نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا خود آموزی زبان را قبول دارید ؟

رأی دهندگان
188. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • قبول دارم

170 90.43%
  • قبول ندارم

18 9.57%
صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 58

موضوع: خود آموزی زبان انگلیسی , تجربیات و نکات مهم شما دوستان

پیش فرض پاسخ : خود آموزی زبان انگلیسی , تجربیات و نکات مهم شما دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط leila1394 نمایش پست ها
    سلام من تا به حال زبان کار نکرده ام و میخوام تافل یا آیلتس بگیرم.بنظرتون این نوتفول و تی پی او نیز برای من مناسب هست؟ اگر بله ، باید چگونه مطالعه کنم؟
    با مکالمه های ساده و روزمره آموختن زبان جدید رو شروع کنید، قدم اول درست گوش دادن و درست تکرار کردن و خواندن کتابهای ساده و قصه های کودکان است.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    نخست باید سپاسگزاری کنم بابت این تاپیک عالی!
    اما در مورد خودم! اول باید بگم که بعد از اینکه زبان را بخوبی فراگرفتم و آزمون تافل دادم در کنار تحصیل شروع به تدریس در همان آموزشگاههایی کردم که شما از آنها به عنوان دکان یاد کردید و الحق هم که درست فرمودید! چرا که واقعا هم دکان هستند! چه زمانی که خودم زبان آموز بودم در این موسسات معروف و چه زمانی که در آنها بعنوان مدرس زبان تدریس می کردم واقعا از اینهمه کندی و ملال آوری سیستم آموزشیشان به ستوه می آمدم. از اینرو همواره سعی می کردم که به شاگردانم این اخطار را بدهم که دلشان را به این کلاسها خوش نکنند و یادگیری زبان را تنها محدود به این کلاسها نکنند. مدام تاکید می کردم که هر سه ماه یکبار پیشرفت خودشان را در مهارتهای رایتینگ و ریدینگ و اسپیکینگ و لیسنینگ بررسی کنند اگر ببینند که در هیچکدام از این مهارتها پیشرفتی نداشته اند بهتر است بدنبال موسسه ی دیگر و یاسیستم آموزشی دیگری باشند. مدام آنها را به دیدن فیلم و بویژه سریال تشویق می کردم چرا که به نظرم بهترین و موثرترین راه برای یادگیری زبان همین است. برای نمونه خود بنده بعد از اینکه سالها وقتم را در کلاسهای زبان تلف کردم شروع کردم به دیدن فیلم و سریال با زیرنویس اصلی و در عرض سه ماه چنان پیشرفتی کردم که در پنج شش سالی که کلاس زبان می رفتم چنین پیشرفتی را نداشتم.
    اما چرا معتقدم که این روش بهترین و کارآمدترین روش است؟
    برای پاسخ به این پرسش به این نکته باید توجه کرد که همه ی ما در کودکی با شنیدن و گوش کردن به سخن دیگران واژگان و گرامر را یاد گرفتیم آنهم بطور ناخودآگاه! بی آنکه تمام هوش و حواسمان معطوف به یادگیری زبان باشد! یک کودک در هنگام خوردن غذا در حالی که از آن لذت می برد نام آن را هم یاد می گیرد...وقتی تشنه است می گویند آب می خواهی ...واژه ی آب را می آموزد..در حقیقت هدف اصلی کودک یادگرفتن زبان نیست بلکه هدفش فهمیدن دیگران و فهماندن نیازهایش و خواسته هایش به دیگران است.

حال بر می گردم به بحث اصلی که همان دیدن سریال و فیلم به زبان انگلیسی است. و اینکه وقتی ما یک سریال جذاب مانند فرندز را نگاه می کنیم مجذوب آن می شویم دیگر بر روی یادگیری زبان متمرکز نیستیم و اینجاست که به طور ناخودآگاه زبان را می آموزیم. در حقیقت ما برای درک رابطه ی میان بازیگران و درکِ درست داستان فیلم به دنبال معنای واژگان ناشناخته ی سریال می رویم و نه برای افزودن یک واژه جدید انگلیسی به دایره ی لغاتمان! و خب چون با لذت اینکار انجام می شود از اینرو ما بطور موثری زبان را یاد می گیریم.

