صفحه 76 از 105 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1049

موضوع: مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

پیش فرض پاسخ : مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

با سلام خدمت دوستان گرامی
    مگه جواب سینگا اومده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط naghmehm84 نمایش پست ها
    آخه من با یکی از اساتید اونجا صحبت کردم و ایشون نظرشون مثبت بود و گفتن رزومه خوبی دارم و حتما دعوت به مصاحبه میشم اما این اتفاق نیفتاد! دوست دارم دلیلش رو بدونم.
    متوجهم چی میگید ولی اینم حساب کنید که توی این بورس استاد تقریبا (و احتمالا تحقیقا) هیچکارست. مگر فقط در مرحله اولیه گلچین کردن و ایمیل برای دعوت به مصاحبه. تازه اونم تماما تحت نظر دفتر سینگاست. اینطوربگم: چون بورس (پول) رو نه دانشگاه میده و نه استاد، عملا هیچکدوم دسترسی خاصی تقریبا توی هیچیک از مراحل ندارن و این اساتید موسسه هستن که نظردهنده هستند. درسته یه استادی شدیدا شما رو تشویق به اپلای کرده ولی خب ممکنه به هر دلیل (سهوا و عمدا) نتونسته باشه به پروفایل ها دسترسی پیدا کنه. چون یکی از اساتید به من میگفت لیستی از اسامی رو موسسه میده دستشون و اونا از بین اون لیست تعدادی رو به موسسه پیشنهاد میدن. حالا ممکنه از شانس بد شما توی لیستی که دست استاد شما رفته برای دریافت پیشنهادات کاندیدها، اسم شما نبوده باشه و اسمتون رفته باشه زیر دست یه نفر دیگه که علائقش با شما یکسان نبوده. دقت داشته باشید این مواردی که دارم میگم قطعی نیست ولی طبق دانش و تجربه بندست.

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjvd نمایش پست ها
    متوجهم چی میگید ولی اینم حساب کنید که توی این بورس استاد تقریبا (و احتمالا تحقیقا) هیچکارست. مگر فقط در مرحله اولیه گلچین کردن و ایمیل برای دعوت به مصاحبه. تازه اونم تماما تحت نظر دفتر سینگاست. اینطوربگم: چون بورس (پول) رو نه دانشگاه میده و نه استاد، عملا هیچکدوم دسترسی خاصی تقریبا توی هیچیک از مراحل ندارن و این اساتید موسسه هستن که نظردهنده هستند. درسته یه استادی شدیدا شما رو تشویق به اپلای کرده ولی خب ممکنه به هر دلیل (سهوا و عمدا) نتونسته باشه به پروفایل ها دسترسی پیدا کنه. چون یکی از اساتید به من میگفت لیستی از اسامی رو موسسه میده دستشون و اونا از بین اون لیست تعدادی رو به موسسه پیشنهاد میدن. حالا ممکنه از شانس بد شما توی لیستی که دست استاد شما رفته برای دریافت پیشنهادات کاندیدها، اسم شما نبوده باشه و اسمتون رفته باشه زیر دست یه نفر دیگه که علائقش با شما یکسان نبوده. دقت داشته باشید این مواردی که دارم میگم قطعی نیست ولی طبق دانش و تجربه بندست.

مگه جواب سینگا اومده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط TohidBorhani نمایش پست ها
    مگه جواب سینگا اومده؟
    سلام
    بله
    طبق گفته مسئولین سینگا به بیشتر افراد دعوت شده ایمیل زده شده. البته این روند مثل اینکه تا 6 می ادامه خواهد داشت. ولی اکثر دعوت شده ها همین چند روز ایمیل دریافت کرده اند.

