صفحه 101 از 136 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1356

موضوع: چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بزرگترین مسالم اب و هوای کانادا هست
    چجوری میشه تو اون سرما زندگی کرد؟
    اصلا برام قابل تصور هم نیست که چجوری تو اون شرایط کار و زندگی میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
    مثلا تویه 30 - 40 درجه زیر صفر و 5 ماه برفی در سال؟
    ممنون میشم دیدگاهمو عوض کنین
    شاد باشین
    شاید یک کانادایی هم همین دیدگاه را نسبت به زندگی در شهرهایی مثل اهواز و بندرعباس و کلا نواحی گرم ایران با دمای بیش از 50 درجه سانتیگراد داشته باشه!
    نیازی نیست دیدگاهش عوض شه. همین که عادت کرده با اون شرایط زندگی کنه یعنی ساختارهای لازم را پیدا کرده حالا یا به مرور زمان یا هرعامل دیگر.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان
    اصلا برام قابل تصور هم نیست که چجوری تو اون شرایط کار و زندگی میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
    شاد باشین

فعلا که داریم از گرما می پزیم تو کلگری

[QUOTE=gbahrein;2065278]شاید یک کانادایی هم همین دیدگاه را نسبت به زندگی در شهرهایی مثل اهواز و بندرعباس و کلا نواحی گرم ایران با دمای بیش از 50 درجه سانتیگراد داشته باشه!
    نیازی نیست دیدگاهش عوض شه. همین که عادت کرده با اون شرایط زندگی کنه یعنی ساختارهای لازم را پیدا کرده حالا یا به مرور زمان یا هرعامل دیگر.[/
    آخه اون مدل زندگی یه نمونه ای از زندگی هست --خیلی هم عادی نیست اون چند ماه بییشتر تو محیط های در بسته هستن -- کار میکنن میرن walmart یا superstore غذا میخرن میرن خونه میخورن .. زندگی تو محیط دربسته - اخه کاری نمیشه کرد ....
    آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم .............

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

سلام دوستان
    شاد باشین
    سوال شما مانند اینه که الان من بپرسم ملت چه طور در هوای آلوده شهرهای بزرگ ایران زندگی می کنند؟ باورتون نمیشه اما حتی تصور نفس کشیدن در هوای آلوده من رو آزار میده چه برسه حالا استرسهای دیگه هم بهش اضافه بشه.
    فکر کنم 5 ماه برف رو کمتر میبینید اما مطمینا در کلگری چنین هوایی خواهد بود
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ممنونم دوستان
    ولی توضیحات شما بیشتر حالت دلداری داشت تا تشریح موضوع
    میشه یکم توضیخات بیشتری بدین؟
    اخه بدیش اینه که من نه گرمایه خیلی زیاد و نه سرمایه شدید و نه اب و هوای بسیار الوده رو تجربه نکردم
    فوقش تو شهر ما (کرمان) یکم سرد و یا گرم بشه و بنابر این قابل تصور نیست برام که مثلا تو هوایه بسیار سرد کانادا چکار میشه کرد!!!

ApplyAbroad Hero

Smile پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

ممنونم دوستان
    اخه بدیش اینه که من نه گرمایه خیلی زیاد و نه سرمایه شدید و نه اب و هوای بسیار الوده رو تجربه نکردم
    فوقش تو شهر ما (کرمان) یکم سرد و یا گرم بشه و بنابر این قابل تصور نیست برام که مثلا تو هوایه بسیار سرد کانادا چکار میشه کرد!!!
    دوست عزیز نگران اب و هوا نباشید. اونجا به خاطر اب و هوا امکاناتشون با اینجا فرق داره. من هنوز اونجا زندگی نمی کنم ولی سالی که اوایل ابان برای مصاحبه به منترال رفته بودیم دیدم که برای مثال خیلی از مراکز خرید در زیر زمین قرار داشت همچنین اپارتمانهایی رو دیدم که به هم وصل بودن و نیازی نبود که از توی خیابون رد بشیم و .... حتما خیلی امکانات دیگه هم بوده که من با توجه به مدت اقامت کمم برای مصاحبه متوجه اونها نشدم. پس اصلا نگران نباشید.

ApplyAbroad Guru

ممنونم دوستان
    فقط یک مقدار لباس بیشتر میپوشید و با شال و کلاه و دستکش میرید بیرون. من خودم زیاد در -40 درجه بیرون رفته ام. طبعا اگر خیلی به سرما حساسیت داشته باشید برای شما مشکل است.
    برف هم گاهی زیاد میاید ولی از نظر عبور و مرور از قدیمهای تهران خیلی راحت تر است چون خیابانها و جاده ها را بسرعت پاک میکنند.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

