نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا خود آموزی زبان را قبول دارید ؟

رأی دهندگان
188. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • قبول دارم

170 90.43%
  • قبول ندارم

18 9.57%
صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 58

موضوع: خود آموزی زبان انگلیسی , تجربیات و نکات مهم شما دوستان

پیش فرض پاسخ : خود آموزی زبان انگلیسی , تجربیات و نکات مهم شما دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    بگذارید با تجربه ی خودم پاسخ شما را بدهم. همانطور که در پستهای پیش هم اشاره کردم من بطور خودآموز زبان را یادگرفتم و خب هنگامی که می خواستم آزمون تافل بدهم به اصرار یکی از دوستان که میگفت بدون کلاس نمی شود برای تافل آماده شد و تو سالهاست کلاس زبان نبودی ...، در کلاس تافل فشرده امیربهادر شرکت کردم و خب واقعا هم بی فایده بود. جز وقت تلف کردن و دور ریختن پول هیچ عایدی برایم نداشت. مدرسینش آشنایی چندانی با تکنیکها و حتی ساختار نمره دهی این آزمون ندارند و در حقیقت هیچ نکته ی با ارزشی که به درد آزمون بخورد را ارائه نمی دهند. بنظرم برای آماده شده برای تافل تنها کافیست منابع اصلی تافل مانند نوت فول و تی پی او... را که در همین فروم هم وجود دارند را با دقت مورد مطالعه قرار داد.
    پیروز باشید.
    منم با پاسخ SARAH9023 موافقم آزمون زبان چه تافل و چه آیلتز نیازی به کلاس رفتن نداره. کلاس واسه کسی خوبه که کلا سطح زبانش صفره. واسه کسی که توی دانشگاه مرتب تکست لایتن خونده و گوشش با انگلیسی آشنایی نسبی داره کلاس هیچ فایده ای نداره. من خیلی از نزدیکانم رو میشناسم که اصن کلاس نرفتن و فقط دو سه تا منبع خوب تهیه کردن و خودشون خوندن و رفتن بار اول هم نمره بالا گرفتن.
    کلاس رفتن وقت تلف کردنه واسه کسی که سطح زبانش متوسطه. بجای کلاس یه پارتنر خوب رو توصیه میکنم

