نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: معیارهای مهم موفقیت در پذیرش و بورس در Vacancy های اروپا

پیش فرض معیارهای مهم موفقیت در پذیرش و بورس در Vacancy های اروپا

سلام دوستان،
    از اونجایی که فکر میکنم سیستم پوزیشنهای وکنسی در اکثر کشورهای اروپایی شبیه به هم هست، این تاپیک رو ایجاد کردم و واقعا ممنون میشم بچه هایی که اروپا در حال تحصیل هستن و آشنایی دارند در مورد سیستم وکنسی ها و معیارهای مهمشون و دلایل انتخاب شدن و یا نشدن مارو راهنمایی کنین لطفا..
    من متاسفانه تا حال حاضر از اروپا اصلا تجربه ی خوبی ندارم در حالی که از دانشگاهای خوب استرالیا و کانادا جواب اولیه گرفتم..
    به عنوان یک کیس مورد خودم رو مثال میزنم. من رزومه ی بدی ندارم در رشته ی خودم اما تا بحال هر وکنسی ای که اپلای کردم حتی شورت لیست هم نشدم! واقعا حیرون موندم به چه دلیلی میتونه باشه.
    رزومه ی من: معدلهام بالای 17 هستند و حدود 7 تا isi با ایمپکت فکتور های 1.1 تا 4 دارم و 3 مقاله در پروسه داوری و سابمیت.. 3 سال سابقه تدریس و 1 سال سابقه RA و ایلتس 6.5 و....
    تا بحال از امستردام، دلفت، و ایندهون و مونیخ ریجکت شدم. اتریش و سوئد هم حتی اپلای کردم و پاک ناامید شدم و امیدی هم به همونا هم ندارم!

امروز هم بچه های دکتری و پست داک دانشکده کامپیوتر همین دانشگاهها رو چک میکردم در حوزه خودم و متعجب شدم که از لحاظ کار پژوهشی واقعا به اندازه ی الان من کار نکرده بودن هیچ کدوم(البته اونهایی که دیدم، شاید غلو میکنم نمیدونم!)...
    بعد دقیقتر که چک کردم متوجه شدم که اکثر دانشجوهای دکتری شون (حتی ایرانی ها) عمدتا ارشد رو همون دانشگاه بودن! و حتی با رزومه ی خییلی ضعیف (مثلا با یک کنفرانسی یاغوزی) پذیرش و بورس شدن دکتری در همان دانشگاه ارشدشون.
    ببخشید اگر داستان بافتم و خیلی نوشتم، تنها دلیلم این بود که بپرسم اگر واقعا لینک اینقدر مهمه در اروپا که کمبودشو حس کردم، خیلی روش حساب نکنیم.. واقعا کلافه بودم که این تاپیکو زدم و امیدوارم هم افرادی که مثل من دارن اقدام میکنن و هم افرادی که اونور هستن و تجربه داشتن بیان و من و افراد مثل من رو راهنمایی کنن. میخام به یک نتیجه برسم که اگر بح پارتی بازیه یا نه من اپلیکیشنم مشکل خاصی داشته یا نمیخورده به تاپیک وکنسی (که بعضی هاش تا 60 و 70 درصد میخورده)..

پیش فرض پاسخ : معیارهای مهم موفقیت در پذیرش و بورس در Vacancy های اروپا

یه مژده ی جدید هم همین الان دریافت کردم که یک وکنسی کاملا فیت با کارم در TU Wien اتریش (که واقعا دانشگاه مطرحی نیس!!) و حتی چندین مقاله ی q2 ,q1 روش داشتم هم ریجکت شدم
    کلا هنگم! ×_×

Member

دقیقا من هم یه موسسه ی تحقیقاتی خیلی خفن که پروژه ی خودم بود، با دوتا مقاله تو اون پروژه دعوت به مصاحبه شدم. مصاحبه خوب بود. خودشون گفتن با رزومه عالی شما، ما یه دانشجو با زمینه تحقیقات اروپایی انتخاب کردیم. شما هم میتونی اینجا بیای به این شرط یه سری مسترهای ریسرچ بیس اینجا بگذرونی که با توجه به شرایط ویزا برای ایرانیها متاسفانه امکان پذیر نیست. (

Senior Member

منم چند سال پیش همین تجربه را داشتم که چند تا vacancy دکتری سوئد ٬ دانمارک ٬ آلمان اقدام کردم ولی قبول نشدم. رزومه ام کاملا منطبق بود. یادمه یک بار اسم فرد پذیرش شده را برای همه اپلیکنت ها فرستاده بودن٬ من اسمشو سرچ کردم هیچ اطلاعاتی ار اون فرد نبود چه برسه به یک مقاله. ایمیل به اساتید هم فایده نداشت و لینک vacancy را میفرستادن. یکی از آشناهای خودم تو سوئد فوق لیسانس خونده بود و میگفت که استادها شاگردهای فوق لیسانس خودشون را برای دکتری برمیدارن. من با اینکه میخواستم اروپا برم که حداقل سالی یک بار بتونم برم ایران ولی دیگه اقدام نکردم.
    امضا نامرئی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

منم بعد از چند اپلای ناموفق در اروپا به این نتیجه رسیدم. به نظرم خیلی تبعیض قائل می شن. البته بودن ایرانی هایی که با رزومه های معمولی هم فاند گرفتن از اروپا.

