نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: Technical Report

Smile Technical Report

سلام خدمت همه بر و بچه های عزیز
    من هر چی گشتم نتونستم تو فروم چیزی راجع به این موضوع پیدا کنم به خاطر همین این سوالا رو تو این رمینه مطرح کردم(technical report) تا جایی باشه برا اطلاع از این موضوع
    کسایی که اطلاعات دارن کمک کنن
    تعریفی از technical report؟
    موسساتی که باید به اونا فرستاده بشه؟
    اهمیت اون در فرایند اپلای؟
    زمان لازم برا پذیرفته شدن؟
    و.....
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : Technical Report

تا جایی که من میدونم یجور survey هست ، یعنی نتیجه ی تحقیقات دیگران رو به طور مرتب دسته بندی کردن و در یه مقاله ارائه دادن. موسسه ی خاصی برای فرستادن نیست.
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

دوستان یکی از انواع مقالات بعضی از ژورنالها Technical Report هست. من نمیدونم دقیقا منظور ای TR چیه؟؟ یه مقاله case study کار کردم ولی جایی قبلا اونو نفرستادم (نه ژورنال نه کنفرانس). به نظرتون ارزش داره تحت عنوان TR برای یه ژورنالی که تو الزویر ایندکس میشه بفرستم؟

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوستان یکی از انواع مقالات بعضی از ژورنالها Technical Report هست. من نمیدونم دقیقا منظور ای TR چیه؟؟ یه مقاله case study کار کردم ولی جایی قبلا اونو نفرستادم (نه ژورنال نه کنفرانس). به نظرتون ارزش داره تحت عنوان TR برای یه ژورنالی که تو الزویر ایندکس میشه بفرستم؟
    مقاله های گزارش فنی یا همون Technical Report از لحاظ علمی از مقالات Original Research کمی پایین تر هستن و میشه گفت تحقیق اونها بصورت یک کار جدید و نوآورانه در نظر گرفته نمیشه. گزارشی است از کار صورت گرفته با آوردن نتایج مناسب از اون تحقیق پایه ای انجام شده. معمولا ابتدا وقتی مقاله رو سابمیت میکنید باید نوع مقاله رو مشخص کنید ولی گاهی بسیاری از مقالات اورجینال هم به دلیل اینکه نتونن داور رو قانع کنن و یا جوابشون از لحاظ ادیتور اصلی زیاد مناسب نباشه، ممکنه در سطح TR دسته بندی بشن و چاپ بشن. البته قبلش حتما به نویسنده اعلام می کنن و ازش اجازه می گیرن.

Senior Member

با سلام

تنها تفاوت با مقاله های دیگه، Technical note ها فقط ادامه کارهای دیگران هست و نه یک کار جدید. این هم در بعضی از ژورنالها است. میتونید در همین ژورنالها Technical note های بسیار خوبی و با کیفیتی حتی از استادهای برزگ پیدا کنید.
    در برخی مواقع برخی از اساتید مفاله ایی رو در ادامه کار قبلی چاپ می کنند بعنوان Technical note بحساب میآید.
    اما متاسفانه این موضوع در کشور ما مثل بقیه موارد برعکس تعبیر میشه.
    در ضمن در خود مجلات هم در این مورد توضیحات کافی هم آورده شده . در آخر اینکه در برخی موارد اگر مقاله بصورت ژورنال عادی سابمیت بشه خود ادیتور و داوران میتونن تشخیص بدند که چون کار در ادامه یک کار موجود هست به این صورت پذیرش و جاپ بشه
    در کل این مورد بخاطر کیفیت مقاله نیست.

ApplyAbroad Hero

با تشکر از شما دوستان عزیز میلاد و دانیال
    یعنی میفرمایید مقاله تحت عنوان TR رو تو رزومه بیاریم نسبت به حالت مقالات ژورنالی معمولی نکته منفی حساب نمیشه؟

ApplyAbroad Veteran

با تشکر از شما دوستان عزیز میلاد و دانیال
    یعنی میفرمایید مقاله تحت عنوان TR رو تو رزومه بیاریم نسبت به حالت مقالات ژورنالی معمولی نکته منفی حساب نمیشه؟
    بله محمود جان چرا نیاری. ببین در اصل اون مقاله هم ژورنالی است ولی با این تفاوت که TR لقب گرفته. که توضیحش رو بالا دادم.
    مثل بقیه مقاله هات در رزومه بیار.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک، امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : Technical Report

سلام دوستان
    من این سوالو نمیدونستم کجا باید مطرح کنم. موضوع اینجا نزدیکتر از بقیه جاها بود به سوال من
    من واسه دکتری به یه استادی ایمیل زدم. حالا جواب داده که رزومت خوبه. اپلای کن. اخرش گفته چیزی که میخوای به عنوان technical paper ات در نظر بگیری رو واسم بفرس. نمیدونم منظورش چیه!! احتمالا یعنی اینکه موضوعی که میخوام روش کار کنمو واسش بیشتر ( بیشتر از یکی دو خطی که تو ایمیل توضیح داده بودم) توضیح بدم. اما یعنی تو قالب paper یا یه گزارش چند صفحه ای ازم میخواد؟ اخه من خودم هنوز نمیدونم دقیقا میخوام چی کار کنم. یه کم زود نیست الان واسه این کار؟!! متن ایمیلشم اینه:
    Your background look like a good fit for my group. I hope to have opening again for fall 2015. Please, apply directly then and indicate your interest in working with me. Your file will be forwarded when complete. In the meantime please forward to me what you would consider your technical paper.
    ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه. نمیدونم جوابشو چی باید بدم الان؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)