با آرزوی موفقیت برای همه جوونای ایران خصوصا اونایی که مثه من بدون پارتی هستن

Junior Member

کلا ماها تلاش نمی کنیم فکر کردیم پول بدیم بریم کلاس معجزه میشه !
    نه رفیق , تو کلاس خبری نیست ! یکسری گرگ نشستن که شما کارت اعتباری رو بکشی و پولشون رو بگیرن
    بنظرم انسان با تمرین در همه چیز مهارت کسب میکنه . مثل رانندگی ...
    شما در اول رانندگی برای دنده عوض کردن یا کلاچ گرفتن و ترمز به موقع کلی انرژی صرف میکردید و بعد رانندگی پر استرس دچار بدن درد و سردرد می شدید یا حتی امکان داشت بیخیال رانندگی بشید !!!
    ولی بعد یه مدت تمرین و تکرار این مراحل ملکه ذهنتون میشه و به جایی میرسید که وسط اتوبان با 100 تا سرعت لایی می کشید
    شمام اول شکسته و غلط انگلیسی رو برو جلو و بعدش خوندن لغات , گرامر یا داستان و دیدن فیلم میشه همون تمرین رانندگی ات
    بعد یه مدت میبینی داری کتابهای فلسفی انگلیسی هم میخونی یا کلا هر چیزی بخوای در موردش بخونی میری رفرنس انگلیسی اش رو میخونی و کلا از فارسی هم فاصله میگیری !!!
    بری سر امتحان آیلتس و تافل هم چیزی جز انگلیسی نیست که نکته خاصی داشته باشه تو کلاس بهت بگن ...
    قراره فقط انگلیسی باشه و همون چیزی که بلدی !
    مثلا یکی از سوالات آیلتس اینه این متن رو بخون و سوالات زیر و طبق اون متن اول جواب بده . مثلا من به شما بکم این متن پست من رو بخون و ازت بپرسم اولش گفتم موقع چه کاری باید انرژی صرف میکردید ؟ جواب میشه رانندگی و دنده عوض کردن !
    دیدید , هیچی نیست همون فارسیه و قرار نیست بگم حجم کره زمین و حساب کنید یا سرعت فلان سیاره چیه !!! نترسید تمرین کنید یا نهایت آزمون آزمایشی بدید
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    بگذارید با تجربه ی خودم پاسخ شما را بدهم. همانطور که در پستهای پیش هم اشاره کردم من بطور خودآموز زبان را یادگرفتم و خب هنگامی که می خواستم آزمون تافل بدهم به اصرار یکی از دوستان که میگفت بدون کلاس نمی شود برای تافل آماده شد و تو سالهاست کلاس زبان نبودی ...، در کلاس تافل فشرده امیربهادر شرکت کردم و خب واقعا هم بی فایده بود. جز وقت تلف کردن و دور ریختن پول هیچ عایدی برایم نداشت. مدرسینش آشنایی چندانی با تکنیکها و حتی ساختار نمره دهی این آزمون ندارند و در حقیقت هیچ نکته ی با ارزشی که به درد آزمون بخورد را ارائه نمی دهند. بنظرم برای آماده شده برای تافل تنها کافیست منابع اصلی تافل مانند نوت فول و تی پی او... را که در همین فروم هم وجود دارند را با دقت مورد مطالعه قرار داد.
    پیروز باشید.
    سلام دوست عزیز
    سپاسگذارم بابت توجه و راهنمایی ارزندتون
    در مورد منابع بنظرتون برای هر بخش بهتره از کدام مورد شروع کنم؟ من تمام طول روز رو میتونم به مطالعه زبان اختصاص بدم، اما با توجه به بازه زمانیه سه ماهه ای که دارم نمیخوام وقتم رو صرف تجربه منابع مختلف کنم. ممنون میشم اگر در این مورد هم بنده رو راهنمایی بفرمایین

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud2067 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    سپاسگذارم بابت توجه و راهنمایی ارزندتون
    در مورد منابع بنظرتون برای هر بخش بهتره از کدام مورد شروع کنم؟ من تمام طول روز رو میتونم به مطالعه زبان اختصاص بدم، اما با توجه به بازه زمانیه سه ماهه ای که دارم نمیخوام وقتم رو صرف تجربه منابع مختلف کنم. ممنون میشم اگر در این مورد هم بنده رو راهنمایی بفرمایین
    سلام
    خواهش می کنم.
    اما در مورد اینکه چگونه یک برنامه ریزی درستی برای آزمون تافل داشته باشید خب نه نظرم بهتر است با tpo شروع کنید. ابتدا بیایید یکی از آزمونهای تی پی او را (بخش ریدینگ و لیسینینگ)بزنید تا ببینید در چه سطحی هستید اگر دیدید که برای نمونه در بخش ریدینگ بیش از 15 غلط دارید و غلطهایتان هم بیشتر مربوط به لغت است پس شروع کنید به مطالعه ی essential words و 504 که بسیار برای تافل ضروری است. اگر وقت زیاد دارید 1100 را هم بخوانید و نیز لغات نوت فول را که دیگر با خواندن اینها هیچ لغتی نیست که در آزمون تافل بیاید و شما ندانید! اما اگر دیدید که بیشتر غلطهایتان در سوالات details و یا summary هست خب این مورد با تمرین زیاد حل می شود برای بخش ریدینگ روش نوت فول خیلی به کار می آید. بویژه در بخش مدیریت زمانی و نیز افزایش دقت.

