نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر سنجی پیرامون نحوه کمک گرفتن از دانشجویان خارج از ک

رأی دهندگان
41. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1. ما بیایم شرایط و دانشگاههای که اقدام کردیم یا میخوایم اقدام کنیم رو بنویسیم، با یه cv کوچیک. هر کی خواست لطف کنه و به ما کمک کنه، بهمون pm بده

5 12.20%
  • 2. دوستانی (خارج از کشور)که علاقه مندند همکاری کنند در موضوع مناسبی تحت عنوان رشته مربوطه اون رو اعلام می کنند بعد میتونیم امکان attach کردن رو به

2 4.88%
  • 3. هر کسی که می خواد بهش کمک بشه، بیاد این جا و یه مختصری بگه در مورد خودش. اگه کسی از دوستان دید با شرایطش می تونه واسش کاری بکنه، درخواست CV کام

3 7.32%
  • 4. دانشجوهای اونور که از فیلدهای استاداشون زودتر با خبر می شن بیان و اینجا اعلام کنن تا اگه کسی روی این زمینه های CV خوبی داره بفرسته و از طرف دا

5 12.20%
  • 5. دانشجوهايي که اونجان تا حدودي از open position ها اطلاع دارن. لااقل نسبت به دپارتمان خودشون (البته معمولا خيلي بيشتر از دپارتمان خودشون) اطلاع دا

11 26.83%
  • 6. یه database درست و حسابی درست بشه که همه اطلاعات CV , و نمرات توش باشه. در این حالت اون ور آبی ها می تونند به هر کسی راهنمایی بدن یا کمک کنند. این جو

10 24.39%
  • 7. دوستان اونور آبي فقط دانشگاه و رشته اي كه توش درس مي خونن رو بنويسند و همينطور نوع كمكي كه مي تونن به بقيه بكنند رو هم بنويسند. مثلا يه نفر ف

4 9.76%
  • 8. فقط صحبت از مشاوره دادن و راهنمایی اون طرفیها به ما باشه

1 2.44%
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 35

موضوع: رایزنی در مورد کمک گرفتن از دانشجویان خارج از کشور برای اخذ پذیرش

پیش فرض پاسخ : رایزنی در مورد کمک گرفتن از دانشجویان خارج از کشور برای اخذ پذیرش

دوست من امسال رفت کانادا. من واقعا میبینم سرش شلوغه چون ایمیلام رو دیر جواب میده و میگه مدیر جان ببخشید درگیر این کار بودم و درگیر اون کار بودم.
    در چنین وضعیتی، من باید کلی با خودم کلنجار برم که ازش بخوام CVم رو به استاد بده یا کارم رو پیگیری کنه. در عین حال، شما در نظر بگیرید کسی که تو یک کشور دیگس و هیچ شناختی از من نداره خیلی به نظرم ریسک داره که بیاد دنبال کار من بیفته. این کار شبیه اینه که شما ضمانت کسی رو برای یه شغل بکنید و اون آقا/خانوم معلوم نیست بعدا چه گلی به سر خودش و شما بزنه.
    و اگه منظورتون این نیست و فقط صحبت از مشاوره دادن و راهنمایی اون طرفیها به ماست، که این همون چیزیه که الان داره اتفاق میفته؛ حالا یا در ذیل یک تاپیک یا با پیغام خصوصی.

این تاپیک دیشب خیلی داغون شده بود. چشام درست میبینه؟ کی اومد طرح پاکسازی انجام داد؟؟
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

پیش فرض پاسخ : رایزنی در مورد کمک گرفتن از دانشجویان خارج از کشور برای اخذ پذیرش

من یه جمع بندی از نظرات بچه ها انجام دادمش که به صورت یه نظرسنجی میذارمش. فقط چون گزینه کامل نمی افتن شما لطف کنین از این جا بخونین

از مدیران محترم خواهشمندم اگه امکانش هست به این نظرسنجی امکان این که هر فرد بتونه تا سه انتخاب داشته باشه رو بدن.:

