صفحه 41 از 148 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1473

موضوع: برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

نقل قول نوشته اصلی توسط javadth نمایش پست ها
    جواب این سوال در این لحظه تقریبا 99 درصد خیر هست و برای کسانی که فامیل درجه یک در امریکا ندارند تقریبا غیر ممکن هست ویزای لاتاریشون تایید بشه

اما تا سال دیگه و برنده شدن و اعلام نتایج خیلی وقت هست

من فامیل درجه یک خالمو دارم اکیه؟
    حدودا هزینه ی تقریبی برای برندگان به چه نحوی می باشد؟
    اگر از یک خانواده 2 نفر برنده بشن (خواهر و برادر بالای 21 سال)آیا یک نفر در آمریکا می تواند سپانسر 2 نفر باشد؟
    ویرایش توسط siszo : October 6th, 2018 در ساعت 09:41 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2019 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2019)

نقل قول نوشته اصلی توسط mlmln نمایش پست ها
    من وقت مصاحبم ٢ نوامر هست و آنكارا ، مداركمم آمادست فقط تمكن مالي مونده كه در نهايت بايد پست كنم، اگه كسي رفت مصاحبه لطفا نتيجشو بگه تو گروه ممنون ميشم�������������� ����
    ضمن آرزوي موفقيت در مصاحبه
    مطمن هستيد كه مدرك مالي را بايد پست كنيد ؟ تا جايي كه من خوندم (البته مطمن نيستم) مدرك تمكن مالي را بايد در زمان مصاحبه تحوبل بدهيد .
    ضمنا" كارت واكسيناسيون را چگونه تهيه كرديد و چقدر طول كشيد ؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

سلام منم نامه سوم نگرفتم، تا اونجايي كه ميدونم نامه سوني در كار نيست و در مورد فرم٥٣٥٥من چيزي نشنيدم، امكانش هست توضيح بديد؟

من تا جایی که میدونم این فرم رو روز مصاحبه در سفارت به شما اعلام میکنند که پر کنید و بعد برای شما ارسال میشود تا پر کنید

95 درصد مواقغ هم زمانی هستش که شما دچار فرایند AP میشید

کپی فرم :https://www.nafsa.org/_/File/_/amresource/DS5535.pdf

اطلاعاتی در مورد این فرم
    https://www.nafsa.org/Professional_R...sa_Applicants/
    The world is not in your books and maps, it’s out thereGandalf /Hobbit
    The Road goes ever on and on -- Down from the door where it began ,,,Now far ahead the Road has gone -- And I must follow, if I can ,, Pursuing it with eager feet -- Until it joins some larger way ,,, Where many paths and errands meet --And whither then? I cannot say **** Bilbo baggins , lord of the rings by JRR TOLKIEN

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maya1385 نمایش پست ها
    ضمن آرزوي موفقيت در مصاحبه
    مطمن هستيد كه مدرك مالي را بايد پست كنيد ؟ تا جايي كه من خوندم (البته مطمن نيستم) مدرك تمكن مالي را بايد در زمان مصاحبه تحوبل بدهيد .
    ضمنا" كارت واكسيناسيون را چگونه تهيه كرديد و چقدر طول كشيد ؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

نه من مطمئنم كه نامه تمكن مالي بايد با مدارك پست شود.
    من كارت واكسيناسيون از انيستيتو تجريش گرفتم ، واكسن هبپاتيت ٣ مرحله رو پارسال زده بودم، ام ام آر و كزاز و هم انيستيتو زدم آنفولانزارو هم هلال احمر آزمايش آنتي بادي آبله مرغان هم آزمايشگاه دادم همرو انيستيتو وارد كارت زرد بينالمللي كردو روز مديكال بايد با خودتون ببريد.

Junior Member

البته هدف من گمراه کردن کسی نیست٬ صرفا سوال مطرح کردم تا قضیه روشن تر بشه شاید همگی بتونیم از این فرصت بهترین استفاده رو بکنیم.

