صفحه 134 از 136 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1356

موضوع: چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mirnikolas نمایش پست ها
    سلام
    برای یک نفر با ارشد مهندسی عمران-سازه که با ویزای OWP وارد کانادا خواهد شد ،
    از نظر میران درامد و هزینه
    کدوم یک از شهرهای زیر رو بیشتر توصیه می کنید ؟
    1- کلگری
    2- ونکوور
    3- تورونتو
    4- اتاوا
    5- منیتوبا
    تورنتو در حالت جنرال فرصتهای شغلی بیشتر است. البته در زمان فعلی همه شهرها تحت تاثیر کوید شرایط نامتعادلی دارند
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان ، کسی اینجا ساکن هالیفاکس و نوا اسکوشیا هست که اطلاعاتی در مورد اون شهر به ما بده ممنون میشم؟
    آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم .............

Junior Member

ونکور

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

سلام دوستان
    من هفته آینده از انتاریو دارم نقل مکان می کنم به ادمونتون. بسیار ممنون میشم اگر کسی ادمونتون هست به من کمی اطلاعات بده. مخصوصا در مورد پزشک خانواده و child care . من صرفا اطلاعات می خوام. پیشاپیش ممنون
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هفته آینده از انتاریو دارم نقل مکان می کنم به ادمونتون. بسیار ممنون میشم اگر کسی ادمونتون هست به من کمی اطلاعات بده. مخصوصا در مورد پزشک خانواده و child care . من صرفا اطلاعات می خوام. پیشاپیش ممنون
    سلام
    این آدرس وب سایت رسمی دولت برای جستجوی پزشک در استان آلبرتا: https://www.albertahealthservices.ca...page13253.aspx
    Daycare رو هم بسته به محل سکونت میتونید پیدا کنید، در مجموع تفاوت خاصی وجود نداره جز اینکه قیمتها نسبت به اونتاریو خیلی کمتر است.

سلام دوستان کانادا جای خوب زیاد داره ولی یک نکته رو درنظر بگیرید. همه جای کانادا علیه آسیایی ها به خصوص اعراب و خاور میانه نژاد پرستی هست. شاید الان یکی بیاد کامنت بده نه اینجوری نیست ولی اینجا همه غربی هایی که از اروپا اومدن نژاد پرست هستن و از توی چهرشون میشه دید.
    صرف نظر ازینکه چقدر شما تحمل این نژاد پرستی رو دارید بهتون توصیه میکنم هیچ وقت مونترال یا کبک نرید نژاد پرستی توی مونترال خیلی زیاده حتی کشت و کشتار بین مسلمون و مسیحی به دلیل دشمنی هم زیاده. یا با اتوبوس میرن توی مدرسه یا با اسلحه یا تصادف عمدی. کافیه سرچ کنید متوجه میشید. علت درصد بالای نژاد پرستی در مونترال به خاطر درصد بالای فرانسوی زبان ها هست. فرانسوی ها از قدیم با انگلیسی ها دشمن بودن در خاک کانادا و حتی این فرانسوی ها نسبت به انگلیسی ها هم نژاد پرستی دارن ماها که اهل خاور میانه هستیم جای خود دارد.
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    سلام دوستان کانادا جای خوب زیاد داره ولی یک نکته رو درنظر بگیرید. همه جای کانادا علیه آسیایی ها به خصوص اعراب و خاور میانه نژاد پرستی هست. شاید الان یکی بیاد کامنت بده نه اینجوری نیست ولی اینجا همه غربی هایی که از اروپا اومدن نژاد پرست هستن و از توی چهرشون میشه دید.
    صرف نظر ازینکه چقدر شما تحمل این نژاد پرستی رو دارید بهتون توصیه میکنم هیچ وقت مونترال یا کبک نرید نژاد پرستی توی مونترال خیلی زیاده حتی کشت و کشتار بین مسلمون و مسیحی به دلیل دشمنی هم زیاده. یا با اتوبوس میرن توی مدرسه یا با اسلحه یا تصادف عمدی. کافیه سرچ کنید متوجه میشید. علت درصد بالای نژاد پرستی در مونترال به خاطر درصد بالای فرانسوی زبان ها هست. فرانسوی ها از قدیم با انگلیسی ها دشمن بودن در خاک کانادا و حتی این فرانسوی ها نسبت به انگلیسی ها هم نژاد پرستی دارن ماها که اهل خاور میانه هستیم جای خود دارد.
    جالبه خودت این حرفها را می زنی، از یک طرف هم می گی ایرانی ها بی ریشه و از خود باخته و تمدن فروش هستن.
    خوب مرد حسابی، انتظار داری طرف بیاد صادقانه همه جا تو بوغ کنه که ایرانی هست تا مورد همه این تبعیض ها قرار بگیره. یا مثلن یک مسیحی بیاد گلوله تو مخش خالی کنه که طرف تمدنش را فراموش نکرده باشه.
    واقعا فک می کنی کسانی که بی ریشه به نظر می آن و از غرب تقلید می کنند ، عمدا این کار را می کنند؟ خوب لابد نورمال بودن براشون مشکلاتی درست کرده که تصمیم گرفتن اصالتشون را قایم کنند.

