صفحه 118 از 136 نخستنخست ... 1868108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 1356

موضوع: چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و

نقل قول نوشته اصلی توسط mfz نمایش پست ها
    پیشنهاد خوبی هست. البته بردن حضوری رزومه هم پیشنهاد خوبی هست اما باز برای اینکه با خیال اسوده بتونین بشینین ادم ها رو پیدا کنید و قرار بذارید و بعد برید سر قرار و منتظر باشید تا بهتون وقت بدن، لازمه ارامش خیال داشته باشید.
    ارامش خیال هم با داشتن پول بوجود میاد. اگر خانواده ای باشید که مثلا کل سرمایه ای که آوردید از بیست هزار تا کمتر باشه این ارامش خیال رو کاملا نخواهید داشت و مجبورید یک کاری پیدا کنید که همش از جیب نخورید و بعدش بله بگردید و ادم های هم رشته رو پیدا کنید و الا آخر.
    چیزی که من میخوام تاکید کنم اینه که اگر پول زیادی با خودتون نداریو و کسی هم قرار نیست براتون از ایران پول بفرسته، خودتون و اماده کنید که به کارهای خیلی پیش پا افتاده رضایت بدید تا کار مورد علاقتون رو پیدا کنید
    و دست از گشتن دنبال کار مورد علاقتون نکشید حالا چه حضوری و چه اینترنتی .
    پیروز باشید
    من هم به این نکات گفته شده در پست شما اعتقاد دارم و تایید میکنم. به هرحال وقتی سرمایه اولیه به اندازه ای نباشد که فرصت اپلای چه حضوری یا اینترنتی و مصاحبه های متعدد یا خوردن کافی و... را ندهد مجبور خواهید شد کاری را که شاید در تخصص و علاقه اولیه نیست شروع کنید و وقتی جنین کاری را شروع کنید فرصتی هم برای چک کردن جاب فیرها یا سایتها و کانکشنها و... ندارید و به مرور سخت تر خواهد شد که از شغل خود نیز جدا شوید.
    بیشتر شغلها به ویژه تحصصیها در کانادا از طریق اینترنال پستینگ در داخل شرکتها پر میشود و تعدادی هم از طریق لینکها و سایتهای کاریابی در این موارد چندان به تنهایی مثمر ثمر نخواهند بود. بسیاری از کارفرماها در سرند اولیه رزومه ها فقط بر اساس اسم فرد متقاضی ممکن است بدون نگاه کردن به بقیه رزومه فرد را از ارزیابیهای بعدی خارج کنند چیزی که در کنترل فرد نیست. پیدا کردن لینک از طریق لینکدین و یا شرکت در جاب آفرها و... تا حدودی کمک میکند ولی باز به علت عدم آشنا بودن با فرمتهای کاری در شرکتهای کانادایی ممکن است در تجربه های ماههای اول چندان برای فرد حتی با داشتن فرصت زیاد امکان خوبی فراهم نگردد. در کل به جز فاکتور شانس که اغلب غیر قابل انکار است، برنامه ریزیهای فرد و مهارت و آموزش لازم به نظرم بسیار کمتر از پیدا کردن لینکهای موثر و کارآ و یا داشتن آنها از قبل کارآمد است و به این جنبه از قضیه نیز نباید بی توجه بود.
    اینکه چه می توان کرد واقعا در حالتی که پول و سرمایه زیادی وجود دارد صبر و طی کردن دوره های مهارتی و تلاش برای پیدا کردن شغل دلخواه است که ممکن است در طی زمانی کوتاه یا بلند نتیجه بخش شود. چنانچه این سرمایه محدود باشد باید انعطاف لازم در فرد برای انجام فعالیتهای دیگر و حتی فیزیکی وجود داشته باشد و قطعا چنین توانی در همه افراد نه به لحاظ حسمی که روانی و آمادگی ذهنی ممکن است وجود نداشته باشد. بنابراین موضوعی است که این دسته از افراد قبل تغییر محل زندگی به کانادا باید به آن بیندیشند و تصمیم مناسبی در زمان ممکن اتخاذ کنند.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام من برای مقطع دکترا در دانشگاه کویینز شهر کینگستون پذیرش گرفتم. سالانه 26000 دلار هم فاند می گیرم. میخواستم در مورد شهر کینگستون و شرایط زندگی با این میزان فاند بپرسم.