در ضمن این قانون به تازگی و با شتاب تصویب شده بنابراین بنظرم این شانس وجود داره که هم در متن خودش و هم در نحوه اجرای قانون خلاء هایی وجود داشته باشه که ما بتونیم ازش استفاده کنیم؛ این کار در صورتی اتفاق میوفته که سوال های متعدد در موردش مطرح بشه و افراد بیشتری نظر خودشون رو مطرح کنن که خب فکر میکنم هدف تشکیل این گروه ها هم همین باشه.

بزارید سوالم رو مجدد مطرح کنم؛ هدف من اینه که بفهمم این قانون تراول بن دقیقا چی رو شناسایی میکنه و کاندیدا رو با توجه به اون به تراول بن ربط میده و ردش میکنه!؟
    آیا پاسپورت ایرانی هست؟
    آیا متولد ایران بودن هست؟
    آیا تابعیت ایران رو داشتن هست؟
    هر کدوم از اینا تعریف متفاوتی دارن و تبعا راه حل متفاوتی برای دور زدنش باید پیدا کنیم

مثلا اگر پاسپورت ایرانی باشه:
    بیاید یک موقعیتی رو تصور کنیم؛ فرض کنید دولت پاسپورت شخصی رو ازش گرفته باشه و این شخص بخواد از سفارت آمریکا پناهندگی یا اجازه مسافرت بگیره در این صورت چه مدارک شناسایی ثانویه ای میتونه ارائه بده که هویتش مشخص بشه ولی در عین حال فاقد پاسپورت باشه.
    تا جایی که من شنیدم یه سری اوراق شناسایی ورود خروج هست که برای این کار استفاده میشه

بنظرم ما میتونیم با تحلیل یه همچین موقعیت های فرضی به یه مدلی برسیم که شانسمون رو بیشتر کنه٬ البته شاید هم اشتباه میکنم...

نقل قول نوشته اصلی توسط manitl نمایش پست ها
    البته هدف من گمراه کردن کسی نیست٬ صرفا سوال مطرح کردم تا قضیه روشن تر بشه شاید همگی بتونیم از این فرصت بهترین استفاده رو بکنیم.

در ضمن این قانون به تازگی و با شتاب تصویب شده بنابراین بنظرم این شانس وجود داره که هم در متن خودش و هم در نحوه اجرای قانون خلاء هایی وجود داشته باشه که ما بتونیم ازش استفاده کنیم؛ این کار در صورتی اتفاق میوفته که سوال های متعدد در موردش مطرح بشه و افراد بیشتری نظر خودشون رو مطرح کنن که خب فکر میکنم هدف تشکیل این گروه ها هم همین باشه.

بزارید سوالم رو مجدد مطرح کنم؛ هدف من اینه که بفهمم این قانون تراول بن دقیقا چی رو شناسایی میکنه و کاندیدا رو با توجه به اون به تراول بن ربط میده و ردش میکنه!؟
    آیا پاسپورت ایرانی هست؟
    هر کدوم از اینا تعریف متفاوتی دارن و تبعا راه حل متفاوتی برای دور زدنش باید پیدا کنیم

بیاید یک موقعیتی رو تصور کنیم؛ فرض کنید دولت پاسپورت شخصی رو ازش گرفته باشه و این شخص بخواد از سفارت آمریکا پناهندگی یا اجازه مسافرت بگیره در این صورت چه مدارک شناسایی ثانویه ای میتونه ارائه بده که هویتش مشخص بشه ولی در عین حال فاقد پاسپورت باشه.
    تا جایی که من شنیدم یه سری اوراق شناسایی ورود خروج هست که برای این کار استفاده میشه

بنظرم ما میتونیم با تحلیل یه همچین موقعیت های فرضی به یه مدلی برسیم که شانسمون رو بیشتر کنه٬ البته شاید هم اشتباه میکنم...

