صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: خوندن فوق لیسانس به صورت mixed mod یا Research ؟ آیا این یک مساله است؟

پیش فرض خوندن فوق لیسانس به صورت mixed mod یا Research ؟ آیا این یک مساله است؟

با توجه به اینکه سیستم دانشگاههای ما آموزش محور هست و نه پژوهش محور:
    آیا اگه کسی فوق لیسانس رو به صورت Research بخونه ، بعداً حساسیتی رو این موضوع هست؟
    خواهش می کنم دقت کنید در مورد مقطع دکتری، بحث متفاوته.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : خوندن فوق لیسانس به صورت mixed mod یا Research ؟ آیا این یک مساله است؟

سلام
    بحث رو این موضوع زیاد شده
    شما از کورس ها استفاده میکنید در ازمایشگاه ها و ریسرچ- واقعا من نمیدونم ریسرچ بدون knowledge تو ازمایشگاه یعنی چی؟ باید نتایج ساپورت بشه با دانش روز /یا قدیمی - وگرنه result رو که همه میتونند بگیرند- اما بدون کورس ها ابزار ها کم هستند برای پشتیبانی- حالا شاید یکی بیاد بگه نه- اما من میگم اره-شرمندم البته

پیش فرض پاسخ : خوندن فوق لیسانس به صورت mixed mod یا Research ؟ آیا این یک مساله است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    سلام
    بحث رو این موضوع زیاد شده
    شما از کورس ها استفاده میکنید در ازمایشگاه ها و ریسرچ- واقعا من نمیدونم ریسرچ بدون knowledge تو ازمایشگاه یعنی چی؟ باید نتایج ساپورت بشه با دانش روز /یا قدیمی - وگرنه result رو که همه میتونند بگیرند- اما بدون کورس ها ابزار ها کم هستند برای پشتیبانی- حالا شاید یکی بیاد بگه نه- اما من میگم اره-شرمندم البته
    سلام ،
    از راهنماییت خیلی ممنونم،
    نظرات شما کاملا صحیحه ، حالا سوال من بیشتر در این خصوصه که:
    1. آیا کسی با داشتن چند تا paper و کنفرانس و... برای گرفتن پذیرش دکتری مشکلی داره؟ با توجه به اینکه دیگه از کارنامه و ریز نمره خبری نیست؟
    2. ایا کسی صرفاً به خاطر اینکه فوق لیسانسش رو به صورت ریسرچ خونده، تو پیدا کردن کار مشکلی پیدا می کنه ؟

ببینید ، به هر حال کسی که تو ارشد، ریسرچ کار کرده باشه و بتونه مقاله ISI تو ژورنالهای معتبر چاپ کنه ، طبعاً تونسته دانش روز/قدیم رو به کار بگیره وگرنه مقالش به هیچ عنوان چاپ نمیشه.

دوستان هدف من ، نفی یا تایید 100 درصد خوندن ریسرچ نیست، بلکه می خوام ابهامات از بین بره.
    فکر می کنم نقد ادامه تحصیل در مقطع فوق به صورت ریسرچ برای خیلی از دوستان مفید باشه.

رشته و دانشگاه

سیاوش:
    شما درست میگی- اما مسئله اینه: از چند تا کار و در چه مدتی مقاله داده-معلومه که خیلی ها با ریسرچ که بطن علوم هست خیلی هم ممکنه با سواد تر باشند و مقاله هم بدند
    من البته خودم حال و حوصله کورس رو ندارم و اینجا بیچاره شدم-اما اینجا دارم میبینم چطوری استاده میخواد که فلان کورس رو بگیریم و همون وقت هم باید نتایجش رو تو ازمایشگاه نشونش بدم-

