نقل قول نوشته اصلی توسط EHSANBLUE نمایش پست ها
فکر کنم ایمیلش اینه KCCDV@state.gov
در مورد عقب اقتادن کیس هم منم دارم دست دست میکنم ببینم چی میشه هرچند وضع بدتر میشه که بهتر نمیشه ولی خب یکسال وقت داریم دیگه مخصوصا به ایرانی که فعلا ویزا نمیدن که بگیم سهم ایران پر میشه از ویزا
اگه اسم و مشخصات خودتون و همراهان و اشتباه مینوشتین که حتما باید اصلاح میکردین در این مورد شک دارم باید بپرسین ولی فکر نکنم مشکلی باشه با توجه به تجربیات افرادی که رفتن و من خوندم
من چندین بار این مسأله رو گفتم. ویزاهای لاتاری منطقه ای داده میشه. وقتی ایرانی ها به خاطر تراول بن ویزا نمیگیرن سهمشون به بقیه کشورهای آسیایی میرسه و سهمیه ویزاهای آسیا به طور متوسط برابر با زمان قبل تراول بنه. چون کشورهای دیگه مثل ایران بک گراند چکشون طول نمیکشه اکثراً ویزای درجا میگیرن. بنابراین حتی اگه تو آخرین ماه یعنی سپتامبر هم مصاحبه برن شانس بالایی برای گرفتن ویزا دارن.
یه نکته دیگه اینکه وقتی میخوان افراد رو دعوت به مصاحبه کنن بهشون از پیش اون تعداد ویزا اختصاص میدن یا به اصطلاح pre-allocate میکنن. اگه کسی درجا ویزا بگیره که خب اون سهمیه pre-allocate شده استفاده میشه ولی وقتی کسی درجا ویزا نمیگیره و کلیرنس یا AP میخوره اون ویزای pre-allocate شده انگار استفاده نشده و اینطور فرض میکنن که در واقع اون شخص ویزای لاتاری نگرفته و بنابراین اون سهمیه رو به افرادی بعدی که قراره به مصاحبه دعوت بشن اختصاص میدن. بنابراین کسی که AP میخوره ممکنه که سهمیه ویزاها تموم بشه و نتونه دیگه ویزایی بگیره.