسیم به زودی به صفحه سنگاپور خود سایت منتقل بشه تا دوستان دیگه به راحتی بتونن استفاده کنن

1- اگر به مصاحبه سینگا دعوت شدید بدونید که شانسی بالای 80 درصد برای قبولی دارید (به نقل از استادم در سنگاپور)
    2- روزی که ایمیل دعوت به مصاحبه رو دریافت کردید برای خرید بلیت رفت و برگشت به سنگاپور اقدام کنید تا دیر نشه، ارزون ترین انتخاب شما ایرایشیاست که می ره مالزی و از مالزی به سنگاپور، پروازهاش ارزونه و به همون نسبت سرویس ضعیف تری داره اما هواپیماهاش خوبه و مشکلی نداره، پیشنهاد می کنم از هر ایرلاینی که می خواید بلیت بخرید مستقیم به دفتر همون ایرلاین برید و از آژانس های دیگه بلیت نخرید چون کلا آژانس یعنی تله پول! دفتر ایرایشیا تو تهران توی برج سایه (اگه اشتباه نکنم) هست و شمارش: 26200686 هست.
    3- از همون روزی که به مصاحبه دعوت شدید برای ویزای سنگاپور اقدام کنین. نه سینگا و نه دانشگاه برای ویزا گرفتن شما هیچ حرکتی انجام نمی ده هیچ دودرتون هم می کنه (مثل بلایی که سر من اومد و نزدیک بود ویزام به موقع به دستم نرسه). ویزایی که سنگاپور برای مصاحبه به شما می ده یه برگه کاغذه و توی پاسپورت نمی چسبه. درخواست ویزای سنگاپور حدود 60 دلار سنگاپور هزینه داره. برای دریافت ویزای سنگاپور دو راه ساده وجود داره، اول اینکه از یه آژانس مسافرتی توی ایران بخواین که براتون ویزای سنگاپور بگیره، که اولا هرچقدر کرمتون باشه ازتون پول می گیره و ثانیا ممکنه دو تا سه هفته طول بکشه. مدارک لازمش هم فقط کپی پاسپورت و اسکن عکسه. راه دوم اینه که شما یه دوست یا یه آژانس توی سنگاپور پیدا کنین که براتون درخواست ویزا کنه (باید SingaPass داشته باشه). در این صورت حدودا توی سه روز کاری ویزا آماده می شه. این امکان هم وجود داره که شما با کپی (پرینت اسکن) ویزاتون تا خود فرودگاه سنگاپور برید و ویزاتون رو اونجا براتون بیارن. اون جور که من شنیدم ایرلاین تا ایرلاین این قضیه متفاوته ولی با ایرایشیا مطمئنم که می شه.
    4- سینگا سهمی از هزینه های شما رو تامین می کنه که شامل هزینه دو شب هتل و 700 دلار سنگاپور بابت کمک هزینه پروازه و پول رو روز مصاحبه نقد می ده بهتون. فقط کپی بلیت پرواز و کارت پروازهاتون رو روز مصاحبه با خودتون ببرید.
    5- هتل توی سنگاپور گرونه. هتلی که سینگا برای دو شب اقامت ما گرفته بود، Fragrance Hotel- Ocean View بود. کلا این هتل توی سنگاپور شعب زیادی داره و خیلی هم به هم شبیه هستن اما بسته به محل هتل قیمت هاش با هم فرق داره. کلا بد نبود. تمیز بود. پرسنل خیلی خوب و مهربونی داره. اما اکثر اتاق هاش خیلی کوچولو و فاقد پنجره است. لابی هم ندارن. رزرو اینترنتیش ارزون تره و پیشنهاد می کنم اگر قراره بیش از دو شب در سنگاپور بمونید (حتما 5 تا 7 روز بمونید و همه جای سنگاپور رو ببینید) حتما اینترنتی با کردیت کارد اتاق رزرو کنید تا ارزون درآد. بهترین حالت هم اینه که دونفر دونفر اتاق های دو تختی (دو تا تک تخت یا یه تخت دونفره) بگیرید و هزینش رو نصف کنید. لذا پیش از سفر سعی کنید بچه های دیگه رو شناسایی کنید.
    6- سنگاپور کشور خیلی پیشرفته و به شدت امنیه. مردم مهربون و با نمکی داره که غالبا هم مهاجر هستن. خودشون نباشن باباهاشون مهاجر بودن. به سنگاپور که رسیدید اصلا حس غریبگی نداشته باشید و مطمین باشید که اون ها هم شما رو غریب تر از خودشون نمی دونن.
    7- کشور سنگاپور دارای یک شبکه متروی بسیار خفن (اونجا بهش می گن MRT) و خطوط اتوبوس بسیار خوبی می باشد. از توی همون فرودگاه هم مترو ایستگاه داره و پیشنهاد می کنم اگر عجله ندارید با مترو برید سمت هتل تون. تنها جایی که احتمال داره پول مفت ازتون بگیرن تاکسی های فرودگاه هستن که بسیاد قالتاق!!؟؟؟ تشریف دارن. می تونید قبل از سفر یه گوگل بزنید و سایت شبکه MRT سنگاپور رو پیدا کنید و ایستگاه هاش رو بررسی کنید. توی سنگاپور هم هرجا هم که احساس کردید دارید گم می شید از ملت سوال کنید. تا جایی که جون داشته باشن راهنماییتون می کنن و این رو همشون انگار وظیفه خودشون می دونن.