ممکنه یک آلمانی هم در خارج، اصالت خودش را پنهان کنه تا مجبور نباشه چپ و راست راجب هیتلر سوال دریافت کنه...
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    جالبه خودت این حرفها را می زنی، از یک طرف هم می گی ایرانی ها بی ریشه و از خود باخته و تمدن فروش هستن.
    خوب مرد حسابی، انتظار داری طرف بیاد صادقانه همه جا تو بوغ کنه که ایرانی هست تا مورد همه این تبعیض ها قرار بگیره. یا مثلن یک مسیحی بیاد گلوله تو مخش خالی کنه که طرف تمدنش را فراموش نکرده باشه.
    واقعا فک می کنی کسانی که بی ریشه به نظر می آن و از غرب تقلید می کنند ، عمدا این کار را می کنند؟ خوب لابد نورمال بودن براشون مشکلاتی درست کرده که تصمیم گرفتن اصالتشون را قایم کنند.

ممکنه یک آلمانی هم در خارج، اصالت خودش را پنهان کنه تا مجبور نباشه چپ و راست راجب هیتلر سوال دریافت کنه...

دوست خوبم من حق دارم نظرم و تجربه ام رو به اشتراک بذارم یا نه؟ من نگفتم ایرانی ها بی ریشه هستند. اولا منظور من این بود که تمدن ما ایرانی ها اونقدر بالا هست که وقتی به این غربی ها برسیم باید سرمون رو بالا نگه داریم و اونا از پایین نگاه ما کنند نه اینکه خودمون رو ببازیم چون اونا غربی هستند امریکایی یا آلمانی و غیره. حرف زیاده نمیشه اینجا بحث کرد. من اومدم بعد از سه سال نظرم رو گفتم. خواهشا اگه نسبت به مونترال تعصب داری جلوی نظر دیگران رو نگیر. این یک فکته که توی منترال نژاد پرستی درصد بالایی داره.

با شما موافقم که ممکنه اصالت به دلیل مشکلاتی پنهان بشه ولی من درجایی گفتم این خوب نیست از غربی ها کورکورانه تقلید کنیم. اینها دو موضوع مجزا هستند.
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    دوست خوبم من حق دارم نظرم و تجربه ام رو به اشتراک بذارم یا نه؟ من نگفتم ایرانی ها بی ریشه هستند. اولا منظور من این بود که تمدن ما ایرانی ها اونقدر بالا هست که وقتی به این غربی ها برسیم باید سرمون رو بالا نگه داریم و اونا از پایین نگاه ما کنند نه اینکه خودمون رو ببازیم چون اونا غربی هستند امریکایی یا آلمانی و غیره. حرف زیاده نمیشه اینجا بحث کرد. من اومدم بعد از سه سال نظرم رو گفتم. خواهشا اگه نسبت به مونترال تعصب داری جلوی نظر دیگران رو نگیر. این یک فکته که توی منترال نژاد پرستی درصد بالایی داره.

با شما موافقم که ممکنه اصالت به دلیل مشکلاتی پنهان بشه ولی من درجایی گفتم این خوب نیست از غربی ها کورکورانه تقلید کنیم. اینها دو موضوع مجزا هستند.