لیسینینگ هم که خب مشکلی ندارید اما فقط شاید نوع سوالات برایتان یکم گیج کننده باشد چون گزینه ها نزدیک به هم می باشند و دست کم دو گزینه است که بسیار مرتبط با سوال است و خب کار را سخت می کند. در ضمن باید بگویم سطح لیسینینگ تافل از سطح تی پی او بالاتر است. بهتر است در این بخش هم یک نگاهکی به نوت فول داشته باشید نکات خوبی را برای شناسایی گزینه ی درست و..ارائه می دهد.
    بخش اسپیکینگ و رایتینگ هم حتما با نوت فول کار کنید. چون در مدت کمی می توانید مسلط شوید.
    پس بطور خلاصه دو منبع اصلی برای آمادگی آزمون تافل یعنی تی پی او و نوت فول را حتما مطالعه کنید.
    پیروز باشید.

با سلام
    منم قبلا بر همین عقیده بودم که کلاس اتلاف وقت و پول است اما تجربه چندین بار تافل ( یک میلیونی ) با روش خوداموزی هر دفعه بدتر و بدتر شد و حالا از محبوری میخوام کلاس برم. در ریدینگ بسیار ضفف دارم و بعضی تکست ها را واقعا با چندین باز خواتدن هم متوجه نمیشم مخصوصا اگر جملات طولانی باشد . ظاهرا دررگرامر مشکل دارم و فهم درک متون. این دفعه هم نمره ریدینگ ام بسیار پایین شد البته این موردهم بگویم که جو جلسه هم برایم استرس زا بود ( سنجش) متون گنده را که روی کامپیوترمیبینم و استرس تایم ؛ استرس وحشت ناکی دارد حالا هم سر در گم هستم با کلاس تافل و یادگرفتن نکات ایا میتوانم R & W را بهبود دهم و بر ترسم غلبه کنم یا خیر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها
    با سلام
    منم قبلا بر همین عقیده بودم که کلاس اتلاف وقت و پول است اما تجربه چندین بار تافل ( یک میلیونی ) با روش خوداموزی هر دفعه بدتر و بدتر شد و حالا از محبوری میخوام کلاس برم. در ریدینگ بسیار ضفف دارم و بعضی تکست ها را واقعا با چندین باز خواتدن هم متوجه نمیشم مخصوصا اگر جملات طولانی باشد . ظاهرا دررگرامر مشکل دارم و فهم درک متون. این دفعه هم نمره ریدینگ ام بسیار پایین شد البته این موردهم بگویم که جو جلسه هم برایم استرس زا بود ( سنجش) متون گنده را که روی کامپیوترمیبینم و استرس تایم ؛ استرس وحشت ناکی دارد حالا هم سر در گم هستم با کلاس تافل و یادگرفتن نکات ایا میتوانم R & W را بهبود دهم و بر ترسم غلبه کنم یا خیر
    سلام
    ببینید باز اگر رایتینگ یا اسپیکینگ بود می گفتیم حالا مدرس و کلاس می تواند کمک کننده باشد اما در ریدینگ و لیسینینگ واقعا کلاس نمی تواند کمکی به حال شما کمک کند. من خودم مدرس زبان بودم در یکی از همان موسسه های معروف و خب می دیدم که تنها کاری که یک مدرس می تواند برای تقویت این دو مهارت انجام دهد دادن راهکار است همین .
    اما در مورد ریدینگ من چند تا راهکار می توانم ارائه دهم شما دستکم دو سه هفته به آنها عمل کنید اگر دیدید که در ریدینگ همچنان مشکل دارید بروید کلاس:
    1- اگر مشکل گرامر دارید کتاب english grammar in use را ابتدا کامل بخوانید.
    2-لغات ضروری برای تافل، 504، 1100 و لغات نوت فول را حتما بخوانید.
    3- بخش ریدینگ نوت فول را حتما حتما مطالعه کنید چرا که تمام تکنیک های لازم برای پاسخگویی در آن گفته شده است.
    4-کتابچه های ریدینگ را که در آن ریدینگ های کوتاه در مورد موضوعات مختلف هست و در پایان هر ریدینگ پرسش هایی مطرح می شود را تهیه کنید و در وقت های آزاد بخوانید.
    5- سعی کنید بطور آهسته سرعت خود را افزایش دهید برای نمونه اگر یک متن را در 20 دقیقه باید بخوانید سعی کنید آن را در 18 دقیقه و......بخوانید. اینگونه در موقع امتحان در بخش ریدینگ با کمبود وقت مواجه نخواهید بود.
    6-تا می توانید متون ریدینگ طولانی از روی مانیتور و با زمان محدود بخوانید اینقدر اینکار را تکرار کنید تا ترستان بریزد.
    7. وقتی با جملات طولانی روبرو می شوید از آنحا که این جملات طولانی از چند جمله ی کوتاه تشکیل شده اند سعی کنید آن را به چند بخش تقسیم کنید و هر بخش را به طور جداگانه مورد ارزیابی قرار دهید. اینگونه تمرکزتان هم بهم نمی ریزد و کل مطلب را در می یابید.