اما نکته ای که این میان مهم است اینست که ما برای یادگیری زبان مادریمان در محیط بودیم همه با همین زبان با ما حرف زدند تلویزیون و رادیو ......به زبان فارسی بوده ...و خب برای یادگیری یک زبان جدید ، در اطرافمان نیاز به آدمهایی داریم که به آن زبان سخن بگویند و خب تنها راه چاره دیدن همان فیلم و سریال آنهم به طور روزانه است! چرا که بازیگران آن فیلمها و سریالها می توانند تا حدودی جای همان آدمها را برایمان پر کنند.
    با سپاس
    ببخشید شما تهران تشریف دارید؟ من میتونم این سریال رو ازتون بگیرم؟

Junior Member

اما در مورد خودم! اول باید بگم که بعد از اینکه زبان را بخوبی فراگرفتم و آزمون تافل دادم در کنار تحصیل شروع به تدریس در همان آموزشگاههایی کردم که شما از آنها به عنوان دکان یاد کردید و الحق هم که درست فرمودید! چرا که واقعا هم دکان هستند! چه زمانی که خودم زبان آموز بودم در این موسسات معروف و چه زمانی که در آنها بعنوان مدرس زبان تدریس می کردم واقعا از اینهمه کندی و ملال آوری سیستم آموزشیشان به ستوه می آمدم. از اینرو همواره سعی می کردم که به شاگردانم این اخطار را بدهم که دلشان را به این کلاسها خوش نکنند و یادگیری زبان را تنها محدود به این کلاسها نکنند. مدام تاکید می کردم که هر سه ماه یکبار پیشرفت خودشان را در مهارتهای رایتینگ و ریدینگ و اسپیکینگ و لیسنینگ بررسی کنند اگر ببینند که در هیچکدام از این مهارتها پیشرفتی نداشته اند بهتر است بدنبال موسسه ی دیگر و یاسیستم آموزشی دیگری باشند. مدام آنها را به دیدن فیلم و بویژه سریال تشویق می کردم چرا که به نظرم بهترین و موثرترین راه برای یادگیری زبان همین است. برای نمونه خود بنده بعد از اینکه سالها وقتم را در کلاسهای زبان تلف کردم شروع کردم به دیدن فیلم و سریال با زیرنویس اصلی و در عرض سه ماه چنان پیشرفتی کردم که در پنج شش سالی که کلاس زبان می رفتم چنین پیشرفتی را نداشتم.
    برای پاسخ به این پرسش به این نکته باید توجه کرد که همه ی ما در کودکی با شنیدن و گوش کردن به سخن دیگران واژگان و گرامر را یاد گرفتیم آنهم بطور ناخودآگاه! بی آنکه تمام هوش و حواسمان معطوف به یادگیری زبان باشد! یک کودک در هنگام خوردن غذا در حالی که از آن لذت می برد نام آن را هم یاد می گیرد...وقتی تشنه است می گویند آب می خواهی ...واژه ی آب را می آموزد..در حقیقت هدف اصلی کودک یادگرفتن زبان نیست بلکه هدفش فهمیدن دیگران و فهماندن نیازهایش و خواسته هایش به دیگران است.

حال بر می گردم به بحث اصلی که همان دیدن سریال و فیلم به زبان انگلیسی است. و اینکه وقتی ما یک سریال جذاب مانند فرندز را نگاه می کنیم مجذوب آن می شویم دیگر بر روی یادگیری زبان متمرکز نیستیم و اینجاست که به طور ناخودآگاه زبان را می آموزیم. در حقیقت ما برای درک رابطه ی میان بازیگران و درکِ درست داستان فیلم به دنبال معنای واژگان ناشناخته ی سریال می رویم و نه برای افزودن یک واژه جدید انگلیسی به دایره ی لغاتمان! و خب چون با لذت اینکار انجام می شود از اینرو ما بطور موثری زبان را یاد می گیریم.

