صفحه 105 از 148 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1473

موضوع: برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

نقل قول نوشته اصلی توسط aliseidi نمایش پست ها
    اگه ویزای دانشجویی بگیره که تو اونجا گرین کارتش قطعیه
    من تو خاک آمریکا هستم و الان چند ماهه مدارکم را فرستادم و هنوز گرین کارتم نیومده.
    به علاوه قانون توی آمریکا که اگر با ویزای غیر مهاجرتی میایید تا ۹۰ روز حق اپلای کردن برای گرین کارت را ندارید.
    برای ایرانی ها یه یک گراند چک توی آمریکا هست که معمولا چهار ماه تا شش ماه طول می‌کشه
    تا شمارتون کارنت نشده باشه نمیتوانید برای گرین کارت اپلای کنید.
    اگر تونستید با ویزای دانشجویی بیایید باید سه ماه صبر کنید و اگر شمارتون کارنت شد مدارکتون را بفرستید و بسته به ایالتی که هستی از دو ماه تا شش ماه طول می‌کشه مصاحبه بشید.
    البته همه اینا به شرطی هست که فرم ۲۶۰ را پر نکرده باشید. اگر فرم ۲۶۰ پر کرده باشید به دولت آمریکا اعلام کردید قصد مهاجرت دارید و دیگه نمیتونی برای ویزای غیر مهاجرتی اقدام کنید

That's the price you pay
    Leave behind your heartache, cast away
    Just another product of today
    Rather be the hunter than the prey

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

نقل قول نوشته اصلی توسط bestofbestzizi نمایش پست ها
    من تو خاک آمریکا هستم و الان چند ماهه مدارکم را فرستادم و هنوز گرین کارتم نیومده.
    به علاوه قانون توی آمریکا که اگر با ویزای غیر مهاجرتی میایید تا ۹۰ روز حق اپلای کردن برای گرین کارت را ندارید.
    برای ایرانی ها یه یک گراند چک توی آمریکا هست که معمولا چهار ماه تا شش ماه طول می‌کشه
    تا شمارتون کارنت نشده باشه نمیتوانید برای گرین کارت اپلای کنید.
    اگر تونستید با ویزای دانشجویی بیایید باید سه ماه صبر کنید و اگر شمارتون کارنت شد مدارکتون را بفرستید و بسته به ایالتی که هستی از دو ماه تا شش ماه طول می‌کشه مصاحبه بشید.
    البته همه اینا به شرطی هست که فرم ۲۶۰ را پر نکرده باشید. اگر فرم ۲۶۰ پر کرده باشید به دولت آمریکا اعلام کردید قصد مهاجرت دارید و دیگه نمیتونی برای ویزای غیر مهاجرتی اقدام کنید
    ببخشید شما حین اینکه آمریکا دانشجو بودید لاتاری برنده شدید و برای تغییر استتوس فرم I-485 رو فایل کردید یا اینکه برای NIW اقدام کردید؟
    در ضمن بک گراند چکی که داخل آمریکا میشه فکر کنم سطحش امنیتی ش در حد کلیرنس ورود به آمریکا نباشه و صرفا FBI اثر انگشت فرد رو با دیتابیسش تطبیق میده تا طرف مجرم سابقه دار نباشه.
    فرم I-485 مربوط به لاتاری هم special processing داره و تکلیفش خیلی زود تعیین میشه به خاطر اینکه پرونده ویزاهای لاتاری باید ظرف یکسال تکلیفش مشخص بشه. حتی اونایی که ماه های اول کارنت میشن تکلیفشون زود مشخص میشه چون باید وزارت امور خارجه با همکاری اداره مهاجرت (USCIS) آمار ویزاهای صادر شده رو سریع مشخص کنن و بولتن ویزای ماه بعد رو منتشر کنن.

هیچ چیز قطعی نیست به خصوص اگه کیس نامبر عدد بالایی باشه. کسی که آمریکاست باید فرم تغییر وضعیت (I-485) رو از طریق اداره مهاجرت اقدام کنه. ریجکت پرونده I-485 به دلیل کافی نبودن زمان بررسی تا 30 سپتامبر که پرونده لاتاری بسته میشه میتونه تبعات سنگینی داشته باشه.