نه-فکر نکنم مشکل پیدا کنه- اما اگه منظورت هیات علمی شدن تو دانشگاه های خوب ایران هست-اره مشکل پیدا میکنه- خودم دستم به این موضوع بند بوده و خبر دارم عزیزک های دل برادر
    سوال اینه چرا پس تو امریکا یکی از اساسی ترین مقدمات واسه یه degree کورس ها هستند؟ مگه یکی مثل من دیوانست که دکترا دو ساله انگلیس رو مثلا رها کنه بیاد اینجا و 42 واحد کورس پاس کنه؟ تو 5 سال
    دیگه بستگی به شخص داره-
    فکر کن یکی درس مایکرو مکانیک پاس نکرده میخواد رو نانو مکانیک و خواص مکانیکی کار کنه-اره تو ازمایشگاه میبینه نتایج رو -اما پس پشتوانه تئوریش؟؟چطور میخواد دلایل محکمه پسند بیاره واسه اون؟ باور کن استاد من تو یه جلسه ای گفت این نتایج رو مامان منم بلده در بیاره؟ اما شماااااااااااا باید بگیر چرااااااا این طور شده......دیگه خسته شدم- بعدا دوباره میاییم بحث

سیاوش:
    شما درست میگی- اما مسئله اینه: از چند تا کار و در چه مدتی مقاله داده-معلومه که خیلی ها با ریسرچ که بطن علوم هست خیلی هم ممکنه با سواد تر باشند و مقاله هم بدند
    من البته خودم حال و حوصله کورس رو ندارم و اینجا بیچاره شدم-اما اینجا دارم میبینم چطوری استاده میخواد که فلان کورس رو بگیریم و همون وقت هم باید نتایجش رو تو ازمایشگاه نشونش بدم-

نه-فکر نکنم مشکل پیدا کنه- اما اگه منظورت هیات علمی شدن تو دانشگاه های خوب ایران هست-اره مشکل پیدا میکنه- خودم دستم به این موضوع بند بوده و خبر دارم عزیزک های دل برادر
    سوال اینه چرا پس تو امریکا یکی از اساسی ترین مقدمات واسه یه degree کورس ها هستند؟ مگه یکی مثل من دیوانست که دکترا دو ساله انگلیس رو مثلا رها کنه بیاد اینجا و 42 واحد کورس پاس کنه؟ تو 5 سال
    دیگه بستگی به شخص داره-
    فکر کن یکی درس مایکرو مکانیک پاس نکرده میخواد رو نانو مکانیک و خواص مکانیکی کار کنه-اره تو ازمایشگاه میبینه نتایج رو -اما پس پشتوانه تئوریش؟؟چطور میخواد دلایل محکمه پسند بیاره واسه اون؟ باور کن استاد من تو یه جلسه ای گفت این نتایج رو مامان منم بلده در بیاره؟ اما شماااااااااااا باید بگیر چرااااااا این طور شده......دیگه خسته شدم- بعدا دوباره میاییم بحث
    دوست عزیز،
    ممنونم از راهنمایی خوبی که کردی. به نظرم کاملاً درست و منطقی گفتی.
    با توجه به اینکه به نظر میاد شما تجربه خیلی خوب و کافی تو این زمینه داری، خواستم بپرسم که آیا مشکلی که گفتی فقط مربوط به ایران می شه یا اینکه تو خارج هم ، همه جا رو قضیه سوال هست؟
    خلاصه ی سوال من اینه که :
    آیا اگه من فوق رو ریسرچ بخونم و بتونم مقاله چاپ کنم، واسه پذیرش دکتری تو کشورهای دیگه مشکل دارم؟
    If we do what we've always done...we'll get what we've always gotten
    Urs Peter Bender

خواستم یه مطلب دیگه اضافه کنم :
    به نظر من اگه یه نفر صرفاً بخواد تا فوق بخونه و اونهم Research، احتمالاً (و نه یقیناً) با مشکل مواجه می شه، اما اگر تا دکتری ادامه بده، مهم آخرین مدرکشه+ سابقه پژوهشی (شامل تعداد مقاله ها تو ژورنال، کنفرانس و کتب تالیفی و...) .
    این رو با توجه به آگهی های جذب هیئت علمی که تو سایت وزارت علوم هست گفتم.
    لینک آگهی های هیئت علمی در وزارت علوم:
    http://www.msrt.ir/sites/ravabetomom.../AllItems.aspx

