صفحه 16 از 148 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1473

موضوع: برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

سلام و وقت همگي به خير

دوستان ممنون ميشم اگر هريك از شما اطلاعاتي داريد من رو راهنمايي كنيد چون من واقعا به منابع اطلاعاتي موثق و قابل اطميناني دسترسي ندارم.

از پذيرفته شدگان لاتاري 2019 هستم.
    بعد از مطالعه كل فروم سوالاتي برام پيش اومده كه لطف كنيد پاسخگو باشيد:
    1:من مدرك فوق ليسانسم رو 4 سال پيش گرفتم و حدودا دو سال هم هست كه مشغول به كار هستم، به طور دقيق بخوام بگم 1 سال و 6 ماه، به نظر شما موردي نداره كه در فرم DS260 فيلدهاي مربوط به سوابق شغلي رو بي پاسخ بگذارم؟ چون گذشته از اين كه شرط حداقلي 2 سال سابقه كار رو ندارم احساس ميكنم شايد جزييات كار و محل كارم ابهام برانگيز باشه جهت بررسي دقيق تر سفارت
    2:به نظر شما تا اعلام نتايج نهايي دادگاه در خصوص TRAVEL BAN ازمايشات و واكسيانسيون رو انجام بديم يا اينكه بعد از اينكه اطمينان حاصل شد اين كار و انجام بديم؟
    3:اسپانسري كه در فرم معرفي ميكنيم اگر از دوستان خانوادگي باشه و نسبت فاميلي خصوصا درجه يك نداشته باشه مشكلي ايجاد ميكنه؟
    4:ميزان حداقلي تمكن مالي رو به طور دقيق ميشه بفرماييد
    5:و در آخر اينكه برخي ميگن فرم رو نهايتا تا پايان ماه مي ارسال كنيد و برخي ميگن زمان هنوز هم هست به كدوم گفته ميشه اعتماد كرد؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

نقل قول نوشته اصلی توسط melikappp نمایش پست ها
    بله. همون بخش رو میگم. من فرم رو خودم باز نکردم هنوز ولی توی فایل راهنما دیدم که Work/Education/Training Information یه بخش current داره و یه بخش previous. واسه اون کارنت که من نه الان شاغلم نه دانشجو. سوالم واسه بخش گذشته هست. علاوه بر سابقه کار باید دوره های آموزشی جدا از دانشگاه هم وارد کنیم مثل کارآموزی؟ در مورد مدارک دیگه مثل پروانه اشتغال نظام مهندسی چی؟ اینا جزو Training محسوب میشه یا نمیشه؟

ممنون
    سلام. پروانه اشتغال الانم معتبره و به نظرم در current work باید بنویسید ولی دوره هایی که گذروندین رو نباید بیارید چون رزومه که نیستش. کارآموزی دانشگاه یا چیز دیگه هم نیازی به نوشتنشون نیست. فقط شغلها رو بنویسید
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arsalanro نمایش پست ها
    شماره کیسم 50xx هستش..چون مربوط به نفته نمیخوام بگم میرم سر کار..با توجه به اینکه یه ماه میرم
    برای پر کردن فرم ds داشتن گذرنامه واجبه؟
    شماره کیستون خوبه و امیدوارم ویزا بگیرید. میتونید شغل ننویسین ولی یادتون باشه خیلیا با همین شغلها هم ویزا گرفتن. شما تا زمان مصاحبه که سابقه کارتون 2-1 ماه نیست! در کل می تونید ننویسین چون زمانش خیلی کمه و میشه ادعا کرد کار ندارم
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arsalanro نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    پس اگه تا ۱۰ روز دیگه بفرستم فرم مشکل پیش نمیاد؟
    چون کارم مرتبط با نفت و به ماه میرم نمیخوام بگم..فقط بیمه برام رد شده مشکل ساز نیست؟
    ممنون از پاسختون
    خیر، بیمه نمیخوان ازتون. حداقل تا الان

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط javadth نمایش پست ها
    اپلای دانشگاه با شرکت در لاتاری همخوانی نداره ، شما مثلا در ایران هستید و همزمان هم برای دانشگاه اپلای میکنید و هم لاتاری شرکت میکنید

در این صورت اگر در لاتاری قبول نشید ولی در اپلای پیشرفت کنید و به مصاحبه سفارت دعوت بشید ،(متاسفانه اشتباه هست و کسی نمیدونه که مصاحبه لاتاری و تحصیلی به هم ربط دارن یا نه ولی ما زیاد دیدیم که هم لاتاری شرکت کنن هم اپلای کنن و مشکلی هم پیش نیاد. از روال دقیقش هیییچکس اطلاع نداره) چون اصل اپلای بر اینه که شما باید بعد از اتمام تحصیل برگردید به ایران لاتاری برای شما دردسر میشه و میگن خب اگر میخوای برگردی پس چرا داری لاتاری رو شرکت میکنی و شامل بند social tie خواهید شد(تا حدی درسته ولی به social tie ربطی نداره. در کل دانشجو باید برگرده،همین)

