صفحه 108 از 148 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1473

موضوع: برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahrokh5 نمایش پست ها
    من یه سوالی داشتم ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره بتونه راهنمایی کنه.
    من متوجه نشدم برای کسی که با ویزای F1 داخل آمریکا هست و اسمش در لاتاری گرین کارت انتخاب میشه, آیا باید فرم DS-260 رو باز هم پر کنه یا فقط فرم i485 لازمه. بعضی می گن فقط i485 لازمه و بعضی می گن بهتره هر دو فرستاده بشه.
    هر کدوم کی باید فرستاده بشه؟
    سوال دیگه اینکه اولین قدم برای کسی که داخل آمریکاست بعد از اینکه بفهمیم اسممون در مرحله اول لاتاری انتخاب شده چیه؟
    این spreadsheet رو کامل مطالعه کنین:

https://docs.google.com/spreadsheets...2#gid=48166222

تقریبا هر جی لازمه بدونین توشه. اگر باز سوالی بود در خدمتیم.

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

نقل قول نوشته اصلی توسط mechanici23 نمایش پست ها
    این spreadsheet رو کامل مطالعه کنین:

https://docs.google.com/spreadsheets...2#gid=48166222

تقریبا هر جی لازمه بدونین توشه. اگر باز سوالی بود در خدمتیم.
    ببخشید امکانش هست بگید DS-260 رو کی سابمیت کردید و کی جوابش از KCC اومد؟

من یه سوالی داشتم ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره بتونه راهنمایی کنه.
    من متوجه نشدم برای کسی که با ویزای F1 داخل آمریکا هست و اسمش در لاتاری گرین کارت انتخاب میشه, آیا باید فرم DS-260 رو باز هم پر کنه یا فقط فرم i485 لازمه. بعضی می گن فقط i485 لازمه و بعضی می گن بهتره هر دو فرستاده بشه.
    هر کدوم کی باید فرستاده بشه؟
    سوال دیگه اینکه اولین قدم برای کسی که داخل آمریکاست بعد از اینکه بفهمیم اسممون در مرحله اول لاتاری انتخاب شده چیه؟
    حواستون باشه اگه فرم I-485 رو بفرستید نه دیگه میتونید ویزای F تون رو extend کنید (گرفتن I-20 جدید) و نه میتونید برید رو OPT. بنابراین اگه به فرض مستر هستید و میخواید برای PhD هم بعد مستر اقدام کنید بهتره که پذیرش PhD رو بگیرید و براش I-20 دریافت کنید و بعد I-485 رو سابمیت کنید. اگه PhD هستید که دیگه هیچ. اگه خدای ناکرده I-485 ریجکت بشه باید تمام تلاشتون رو بکنید که مستقیم از F برید رو ویزای H اگه خواستید بعد تحصیل کار کنید.
    البته این نگرانی ها بیشتر برای حالتیه که کیس نامبرتون عدد بالایی باشه و اون ماه های آخر کارنت بشید. در غیر اینصورت خیلی بعیده که I-485 ریجکت بشه.
    میشه بپرسم کیس نامبرتون حدودی چنده؟

Junior Member

ممنون برای جواب
    کیس نامبر من 85xx هست.
    مگه این طور نیست که اگر داخل آمریکا باشیم باید حتما i485 رو بفرستیم؟ مگه راه دیگه ای هم هست؟ من PHD هستم. شما مطمینی که در صورت فرستادن i485 دیگه نمی تونم OPT اپلای کنم؟

Junior Member

اشتباه نوشتم معذرت میخوام شمارم بالای شماره ی اعلام شده بوده به گفته ی اینا. ببینین عزیز زمانیکه شما برنده ی لاتاری میشین یه کیس نامبر بهتون میدن مثلا2020AS00012345 که اولش مربوط به سالی هست که برنده شدید بعدش دو تا حرف که قاره رو نشون میده و بعدش شماره کیس شماست. بعد از اول سال مالی که میشه 1 اکتبر سال قبل تا 30 سپتامبر سال بعد یه بولتن ویزا چاپ میشه که در اون نوشته مثلا در ماه اکتبر برای آسیا تا شماره 900 کارنت شده اگر شماره ی شما زیر این شماره باشه ( مثلا 899) شما میتونین اپلای کنین. اگر مثلا 901 باشین باید برای نوامبر اپلای کنین. ولی خود امور مهاجرت آمریکا از سال 2013 یه قانونی گذاشته که تو شما میتونین دو ماه زودتر اپلای کنی زمانیکه شماره ت اغلام میشه مثلا الان که در می هستیم ویزا بولتن جون اومده که تو اون نوشته تو جولای تا چه شماره ای کارنت شده

https://travel.state.gov/content/tra...june-2019.html

مثلا میبینین که برای جولای همه جلوشون نوشته کارنت الا نپال و مصر یعنی همه غیر این دو تا کشور میتونن اپلای کنن. ولی تو جون مثلا آسیا تا 10000 کارنت شده. شما اگه شمارتون 9999 باشه طبق قانون خودشون باید بتونین به مجرد اینکه ویزا بولتن چاپ شد مدارک رو بفرستین که میشه نیمه های آپریل (60 روز زودتر حدودا) ولی میبینین که اگه حال نکنن میتونن با خیال راحت قانون خودشون رو زیر پا بذارن و شما رو رد کنن. به نظر میاد این قوانین یه جور سوپاپ اطمینان برای همینه که بتونن با نظر شخصی آدم رو رد کنن و بعد گردن خودت بندازن البته من تجربه ی شخصی خودم رو میگم هستند افرادی که از صمیم قلب ایمان دارن که آمریکا کشور قانونه و برگ از درخت نمیفته مگر تحت قانون!
    ممنون بابت توضیح کامل و لینک