داشتن پاسپورت ایران مشکلی نیست. به شرطی که پاسپورت جایی دیگه داشته باشید.
    به عبارت دیگه: همه ایرانی ها خطرناک هستند، مگر اینکه کشور ثالث نشون بده خطرناک نیستند. (یا داشتن فامیل درجه یک)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط manitl نمایش پست ها

آیا پاسپورت ایرانی هست؟

سلام
    متوجه منظور شما شدم ولي موضوع به اين سادگي نيست . بنابراين توضيحاتي مي دهم شايد موضوع روشن تر بشه و اگر راه حلي پيشنهاد شد اين مواد هم در نظر گرفته بشه .
    1-زمان ثبت نام لاتاري كشور محل توليد و كشور محل زندگي پرسيده ميشه پس اگر كسي در زمان ثبت نام هر دو را ايران زده باشه پس ايراني است كه تو ايران زندگي مي كنه و دولت آمريكا به سوابقش دسترسي نداره و نمي تونه خطرناك نبودنش را تاييد كنه و مشول قانون بن ميشود . ولي اگر كسي محل زندگي را كشور ديگري زده باشه دو حالت داره يا اقامت داره و يا تابعيت ، اگر اقامت داشته باشه بنظرم باز شامل حالت قبل ميشه
    ولي اگر تابعيت داشته باشه كه با نظر ديگر دوستان موافق هستم كه اين گروه مشكلي ندارند .
    2-فكر مي كنم فاميل درجه يك ملاك نيست فقط در صورتي كه پدر و مادر باشند كه بچه شون در تو آمريكا است و شرايطي داره كه بايد پدر و مادرشان در كنارش باشند و اگر نباشند به بچه شون كه اقامت آمريكا داره به سختي مي افتد و يا بچه اي كه پدر و مادرشان مقيم آمريكا هستند و اگر نره پيش آنها ، والدينش تو سختي مي افتند يعني ملاك به سختي افتادن شخصي است كه مقيم آمريكا است و نه كسي كه برنده شده . پس ديگر فاميل ها مثب دايي خاله و عمه منتفي است
    3- حالت ديگه اينكه شخص برنده تو آمريكا در حال تحصيل است و نايز به ويزا ندارد و تنها شرايط اقامتش تغيير مي كنه
    4- يا اينكه شخصي قبل از برنده شدن سرمايه گذراي تو آمريكا كرده كه اگر نتونه به آمريكا برود سرمايه اش و يا كسب و كارش به خطر مي افتد .
    خلاصه اينكه كه شخص برنده بتونه به هر طريقي ويزا آمريكا را بگيره و بعد از ورود به فرودگاه فرايند لاتاري را شروع كنه .پس مشكل اينه كه ايراني ها نمي توانند ويزا ورود به آمريكا بگيرند تا وارد خاك امريكا بشوند
    لاتاري 2020 هم شروع شد و ايران همچنان جزء كشور هاي مجاز است . پس ممنوعيت بر اساس قانون لاتاري وجود نداره .
    نمي دونم شايد يك راه حل اين باشه كه قبل از پايان سال مالي 2019 بصورت پناهندگي وارد خاك آمريكا شد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maya1385 نمایش پست ها
    سلام
    متوجه منظور شما شدم ولي موضوع به اين سادگي نيست . بنابراين توضيحاتي مي دهم شايد موضوع روشن تر بشه و اگر راه حلي پيشنهاد شد اين مواد هم در نظر گرفته بشه .
    1-زمان ثبت نام لاتاري كشور محل توليد و كشور محل زندگي پرسيده ميشه پس اگر كسي در زمان ثبت نام هر دو را ايران زده باشه پس ايراني است كه تو ايران زندگي مي كنه و دولت آمريكا به سوابقش دسترسي نداره و نمي تونه خطرناك نبودنش را تاييد كنه و مشول قانون بن ميشود . ولي اگر كسي محل زندگي را كشور ديگري زده باشه دو حالت داره يا اقامت داره و يا تابعيت ، اگر اقامت داشته باشه بنظرم باز شامل حالت قبل ميشه
    ولي اگر تابعيت داشته باشه كه با نظر ديگر دوستان موافق هستم كه اين گروه مشكلي ندارند .
    2-فكر مي كنم فاميل درجه يك ملاك نيست فقط در صورتي كه پدر و مادر باشند كه بچه شون در تو آمريكا است و شرايطي داره كه بايد پدر و مادرشان در كنارش باشند و اگر نباشند به بچه شون كه اقامت آمريكا داره به سختي مي افتد و يا بچه اي كه پدر و مادرشان مقيم آمريكا هستند و اگر نره پيش آنها ، والدينش تو سختي مي افتند يعني ملاك به سختي افتادن شخصي است كه مقيم آمريكا است و نه كسي كه برنده شده . پس ديگر فاميل ها مثب دايي خاله و عمه منتفي است
    3- حالت ديگه اينكه شخص برنده تو آمريكا در حال تحصيل است و نايز به ويزا ندارد و تنها شرايط اقامتش تغيير مي كنه
    4- يا اينكه شخصي قبل از برنده شدن سرمايه گذراي تو آمريكا كرده كه اگر نتونه به آمريكا برود سرمايه اش و يا كسب و كارش به خطر مي افتد .
    خلاصه اينكه كه شخص برنده بتونه به هر طريقي ويزا آمريكا را بگيره و بعد از ورود به فرودگاه فرايند لاتاري را شروع كنه .پس مشكل اينه كه ايراني ها نمي توانند ويزا ورود به آمريكا بگيرند تا وارد خاك امريكا بشوند
    لاتاري 2020 هم شروع شد و ايران همچنان جزء كشور هاي مجاز است . پس ممنوعيت بر اساس قانون لاتاري وجود نداره .
    نمي دونم شايد يك راه حل اين باشه كه قبل از پايان سال مالي 2019 بصورت پناهندگي وارد خاك آمريكا شد