اگر که لاتاری رو قبول شدید که اون دیگه هیچ ولی بازم این رو در نظر داشته باشید که با قوانین مهاجرتی جدید شاید شانس لاتاری شما بسوزه و مسائل دیگه ای پیش بیاد

با توجه به case شما که می افته سال 98 شمسی فکر میکنم بهتره بعد از تولد بچه اقدام کنید

برای کیس شما این مدت زمان تاخیر مشکلی پیش نمیاره

انلاک کردن فرم در زمانی که شماره های شما نزدیکه اونا دارن قرار های مصاحبه ها رو هماهنگ میکنن داخل سفارت - اگر شما فرم رو انلاک کنید مصاحبه شما عقب می افته
    پاسخ دومتون درسته البته بنده هم بهشون جواب دادم بهتره دوستان اول تاپیک رو بگردن چون خیلی سوالها تکراریه و در صورت پرسیدن سوالم دنبال جوابشون بگردن

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    یعنی وقتی نتیجه پذیرش دانشگاه اومد، بهشون بگم I-20 و F1 نمی خوام.
    با توجه به اینکه موقع اپلی خودم را عنوان کسی که ویزا لاتری نداره معرفی خواهم کرد. (مگر اینکه نتیجه مصاحبه را قبل از ددلاین دانشگاه ها بدونم)

یه سوال دیگه:
    اگر قبلن بیشتر از یکسال تو یه کشوری بودیم. ولی الان اونجا زندگی نمی کنیم (آخرین باری که اونجا بودیم 2 سال پیش بوده) باید police record بیاریم؟
    ایران که پلیس رکورد نمی خواد، حالا اگر کشوری که الان توش داریم زندگی می کنیم (و بیشتر از یکساله هستیم) باید پلیس رکورد نشون بدیم؟
    https://travel.state.gov/content/tra...documents.html
    سلام. 1-بله
    2-بله اگر بیش از شش ماه بودین لازمه. اما بازم می تونید ایمیل بزنید ازشون بپرسید تا دقیقا راهنماییتون کنن. زود جواب میدن.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolfeli نمایش پست ها
    ۱.من نمیدونم کدوم سفارت بهتر و راحت تر با ایرانیا برخورد میکنه ؟ترکیه یا ارمنستان یا جای دیگه ای اگه میدونین ؟من باویزای زبان المان تا نیمه ی ابان دارم کارت اقامت دارم میتونم از المان اقدام کنم ؟
    ۲.من همزمان که خارج از کشور درس میخوندم شغل قبلیمو هم داشتم که نزدیکه ۱۳ سال هست شاغلم و نزدیک ۹ ساله که در کشور نیستم ،البته رفت و امد میکنم ...و ۱۳ سال سابقه بیمه دارم تا همین الان ...سوالم اینه که با توجه به اینکه من درسم تازه تموم شده و همزمان کارم رو هم انجام دادم نامه ی سابقه کار برای کل این دوره بنویسن ایرادی پیش نمیاد ؟
    ۳.متن نامه باید بچه صورت باشه و چه چیزایی باید در نامه حتما قید بسه ؟
    ۴.کیس نامبر ۳xxx هستم و روز مصاحبه باید دقیق چه چیزایی داشته باشیم ؟(اصل و ترجمه: شناسنامه ،کارت ملی ،نامه سابقه کار+مدارک تحصیلی بعلاوه ترجمه+پاسپورت ) دیگه چه چیزایی هست ؟من شنیدم برای عکس قفسه سینه و ازمایش خون خودشون میگن کجا بریم و برای واکسن چکار کنم و کجا برم ؟
    خودشون میگن ؟
    ۵.این پلیس رکوردی که دوستمون تو مسج پایینتر گفت چیه ؟
    من که ۹ سال هند زندگی کردم لازم دارم که این برگه رو نشون بدم ؟
    ۶.اسپانسر میتونه برادرم در ایران باشه ؟من پول و نه ملک از خودم ندارم ؟برای اینکه اسپانسر خودم بشم
    ۷.برای ازدواج همون شناسنامه کافیه برای سینگل یا باید حتما از اداره ثبت احوال نامه بیاریم؟
    ببخشید سوالام زیاد شد
    ممنون
    سلام. 1-سفارتهای اصلی بهترن ولی اگر خارج زندگی می کنید می تونید همونجا برید سرکنسولگری آمریکا. اینکه تا نیمه آبان اقامت دارید مهم نیست. باید زمان مصاحبه مقیم باشید تا بتونید برید سرکنسولگری.
    2-نه، راستگویی مشکل پیش نمیاره
    3-به اونجایی که براش کار می کنید بگین نامه سابقه کار میخوام خودشون میدونن و لیست بیمه هم بگیرین برای اثبات. بعد ترجمه کنید.
    4-مدارکتون هم اصل هم ترجمه(یا شناسنامه یا کارت ملی نه هر دو) و هم پاسپورت، سوابق کار، نتیجه و سی دی مدیکال و مدارک تحصیلی و ... که بهتره فایل راهنمای خود سایت رو بخونید. برای مدیکال بسته به سفارت انتخابی داره ولی بله پزشک معتمد دارن.
    5-هم پاسخم به همون دوستمون و هم خود فایل راهنما رو به دقت یکبار بخونید.
    6-اسپانسر نیاز ندارید! اونم با 13 سال سابقه کار!!بازم توضیحاتش در راهنما هست.
    7-برای سینگل؟!منظورتون چیه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolfeli نمایش پست ها
    ممنون
    ۱.یعنی منکه مدرک دکترا تازه پارسال گرفتم دیگه سابقه ی کار نمیخواد ؟یعنی اصلا مدرک سابقه کار و نگیرم ؟
    ۲.توی اسامی سفارتخانه ها استانبول هم هست ،میشه اون و انتخاب کنم ؟
    ۳.فرم و چطوری آنلاین امضا کنم ؟
    ۴.اگه اسپانسر درجه بک توی امریکا نداشته باشم ،دوست امریکاییم میتونه اسپانسرم بشه ؟
    ۵.فرم خاصی برای اسپانسر هست یا نوشته ی تایپی و امضا کافیه؟متن اسپانسر باید چه چیزایی قید بشه ؟
    ۶.در قسمت تحصیلات باید دیپلم هم وارد بشه یا از لیسانس میشه شروع کرد ؟
    ممنون
    1-شما بابت سالهای زندگیتون باید چیزی برای اثبات شغل داشته باشید یا دانشجو یا کار یا بیکاری. با توجه به این جمله و پاسخ قبلیم خودتون برای فکری بکنید.
    2-استانبول سفارتخانه نداره. سفارتخانه فقط در پایتخت هست یعنی آنکارا و دوستمون
    javadth هم
    در پاسخ فرمودن دبی که اونم صلاحیت بررسی کیس مهاجرتی نداره. باید برن ابوظبی گایتخت امارات متحده عربی.
    3-امضا از نوع الکترونیکی هست، شما که خارج دکترا گرفتین با این پدیده آشنا نیستین؟!!
    4 و 5-فایل راهنما و ایمیل
    6-همه مدارک از دیپلم و پیش و فوق دیپلم .....