1. ما بیایم شرایط و دانشگاههای که اقدام کردیم یا میخوایم اقدام کنیم رو بنویسیم، با یه cv کوچیک. هر کی خواست لطف کنه و به ما کمک کنه، بهمون pm بده

2. دوستانی (خارج از کشور)که علاقه مندند همکاری کنند در موضوع مناسبی تحت عنوان رشته مربوطه اون رو اعلام می کنند بعد میتونیم امکان attach کردن رو به پیغام های خصوصی اضافه کنیم تا دوستان علاقمند(داخل کشور) با رشته مربوطه cv شون رو بفرستندو بقیه توضیحات از همون جا داده بشه

3. هر کسی که می خواد بهش کمک بشه، بیاد این جا و یه مختصری بگه در مورد خودش. اگه کسی از دوستان دید با شرایطش می تونه واسش کاری بکنه، درخواست CV کاملتری ازش بکنه

4. دانشجوهای اونور که از فیلدهای استاداشون زودتر با خبر می شن بیان و اینجا اعلام کنن تا اگه کسی روی این زمینه های CV خوبی داره بفرسته و از طرف دانشجوی اونرو آب معرفی بشه.دوستان اونور آبی میتونن یک ایمیل دیگه مخصوص همین کار داشته باشن. اینطوری وقتی کسی سریش میشه، نه اونها عصبی میشن و نه دوستان اینور آبی مزاحمت ایجاد میکنن

5. دانشجوهايي که اونجان تا حدودي از open position ها اطلاع دارن. لااقل نسبت به دپارتمان خودشون (البته معمولا خيلي بيشتر از دپارتمان خودشون) اطلاع دارن که مثلا فلان استاد که در اين زمينه کار مي کنه، نياز به دانشجو داره يا فاند داره. اگه لطف کنن و اين positionها را يا استادها رو معرفي کنن، خيلي به ماها کمک مي شه. و اگه در اون زمان خاص خودشون تونستن که کمکي به ماها بکنن خوب ميتونن بگن که مثلا :بچه ها شرايطتون رو اول با ما در ميون بذارين يا CV بدين ...

6. یه database درست و حسابی درست بشه که همه اطلاعات CV , و نمرات توش باشه. در این حالت اون ور آبی ها می تونند به هر کسی راهنمایی بدن یا کمک کنند. این جور شفاف سازی خیلی خوب

7. دوستان اونور آبي فقط دانشگاه و رشته اي كه توش درس مي خونن رو بنويسند و همينطور نوع كمكي كه مي تونن به بقيه بكنند رو هم بنويسند. مثلا يه نفر فقط مي تونه راهنمايي كنه و يه نفر ديگه غير از راهنمايي مي تونه از استاد هم سوال كنه .اين ديگه فقط به اون بستگي داره كه چطور بتونه كمك كنه.

8. فقط صحبت از مشاوره دادن و راهنمایی اون طرفیها به ما باشه.
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

ApplyAbroad Champion

متاسفانه خیلی از بچه‌هایی که از ایران می‌رن دیگه به فروم سر نمی‌زنند. این موضوع رو نمی‌شه تماما به حساب عدم احساس مسؤولیت نسبت به بقیه گذاشت و تا حدودی به خاطر مشغله‌های زیاد مهاجرت و جا افتادن در کشور جدید هم هست. به هر حال، به نظر من اگر ما بتونیم دانشجوهای خارج از کشور رو تشویق کنیم تا فقط در حد اعلام موقعیت‌هایی که در دانشکده یا دانشگاه‌شون پیش میاد همکاری کنند، به نظر من یک موفقیت خیلی بزرگ بدست آورده‌ایم. فعلا اگر همین کار رو هم بتونیم بکنیم، کار بزرگی انجام شده، بقیه موارد اصلا فکر نمی‌کنم در حال حاضر عملی باشه. شاید اگر بعدها تعداد زیادی از بچه‌های خارج از کشور به اینجا سر بزنند و حاضر به همکاری باشند، بشه راجع به موارد دیگه هم فکر کرد.