هیچ چیز دست کم برای ایرانی ها قطعی نیست. من از آگوست 2014 با ویزای سینگل دانشجویی داخل آمریکام و امسال برنده ی لاتاری شدم و حتی دوشنبه 13 می (سه روز پیش) مصاحبه داشتم. سوای اینکه مصاحبه به شکل عجیبی غیر حرفه ای بود در نهایت گفت که من باید پرونده رو مرور کنم و همین. استاتوس پرونده هم دقیقا همینو نوشته برام که my interview was completed and my case must be reviewed. ازش مودبانه پرسیدم قراره چی بشه گفت یه magic eight ball بخر! ( یه اسباب بازی چرتیه که مثلا تو دلت یه نیت میکنی روش یه جمله ظاهر میشه! تو مایه های تخم مرغ شانسی و فال و...)
    مصاحبه نزدیک به یک ساعت طول کشید که حدود 50 دقیقه اش حرف این بود که شما دیگه چرا واسه اقامت آمریکا اقدام کردین و مگه شماها ما رو "شیطان کبیر" نمیدونین (این لفظ رو با لهجه گفت واقعا). ازم پرسید الان ما (آمریکایی ها) بخوایم برای توریستی بریم کشورتون ما رو میکشین؟ من گفتم چرا باید این کار رو بکنیم و یهو عصبانی گفت مگه شما سه تا دوچرخه سوار ما رو الکی نگرفتین اونا که توریست بودن؟ من اصلا یادم نبود این داره از چی حرف میزنه بعد خودش گوگل کردو گفت آها گویا مال 2009 بوده ماجرا ولی الانم همینه مگه نه؟! بعد پرسید عاشورا رو برگزار میکنی ادای زنجیر زدن هم در آورد. من اصلا از اینکه آمریکایی ها از ما خوششون نیاد تعجب نمیکنم و کاملا اینو میتونم بپذیرم ولی فکر نمیکردم در یه اینترویو رسمی که تحت قانون اساسی ایالات متحده داره برگزار میشه آفیسر رسمی کشور اینقدر ناجور خارج از بحث جلسه توهین آمیز برخورد کنه.

بعد از اینکه هر جور کلفتی تونست بارمون کردتازه سوالای فرم I-485 رو ازم پرسید. اونم باز با همون لحن تند مثلا وقتی به سوال مربوط به polygamy رسید با پوزخند گفت گویا شما میتونیین چهار تا زن بگیرین و من مونده بودم چی بگم واقعا در این سوالا. به هر حال مصاحبه ی واقعا اعصاب خرد کن و جهنمی بود و این بلاتکلیفی بعدش حتی بدتر.

با این حال همه ی اینا رو گفتم که عرض کنم برای ایرانی ها "هیچچچچچ چیز" چه در داخل و چه در خارج قطعی نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط mechanici23 نمایش پست ها
    هیچ چیز دست کم برای ایرانی ها قطعی نیست. من از آگوست 2014 با ویزای سینگل دانشجویی داخل آمریکام و امسال برنده ی لاتاری شدم و حتی دوشنبه 13 می (سه روز پیش) مصاحبه داشتم. سوای اینکه مصاحبه به شکل عجیبی غیر حرفه ای بود در نهایت گفت که من باید پرونده رو مرور کنم و همین. استاتوس پرونده هم دقیقا همینو نوشته برام که my interview was completed and my case must be reviewed. ازش مودبانه پرسیدم قراره چی بشه گفت یه magic eight ball بخر! ( یه اسباب بازی چرتیه که مثلا تو دلت یه نیت میکنی روش یه جمله ظاهر میشه! تو مایه های تخم مرغ شانسی و فال و...)
    مصاحبه نزدیک به یک ساعت طول کشید که حدود 50 دقیقه اش حرف این بود که شما دیگه چرا واسه اقامت آمریکا اقدام کردین و مگه شماها ما رو "شیطان کبیر" نمیدونین (این لفظ رو با لهجه گفت واقعا). ازم پرسید الان ما (آمریکایی ها) بخوایم برای توریستی بریم کشورتون ما رو میکشین؟ من گفتم چرا باید این کار رو بکنیم و یهو عصبانی گفت مگه شما سه تا دوچرخه سوار ما رو الکی نگرفتین اونا که توریست بودن؟ من اصلا یادم نبود این داره از چی حرف میزنه بعد خودش گوگل کردو گفت آها گویا مال 2009 بوده ماجرا ولی الانم همینه مگه نه؟! بعد پرسید عاشورا رو برگزار میکنی ادای زنجیر زدن هم در آورد. من اصلا از اینکه آمریکایی ها از ما خوششون نیاد تعجب نمیکنم و کاملا اینو میتونم بپذیرم ولی فکر نمیکردم در یه اینترویو رسمی که تحت قانون اساسی ایالات متحده داره برگزار میشه آفیسر رسمی کشور اینقدر ناجور خارج از بحث جلسه توهین آمیز برخورد کنه.