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kourosh_sh نمایش پست ها
    دوستانی که سال گذشته برده اند آیا کسی موفق به دریافت ویزا شده است؟

ممنون
    بله قطعا! اما عده ای هم بدشانسی آوردن و نتونستن برن یا ویزا بگیرن

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط elham1988 نمایش پست ها
    سلام و وقت همگي به خير

دوستان ممنون ميشم اگر هريك از شما اطلاعاتي داريد من رو راهنمايي كنيد چون من واقعا به منابع اطلاعاتي موثق و قابل اطميناني دسترسي ندارم.

از پذيرفته شدگان لاتاري 2019 هستم.
    بعد از مطالعه كل فروم سوالاتي برام پيش اومده كه لطف كنيد پاسخگو باشيد:
    1:من مدرك فوق ليسانسم رو 4 سال پيش گرفتم و حدودا دو سال هم هست كه مشغول به كار هستم، به طور دقيق بخوام بگم 1 سال و 6 ماه، به نظر شما موردي نداره كه در فرم DS260 فيلدهاي مربوط به سوابق شغلي رو بي پاسخ بگذارم؟ چون گذشته از اين كه شرط حداقلي 2 سال سابقه كار رو ندارم احساس ميكنم شايد جزييات كار و محل كارم ابهام برانگيز باشه جهت بررسي دقيق تر سفارت
    2:به نظر شما تا اعلام نتايج نهايي دادگاه در خصوص TRAVEL BAN ازمايشات و واكسيانسيون رو انجام بديم يا اينكه بعد از اينكه اطمينان حاصل شد اين كار و انجام بديم؟
    3:اسپانسري كه در فرم معرفي ميكنيم اگر از دوستان خانوادگي باشه و نسبت فاميلي خصوصا درجه يك نداشته باشه مشكلي ايجاد ميكنه؟
    4:ميزان حداقلي تمكن مالي رو به طور دقيق ميشه بفرماييد
    5:و در آخر اينكه برخي ميگن فرم رو نهايتا تا پايان ماه مي ارسال كنيد و برخي ميگن زمان هنوز هم هست به كدوم گفته ميشه اعتماد كرد؟
    ممنون
    سلام
    1-ما همه رو به راستگویی توصیه می کنیم، چون صرفا شنیدن چند جمله پراکنده که ملاک عمل نباید قرار بگیره. خود دانید
    2-آزمایش برای زمان مصاحبه است ولی واکسیناسیون رو الان شروع کنید.
    3-تا جاییکه میدونم اسپانسر میتونه هرکسی که پول داره باشه یا اصلا خودتون. برای یک نفر باید معادل ریالی 15000 دلار در حساب داشته باشید. در کل اسپانسر داشتن گزینه خوبی نیست برای بعد از ورود
    4-بند بالا نوشتم
    5-حالا حالاها وقت دارید و زمان مصاحبه هم به شماره کیستون بستگی داره. من نمیدونم این اطلاعات رو از کدوم منبع می گیرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)