Junior Member

بنظر من تنها معیار مهم‌ براشون اینه که تو اون سیستم تحصیل کرده باشی. من هم تجربه خوبی از اپلای اروپا بخصوص اسکاندیناوی ندارم. حداقل برای ۳جا که اپلای کردم کاملا مناسب بودم و خود استاد هم قبل از اپلای بهم اینو گفت ولی بعد از اپلای حتی شرت لیست هم نشدم. بنظر من وقتتون را برای اروپا هدر ندید و به جاهای دیگه فکر کنید.

Junior Member

سلام دوست عزیز
    یعنی شما میگید در دانشگاه های آمریکایی این تبعیض ها نیست و راحتتر میشه اپلای گرفت؟
    من دوسال وقت دارم تا اقدام کنم برای دکتری، نظر خودم امریکا هست. و در مرحله بعد اروپا. با این تفاسیر تمام هدف و انرژی رو بزارم برای امریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط asal_a نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    یعنی شما میگید در دانشگاه های آمریکایی این تبعیض ها نیست و راحتتر میشه اپلای گرفت؟
    من دوسال وقت دارم تا اقدام کنم برای دکتری، نظر خودم امریکا هست. و در مرحله بعد اروپا. با این تفاسیر تمام هدف و انرژی رو بزارم برای امریکا؟
    فرق میکنه. ببین توفیر آمریکا و اروپا در اینه که تو آمریکا استاد لزومی نمی بیینه از همون اول با شما آشنایی نزدیک داشته باشه. چرا؟ چون دکتری آمریکا ۵ ساله است و شما یکی دو ترم اول هنوز قراره درس پاس کنین. تو اون مدت به آشنایی خوبی ازتون میرسن. و اگر لازم باشه فاند شما رو فسخ و یا باهاتون ادامه میدن. ولی تو اروپا بدلیل ۳ تا ۴ ساله بودن دکتری شما از همون اول زارت وارد پروژه میشی. و طبیعتا استاد اصلا خوشش نمیاد یکی رو بگیره و سه ماه بعد نتونن ادامه بدن (نه از لحاظ فنی. آدما خلق و خوی مختلفی دارن و پارامترهای دیگه هم هست که اهمیت داره تو کار گروهی). برای همین به افرادی که تو اون کشور ارشد رو گرفتن (چه تو همون دانشگاه چه دانشگاه های دیگه اون کشور یا حتی دانشگاه های کشورهای اطراف) واقعا اولویت بیشتری میدن حتی با رزومه بدتر. (شاید در بعضی مواقع خیلی بدتر) صرفا به این دلیل که اون آدم ها با سیستم تطابق بیشتری دارند. مشکلات ویزا و طولانی شدن پروسه اش هم مزید بر علت میشه. برای آمریکا توفیری نمیکنه چون براحتی یک ترم دیفر میکنه. برای اروپا مقدر نیست چون پروژه میخابه. این تفاوت طول دوره دکتری تو آمریکا و اروپا برای کسی که از خارج این سیستم میخاد وارد بشه طبیعتا آزار دهنده است. ولی در عین حال غیر ممکن نیست. مثل همیشه موقع اپلای کردن باید همه کشورها رو اپلای کنین. ولی برای اروپا بد نیست به دوره های ریسرچ اینترنشیپ هم نگاه کنین تا مقدمه ای باشه برای پذیرش اصلی.

از اونجایی که خودم این تاپیک رو زده بودم لازم دونستم تجربه س آپدیت شده مو اینجا به اشتراک بزارم..
    -کلا نمیشه هیچ کشور، قاره، و حتی شهر و دانشگاهی رو جمع بست در مورد تجربه های خوش آیند یا ناخوش آیند اپلای مون با بقیه..!
    -من از یکسری دانشگاهای داغون ریجکت شدم در اروپا، اما در کمال تعجب در دانشگاه امستردام که دانشگاه خوبی محسوب میشه شورت لیست شدم و بعدم انتخاب شدم دو سه روز بعد از این تاپیکی که باز کردم ((:
    -میخوام بگم کلید اصلی اپلای ناامید نشدنه و ریجکت شما از یه دانشگاه رنک 100 نشون نمیده که شما نامناسبین؛ شاید از یه دانشگاه رنک 50 پذیرش گرفتین!
    -همچنان میگم که نزدیکی وکنسی به زمینه های شما و پیپرهایی که دادین میتونه خیلی تاثیر گذار و تعیین کننده باشه.
    امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)