اما نکته ای که این میان مهم است اینست که ما برای یادگیری زبان مادریمان در محیط بودیم همه با همین زبان با ما حرف زدند تلویزیون و رادیو ......به زبان فارسی بوده ...و خب برای یادگیری یک زبان جدید ، در اطرافمان نیاز به آدمهایی داریم که به آن زبان سخن بگویند و خب تنها راه چاره دیدن همان فیلم و سریال آنهم به طور روزانه است! چرا که بازیگران آن فیلمها و سریالها می توانند تا حدودی جای همان آدمها را برایمان پر کنند.
    با سپاس
    با سلام
    واقعا به نکته های بسیار خوبی اشاره کردین و تشکر بابت این صداقتتون. من تا الان یک دقیقه کلاس زبان نرفتم و سطح زبانم در سطح دبیرستان بسیار بد بود به طوری که فقط لغت حفظ میکردم و فرق he با she را نمی دانستم. اما در دانشگاه شروع کردم به زبان خوندن به صورت جدی. اول ویدیو های english for you رو نگا کردم، بعد که یه خرده سطحم بهتر شد مطلب انگلیسی میخوندم، اهنگ انگلیسی گوش میدادم. بعدش رفتم سراغ ویدیو های english today که واقعا مفید بود. بعد سریال فرندز یکی از دوستان معرفی کرد که واقعا به نظرم بسیار بسیار مفیده واسه یادگیری زبان. من چهار بار کامل کل فصل هاشو دیدم و الانم باز نگاه میکنم چون به نظرم واقعا محشره هم کلی باهش میخندین، با بازیگراش اصلا زندگی میکنید. واسه کلاس رفتن اینام واقعا نمیدونم چون به طرف هم بستگی داره چطور راحتتر میتونه بخونه. کلی مطلب اموزشی هست رایگان نت میتونید پیداش کنید و خودتون بخونید که من اینو ترجیح میدم و جوابم داده کاملا.

اما در مورد خودم! اول باید بگم که بعد از اینکه زبان را بخوبی فراگرفتم و آزمون تافل دادم در کنار تحصیل شروع به تدریس در همان آموزشگاههایی کردم که شما از آنها به عنوان دکان یاد کردید و الحق هم که درست فرمودید! چرا که واقعا هم دکان هستند! چه زمانی که خودم زبان آموز بودم در این موسسات معروف و چه زمانی که در آنها بعنوان مدرس زبان تدریس می کردم واقعا از اینهمه کندی و ملال آوری سیستم آموزشیشان به ستوه می آمدم.
    ..................................
    برای نمونه خود بنده بعد از اینکه سالها وقتم را در کلاسهای زبان تلف کردم شروع کردم به دیدن فیلم و سریال با زیرنویس اصلی و در عرض سه ماه چنان پیشرفتی کردم که در پنج شش سالی که کلاس زبان می رفتم چنین پیشرفتی را نداشتم.
    .
    .
    با سپاس

سلام. من هم چکیده تجربه ام رو بعد از مدتها زبان خوندن و مدتی هم تحصیل در انگلیس خدمت دوستان میگم

به نظرم برای بزرگسال (کلا بعد از سن بلوغ) ، خوندن کتابهای استاندارد آموزش زبان، حداقل تا حد متوسط یا بالاتر ضروریه.
    چون یادگیری بزرگسالان با یادگیری بچه ها فرق می کنه. یعنی یه فرد بزرگسال فقط با در محیط بودن یا دیدن سریال نمیتونه به حد خوبی از تسلط برسه. حتما باید یا قبلش زبان خونده باشه یا یه صورت همزمان باشه (خواندن کتب آموزش زبان + دیدن فیلم و سریال و مصاحبه و ..)
    خود شما هم، به هر حال دوره های معمولی زبان رو گذرونده بودید و بعدش شروع به دیدن سریال کردید که براتون نتیجه داد. پس قبلش پایه زبان رو از نظر گرامر و لغت قوی کرده بودید.

در مورد کلاسها هم موافقم که بعضی هاش وقت تلف کردنه ولی اگر استاد خوبی داشته باشه می تونه خیلی کمک کنه.

