صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: مهندس معماری در کانادا (تورنتو)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

پیش فرض مهندس معماری در کانادا (تورنتو)

سلام من مدرک معماری از ایران دارم و قصد ترجمه و ارزشیابی آن را دارم به موارد زیر بخورد کردم اگر دوستان اطلاعی دارند لطفا کمک کنند. همچنین در سایت جستجو کردم چیزی نیافتم
    ۱-در یکی از صفحات اینترنت خوندم برای سابقهٔ کار باید از نظام مهندسی نامه ببریم به ادارهٔ ارزشیابی کانادا به صورت مهر و موم شده بدهیم تا مدت زمان ۴ سال کارآموزی را به یک سال کاهش دهند تا بشود بعدش امتحان ورود به نظام مهندسی کانادا را داد. یکی از دوستان می‌گفت فقط ترجمهٔ پروانهٔ طراحی معماری نظام مهندسی ایران کفایت می‌کند. همچنین می‌گفت در کبک اگر فردی ۸ سال سابقهٔ نظام مهندسی ایران را داشته باشد ۳ سال از ۴ سال کارآموزی را به وی می‌بخشند و فقط کافی‌ست ۱ سال کارآموزی برود. آیا کسی تجربه‌ای در این زمینه دارد؟
    ۲- آیا کسی code ساختمان‌سازی و طراحی معماری برای دانلود یا عنوانشان سراغ دارد؟ قصد دارم قبل از رفتن مطالعه‌ای داشته باشم تا در زمان صرفه‌جویی شود. (برای تورنتو می‌خواهم)

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : مهندس معماری در کانادا (تورنتو)

بعد از کمی جستجو چند تا لینک پیدا کردم که برای اشتراک با دوستان در اینجا قرار می‌دهم
    ۱- مصاحبه با یک معمار شماره ۱: http://www.i2canada.com/component/co...tml?Itemid=437
    ۲- مصاحبه با یک معمار شماره ۲ : http://www.i2canada.com/work-in-cana...1%DB%8C-2.html
    ۳- بعد از خواندن مطالب بالا. برای یافتن سیلابست درسی (سرفصل درسی) اگر نام دانشگاه‌تان در https://application.cacb.ca/tkflow/F....kdt&xsl=dtree یافت شد نیازی به ترجمه آن نیست اگر نبود باید آن را به هر زبانی که هست از دانشگاه بگیرید ترجمه کنید و ترجمه را به تایید دانشگاه برسانید و ضمیمه مدارک همراه با مدارک ارسال کنید.

رشته و دانشگاه

کد ساختمان را هم در اینترنت در این لینک یافتم http://www.adtekbuilding.com/images/..._Code_2012.pdf

Junior Member

سلام من در حال جمع کردن مدارکم هستم برای cacb,برای آماده کردم سیلابس درگیری دارم .از یک طرف دارالترجمه میگه مهر دانشگاه لازم نیست از طرف دیگه نمیدونم ایا دانشگاه اصلا قبول میکنه که این مدارک رو مهر کنه یا نه.اصلا نمیدونم خود دانشگاه باید مهر کنه یا دفاتر مرکزی.
    میشه لطفا راهنماییم کنید؟

رشته و دانشگاه

در لینک پایین دانشگاه و سال ورود و خروج (طبق برنامه دانشگاه بدون درنظر گرفتن تاخیر در فارق‌التحصیلی) را مشخص کنید اگر سالدتحصیلتان در آن فهرست بود نیازی به تهیه سیلابست نیست.

Junior Member

متاسفانه دانشگاهی که کارشناسیم رو گذروندم نیست تو لیست سایت. شما خودتون این مراحل رو گذروندید؟

Junior Member

سلام دوستان عزيز،
    من از دانشگاه تكنيك وين مدرك مستر معمارى دارم ، حالا ميخوام براى كانادا اقدام كنم . نميدونم آيا مدرك من مورد قبول هست يا نه ، ميشه لطف كنيد منو راهنمايى كنيد كه از كجا بايد شروع كنم، اينجا هم دو سال سابقه كارى در رشته معمارى دارم.