بعد از اینکه هر جور کلفتی تونست بارمون کردتازه سوالای فرم I-485 رو ازم پرسید. اونم باز با همون لحن تند مثلا وقتی به سوال مربوط به polygamy رسید با پوزخند گفت گویا شما میتونیین چهار تا زن بگیرین و من مونده بودم چی بگم واقعا در این سوالا. به هر حال مصاحبه ی واقعا اعصاب خرد کن و جهنمی بود و این بلاتکلیفی بعدش حتی بدتر.

با این حال همه ی اینا رو گفتم که عرض کنم برای ایرانی ها "هیچچچچچ چیز" چه در داخل و چه در خارج قطعی نیست
    تجربه مصاحبت خیلی وحشتناک بوده‌ باورم نمیشه تا این حد شخصی برخورد کرده. کاش میشد یه جوری ازش شکایت کرد.
    ولی حداقل مصاحبه را انجام دادی. ایالت من حتی قرار مصاحبه را هنوز نداشته. معلوم نیست میخواند کی بفرستند.
    من موندم از بعضیا که فکر میکنند اگر با ویزای دانشجویی بیاند آمریکا گرین کارت لاتریشون را راحت میگیرند. همین پارسال یه ایرانی تو آمریکا که تو جولای کارنت شده بود نتونست گرین کارت بگیره چون بکگراند چکش بیشتر از چهار ماه طول کشید و از تاریخ سپتامبر گذشت.
    بک گراند چک ایرانی ها با همه جا فرق داره و فقط یه آف بی ای و انگشت نگاری نیست.

That's the price you pay

نقل قول نوشته اصلی توسط farhoodinho نمایش پست ها
    ببخشید شما حین اینکه آمریکا دانشجو بودید لاتاری برنده شدید و برای تغییر استتوس فرم I-485 رو فایل کردید یا اینکه برای NIW اقدام کردید؟
    در ضمن بک گراند چکی که داخل آمریکا میشه فکر کنم سطحش امنیتی ش در حد کلیرنس ورود به آمریکا نباشه و صرفا FBI اثر انگشت فرد رو با دیتابیسش تطبیق میده تا طرف مجرم سابقه دار نباشه.
    فرم I-485 مربوط به لاتاری هم special processing داره و تکلیفش خیلی زود تعیین میشه به خاطر اینکه پرونده ویزاهای لاتاری باید ظرف یکسال تکلیفش مشخص بشه. حتی اونایی که ماه های اول کارنت میشن تکلیفشون زود مشخص میشه چون باید وزارت امور خارجه با همکاری اداره مهاجرت (USCIS) آمار ویزاهای صادر شده رو سریع مشخص کنن و بولتن ویزای ماه بعد رو منتشر کنن.
    من از ۲۰۱۳ آمریکا هستم و پارسال لاتری برنده شدم
    من نمی‌دونم این اطلاعاتتان را از کجا می آورید
    تو آمریکا با اپلیکیشن های لاتری متفاوت از بقیه برخورد میشه و سریع تر انجام میشه اگر از یه کشور اروپایی یا آفریقایی باشی اما اگر از آسیا میانه باشی به خاطر بکگراند چک و بقیه مسایل حداقل چهار ماه تا شش ماه طول می‌کشه.