    6- به فرودگاه سنگاپور که رسیدید می تونید همون جا یه خورده از پولاتون رو به دلار سنگاپور چنج کنید. تنها پولی که توی سنگاپور معامله می شه دلار سنگاپوره. البته توی تمام مراکز خریدشون مرکز تبدیل پول هست و خیلی جای نگرانی نیست. این رو هم در نظر داشته باشید که در روز مصاحبه 700 دلار سنگاپور به دستتون می رسه پس خیلی هم لازم نیست چنج کنید.
    7- توی فرودگاه می تونید سیم کارت سنگاپور بخرید مثلا 20 یا 50 دلار که بدید می تونید یکی بگیرید و برای تماس های درون شهری ازش استفاده کنید. پیشنهاد می کنم همتون بگیرید که اونجا بتونید با هم تماس بگیرید و هماهنگ باشید. سیم کارتشون هم به موبایل های ما می خوره. یه مزیت دیگش هم اینه که خانوادتون از ایران می تونن (مستقیم یا با کارت یا هوشمند) باهاتون تماس بگیرن.
    8- سعی کنید با استادهای مربوطه هماهنگ کنید و قبل از روز مصاحبه باهاشون یه میتینگ داشته باشید. این که شما با استاداتون رودررو صحبت کرده باشید در روز مصاحبه یه مزیت به حساب می آد.
    9- حتما سعی کنید با هماهنگی بقیه بچه های گروه (حتی غیرایرانی هایی که دعوت می شن به مصاحبه) تمام مناطق دیدنی سنگاپور رو ببینید. یعنی اگر ندیدید از دستتون رفته. البته امیدوارم که قبول بشین و موندنی بشید اونجا اما تو اولین سفر خوبه جاهای دیدنیش رو ببینید، Sentosa، Botanic Garden و خیلی جاهای دیگه واقعا اعجاب انگیز و دیدنی هستن. مراکز خرید بسیار بزرگ و مناسبی هم داره که همه چیز توش پیدا میشه مثل VivoCity. حتما حتما برید و ببینید. Sentosa رو که باید یه روز از صبح تا شب برید و تمام جاهاش رو ببینید.
    10- اگر قصد خرید لپ تاپ یا هر قطعه کامپیوتری دیگه رو هم داشتید به Funan DigiLife Mall برید. همه برند ها اونجا نمایندگی دارن و آخرین مصحولات رو می تونید اونجا پیدا کنید. این مرکز به ایستگاه متروی CityHall خیلی نزدیکه و می تونید با مترو برید CityHall و از اونجا پیاده برید DigiLife.
    11- بازای هر خرید بالای 100 دلار از یه فروشگاه که بکنید می تونید یه برگه Tax Refund بگیرید. از اونجا که روی هر خریدی که اونجا می کنید دارید 5.5 درصد مالیات می دید، با گرفتن این برگه می تونید این مبلغ مالیات رو توی فرودگاه و قبل از برگشت ازشون پس بگیرید.
    12- توی مصاحبه اکثرا همون سوالاتی که بچه ها توی فروم گذاشتن رو می پرسن. (مراجعه کنید به :فروم کشورها-سنگاپور-مصاحبه سینگا) از من یکی دوتا سوال تخصصی هم پرسیدن. سوالات تخصصی معمولا خیلی کلی و در مورد تز یا مقالات خودتون هستش. مثلا از من پرسیدن چرا توی مقالت برای مقایسه روش ها از این معیار استفاده کردی؟ بهترین کاری که توی مصاحبه می تونید بکنید اینه که همون اول که ازتون پرسیدن خودت رو معرفی کن شروع کنید و هرچی راجع به خودتون و سوابقتون و کاراتون و سفرتون و غیره دارید بگید که ابتکار عمل دست شما باشه و نتونن زیاد ازتون سوال بپرسن. یکی از سوالاتشون هم غالبا اینه که با غذاهای اینجا مشکلی نداری؟ منظورشون از این سوال حلال حرومی غذاهاست، اگه براتون حلال حرومی مساله ی حادی نیست راحت بگید نه من با حلال حرومی مشکلی ندارم. یا اینکه غذاهای دریایی غالبا حلالن و من دوست دارم و اینها...
    13- حتما در طی مسافرت سنگاپور چتر همراه خودتون ببرید چون مثل لاست، یهو هوای آفتابی ابری می شه و شر شر بارون می آد!
    14- غذای آماده هم با خودتون می تونید ببرید اگه دلتون برای قرمه و قیمه تنگ می شه. اما همه جای سنگاپور McDonald و KFC و امثالهم هست.

اگه سوال دیگه ای هم داشتید لطفا همین جا و علنی بپرسید که آیندگان هم بتونن استفاده کنن

این نکته رو هم یادم رفت بگم:
    15- اونجا علاوه بر هتل ها، هاستل هم فراوونه و می تونید به جای هتل برید هاستل که قیمتش پایین تره، اما خوب هاستل در بهترین حالت مثل کمپ پناهنده ها می مونه و بهش باید فقط به عنوان محلی برای خواب نگاه کرد، غالبا دستشویی و حمومش هم بین یه عالمه مسافر مشترکه که ممکنه برای خیلی ها قابل تحمل نباشه. اما در شرایطی که بخواید کم پول خرج کنید می تونه راه حل باشه.