صفحه 125 از 136 نخستنخست ... 2575115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 1356

موضوع: چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

سلام
    دوستان سوالم اینه واسه ارشد یا دکترا خوندن و کار در زمینه نرم اقزار شهر کلگری خوبه؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal89522 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان سوالم اینه واسه ارشد یا دکترا خوندن و کار در زمینه نرم اقزار شهر کلگری خوبه؟
    ممنون میشم پاسخ بدید
    در این رشته فرقی نمیکنه کجای کانادا درس خونده اید به راحتی کار پیدا میکنید. اما تجربه شخصی بنده پس از زندگی کردن در کلگری به مدت ۴ سال و نیم، باید بگم که شاید بعد از ونکوور بهترین شهر کاناداست از لحاظ زندگی کردن و رفاه. در ضمن هزینه ها به مراتب از استان اونتاریو و بریتیش کلمبیا پائینتر است
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    در این رشته فرقی نمیکنه کجای کانادا درس خونده اید به راحتی کار پیدا میکنید. اما تجربه شخصی بنده پس از زندگی کردن در کلگری به مدت ۴ سال و نیم، باید بگم که شاید بعد از ونکوور بهترین شهر کاناداست از لحاظ زندگی کردن و رفاه. در ضمن هزینه ها به مراتب از استان اونتاریو و بریتیش کلمبیا پائینتر است
    زینی جان شما اینقدر ازین شهر کلگری تعریف کردین تو این چند سال و اینقدر از Ontario انتقاد کردین تو این یه سال که من تصمیم دارم بعد از تموم شدن درسم
    حتی شده برای یه سال برم کلگری کار کنم ببینم چه شکلیه!
    حقیقتش اینجا یکی از هم دانشگاهیام که توی کلگری به دنیا اومده و بزرگ شده هر سری که درباره ش صحبت میکنه میگه کلگری فقط و فقط با ونکوور قابل مقایسه هست و واقعا شرق کانادا هیچ هست در مقایسه با کلگری.
    یکی از دوستامم برای کار پیدا کردن داره از شرق کانادا مهاجرت میکنه غرب کانادا (هر دوی اینها وایت هستن و کانادایی)
    ولی هر دوی اینها میگن که مردم البرتا در مقایسه با مردم اونتاریو بسیار نژادپرست تر هستن
    و البرتا عین تگزاس میمونه. از نظر نحوه تفکر مردم نسبت به یه موسیاه مثل من.
    حالا نمیدونم چقدر این حرفها درسته.
    همش هم تاکید میکنن که کلگری تمیز هست
    تمیزتر از انتاریو.
    میگن اگه بری کلگری زندگی کنی دیگه دوست نخواهی داشت حتی یه بار برای تفریح بری تورنتو.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    زینی جان شما اینقدر ازین شهر کلگری تعریف کردین تو این چند سال و اینقدر از Ontario انتقاد کردین تو این یه سال که من تصمیم دارم بعد از تموم شدن درسم
    حتی شده برای یه سال برم کلگری کار کنم ببینم چه شکلیه!
    حقیقتش اینجا یکی از هم دانشگاهیام که توی کلگری به دنیا اومده و بزرگ شده هر سری که درباره ش صحبت میکنه میگه کلگری فقط و فقط با ونکوور قابل مقایسه هست و واقعا شرق کانادا هیچ هست در مقایسه با کلگری.
    یکی از دوستامم برای کار پیدا کردن داره از شرق کانادا مهاجرت میکنه غرب کانادا (هر دوی اینها وایت هستن و کانادایی)
    ولی هر دوی اینها میگن که مردم البرتا در مقایسه با مردم اونتاریو بسیار نژادپرست تر هستن
    و البرتا عین تگزاس میمونه. از نظر نحوه تفکر مردم نسبت به یه موسیاه مثل من.
    حالا نمیدونم چقدر این حرفها درسته.
    همش هم تاکید میکنن که کلگری تمیز هست
    تمیزتر از انتاریو.
    میگن اگه بری کلگری زندگی کنی دیگه دوست نخواهی داشت حتی یه بار برای تفریح بری تورنتو.
    والا در مورد نژادپرستی مطمین نیستم تو مدتی که اونجا بودیم اصلا چنین حسی رو نداشتیم. هر جا که می رفتیم خیلی محترمانه برخورد میکردند بانک، سرویس کانادا و ... اما از روز اول که اومدیم اونتاریو کاملا حس کردم که حتی بانک هم مثل کرم با ما برخورد میکرد.
    نکته جالب اینجاست که حتی کاناداییها ی وایت در اونتاریو درک درستی از آلبرتا و مخصوصا کلگری ندارند. وقتی بهشون میگی بابا این چه وضع آسفالته و چرا اینقدر شهر بی نظم هست میگند کجا بی نظمه؟ کجا آسفالت خراب؟ چرا این همه صف هست و چرا این همه ریسورس کمه.