That's the price you pay

نقل قول نوشته اصلی توسط farhoodinho نمایش پست ها
    هیچ چیز قطعی نیست به خصوص اگه کیس نامبر عدد بالایی باشه. کسی که آمریکاست باید فرم تغییر وضعیت (I-485) رو از طریق اداره مهاجرت اقدام کنه. ریجکت پرونده I-485 به دلیل کافی نبودن زمان بررسی تا 30 سپتامبر که پرونده لاتاری بسته میشه میتونه تبعات سنگینی داشته باشه.
    دقیقا. اگر از طریق لاتری گرین کارت نگیری دیگه نمیتونی بقیه ویزاهای غیر مهاجرتی را تمدید کنی چون ثابت کردی قصد مهاجرت داری.
    کسایی هم که به قصد لاتری وارد آمریکا میشوند اگر فرم ۲۶۰ را از قبل پر کرده باشند به احتمال زیاد بهشون ویزای آف وان نخواهند داد چون تو سیستم مدرک هست که قصد مهاجرت دارند.

That's the price you pay

نقل قول نوشته اصلی توسط paperstar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من نشستم ۱۰۴ صفحه تاپیک رو از اول خوندم و با این حال چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
    ۱- پاسپورت من تا اردیبهشت سال دیگه مهلت داره، با توجه به این که این پروسه ویزا طولانیه و من نمیدونم کی بهم وقت مصاحبه بدن و برای خروج از کشور پاسپورت باید حداقل تا ۶ ماه وقت داشته باشه و ممکنه تا نوبت مصاحبه من برسه من مجبور شم پاسپورت تعویض کنم و شماره پاسپورت جدید با شماره پاسپورت که در فرم زدم قطعا فرق خواهد کرد. لازمه که تا من فرم ds260 رو هنوز سابمیت نکردم برم پاسپورت عوض کنم که بعدا شماره ها متفاوت نشه. یا این که این موضوع مهمی نیست اصلا و میشه بهشون بگی بعد از پر کردن فرم پاسپورت منقضی شده؟

۲- پست های قبل رو خوندم گفته بود اسپانسر داشتن برای ورود محدودیت داره. چه محدودیتی؟
    چون من تمکن مالی خوبی نمیتونم ارائه بدم با این وضع دلار ولی برادرم که آمریکا کار میکنه میتونه

۳- اسپانسر داشتن فرم جدا داره ؟ و اگه آره باید چه زمانی پر کنم بعد از ds260؟ یا اصلا چجور فرمیه؟ آنلاینه؟ یا فرمیه که باید با خودم دستی ببرم سفارت؟

۴- میشه یه نفر بگه شرط ویور که ضرر نداشتن برای آمریکاستو چجوری باید ثابت کرد؟

۵- من خوندم که ویور تهیهکردنی نیست. پس چطوری باید ویور داشت؟وقتی افسر شمارو ریجکت میکنه باید درخواست ویور کنی یا همون اول مصاحبه درخواست بدی؟ یا این که افسر خودش میگه شما ویور داری یا نه و درخواست شما مهم نیست؟

۶-روز مصاحبه چون نمیشه کیف باخودمون ببریم چقدر پولنقد باید همراهم باشه؟

۷- این پروسه واکسن رو ازکی باید شروع کنم؟ از همین الان که تازه دارم فرم ds260 پرمیکنم؟ یا قبل از مشخص شدن وقت مصاحبه؟
    پاسپورت را تمدید کن و بعد برو مصاحبه.
    بهتره الان فرم ۲۶۰ را پر نکنی مخصوصا اگر فکر میکنید میتونی با ویزای دانشجویی وارد آمریکا بشی
    برادرت در صورتی که گرین کارت داشته باشه یا سیتیزن باشه اسپانسر خوبی می‌تونه برات باشه در غیر این صورت یه کم قضیه سخت‌تر میشه باید فرم ۱۳۴ را پر کنه برای تو
    اگر شرایط ویور را نداری یعنی تو ویور نداری. آفیسر خودش در نظر میگیره که ویور داری یا نه. فرم خاصی براش وجود ندارد.
    ویرایش توسط bestofbestzizi : May 17th, 2019 در ساعت 01:17 AM

