نقل قول نوشته اصلی توسط solmazir نمایش پست ها
سلام خسته نباشید
پسر من 16 سالشه و رشته تجربی در دبیرستان استعدادهای درخشان؛دارای علاقه هوش وانگیزه زیاد برای تحصیل در رشته پزشکی یا دندان و معدل 19.90 در سال نهم
شنیدیم که برای رفتن به خارج باید قبل از دیپلم اقدام کنه بخاطر مشکل سربازی
حالا سوال من اینه امسال که دهم رو اینجا میخونه ؛مراحل گرفتن ویزای تحصیل معمولا چقدر زمان میبره؟
و بهترین کاری که ما برای این بچه میتونیم بکنیم چیه؟
آیا به خانواده اجازه (ویزا)میدن پیشش باشه زمان تحصیل؟
و با توجه به اینکه با این استعداد هر جایی بخونه به احتمال زیاد قبول میشه برا پزشکی،آیا انتخاب این کشور کار درستیه؟
چون دوستاش گفتن اونجا قطب پزشکی دنیاست و ...خودش به اونجا علاقمند شده؛نکنه زبان سخت اونجا رو یاد بگیره و بعد پذیرش ندن؟یا مشکلات زیادی داشته باشه
اوضاع مالیمون متوسطه
ممنون از صرف وقت
ببخشید که مربوط به سوالتون نیست ولی وظیفه ی خودم میدونم نظرم رو بگم بهترین کاری که میتونین بکنین الان نفرستادنش هست. متاسفانه کسانی که دور و برم دیدم و مدارس سمپاد هم میرفتن (نه سمپاد الان که تو هر شهر ۱۰ تا مدرسه هست) و قبل از تموم شدن دیپلم تنها رفتن و نه تنها استعدادشون هرز رفت به خاطر تنهایی و افسردگی (واقعا این رو دست کم نگیرین)- بلکه اگر ایران بودن خیلی موقعیت بهتری برای تحصیل در خارج از کشور برای تحصیلات تکمیلی داشتن- اگر پسرتون الان وضعیت درسیش خوبه به احتمال زیاد به خاطر حمایت های شما هست. شما نمیتونین برای بودن کنار پسرتون ویزای اقامتی بگیرین میتونین ویزای شنگن بگیرین و با وقفه های سه ماهه برین دیدنش.