Junior Member

سلام
    میگن ویزاها پندینگه یا ریجکت میشه. من برای ویزای توریستی اقدام کردم. اما گفتن احتمالش کمه بگیری. بقیه چیکار کردن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی شیمی صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjvd نمایش پست ها
    اصولا وقتی از NTU براتون خبر میاد یعنی اگر در نهایت قبول شید باید اونجا درس بخونید. دقیقا همین اتفافات برای منم افتاده بود سال پیش. مثکه کل رزومه ها رو میدن استادا هرکی از هرکی خوشش بیاد همونو برمیداره زیادم ربطی نداره کجا اپلای کردید. به هر ترتیب زندگی و سفر به سنگاپور تجربه ی فوق العاده ای هست. چراکه سیستم همه چیزشون زمین تا آسمون با ایران متفاوته. آدم از نظمشون کیف میکنه. موفق باشید
    مرسی از راهنمایینون
    یعنی با توجه به اینکه یه استاد خاص رو خود NTU به جای اون که انتخاب کردم پیشنهاد داد و ازم خواست که بگم با این کار میکنم یا نه و با توجه به اینکه ایمیل زد که زود برو تو سایت خودمون هم اپلای کن، این دلیل میشه که شانسم حتی تو مصاحبه بالا بره و بخوان با احتمال بیشتری قبولم کنن ؟ شما رفتید NTU ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی شیمی صنعتی شریف

سلام دوستان
    اونهایی که سینگا امسال اپلای کردن همه رزومه هاشونو بذارن اینجا تا کسانی که دعوت شدن با کسانی که دعوت نشدن مقایسه کنیم. حتما اطلاعات خوبی ازش درمیاد.
    من واسه 17 آوریل دعوت شدم.
    رشته مهندسی شیمی
    لیسانس امیرکبیر 18.93 رتبه 1 دانشکده
    ارشد شریف 16.94
    مقاله ISI 3تا که دوتاش مرتبط با فیلد استادی که اپلای کردم بود ایمپکت 5
    کنفرانس 4 تا بین المللی با موضوع مرتبط به فیلد اپلای کردنم

Junior Member

سلام دوستان
    کسانی که قصد دارند برای مصاحبه برن لطف کنن در مورد نحوه سفر راهنمایی کنند.
    و امسال چه مقداری پول سفارت برای این سفر در نظر گرفته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mf2006 نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایینون
    یعنی با توجه به اینکه یه استاد خاص رو خود NTU به جای اون که انتخاب کردم پیشنهاد داد و ازم خواست که بگم با این کار میکنم یا نه و با توجه به اینکه ایمیل زد که زود برو تو سایت خودمون هم اپلای کن، این دلیل میشه که شانسم حتی تو مصاحبه بالا بره و بخوان با احتمال بیشتری قبولم کنن ؟ شما رفتید NTU ؟
    یه مقدار روال سینگا از پارسال عوض شده.
    من یه بار اسکایپ دادم یه بار هم حضوری رفتم. حسابی منو چلوندن!
    بعد از مصاحبه حضوری گفتن حالا برو توی سایت NTU اپلای کن. یه هفته بعد در کمال تعجب گفتن رد شدم!
    اصولا اپلای توی سایت هیچ ربطی به شانس قبولیتون نداره. صرفا یه رویه است.
    اگه بدونیداستاد من چقد طالب من بود. چقد مقاله و فایل های بروز (۲۰۱۶) برام فرستاد. چقد راهنماییم کرد که اگه فلان چیزو پرسیدن چی بگم.
    اونجا هم که رفتم از صحبت کردنم به وجد اومده بود. حتی به استقبالمم اومد. ولی آخرش...
    براتون آرزوی موفقیت دارم. (واقع نگر باشید و اصلا تا خبر قبولی نهایی روی هیچ گزینه ای حساب نکنید). البته امیدواری جز اصلی زندگیست.
    به هر ترتیب همین که اکثر هزینه هاتون رو میدن واقعا از این سفرتون بنحو احسن استفاده کنید. باغ وحش یادت نره بری. ما نرفتیم از کفمون رفت. البته جای دیدنی زیاده.
    سوالی بود بفرمایید

Junior Member

خب من شخصا با خوندن این پست کاملا نا امید شدم)آخه مصاحبه حضوری دیگه چیه