That's the price you pay

نقل قول نوشته اصلی توسط mechanici23 نمایش پست ها

شما کدوم ایالت زندگی می کنی؟ همچین دیوونه ای مگه داریم اصلاً؟
    شما هم بهش می گفتی باز خوبه ما 3 تا دوچرخه سوار رو گرفتیم، هواپیمای مسافربریتون رو با موشک بالستیک نزدیم بعدش هم فراموشی بگیریم! بهش می گفتی من مورمن نیستم که چند تا زن بگیرم! ولی کلاً نژادپرست ها زبون در آوردن دیگه، کاریش هم نمیشه کرد
    به هرحال امیدوارم گرین رو سریعتر بگیری راحت بشی
    خواهشمند است در صورت مفید بودن مطلب، با امتیاز دهی بازخورد خود را باطلاع برسانید
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط bestofbestzizi نمایش پست ها
    تجربه مصاحبت خیلی وحشتناک بوده‌ باورم نمیشه تا این حد شخصی برخورد کرده. کاش میشد یه جوری ازش شکایت کرد.
    ولی حداقل مصاحبه را انجام دادی. ایالت من حتی قرار مصاحبه را هنوز نداشته. معلوم نیست میخواند کی بفرستند.
    من موندم از بعضیا که فکر میکنند اگر با ویزای دانشجویی بیاند آمریکا گرین کارت لاتریشون را راحت میگیرند. همین پارسال یه ایرانی تو آمریکا که تو جولای کارنت شده بود نتونست گرین کارت بگیره چون بکگراند چکش بیشتر از چهار ماه طول کشید و از تاریخ سپتامبر گذشت.
    بک گراند چک ایرانی ها با همه جا فرق داره و فقط یه آف بی ای و انگشت نگاری نیست.
    والا منم فکر میکردم تمام این مصاحبه ها ریکورد بشن یعنی یه جا شنیده بودم و منطقی هم به نظرم رسیده بود بنابراین خواستم ببنیم میتونم مثلا در یه دادگاه رسمی این فیلم ضبط شده رو بذارم و بگم بابا این آدم به چه حقی از دین میپرسه اصلا کجای فرم اسمی از دین آورده مگه اصل اول قانون اساسی آمریکا این نیست که کسی حتی حق نداره راجع به دین سوال کنه ولی وقتی با یه وکیل آشناطوری حرف زدم گفت مادام که شما هیچ گونه وضعیت اقامت یا شهروندی در آمریکا نداری alien یا بیگانه محسوب میشی و مشمول هیچ قانونی از این دست نمیشی بنابراین مجری قانون در مقام بازپرس حق داره ازت هر مهملی بپرسه بنابراین تا این نقطه تو هیچ حق قانونی نداری. نمیدونم این حرف تا چه حد درسته ولی کلا من فعلا دنبالش نیستم.

ایشالا نامه ی مصاحبه میرسه مهم اینه شانس بیاری و یه آفیسر آدم حسابی به تورت بخوره مهم نیست دیگه کی مصاحبه بدی مادام که تو سال مالی هستیم که فعلا 4 ماهی مونده تا اتمامش.

درباره ی باور عجیب بعضی از دوستان هم واقعا باهات موافقم. این فکر از کجا اومده که شما خودتو به هر طریقی برسون به خاک آمریکا دیگه گرین کارت رو تو سینی نقره ( و اگه قول بدین پسر خوبی باشین طلا) میارن خدمتتون. شما هر جای دنیا و کائنات مثلا حتی رو سیاره ی نپتون هم که باشی مادام که تنها پاسپورت تو دستت پاسپورت ایرانیه تبعه ی کشور ایران محسوب میشی و با توجه به مراودات کشورها درست مثل یک تبعه ی ایرانی با شما برخورد میکنن. بنابراین بک گراند چک همونقدر طولانیه و سخت گیری ها همونقدر شدید.
    دور زدن تراول بن ترامپ برای ورود به خاک آمریکا با یه ویزای غیر مهاجرتی مشکلی رو حل نمیکنه اساسا مسئله لاتاری مربوط به کنگره س و بدبختی هاش ربطی به ریاست جمهوری نداره الزاما.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)