پیروز باشید.

Junior Member

سلام دوستان من میخوام انگلیسی رو شروع کنم اراده دارم اما بدجوری سرگردونم و نمیدونم چیکار باید کنم هدفم اینه که طی ده ماه به نقطه ای برسم که بتونم یک متنی رو به انگلیسی بنویسم یا به فارسی ترجمه کنم الان برای مکالمه بسته تصویری نصرت رو دارم که تقریبا خوبه.
    اما برای لغت به یک کتابی احتیاج دارم که کنار معانی مختلفی که داره برای هر کدوم یک مثال با معنی فارسی اورده باشه
    وبرای گرامر هم همینطور
    تو رو خدا کمکم کنید

دوستان برای رایتینگ چه میکنین و چی پیشنهاد میدین
    اصلا میشه سلف استادی یاد گرفت

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط motavaled90 نمایش پست ها
    دوستان برای رایتینگ چه میکنین و چی پیشنهاد میدین
    اصلا میشه سلف استادی یاد گرفت
    نشد نداره.. این سایت عالیه. نه فقط رایتینگ، باقی بخش هاش هم عالین..

یه منبع مثل کتاب Crack Ielts in a flash هم خوبه که با ساختار رایتینگ آشنا بشید.

یه پارتنر هم برای تصحیح رایتینگ هایتون. قبلش خودتون رایتینگتونو تصحیح کنید. بهتون کمک میکنه اشتباهاتتونو موقع نوشتن پیدا کنید.

Junior Member

سلام

من متاسفانه هر چی بیشتر گرامر میخونم بیشتر قاطی می کنم !
    الان فرق بین this , it , that , these , those و ... رو قاطی کردم و حسابی گیج شدم ...
    بنظر شما چجوری خودم رو بالا بکشم ؟
    فعلا دارم در حد راه افتادن انگلیسی رو جلو میرم و برای آزمون آیلتس یا تافل آماده نمیشم !
    البته از روی تجربه و حافظه میتونم خیلی جملات بنویسم ولی مثل کسی هست که حفظ کرده ...
    یعنی میتونم تقریبا با کسی چت انگلیسی هم کنم ولی قطعا ایرادات جمله بندی و زمان هارو دارم !
    مثلا یک مشکل اصلی من نحوه استفاده از ing و بیان افعال هستش !
    من شنیدم که باید انگلیسی یا کلا زبان رو مثل بچه یاد گرفت که طبق نیاز از اعضا خانواده یا دور و بریهاش حفظ می کنه یاد میگیره !
    چون ما با اینکه فارسی بلدیم در مدرسه و دانشگاه هم امتحان زبان فارسی رو مشکل داشتیم و همش درگیر ماضی و صفت و قید و اینها بودیم ....
    بنظر شما بهترین راهکار چیه ؟ یادگیری کامل گرامر و مطالعه اش مثل یک رشته مهندسی یا یاد گرفتن زبان فقط با کتاب خوندن و سریال دیدن ؟!

پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی تون
    موفق باشید
    مرگ ما زمانی فرا میرسه که در زندگی هیچ انگیزه ای نداریم !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)