1- تویه اروپا در میان تمام کشورهای فرانسه تنها کشوری هستش که با سیاه ها خیلی راخت ازدواج میکنن. و بیشترین میزان تحمل (tolerance) رو نسبت به خارجی ها دارن. حتی تو دانشگاههاشون اگر که بگردید پر از خارجیهاست (یعنی میشه یه دانگشاه تا ۹۰ درصد حتی از مدیر دپارتمان تا سایر اساتید غیر فرانسوی باشن).
    این رو با ایتالیا و کشورهای اسکاندیناوی و حتی المان و ... مقایسه کنید. ایرانیها بین فرانسوی ها در قیاس با سایر کشورهای اروپایی دید بسیار مثبت تری رو دارن.

۲- این رو یادتون هیچ وقت نره که اروپایی ها اومدن امریکا و کانادا و استرالیا و ... فتح کردن بومی ها رو به گوشه روندن و همه چیز ماله خودشون کردن. بعد ازون اگر که فیلم گنگ او نیویورک رو دیده باشین (دی کاپریو و دی لوویز بازی میکنن توش) نسبت به ایرلندیها و حتی المانی ها (فیلم کینگ کونگ ۲۰۰۶) یه نژاد پرستی بسیار
    پررنگی وجود داشت و داره. کانادا و استرالیا و ... مثل ایتالیا و المان و یا اسپانیا نیستن که مردمشون قرنها مالک اون خاک بودن. بنابراین همیشه سعی کنید با اعتماد به نفس حقتون رو بگیرید و هیچ موقع به خاطر رنگ پوست یا زشت بودنتون احساس خجالت بیمورد نکنید.
    خیلی طبیعی هستش که یه نفر دوست داشته باشه با ادم خوشگل زندگی کنه یا بچرخه و ... . قانون طبیعت اینه.

۳- خوشبختانه ایرانیها قرنها نشون دادن که فازشون چیه و اینه میشه با نگاه به گذشته (و نه حال!) فهمید. ایرانیها نه مثل ترکها و المانها و ... نسل کشی کردن. نه مثل .... دنبال استعمار و ... بودن و ... .
    مجدد میگم یکی زشته مثل این سوریه های بیسواد و بیفرهنگ که ریختن تو اروپا. یکی با استعداد و اکادمیک مثل ایرانیها تو اکثر کشورهای جهان. یکی هم زیبا و بی استعداد مثل اکراینیها که الان ریختن تو اروپا.
    یکی سیاه و همیشه تلفن رو میزاره رو بلند گو حرف میزنه و چاقه و از امریکا تا افریقا تا اروپا یه رفتار رو نشون.

ریشه ادما سخت عوض میشه.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

نقل قول نوشته اصلی توسط imag نمایش پست ها
    سلام دوستان ، کسی اینجا ساکن هالیفاکس و نوا اسکوشیا هست که اطلاعاتی در مورد اون شهر به ما بده ممنون میشم؟
    سلام من ساکن هالیفکس هستم ، چی دوست دارید در موردش بدونید؟

شهر خوبیه در کل ، هوای خوبی داره به نسبت جاهای دیگه کانادا که یا خیلی سردن یا خیلی مرطوب،
    مردم خوبی داره ، خیلی خونگرم هستن و احساس غریبی نمیکنید،
    خیلی هندی و چینی اینجا زیاده ، شاید بشه گفت 70 درصد شهر هندی و چینیه (مشکلی خاصی نیست البته ، همه اوکین ، ولی من شخصا ترجیح میدم یکدست کانادایی باشه)

خیلی برای سرگرمی اینجا چیزی وجود نداره ، بار و رستوران زیاده و دیگر هیچ ، پارک جنگلی هم فراوان ، ولی شهر بازی برای بچه نداره ، سینما هست خوب هم هستن ، کنسرت های معروف اینجا برگزار نمیشه ، کل شهرو میشه پیاده دو ساعته گشت
    چسبیده به اقیانوسه ، فوق العاده اروم و زیبا.

قیمت اجاره بالاست ( از سایت کی جی جی میتونید ببینید ، شاید 1500 دلار حداقل برای تک خوابه )
    ماشین خیلی لازم نیست اینجا ، اتوبوس هست (من دوست ندارم کثیفه و بی کلاس ) ولی خوب هست برای همه جا و کار راه میفته .
    فرودکاه داره ، الان از تهران به فرانکفورت و بعد از فرانکفورت به هالیفاکس پرواز هست.
    دیگه اینا به ذهنم رسید اگر بازم سوالی بود پیغام بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)