صفحه 80 از 105 نخستنخست ... 30707172737475767778798081828384858687888990 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 1049

موضوع: مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

پیش فرض پاسخ : مصاحبه و مسائل مرتبط با آن برای بورس SINGA | سینگا |

نقل قول نوشته اصلی توسط hajmahdi1212 نمایش پست ها
    ببخشید پابرهنه میپرم وسط حرفاتون من شنیده بودم با اسکایپ مصاحبه میکنن و نیازی به حضور فیزیکی نیست یعنی عوض شده روش مصاحبه؟ من ترم 3 ارشدم میخوام از الان پروپوزال نویسی و مقاله رو شروع کنم ایشالا سال دیگه بیام سنگاپور همتونو ببینم
    مصاحبه ی حضوری جز لاینفکه کاره. حالا این وسط بعضیارو هم مصاحبه اسکایپ میکنن از برخی جنبه ها مطمئن شن بعد دعوت به حضور میکنن. ولی شک نکنید تمام افراد حضورا مصاحبه خواهند شد. حتی افرادی که از دیگر کشورها خواهند آمد. دوستان میرن و میبینن (نپال، مصر، انگلیس، چین، هند، ...)

آقا امین تحصیل تو سنگاپور چطوریه شما باز یبار رفتی تا اونجا یه تجربه ای داری
    قبول شی بهت واحد درسی میدن یا 3 سال با استاد کار تحقیقاتی میکنی بعد مدرکو میدن؟
    نمیدونین بعد از تحصیل میشه اونجا موند و شهروند اونجا شد یا اینکه باید آدم برگرده ایران؟
    سوال آخر محیطش چجوریه ارزش اینو داره آدم بره اونجا درس بخونه؟ آدماش خوبن جامعش متمدنه؟
    من شنیده بودم از آمریکا واروپا میان اونجا ازدواج کنن تا حق شهروندی بگیرن راست و دروغشو نمیدونم

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

سلام دانشگاه های رنک بالای سنگاپور کدوماشون بورس خوبی دارند؟ اصلا برای دکتری بورس میدن اینا؟ فرضا به رزومه خیلی خوب ....

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

بله برای دکترا بورس می دهند و بورس خوبی هم است. هر دو دانشگاه NUS و NTU هم خوب هستند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی شیمی صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    بله برای دکترا بورس می دهند و بورس خوبی هم است. هر دو دانشگاه NUS و NTU هم خوب هستند.
    آقا نیما ما همیشه زحمت سوالامون با شما بوده ...
    یه سوال ! معمولا چند درصد اینها که shortlist واسه سینگا میشن قبول میشن کلن ؟ یعنی واسه گرفتن 240 نفر معمولا چند نفر رو دعوت به مصاحبه میکنن ؟

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

To mf2006

این 240 نفر قرار نیست در یک دوره گرفته بشوند این تعداد کل کسایی که در چند سال از این بورس بهره مند می شوند. تعداد ایرانی هایی که هر دوره گرفته می شوند برای هر دانشگاه حدود 5- 10 نفر است البته سالهایی بوده که کمتر یا بیشتر از این پذیرش کرده اند. برای شانس قبول شدن بعد از مصاحبه هم خیلی متغیر است و چند سال پیش در حدود 30 تا 50% بود.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی شیمی صنعتی شریف

To NIMA56

آخه تو FAQ نوشته بود :
    Q: How many awards will be given out each year?
    A: We hope to award up to 240 SINGA scholarships per year.

http://www.a-star.edu.sg/singa-award/FAQs.aspx#gen4

گفتم شاید سالیانه 240 تا بگیرن

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    To mf2006

این 240 نفر قرار نیست در یک دوره گرفته بشوند این تعداد کل کسایی که در چند سال از این بورس بهره مند می شوند. تعداد ایرانی هایی که هر دوره گرفته می شوند برای هر دانشگاه حدود 5- 10 نفر است البته سالهایی بوده که کمتر یا بیشتر از این پذیرش کرده اند. برای شانس قبول شدن بعد از مصاحبه هم خیلی متغیر است و چند سال پیش در حدود 30 تا 50% بود.
    طبق اظهارات یکی از مسئولین سینگا امکان پذیرش تمامی افرادی که دعوت به مصاحبه میشن هست. پس همه دوستان امیدوار باشن. یعنی سعی کنن محیط مصاحبه رو قبل رفتن برای خودشون شبیه سازی کنن تا اونجا به هیچ عنوان استرس نباشه. البته این مصاحبه بیشتر سئوالات غیرعلمی خواهد بود تا تخصصی. یعنی روی جواب سئوالاتی مثل انگیزه ی ادامه تحصیل، چرایی انتخاب سنگاپور، رنک دانشگاه محل تحصیل توی ایران و ... تمرکز کنید تا روی مسائل درسی.
    همچنین، برای دوره ژانویه 2015 دو گروه حدودا 70 نفری دعوت به مصاحبه ی on-site شده بودن.

سلام دوستان
    من 28اسفند واسه ویزا سنگاپور اقدام کردم ولی هنوز هیچ خبری نشده و همین یه مقدار نگرانم کرده البته تا 26فروردین فرصت دارم.کسی هست که تا الان ویزا به دستش رسیده باشه؟

Junior Member

سلام و تبریک به دوستانی دعوت به مصاحبه ی حضوری سینگا شده اند.
    چهار روز ایمیلی از NTU برام رسید که چون در مورد انتخاب اولم دانشکده مورد نظر تصمیمی نگرفته به انتخاب دومم ترنسفر شدم. سریعا به استاد ی که باهاش مکاتبه داشتم میل زدم و چند ساعت بعد یکی از همون دانشکده بهم میل زد که برای سیگنا اپلای کن و چون احتمالا طول بکشه که اپلیکیشنت برگرده دوباره واسه NTU اپلای کن و از اساتیدت بخواه رکام بدن. دوباره شروع کردم به رکام خواهی که دوباره بهم میل زدن که اپلیکیشنت برگشته و آماده مصاحبه باش با یه استادی که پوزیشن های ریسرچ دست اونه. دوباره میل و ... و برای پنچ شنبه با اون استاد تو اسکایپ قراره مصاحبه داشته باشم. فقط در عجبم که آیا برای سینگا هم این مصاحبه موثره؟
    تو میل منو به عنوان Potential Signa candiate عنوان کردن. نظر به اینکه دوستان بلیط هاشونم گرفتن، این کارشون با اپلیشین من، متفاوته نه؟ مورد مشابه دیدن دوستان؟