Junior Member

سلام. لطفا اگر كسي اطلاعاتي راجع به شهر ويكتوريا داره بگه...آيا توي اين شهر كار به راحتي پيدا ميشه؟

Junior Member

سلام من 28 سالمه و دارای مدرک لیسانس کامپیوتر و میخوام به کانادا مهاجرت کنم زبان هم بلدم. بدون آمدن از طریق تحصیل یا سرمایه گذاری. از چه طریقی میشه وارد کانادا شد و در آنجا زندگی و اقامت گرفت؟ لطفا کمک کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_131 نمایش پست ها
    سلام من 28 سالمه و دارای مدرک لیسانس کامپیوتر و میخوام به کانادا مهاجرت کنم زبان هم بلدم. بدون آمدن از طریق تحصیل یا سرمایه گذاری. از چه طریقی میشه وارد کانادا شد و در آنجا زندگی و اقامت گرفت؟ لطفا کمک کنید.
    مهاجرت به روش نیروی متخصص. تاپیک های اکسپرس انتری را مطالعه بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arm_nsr نمایش پست ها
    سلام. لطفا اگر كسي اطلاعاتي راجع به شهر ويكتوريا داره بگه...آيا توي اين شهر كار به راحتي پيدا ميشه؟
    شهر بزرگی نیست ضمن اینکه ارتباط آن از طریق آبی و به شکل جزیره ای است. چندان بازار کار گسترده ای برای مهاجران ندارد مگر آنکه با جاب آفر خاصی آنجا را انتخاب کرده باشید.
    هزینه ها هم نسبتا بالاست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط aminpoi نمایش پست ها
    سلام من برای مقطع دکترا در دانشگاه کویینز شهر کینگستون پذیرش گرفتم. سالانه 26000 دلار هم فاند می گیرم. میخواستم در مورد شهر کینگستون و شرایط زندگی با این میزان فاند بپرسم.
    علیک سلام... من هم برای سپتامبر دارم میام کویینز... در مورد کافی بودن فاندتون، بستگی داره که این مبلغ مازاد بر شهریه تون باشه یا این که شهریه رو هم از همین فاند باید پرداخت کنید... حدودا 15 هزار دلار شهریه سالانه معمول رشته های مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هست... نمی دونم تنها هستید یا با خانواده می خواهید تشریف بیارید... اگر با خانواده هستید، باید حداقل ماهی 1000 دلار برای اجاره منزل در نظر بگیرید... بهترین گزینه هم به نظر من ساختمان های An Clachan هست که خود دانشگاه داره... من یک دو خوابه furnished رو 1015 دلار گرفتم... با این قیمت خیلی سخته بتونید جای دیگه ای رو پیدا کنید... از نرم افزار padmapper هم می تونید برای پیدا کردن محل سکونت نزدیک دانشگاه استفاده کنید... حداقل به نظر من ماهی 1000 دلار هم باید برای هزینه های جانبی کنار بگذارید... بنابراین شما در طول یکسال به جز شهریه دانشگاه، باید 24000 دلار رو برای هزینه هاتون در نظر بگیرید... حداقل هم باید 5-6 هزار تا برای اتفاقات اورژانسی و پیش بینی نشده توی حسابتون داشته باشید... فکر می کنم در مجموع 30000 تا باید برای یکسال در نظر بگیرید... در مورد شهر کینگستون هم خیلی ها اون رو جزو یکی از بهترین شهرهای کانادا می دونند... من شخصا از شهرهای بزرگ و آکنده از برج و ترافیک مثل تورنتو خیلی بدم میاد... برعکس، شهرهایی مثل ونکوور فوق العاده اند... کینگستون، یک شهر کوچک دانشگاهی با قدمت تاریخی و نزدیک به شهرهای بزرگ مانند تورنتو و اتاوا و جاذبه های گردشگری مثل 1000 جزیره است... به نظر من برای زندگی دانشجویی خیلی مناسبه... فقط سرمای اونجا برای ما می تونه قدری مشکل باشه که البته بجز BC تو همه جای کانادا همین شکله... دو سه سال پیش دمای هوا توی اتاوا تا منفی 47 هم رسید!... اگر سؤال دیگه ای هم هست، در خدمتم

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

سلام دوستان.
    من تا اول سپتامبر با استادی پرمیت میام کانادا، ویزام اومده (به همراه خانمم که ایشون OWP تقاضا دادم)
    برای مقطع MEng (مستر بدون تز یکساله) مهندسی شیمی از کویینز کینگستون و رایرسون تورنتو پذیرش دارم.
    به نظرتون کدوم دانشگاه و شهر رو انتخاب کنم؟ (از نظر هزینه کینگستون با احتساب کویینز برام قابل تحملتره)

اینم خبر دارم که بازار مهندسی شیمی اصلا خوب نیست. گرایش تحصیلیم توی کویینز بایو هست و توی رایرسون صنایع غذایی.
    از نظر شهری خودم دلم به کینگستونه به خاطر کمتر بودن قیمت اجاره ها و بیشتر هم به دلیل تمیز تر و قشنگتر بودن این شهر و آب و هوا و بهداشت چون مهاجر کمتر داره.
    اما میگم شاید باید توی تورنتو باشم تا از همون اول تحصیل لینک هامو برای کار پیدا کنم ولی میگم ممکنه رایرسون بودنم نسبت به کویینز خوندن برام خوب نباشه از نظر اعتبار و قدرت دانشگاه. همچنین میگم شاید همسرم توی کینگستون نتونه با OWP کاری پیدا کنه چون بومی (وایت) بیشتر داره و به غیربومی شاید کار ندن و ایشون دلسرد بشه و مسائل پشتبندش.
    درکل توی بد دوراهی گیر کردم..