حرف شما در کلگری سنده! اینجا من وورک پرمیتم رو بردم سرویس اونتاریو طرف مثل ایران برخورد میکرد و هی با دستش داشت مهرش رو لمس میکرد که مبادا تقلبی نباشه. انگار دزد گرفته. و نحوه برخوردش هم دست کمی از کارمندها ایران نداشت

Local Moderator

والا در مورد نژادپرستی مطمین نیستم تو مدتی که اونجا بودیم اصلا چنین حسی رو نداشتیم. هر جا که می رفتیم خیلی محترمانه برخورد میکردند بانک، سرویس کانادا و ... اما از روز اول که اومدیم اونتاریو کاملا حس کردم که حتی بانک هم مثل کرم با ما برخورد میکرد.
    نکته جالب اینجاست که حتی کاناداییها ی وایت در اونتاریو درک درستی از آلبرتا و مخصوصا کلگری ندارند. وقتی بهشون میگی بابا این چه وضع آسفالته و چرا اینقدر شهر بی نظم هست میگند کجا بی نظمه؟ کجا آسفالت خراب؟ چرا این همه صف هست و چرا این همه ریسورس کمه.

حرف شما در کلگری سنده! اینجا من وورک پرمیتم رو بردم سرویس اونتاریو طرف مثل ایران برخورد میکرد و هی با دستش داشت مهرش رو لمس میکرد که مبادا تقلبی نباشه. انگار دزد گرفته. و نحوه برخوردش هم دست کمی از کارمندها ایران نداشت
    فکر کنم جاهایی که مهاجر زیاد باشه این مشکلات پیش میاد قبلا مونترال چیزی چک نمیکردن و حرفت قبول میکردن الان تو حساب خودت بخوای چک بزاری میگه کارت شناسایی بده
    ولی تو کبک سیتی هنوز حرف ت سنده