Senior Member maryamf آواتار ها

بله، گاهی فقط کافیه آدم بدونه فلان استاد نسبت به ایرانیا دید خوبی داره و کدوم استاد کلی فاند داره.

modir جان شما درست ميگيد ولي راهنماييهايي كه الان ميشه عموميه ويا در جواب سوال هاييه كه فقط بعضيها مي تونند استفاده كنند
    اگر توي تاپيكها بگرديد زياد مي بينيد كه سوال مي كنند: كسي رو ميشناسيد كه توي فلان دانشگاه ويا فلان رشته قبول شده باشه؟
    در صورتي كه اگر اونور آبي ها(البته ببخشيد ، كساني كه خارج درس ميخونند )رشته و دانشگاهشون مشخص باشه اينوري ها دقيقا ميرن سراغ طرف مورد نظر
    و اگر هم نوع كمكي رو كه ميتونن بكنند مشخص كنند اينوري ها هم ميدونند كه تا چقدر ميتونند انتظار كمك داشته باشند وزياد مزاحم نميشن.
    البته همين الان هم دوستان خيلي لطف دارن و دارن كمك ميكنند و ازشون هم ممنونيم.
    تلاش، قهرمان سازه

اصولا CV یه مسئله شخصییه و انتظار اینکه در Database مطرح بشه کمی غیر منطقیه !
    من فکر میکنم باید تمام بچه ها ملزم بشن که در حوزه تحصیلی خود شون پاسخگو باشن و به نظر من این کار منوط به اینه که تمام بچه ها با e-mail و اسم واقی خودشون رو معرفی کنند و من نمیدونم چرا e-mail کسی باید مخفی باشه !! بچه ها با اسم های مجازی وارد forum میشن و با e-mail مخفی !! چه انتظاری از همچین فردی میشه داشت!!؟ من قول میدم این اقا و خانم می خواد کارش را بیفته! ببخشیدا ولی من با مدیریت light این فرم مخالفم!! همه باید شروین رو به نام بشناسن و بدونن چی خونده و ادرس تماسش چیه ! تا زمانی که از خودمون فرار می کنیم فروم ول معطله!

البته ما ایرونی ها به دوستمون راست نمی گیم ولی میایم تو فروم به یکی با اسم مستعار " اصغر اتیش" کمک میکنیم و غافل از اینکه ممکنه دوستمون باشه !! من توجیه دیگه ای واسه این غایم موشک 8) تو فروم ندارم! ( املای غایم رو نمیدونم ببخشید اگه غلطه)
    دوستان عزیز از طرع سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط شروین
    من فکر میکنم باید تمام بچه ها ملزم بشن که در حوزه تحصیلی خود شون پاسخگو باشن و به نظر من این کار منوط به اینه که تمام بچه ها با e-mail و اسم واقی خودشون رو معرفی کنند و من نمیدونم چرا e-mail کسی باید مخفی باشه !! بچه ها با اسم های مجازی وارد forum میشن و با e-mail مخفی !! چه انتظاری از همچین فردی میشه داشت!!؟ من قول میدم این اقا و خانم می خواد کارش را بیفته! ببخشیدا ولی من با مدیریت light این فرم مخالفم!! همه باید شروین رو به نام بشناسن و بدونن چی خونده و ادرس تماسش چیه ! تا زمانی که از خودمون فرار می کنیم فروم ول معطله!
    سلام،

راستش قوانین فورم که کسی رو محدود نکرده توی این موارد و من فکر میکنم اگر الزامی در کار باشه در این موارد کمی باید محتاط بود. شما خودت چندتا فورم بودی که مشخصات اصلی رو بخواد؟ چند تا فورم شخص خودت مشخصات میل و ... رو کامل نوشتی و از nickname استفاده نکردی؟ فکر میکنم اساس هر فورم اطلاعاتی هست که رد و بدل میشه و لزومی به ارائه اطلاعات شخصی نیست. همین که کلی سوال جواب داده میشه و کار بسیاری از ما راه میفته کفایت میکنه. هرچند خیلی از ما داوطلبانه خودمون رو معرفی کردیم تا یک آمار برای بقیه دوستان وجود داشته باشه ، که این مسئله هم جدی گرفته نشد. من که بعید میدونم کار به CV برسه.