خيلى ممنونم

Junior Member

سلام به معماران عزیز و دوست داشتنی

من حدود 6 ماهه که کانادا هستم و تجربیاتمو باهاتون در میون میذارم.
    به طور کلی مشکلی که ما به عنوان دانش آموختگان خارج از کانادا تو کانادا باهاش مواجه هستیم اینه که سیستم ساخت و ساز اینجا تا حدود زیادی با بقیه جاهای دنیا فرق میکنه. اینجا چوب به وفور یافت و استفاده میشه، اما ما تو ایران اغلب بتن و فولاد کار میکنیم. (و احتمالا اروپا هم اینطوره)
    دوشواری بعدی اینه که اینها یک building code دارن به چه عظمت!! Ontario Building Code از نظر حجم با مباحث مقرارت ملی برابری میکنه. اگر میتونین پارت 3 و 9 رو پیدا کنین و بخونین. پارت 3 ایمنی در برابر آتش و پارت 9 ساختمان های کوچک هست. لازم نیست حفظ کنین، هیچ کس حفظ نیست، فقط یاد بگیرین چجوری ازش قوانین رو پیدا کنین. ( نسخه اینترینتیش پیدا میشه)
    اگر پارت 9 رو امتحان بدین BCIN میگیرین (Building Code Identification Number) و میتونین پای طرح یه ساختمون مسکونی کوچیک امضا بزنین.

اگر در حال انجام کارهای مقدماتی قبل از مهاجرت هستین بعد از تقویت زبان توصیه میکنم Revit و coordination اون رو حتما یاد بگیرین.
    همینطور ترسیم فنی یا فاز 2 اینجا خیلی مورد توجه هست. یعنی طرح و زیبایی اون در درجه های خیلی پایین تر قرار میگیره. توی پورتفولیوتون نمونه کارهای با فاز 2 تون رو بذارین.

میتونین به معادل سازی مدرکتون هم فکر کنین. به این صورت که مدارکتون رو ( شامل مدارک تحصیلی، سرفصل دروس و پورتفولیوی آکادمیک به همراه 1900-1800 دلار ناقابل) میدین به CACB تا براتون معادل سازی کنن و بشین Intern architect. این هم میتونه شانستون برای کار پیدا کردن رو بالا ببره.
    حتما شنیدین که میگن اینجا باید از راه نتورکینگ کار پیدا کنین. این کار رو هم میتونین از طریق عضویت در سازمان هایی مثل TSA (Toronto Association of Architect) انجام بدین.
    بد نیست اگر یکی دو تا کورس building code و building envelope تو کالج یا دانشگاه هم بگذرونین.
    برای کسب تجربه کانادایی تلاش کنین وقتی میرسین اینجا کار داوطلبانه پیدا کنین. شاید بتونین از شرکت های معماری ایرانی بخواین کمکتون کنن یاد بگیرین.

اینجا (تورنتو) به خاطر هجوم مهاجرین ساخت و ساز زیاد و بازار کار معماری خوبه، پس میتونین امید داشته باشین که کار پیدا میکنین.

رشته و دانشگاه

رشته و دانشگاه

در http://cacb.ca/wp-content/uploads/20...ew-Process.pdf روند اقدام و شرایط را برای BEFA ذکر کرده که شامل
    ۱-داشتن ۷ سال سابقه پروانه نظام مهندسی در ۱۰ سال اخیر
    ۲-داشتن ۶ ماه تجربه معماری با مزد در کانادا زیر نظر یک مهندس پایه یک کانادایی طی ۳ سال آخری که برای مصاحبه درخواست می‌دهید
    ۳- معرفی ۳ پروژه در زمان مصاحبه
    ۴- تبدیل و ارزشیابی مدرک معماری ایرانی به کانادایی
    ۵- مدرک اصلی باید معماری باشد
    ۶-داشتن رزمه تاریخ‌دار chronological resume
    ۷-ارسال خود پروانه اشتغال به صورت پست
    ۸- کل هزینه هم The total fee for the BEFA certification application is $5,367.50 CAN including Harmonized Sales Tax (HST). هست

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)