ممنونم دوستان
    ببینید اولا هر کسی باید پیاده روی جلوی خونش رو تمیز کنه وگرنه جریمه میشه. حتی اگر یخی باشه. بنابراین احتمال اینکه روی برف بخواید راه برید کمه. خیابونها هم که سریع تمیز می کنند و همیشه ماشین رفت و آمد میکنه. حداقل تو کلگری اینطوریه.
    شما کمتر در سرما راه میروید چون معمولا در یک مکان سرپوشیده گرم هستید.
    تنها یک چیز آزار دهنده هست. به مدت 5 ماه همه چیز سیاه و سفید هست! به خاطر سرما و برف. اما در تابستون زیادی رنگی هست ممکنه چشماتون اذیت بشه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط imag نمایش پست ها
    آخه اون مدل زندگی یه نمونه ای از زندگی هست --خیلی هم عادی نیست اون چند ماه بییشتر تو محیط های در بسته هستن -- کار میکنن میرن walmart یا superstore غذا میخرن میرن خونه میخورن .. زندگی تو محیط دربسته - اخه کاری نمیشه کرد ....
    نه لزوما هم اینطور نیست.
    اولا زندگی در شرایط زمستانی و سرد با ساختار مناطق سرد شکل گرفته است و با نگاهی که در ایران نسبت به سرما و بخاری و... وجود دارد قابل مقایسه نیست.
    وقتی از زمانی که از منزل خارج می شوید شامل دسترسیهای محلی و حمل و نقل عمومی و سرویسهای شهری، خیابان و فضاهای شهری و محیط کار یا تحصیل بر اساس این ساختار شکل گرفته باشد، شما در شرایط تماس حداقل با شرایط آب و هوایی سخت قرار خواهید گرفت. برخی پوشاک مورد استفاده در کانادا نیز برای دماهای بسیار پایین در حد 40-و 50- نظیر کفش و کاپشن و... استفاده می شوند که شرایط حتی قرارگرفتن در محیط را نیز قابل تحمل می سازند.
    دوما در همان فصول زمستان نیز شرایط زندگی کاملا در محیطهای سربسته و والمارت و.... نمی گذرد و شرایط متغیر آب و هوایی و نیز امکانات و تفریحات متناسب با فصل نیز تنوع خود را دارد. البته شاید به قول شما اگر اینطور هم نبود بهتر بود و مثلا فصل سرما و سختی آن کمتر بود. اما به شخصه ترجیح میدهم دما 40- بوده و امکانات و سرویسها و فضاها متناسب با همان 40- تنظیم شود تا اینکه دما 10- باشد و امکانات و سرویسها و فضا در حد 40- حس شود! اینکه در سرمای 10- شاهد قطع یا کاهش فشار گاز شهری، عدم وجود یا سرویس دهی مناسب وسایل حمل و نقل عمومی، خرابی و یخ زدگی رادیاتور اتومبیلها ناشی از عدم ایزولاسیون مناسب خودروساز و کیفیت ضدیخ های تقلبی و عدم قبول مسئولیت در هریک از این طرفین ماجرا، عدم کیفیت لازم در پوشاک و سرماخوردگی، لیز خوردن اتوموبیل، پاشش شن و ماسه یا نمک زیاد ریخته شده بر سطح جاده، ترک خوردگی لوله ها آبرسانی و کنتور منازل، آبگرفتگی معابر در بارندگیهای نسبتا شدید آنهم به تعریف ما از شدید و نه نرم جهانی آن و عدم دسترسی به تاکسی در چنین روزهایی عموما! و در 40+ شاهد عدم استفاده وسایل حمل و نقل عمومی از کولر و وسایل خنک کننده حتی با وجود سلامت وسیله ، قطع آب و کمبود منابع آب سالم یا آلودگی آن، لزوم کنترل کیفیت مواد غذایی به لحاظ تاریخ مصرف و فساد زودهنگام ناشی از کم کردن درجه یحچال سوپرمارکت به منظور صرفه جویی در هزینه برق و موارد مشابه آن باشیم، تصور اینکه در 40- چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد را سخت تر خواهد کرد هرچند که لزوما با توجه به بخش اول این جمله چنین نتیجه گیری درکار نیست و اصولا شکل گیری فضا در انطباق با نیازهای محیطی بخش عمده ای از احساس شما را از فضا شکل می دهد. به عبارت دیگر آستانه تحمل فرد ناشی از عکس العملهای احتمالی در برخورد با چنین تجربیاتی در گذشته و پیش بینی وقوع یا استنتاج آن در شرایط فعلی خواهد بود و اگر چنین تجربه ای نباشد یا محدود گردد، طبعا به جز خود ذات منفی موضوع تبعات جنبی آن آرامش روانی فرد را مختل نخواهد کرد و این نقش موثرتری در انطباق پذیری و آرامش روانی خواهد داشت.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    یکی از اساتید دانشگاه منیتوبا قبول کردند برای ساپورت مالی بنده و همینطور یکی از اساتید اوتاوا در حال تلاش هستند برا تامین ساپورت مالی. میدونم که اتاوا جزو شهرهای خوب در کانادا هست ولی احتمال داشتن ساپورت مالی از اتاوا کمتر است.
    نظر دوستان در مورد شهر ویننیپگ چیست؟ چجور شهری هست و کلا اوضاع زندگی در آنجا نسبت به اتاوا چگونه است؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)