دوستان من هم دارم با self-study یادگیری زبان را پیش میرم تقریبا 3ماه که شروع کردم و از سطح مبتدی چون هیچ وقت هیچ کلاسی نرفته بودم فکر میکنم از لحاظ دانشی که تو این مدت به دست آوردم و تا دو ماه دیگه سطح intermediate را هم تموم میکنم از دوستم که همزمان با من شروع کرد ولی کلاس رفت خیلی جلوتر هستم البته من روزی 8ساعت میخونم و تایم بیشتری گذاشتم . من فقط نمیدونم چطوری speaking را شروع کنم
    اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

سلام
    اکثر مطالب این تاپیک برای افرادی بود که به سطح متوسط به بالا رسیدن

برای افراد تازه کار و مقدماتی (در حد انگلیسی که در مدرسه یاد گرفتیم) بهترین روش خود خوان چی می تونه باشه
    با فرض اینکه روزی 6 ساعت بشه وقت گذاشت

مسلما الان نمی تونم فیلم ببینم! چون هیچی نمی فهمم!

بهترین روشی که بتونم باش چند جهش مهم بزنم و به حدی برسم که از روش های این تاپیک استفاده کنم چیه؟

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

نقل قول نوشته اصلی توسط moosavimaleki نمایش پست ها
    سلام
    اکثر مطالب این تاپیک برای افرادی بود که به سطح متوسط به بالا رسیدن

برای افراد تازه کار و مقدماتی (در حد انگلیسی که در مدرسه یاد گرفتیم) بهترین روش خود خوان چی می تونه باشه
    با فرض اینکه روزی 6 ساعت بشه وقت گذاشت

مسلما الان نمی تونم فیلم ببینم! چون هیچی نمی فهمم!

بهترین روشی که بتونم باش چند جهش مهم بزنم و به حدی برسم که از روش های این تاپیک استفاده کنم چیه؟
    به عنوان کسی که تجربه خودخوان زبان رو داشته من چند نکته رو یاداوری کنم.
    "مسلما الان نمی تونم فیلم ببینم چون هیچی نمی فهمم" یکی از خطرناکترین باورهاست که یک شخص میتونه داشته باشه. یعنی چی این حرف؟! یعنی اول باید کاملا زبان بفهمید تا فیلم ببینید!
    باورهای غلط خودتون رو عوض کنید تا بتونید همه چیزی یاد بگیرید. این باورهای غلط که من هم داشتم ناشی از سیستم غلط اموزشی کشوره.
    شما اول سریال دوستان "فریندز" رو ببینید. شیلا خداداد توی یه مصاحبه گفته بود 18 بار این سریال رو دیده. شما دفعه های اول با زیرنویس فارسی ببین و فقط به عنوان سرگرمی نه به عنوان زبان یاد گرفتن.
    این سریال به شدت اعتیاد اوره. لذت میبرید ازش.
    اولای کار ساعت مشخص نکنید موقع زبان خودندن. فوقش 6 قسمت سریال فریندز رو ببینید. اهنگ انگلیسی گوش بدید. متن شعرشو دربیارید و همراه با اهنگ بخونیدش. اینا رو تا دو سه هفته انجام بدید.
    I am still here. I am alive.

نقل قول نوشته اصلی توسط pitbullirani نمایش پست ها
    به عنوان کسی که تجربه خودخوان زبان رو داشته من چند نکته رو یاداوری کنم.
    "مسلما الان نمی تونم فیلم ببینم چون هیچی نمی فهمم" یکی از خطرناکترین باورهاست که یک شخص میتونه داشته باشه. یعنی چی این حرف؟! یعنی اول باید کاملا زبان بفهمید تا فیلم ببینید!
    باورهای غلط خودتون رو عوض کنید تا بتونید همه چیزی یاد بگیرید. این باورهای غلط که من هم داشتم ناشی از سیستم غلط اموزشی کشوره.
    شما اول سریال دوستان "فریندز" رو ببینید. شیلا خداداد توی یه مصاحبه گفته بود 18 بار این سریال رو دیده. شما دفعه های اول با زیرنویس فارسی ببین و فقط به عنوان سرگرمی نه به عنوان زبان یاد گرفتن.
    این سریال به شدت اعتیاد اوره. لذت میبرید ازش.
    اولای کار ساعت مشخص نکنید موقع زبان خودندن. فوقش 6 قسمت سریال فریندز رو ببینید. اهنگ انگلیسی گوش بدید. متن شعرشو دربیارید و همراه با اهنگ بخونیدش. اینا رو تا دو سه هفته انجام بدید.
    خب این بد نیست که من در 10 دقیقه اول فیلم 400 تا لغت رو معنیش رو ندونم؟؟
    من حس میکنم اگر حداقل 500 تا لعات مهم رو بلد باشم و یه کوچولو (خیلی کم) گرامر هم بلد باشم بعد فیلم ببینم بهتره باشه!
    دیگه لازم نیست وسط فیلم (منظورم دیدن بار دوم هست که فقط زیر نویس انگلیسی داره) هی فیلم رو متوقف کنم و با کوهی از لغت ها مواجه بشم!

