نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ادامه تحصیل و تطبیق مدرک رشته دندان پزشکی در کانادا (کبک)

پیش فرض ادامه تحصیل و تطبیق مدرک رشته دندان پزشکی در کانادا (کبک)

سلام

من میخواستم در مورد گرفتن تطبیق مدرک برای دانشجو های رشته دندان پزشکی بیشتر بدونم. من با یک تحقیق ساده در سایت های زیر موارد زیر رو میدونم:
    منابع:
    1- شرایط کانادا برای دندانپزشکان ایرانی
    2- NDEB: HOW TO APPLY
    3- NDEB: GRADUATES OF NON-ACCREDITED DENTAL PROGRAMS

مواردی رو که فهیمدم:
    برای تطبیق مدرک باید امتحان NDEB رو بدیم که نمره قبولی 75 هست. بعد دو تا راه برامون هست. یکی اینکه برای دانشگاه اقدام کنیم و یکی اینکه برای امتحان عملی اقدام کنیم. اونجوری که توی سایت های ایرانی گفتن, معمولا برای هر دو همزمان اقدام میکنن. برای ورود به دانشگاه باید مدارک مربوط به دانشگاه رو آماده کنم. برای مثال دانشگاه مکگیل این مدارک رو نیاز داره. که مهمترینش فکر کنم این هست که متوسط نمره قبولی های سال پیش برای امتحان NDEB نمره 83 بوده. راه دیگه این هست که برای امتحان عملی اقدام کنم. متاسفانه در این مورد خیلی اطلاعات زیادی نتونستم پیدا کنم. اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.

حالا میخواستم شرایط خودم رو بگم. من در حال حاظر در حال اتمام طرحم هست و میتونم برای سپتامبر 2019 اقدام کنم. همچنین من تا اون موقع PR کانادا شدم. حالا سوالهای زیر رو دارم که میخواستم اگر کسی میتونه کمکم کنه:

1- من هدفم ادامه برای تخصص هست. میخواستم بدونم اگر من از طریق امتحان عملی جلو برم آیا میتونم برای تخصص اقدام کنم؟ آیا مثل ایران باید امتحان بدم؟ روند پذیرش چه جوری هست؟
    2- دوستانی که اونجا ادامه دادن, آیا از کارشون و درامشون راضی هستن؟ آیامردم کانادا به یک ایرانی به عنوان دندان پزشک اعتماد میکنن؟
    3- اگر من وارد دانشگاه بشم که مدرکم رو تطبیق کنم, آیا همزمان به من اجازه کار به عنوان assistant داده میشه(از اونجا که PR هستم نیاز به ویزای کار ندارم)؟

ممنون میشم کسی بتونه به این سوال ها جواب بده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل و تطبیق مدرک رشته دندان پزشکی در کانادا (کبک)

سلام
    تا جایی که من توی سایت ndeb نگاه کردم نمره لازم برای قبولی مرحله اول 50 درصد هست (همون 75). امتحان عملی دو تا امتحان و با توجه به تاریخهایی که توی سایت اعلام شده در دو روز پشت سر هم هست. شامل مرحله کلینیکال جاجمنت هست که دو دفترچه سوال 60 تایی داره که یک جوابی یا چند جوابی هستند. یک دفترچه سوالات تشخیص و طرح درمان و دفترچه دیگه سوالات در زمینه رادیوگرافی داره. امار تعداد سوالا به تفصیل توی همون سایت ndeb هست همین لینک شماره 3 که خودتون گذاشتین. امتحان بعدی کلینیکال مهارتی هست که شامل کارهای عملی مثل تراش حفره امالگام، تراش کراون متال و pfm، حفره های کلاس 3و4 کامپوزیت، پر کردن با کامپوزیت و این قبیل مهارتها هست که باز تو همون سایت مفصل نوشته. بعد که این سه تا مرحله تموم شه باید امتحان برد اصلی رو بدین یعنی همون که کسایی که از اول هم همونجا دندون خوندن میدنو مجوز کار میگیرین. برای تخصص تا جایی که سرچ کردم چند تا فاکتور مهمه که شامل پول کافی، مدرک (که با همین امتحان فک کنم اوکی باشه)، نمره زبان خوب (بسته به دانشگاه حدودای 6/5 یا 7) و اقامت دائم هست. درباره بقیه سوالاتون نمیدونم و سوال خودمم هست.
    اگر تا موقع امتحان مرحله اول اقامت میگیرین چه کاریه خودتونو بندازین تو دردسر امتحان عملی؟ واقعا گذروندن کورس حداقل بنظر من که راحتتر میاد! البته بدون در نظر گرفتن اختلاف قیمتش!
    شما از چه طریق برای PR اقدام کردین و حدودا چقدر طول کشیده؟
    کاش دوستی هم پیدا بشه و بدونه آیا صرفا قبول شدن توی امتحان بدون PR اجازه کار رو میده یا نه؟! چون من فکر کنم از پس امتحان بربیام منتها اقامت ندارم متاسفانه!
    ویرایش توسط yas_k : July 9th, 2018 در ساعت 10:49 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل و تطبیق مدرک رشته دندان پزشکی در کانادا (کبک)

این رو اصلاح میکنم که تاریخ امتحان های دوم و سوم پشت سر هم نیست و با فاصله برگزار میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)