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط snsajedi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من تا اول سپتامبر با استادی پرمیت میام کانادا، ویزام اومده (به همراه خانمم که ایشون OWP تقاضا دادم)
    برای مقطع MEng (مستر بدون تز یکساله) مهندسی شیمی از کویینز کینگستون و رایرسون تورنتو پذیرش دارم.
    به نظرتون کدوم دانشگاه و شهر رو انتخاب کنم؟ (از نظر هزینه کینگستون با احتساب کویینز برام قابل تحملتره)

اینم خبر دارم که بازار مهندسی شیمی اصلا خوب نیست. گرایش تحصیلیم توی کویینز بایو هست و توی رایرسون صنایع غذایی.
    از نظر شهری خودم دلم به کینگستونه به خاطر کمتر بودن قیمت اجاره ها و بیشتر هم به دلیل تمیز تر و قشنگتر بودن این شهر و آب و هوا و بهداشت چون مهاجر کمتر داره.
    اما میگم شاید باید توی تورنتو باشم تا از همون اول تحصیل لینک هامو برای کار پیدا کنم ولی میگم ممکنه رایرسون بودنم نسبت به کویینز خوندن برام خوب نباشه از نظر اعتبار و قدرت دانشگاه. همچنین میگم شاید همسرم توی کینگستون نتونه با OWP کاری پیدا کنه چون بومی (وایت) بیشتر داره و به غیربومی شاید کار ندن و ایشون دلسرد بشه و مسائل پشتبندش.
    درکل توی بد دوراهی گیر کردم..
    برای دوره یکساله MEng رایرسون به علت واقع بودن در تورنتو انتخاب بهتری است به نظر من و البته این انتخاب از شخص به شخص متفاوت میتواند باشد.
    به علت کوتاه بودن طول دوره و نیز فرصتهای شغلی بالاتر در تورنتو به ویژه می توانید روی این هر حساب بهتری باز کنید. جابجاییها پس از مدت کوتاه مشکل و هزینه بر می تواند باشد هم به لحاظ مالی و هم لینک و...
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برای دوره یکساله MEng رایرسون به علت واقع بودن در تورنتو انتخاب بهتری است به نظر من و البته این انتخاب از شخص به شخص متفاوت میتواند باشد.
    به علت کوتاه بودن طول دوره و نیز فرصتهای شغلی بالاتر در تورنتو به ویژه می توانید روی این هر حساب بهتری باز کنید. جابجاییها پس از مدت کوتاه مشکل و هزینه بر می تواند باشد هم به لحاظ مالی و هم لینک و...
    موفق باشید
    ممنونم از پاسختون که از نظر منطقی صحیح می فرمایید. مسلما من در انتهای تحصیل یکسالم باید کار پیدا کنم. (هم اینکه چون همسرم بوسیله owp همرامه، برای اینکه بعد تحصیل هم پیشم بمونه باید من تو یک زمینه NOC 0,A or B کار پیدا کنم)
    اما یه نگرانیم اینه که نتونم تو مدت تحصیل از پس هزینه های اجاره و تحصیل و متفرقه ها تو تورنتو بر بیام که فکر کنم از کینگستون بیشتر بشه هزینه هامون (هزینه تحصیل meng رایرسون تقریبا 12% بیشتر از کویینزه)

یه سوالم اینه که این روزا مگه نباید برای پیدا کردن کار، بخصوص کارهای تخصصی NOC ، بیشتر از طریق لینکدین و ایمیل و اسکایپ و اینا پیدا کرد و ارتباط گرفت تا حضوری رفت سراغ شرکتا و تولید کننده ها ؟ یعنی منظورم اینه بودن تو تورنتو که بیشتر وقتم تو کورس گذروندن دانشگاه رایرسون خواهد گذشت چقدر میتونه برام موثر تر بشه تا اینکه تو کویینز شهر کینگستون باشم؟ یعنی نمیتونم کارها و کارفرماهای تورنتو رو از کینگستون پیگیری کنم؟ یعنی باید مثلا هفته ای چند بار حضوری برم سراغ شرکت ها تا بلکه اواخر تحصیل کار پیدا کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)