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

من کاملا حستون رو درک میکنم.
    البته من کلگری نبودم اصلا و زندگی نکردم ولی حستون رو درک میکنم.
    من با دوستام و هم خونه ایام هر سری صحبت میکنم
    میبینم یه جور خصوصیت obey کردن از همه چیز در وجود اینا هست.
    همشون وایتن
    یعنی مثلا
    اگر توی پروسه تی ای شدن یا هر قراردادی توی سر اینا بزنن
    احدی اعتراض نمیکنه و خیلی تعحب اوره
    ولی یکی مثلا از یه کشور دیگه بیاد این مهاجرا همینجا شروع میکنن سر جاش بشونن و تفهیمش کنن و بهش بگن که ببین اومدی کشور درجه یک. ولی این وایت ها هرچی میشه میگن باشه. از یه طرف دولت پشتشون هست، هیچچچچچچچ نگرانی ای اینا ندارن، هیچ دغدغه ای ندارن، برای همین خیلی سر در گم میشن وقتی یه مهاجر خیلی aggressive و یا عصبی رفتار میکنه.
    انتاریو خیلی بیشتر از البرتا مهاجر داره مخصوصا از هند و چین و خاورمیانه و مردم یاد گرفتن که باید سعی کنن حتی شده ظاهرا کوتاه بیان و ول کنن.
    دومیش اینه که انتاریو نیمه جنوبیش که خب قابل سکونت تره، به امریکا نزدیکتره
    و اینجا میگن این شهرها خیلی americanized شدن و شما حالتی از پررویی و رک بودن رو میتونین بین اینا ببینین. ولی خداییش ادمای پررویی نیستن. ولی بی اعتماد تر و رک تر از بقیه استانهای کانادا هستن.
    دوست من مادربزرگش توی تورنتوئه، هفت تا قفل میزنه به در خونه ش، هفت تا. شمردیم با هم.
    ولی خودش تو town شون که یه محله کاملا وایتن، تا به الان، توی این بیست و چند سال اصلا در خونه شونو قفل نزدن. اصلا.
    کلا توی اونتاریو به مردم یاد دادن که کلا زیاد جلو نیان توی روابط اجتماعی (چون استان پر از مهاجر هست) و ازونور هم خیلی تند نباشن. بعد که اعتماد میکنن بهت و میبینن آدم درستی هستی واقعا دوستای واقعیت میشن.
    اینجا ماکزیمم بحثی که پیش بیاد از طرف کاناداییا سر دونات هست به نظر من. ته هر بحثی فوری دابل چک میکنن همه که: we're good, right? بی ادب و پررو هم داریم، ولی خداوکیلی اونا مهاجرن یا تو کامیونیتی مهاجرا بزرگ شدن. این کاناداییای وایت ادمای خیلی خیلی باشخصیتی هستن. سعی میکنن مثبت و منفی هر چیزی رو ببینن ولی به مثبت ها بیشتر اشاره میکنن.
    من اینجا همیشه به این مسئله برخورد میکنم که مهاجرا مخصوصا خاورمیانه ایا و چینیا (هندیا خیلیییییی کمتر) همش حس میکنن که کسی جای اینا رو تنگ کرده.
    نمیگم همه.
    نسخه کلی نمیپیچم. میگم معمولا.
    اینجا پاچه خواری و چاپلوسی هم بین مهاجرا رواج داره و حتی بین نسل دومشون که اینجا به دنیا اومدن.

ولی کاناداییا این چیزا حالیشون نمیشه
    مثلا
    برای مخاطب قرار دادن اعضای کمیته که متشکل از چند تا پروفسور هست
    من داشتم مینوشتم
    جناب پرافسور 1
    دو
    سه
    همه تو یه ایمیل با هم،
    ولی بعضی چینیا و خاورمیانه ایا به تعداد اعضای کمیته داوری ایمیل های جداگونه میزنن بهشون
    چون اعتقاد دارن اگه با هم تو یه ایمیل بذاریشون، ممکنه اونای که اسمشو دوم نوشتی ناراحت بشه!
    یعنی:
    Dear prof A, dear Prof. B, dear Prof. C
    باعث دلخوری میشه!!! و مثلا کاری که من کردم رو نمیکنن
    من دود از سرم بلند شد وقتی این رو شنیدم و ناخوداگاه یاد این افتادم که توی خاورمیانه و چین ما high power distance داریم و توی کانادا اصلا حوصله ندارن حتی اون dear رو هم حال ندارن بذارن.
    همون موقع داشتم فکر میکردم که اینایی که استاد راهنماهاشون چینین اینا چی میکشن؟! چون اونا هم همین توقعات رو دارن حتما.
    من چند بار دیدم که این مهاجرا برگشتن پررو پررو گفتن این وایت ها هم خودشون داغونن هم بچه هاشون هم دختراشون trashy هستن
    ولی وایتها خیلی به آسونی سعی کردن عبور کنن و داستان نسازن.
    ولی تو جرات داری همین حرفو به یه ایرانی یا عرب یا چینی بزن که دخترای شما یا پسرای شما اینجوری tهستن. تا شما رو نشونه سر جاش، تا دو تا فحش نده تا انتقام نگیره بعدا، ول نمیکنه که.
    به نظر من برای استانی که این همه مهاجر قبول میکنه (درسته که ما نیروی کار و کارگری هستیم و اتفاقا پول وارد میکنیم به این استان) و مهاجرا اصرار دارن با فرهنگ خودشون زندگی کنن (نمونه ش ایرانیا و چینیا و مصریا و عربهایی که ذره ای از کالچرشون توی این استان دست برنداشتن و دقت اگه بکنین هر کدوم محله دارن برای خودشون و kingdom) این شیوه زندگی محافظه کارانه خیلی Safe تر هست. ما ظرفیت نداریم چهار تا افغانی شهرمون زندگی کنن تو ایران.
    چند روز قبل رفته بودم بدوئم.
    تو راه یه خانوم افغانی دیدم و شروع کردیم به فارسی صحبت کردن
    داشت میگفت پسرشون دانشگاه فردوسی مشهد درس خونده بوده و دخترش صنعتی اصفهان
    بعد از تموم شدن درسشون دولت گفته بوده برین بیرون و اینام ترکیه بودن سه سال چون هیچ جایی برای زندگی نداشتن و بعدش کانادا موافقت میکنه که بیان اینجا زندگی کنن انتاریو و الان دختراش و پسراش کلی پیشرفت کردن
    هم کلی ناراحت شدم که تو کشورم اینجوری رفتار میکنن با اینا هم کلی خوشحال شدم که همه بچه هاش ادم حسابی شدن اینجا.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