راستی، میل خودت مخفیه؟

مدیریت لایت؟!!!

دوستانی که اینجا گزینه 6 رو انتخاب کردن لطفا یک سر برن خودشون رو معرفی کنن

اینم لینک : http://www.applyabroad.org/forum/ind...16832#msg16832

من e-mail م مخفی !!!؟؟ یا مال شما!
    بابا اصلا هر جوری می خواید عمل کنید!!! اینقد نظر سنجی کنید تا خسته شید ! شما کار اصولی می خواید بکنید یا همدیگرو کنف کنید ! من نظر دادم و با رها هم گفتم کیم و ادرس تماس و حتی شماره تلفن رو هم دادم بجز یک مورد و ان هم حسین بود که بزودی در خدمتش هستم!
    دوستان عزیز از طرع سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید .

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    متاسفانه خیلی از بچه‌هایی که از ایران می‌رن دیگه به فروم سر نمی‌زنند. این موضوع رو نمی‌شه تماما به حساب عدم احساس مسؤولیت نسبت به بقیه گذاشت و تا حدودی به خاطر مشغله‌های زیاد مهاجرت و جا افتادن در کشور جدید هم هست. به هر حال، به نظر من اگر ما بتونیم دانشجوهای خارج از کشور رو تشویق کنیم تا فقط در حد اعلام موقعیت‌هایی که در دانشکده یا دانشگاه‌شون پیش میاد همکاری کنند، به نظر من یک موفقیت خیلی بزرگ بدست آورده‌ایم. فعلا اگر همین کار رو هم بتونیم بکنیم، کار بزرگی انجام شده، بقیه موارد اصلا فکر نمی‌کنم در حال حاضر عملی باشه. شاید اگر بعدها تعداد زیادی از بچه‌های خارج از کشور به اینجا سر بزنند و حاضر به همکاری باشند، بشه راجع به موارد دیگه هم فکر کرد.
    دقيقا مساله همينه. اينقدر کار و مشغوليت وجود داره که ناخودآگاه ارتباطشون هم محدود ميشه. به نظر منم فعلا عملي ترين کار همين معرفي position ها ،استادهاي با فاند و يا حتي استادهاي علاقه مند به دانشجويان ايراني توسط دانشجويان خارج از کشور به ماهاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط شروین
    مساله سر مخفي بودن email و يا اسم نيست. ولي بايد قبول داشت که در چنين محيط هاي مجازي که افراد همديگه رو نمي شناسن، متاسفانه يه سري مشکلات توسط (خيلي ببخشين) آدم هاي ... هميشه بوجود مياد. (حالا شايد بگين اينجا همه تحصيل کردن و ... ولي تا همين الان در همين فروم واسه خود من مسائلي بوجود اومده!!!) البته به مرور زمان فکر کنم همچين مواردي خيلي کمتر شه.
    من نوعي از خودم هيچ وقت فرار نمي کنم ولي متاسفانه از همچين آدمهايي فرار مي کنم. و دوست ندارم که توي اين شرايط مشکلات خودمو بيشتر کنم.
    (اين مساله اصلا ربطي به بحث اصلي اين تاپيک نداشت! و بهتره که روي چگونگي و عملي بودن کمک توسط بچه هاي خارج از کشور تمرکز کنيم)

من فکر میکنم امسال که گذشت. اما سال آینده این موقع که هممون یه گوشه هستیم(انشاءالله) اون وقت معلوم میشه که هر کس چقدر کمک میکنه. در واقع به نظرم وقتی اون database پذیرش پر بشه و بگیم که کجا و با چه شرایطی قبول شدیم هر کسی تو ایران میدونه که از کی میتونه کمک بگیره.
    بعدم از کی تاحالا آدرس ایمیل شده اطلاعات شخصی؟ چه طوری میشه با داشتن آدرس ایمیل وارد حریم خصوصی شما شد؟؟ الله اکبر!
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)