امیدوارم از طرق دیگه مسیر راحت تر و هموارتری برای گرفتن GC پیش روتون قرار بگیره

ممنون برای جواب
    کیس نامبر من 85xx هست.
    مگه این طور نیست که اگر داخل آمریکا باشیم باید حتما i485 رو بفرستیم؟ مگه راه دیگه ای هم هست؟ من PHD هستم. شما مطمینی که در صورت فرستادن i485 دیگه نمی تونم OPT اپلای کنم؟
    بله. مطمئنم. هر چند این جور چیزا رو از اینترنشنال آفیس دانشگاهتون بپرسید اطلاعات کافی نخواهند داشت و شما رو گمراه خواهند کرد.

دوستان عزیز من فقط میخواستم عرض کنم که امروز نامه denial بنده به دستم رسید که تاریخش هم مال 13 می بود یعنی همون روز مصاحبه اون آقا تصمیمش رو گرفته بود اما آزار داشت و نگفت. بهانه اینه که شماره ی من زیر شماره اعلام شده در ماهیه که اپلای کردم در حالیکه طبق policy memorandum خودشون زمانیکه ویزا بولتن میاد ما میتونیم اقدام کنیم که 60 روز زودتره. کاملا غرض ورزانه هیچی از پرونده پیدا نکرده و واسه شماره من رد شدم. اینو گفتم که بگم میبینین که برای ایرانی ها همه چیز ممکنه!
    واقعاً متاسفم. ولی نگران نباشید. هنوز وقت دارید و در واقع denial زدن براتون و ریجکت نکردن. دوباره میتونید خیلی راحت سابمیت کنید I-485 رو. فقط این وسط 1000 و خرده ای دلار ضرر کردید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhoodinho نمایش پست ها
    واقعاً متاسفم. ولی نگران نباشید. هنوز وقت دارید و در واقع denial زدن براتون و ریجکت نکردن. دوباره میتونید خیلی راحت سابمیت کنید I-485 رو. فقط این وسط 1000 و خرده ای دلار ضرر کردید.
    خوب خدا رو شکر. من فکر کردم دیگه راهی نیست. امیدوارم آفیسر فهمیده تری بهشون بخوره این بار و خبر خوب بشنویم.

در مورد پست قبلی عملا پس باید انتخاب کنم که آیا از این فرصت لاتاری استفاده کنم یا به خاطر اینکه شمارم بالاست و شانسم کمه به خاطر از دست ندادن OPT از لاتاری صرف نظر کنم

خوب خدا رو شکر. من فکر کردم دیگه راهی نیست. امیدوارم آفیسر فهمیده تری بهشون بخوره این بار و خبر خوب بشنویم.

در مورد پست قبلی عملا پس باید انتخاب کنم که آیا از این فرصت لاتاری استفاده کنم یا به خاطر اینکه شمارم بالاست و شانسم کمه به خاطر از دست ندادن OPT از لاتاری صرف نظر کنم
    نه. اصلاً اینطور نیست. کیس نامبر شما خیلی سیفه. کیس نامبر من که عدد وحشتناکیه و جای نگرانی داره. برای اینکه از پست های غیر ضروری جلوگیری بشه براتون اطلاعات کافی رو پیام خصوصی فرستادم.
    ویرایش توسط farhoodinho : May 19th, 2019 در ساعت 06:46 AM

دوستان عزیز من فقط میخواستم عرض کنم که امروز نامه denial بنده به دستم رسید که تاریخش هم مال 13 می بود یعنی همون روز مصاحبه اون آقا تصمیمش رو گرفته بود اما آزار داشت و نگفت. بهانه اینه که شماره ی من زیر شماره اعلام شده در ماهیه که اپلای کردم در حالیکه طبق policy memorandum خودشون زمانیکه ویزا بولتن میاد ما میتونیم اقدام کنیم که 60 روز زودتره. کاملا غرض ورزانه هیچی از پرونده پیدا نکرده و واسه شماره من رد شدم. اینو گفتم که بگم میبینین که برای ایرانی ها همه چیز ممکنه!
    سلام واقعا متاسفم توی اینترویو افسر تصمیم گیرنده قطعی است تو متن است افیسر کنسول تصمیم گیرنده نهایی است بد شانسی به آدم جمهوریخواه و ایالت جمهوریخواه هستین ظاهرا.انشالله ویزای بعد از تحصیلاتتون درست میشه تا اون موقع امیدوارم شرایط فرق کند.ولی اصلاا فکرشم نمیکردم تو امریکا باشی و رد شین.پس ماهم دیگه فاتحه ویزا را بخونیم.ببخشیداینو میپرسم تیپتون مثل آقازاده های مثبت بوده؟بعدشم من همون ماه می که اسمم دراومد مدارک فرستادم و کارنت شدنم اکتبر بود!!!!!بهونه الکی گرفته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)