نتیجه:
    بهتره که دوستان، قبل از اینکه واسه یه دانشگاه برای Research اقدام کنن ، انگیزه کافی برای چاپ مقاله داشته باشند و علاوه بر اون، مطمئن بشن که با توجه به امکانات دانشگاه و سابقه ی استاد راهنما، می شه روی چاپ مقاله در یک ژورنال معتبر حساب کرد.
    البته خیلی دوست دارم که نظر دوستان عزیز رو راجع به این کامنت بدونم و از جمله نظر : Countdown عزیز رو.
    ویرایش توسط سیاوش : October 27th, 2009 در ساعت 03:55 AM
    Urs Peter Bender

رشته و دانشگاه

اخرش به نظر من با توجه به مشکلات طریقت اپلای - ویزا- درس ها- معدل- تافل و...که همگی بصورت ایده ال همه یه جا با هم جمع نمیشند- بهتره که ملت بیاند پارالل اقدام کنند- یعنی از ضایع ترین تا بالاترین - بعدش ببینند زورشون به کدوم میرسه و کدوم بورس میشند- یه روزی یه بابایی خوب حرفی بمن زد و بعد از 3 سال به حرفش رسیدم- گفت هی نشین بگو کدوم دانشگاه و چی و چی- ببین کجا بهت فاند میدند- و اگه دادند بعد بشین فکر کن کدوم کشور و یا موضوع و ... بهتره-
    من چون خودم اینجا هستم و ممکنه پیشنهادم bias داشته باشه- یعنی به نفع خودم حرف بزنم بهتره هیچی نگم
    اگه من بگم ریسرچ نه- و کورس حتما باید باشه-حرف من رو زیاد باور نکنید و باالعکس- ببینید کجا زورتون میرسه
    بعدش از بین بد و بدتر و خوب و بهتر و ....یکی رو انتخاب کنید
    اگه ماها فارغ التحصیل قابلی بیرون بیاییم هم تو دانشگاه و هم تو صنعت و ...کار هست اگر هم نه اخرش باید بریم کوپن بفروشیم یا کارت بنزین- اااا یادش بخیر کارت بنزین-همش اویزون بودم یکی بهم بنزین بده

اخرش به نظر من با توجه به مشکلات طریقت اپلای - ویزا- درس ها- معدل- تافل و...که همگی بصورت ایده ال همه یه جا با هم جمع نمیشند- بهتره که ملت بیاند پارالل اقدام کنند- یعنی از ضایع ترین تا بالاترین - بعدش ببینند زورشون به کدوم میرسه و کدوم بورس میشند- یه روزی یه بابایی خوب حرفی بمن زد و بعد از 3 سال به حرفش رسیدم- گفت هی نشین بگو کدوم دانشگاه و چی و چی- ببین کجا بهت فاند میدند- و اگه دادند بعد بشین فکر کن کدوم کشور و یا موضوع و ... بهتره-
    من چون خودم اینجا هستم و ممکنه پیشنهادم bias داشته باشه- یعنی به نفع خودم حرف بزنم بهتره هیچی نگم
    اگه من بگم ریسرچ نه- و کورس حتما باید باشه-حرف من رو زیاد باور نکنید و باالعکس- ببینید کجا زورتون میرسه
    بعدش از بین بد و بدتر و خوب و بهتر و ....یکی رو انتخاب کنید
    اگه ماها فارغ التحصیل قابلی بیرون بیاییم هم تو دانشگاه و هم تو صنعت و ...کار هست اگر هم نه اخرش باید بریم کوپن بفروشیم یا کارت بنزین- اااا یادش بخیر کارت بنزین-همش اویزون بودم یکی بهم بنزین بده
    سلام دوست عزیز،
    خیلی خیلی از اینکه دعوت منو واسه کامنت گذاشتن قبول کردی ممنونم و در نهایت باید بگم که حرف اول و آخر رو توی این کامنت زدی .من فکر می کنم با توجه به همین بحث مختصری که کردیم، به نتیجه رسیده باشیم.
    آزروی موفقیت و سلامت برات دارم.
    Urs Peter Bender

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)