سلام
    دوستان لطفا راجع به شهر لندن در اونتاریو هم نظرتون رو بفرمایید
    تا الان چیزی که من متوجه شدم اینه که خیلی از تورنتو کوچیک تره و قطب اصلی شهر دانشگاهش هست
    که به تبع اون تابستونا شهر سوت و کور میشه ولی بقیه سال اینجوری نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط rmn_990 نمایش پست ها
    سلام
    تا الان چیزی که من متوجه شدم اینه که خیلی از تورنتو کوچیک تره و قطب اصلی شهر دانشگاهش هست
    اگر از ایرا تشریف میارید که فکر کنم در هر صورت راضی بشید .

Member sia2016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه کالیفرنیا

سلام
    همونطور که گفتید شهر لندن در مقایسه با تورونتو خیلی کوچکتره اما اینکه تابستونها شهر سوت و کور هست و بقیه سال اینجوری نیست یکم با واقعیت جور در نمیاد. کانادا بخاطر موقعیت جغرافیایش بیشتر ماه های سال رو آب و هوایی سرد داره و بخاطر همین مساله مردم کمتر بیرون از منزل دیده میشند. نصف بیشتر سال رو چشم انتظار فرا رسیدن تابستون و لذت بردن از هوای گرمش هستند.
    پس جنب و جوش و شلوغی مردم در ماههای تابستون باید بیشتر باشه تا بقیه ماههای سرد سال.

در کل بعضی از شهر های کانادا هستند که قابل قیاس با کلان شهرهایی همچون تورنتو نیستند به لحاظ زنده بودن شهر و امکانات رفاهی و تفریحی. در تورونتو مخصوصا قسمت داون تاون میشه گفت که شهر 24 ساعت زنده هست و مردم در جنب و جوشند اما اگر به شهر های اطراف اون نظیر کیچنر/واترلو ، لندن و ... سفر کنید میبینید که مثلا شبها از ساعت 10 شب به بعد دیگه کسی توی خیابونها پر نمیزنه.
    ممنون از امتیازهایی که میدین. موفق باشید

ApplyAbroad Guru

سلام
    به علت وجود دانشگاه بزرگ وسترن در لندن و اینکه بخش قابل توجهی از دانشجوها طبعا از شهرهای دیگر برای تحصیل به اینگونه شهرها می آیند در تابستان این عدم حضور دانشجوهای کارشناسی به ویژه در مناطق مجاور دانشگاه به نحو قابل ملاحظه ای حس خواهد شد.
    در مناطق مرکزی شهر و سایر مناطق طبعا چنین نیست.
    در خصوص سایر شهرهای کوچک تا متوسط با دانشگاههای بزرگ نسبی نیزوضع چنین است. حتی در ایران هم شهرهای کوچک دارای دانشگاههای آزاد پرجمعیت چنین حسی را در زمان تعطیلی دانشگاه در افراد ساکن در منطقه مجاور دانشگاهها به وجود می آورد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)