یعنی شما میگید به این کوهی از لغت هایی که بلد نیستم توجه نکنم و ادامه بهدم و انقدر تکرار کنم که خودش بره تو ذهنم!

اما خب این از لحاظ بازدهی زمان زیادی ازم نمیگیره؟؟ فکر میکردم اگه یه خورده زبان بدونم بعد شروع کنم بازدهم بیشتر میشه

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

من حس میکنم اگر حداقل 500 تا لعات مهم رو بلد باشم و یه کوچولو (خیلی کم) گرامر هم بلد باشم بعد فیلم ببینم بهتره باشه!
    دیگه لازم نیست وسط فیلم (منظورم دیدن بار دوم هست که فقط زیر نویس انگلیسی داره) هی فیلم رو متوقف کنم و با کوهی از لغت ها مواجه بشم!

یعنی شما میگید به این کوهی از لغت هایی که بلد نیستم توجه نکنم و ادامه بهدم و انقدر تکرار کنم که خودش بره تو ذهنم!

اما خب این از لحاظ بازدهی زمان زیادی ازم نمیگیره؟؟ فکر میکردم اگه یه خورده زبان بدونم بعد شروع کنم بازدهم بیشتر میشه
    این مواردی که گفتید عادیه. من خودم هم مثل شما بودم که دارم اینا رو میگم
    دفعه ی اول که سریال فریندز رو دیدم اصلا نمی فهمیدم موضوع داستان چیه یا اصلا چرا بهش میخندند. ولی چاره ای نیست باید اینجوری شروع کنید. اگر می بینید که برنامه ریزی خوبی دارید بشینید لغت و گرامر بخونید. ولی مهم اینه برنامه ویژه برای جهشی خوندن زبان وجود ندارد. باید از یه جایی شروع کنید.
    ماشالله شما خودتون برنامه دارید چرا میخاید روش برای جهشی خوندن بهتون توصیه کنند!!
    I am still here. I am alive.

Junior Member

سلام دوست گرامی
    من بیشتر با این قسمت حرف شما موافقم تا بقیه دوستان. خوب وقتی یه جمله میگن و این دوستمون متوجه نشن مجبورن فیلم رو برگردونن و دوباره ببینن که به احتمال زیاد بازم متوجه نمیشن با توجه به بک گراندی که خودشون گفتن. من خودم تا الان کلاس زبان نرفتم و سطح زبانمم خیلی خوبه و چند مصاحبه داشتم. کنکور کارشناسی هیچی گرامر اینا نخوندم فقط لغت زدم. سطحم باید بگم صفر بود. خوب توصیه من به شما دوست گرامی با توجه به اینکه فرمودید میتونید وقت بزارید اینه: اولش باید با ساختارهای گرامری مهم آشنا شین منظورم زمان ها کاربرد صفت قید اسم مجهول اینا.. من به شدت English for you رو توصیه میکنم چون میاد از سطح کاملا صفر شروع میکنه و بعد از اتمام دوره قشنگ پیشرفتتون رو توی زبان میبینید. بعد تونستید English Today رو بخونید. بعد سعی کنید سرچ هاتون انگلیسی باشه و موزیک حتما گوش کنید. حالا اگر رفتید سریال فرندز دیدید اینطور نیست که در 10 دقیقه اول 400 لغت بلد نباشین اینو مطمین باشید.

شاد و موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)