پناهندگی خودش یک نوع از ویزای مهاجرتی محسوب میشه و پروسه ش حدود دو ساله و نیاز داره برید دو سال تو یه کشوری غیر از ایران مثل ترکیه زندگی کنید.

نه من مطمئنم كه نامه تمكن مالي بايد با مدارك پست شود.
    من كارت واكسيناسيون از انيستيتو تجريش گرفتم ، واكسن هبپاتيت ٣ مرحله رو پارسال زده بودم، ام ام آر و كزاز و هم انيستيتو زدم آنفولانزارو هم هلال احمر آزمايش آنتي بادي آبله مرغان هم آزمايشگاه دادم همرو انيستيتو وارد كارت زرد بينالمللي كردو روز مديكال بايد با خودتون ببريد.
    من چند تا سوال برام پیش اومده
    ۱. جریان پست مدارک چیه ؟!مگه باید مدارک و قبلش با پست بفرستیم ؟!نباید موقع مصاحبه دستمون باشه ؟!
    ۲.آبله مرغون و در کدوم آزمایشگاه انجام دادین ؟! بمن گفتن اگه اینجا انجام بدین سفارت شاید قبول نکنه.
    ۳.میشه یبار مدارک کاملی که باید ببریم و بگین ؟و اینکه عکس باید بچه صورت و چندتا باشه؟!
    ممنون

Junior Member

دوستانی که تجربه و اطلاعات دارید، حالا که لاتاری جدید داره دوباره ثبت نام می کنه، ماهایی که قبولی امسالیم می تونیم شرکت کنیم؟ منظورم اینه که اگه خدای ناکرده به خاطر تراول بن ترامپ رد شدیم امسال، شانس سال آینده رو از دست ندیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)