صفحه 127 از 136 نخستنخست ... 2777117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,261 تا 1,270 , از مجموع 1356

موضوع: چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

Senior Member Beginner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc In Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

نظرات دوستان جالب هست. واجب شد تورنتو و مونترال رو هم برم ببینم.
    ونکوور که به نظر من خیلی خوب بود. من نه تنها احساس بدی از مراوده با مردم ،بانک ، مراکز نیوکامر، فیتنس کلاب و.... چه می دونم خیلی جاهای دیگه. بهم دست نداد بلکه احساس warm و welcoming بودن مردم هم بهم دست داد.
    مثلا به عابرین خیلی خیلی احترام میذاشتن. ماشین از ده متری مونده به خط عابر وای میستاد با اینکه من هنوز به خط عابر هم نرسیده بوده. در حدی که یه بار اصلا نمی خواستم از خیابون رد شم، دیدم یارو ایستاد ، تازه مکث هم کردم رد بشه، با دست اشاره کرد نه تو اول رد شو! چکار دارید، از خجالتم الکی رفتم اون ور خیابون
    یا مردم موقع سوار شدن به اتوبوس هوای همو داشتن و یه جورایی اگر آدم مسن بود زودتر سوار میشد و بهش جا میدادن.
    توی downtown هم حس نمیکردی شهر شلوغه! از downtown که میرفتی بیرون باید دنبال آدم میگشتی (جدای از شوخی واقعا فضا به نسبت جمعیت خیلی زیاد بود)
    نکته دیگه اینکه مردم اهل زندگی کردن بودن! خیلی ریلکس میرفتن سر کار و بر میگشتن. حالا یا میومدن لب ساحل یا کلاب ... از شتاب و استرس ایران اثری نبود.
    خونه گرون بود، ولی تعداد و تنوعش هم زیاد بود.
    چاله چوله هم تو خیابونهای فرعی داشت، اما کلیت شهر خیلی سالم بود.
    کار یدی فراوان بود، اما برای کار حرفه ای مشخصتا تلاش مضاعفی میخواست. برداشت من این بود میشه با تلاش به اهداف رسید.
    سگها جولان میدادن، از گربه هم خبری نبود تو خیابونا! غاز و اردک و کبوتر هم زیاد بود. جالب بود همه حیونا هم با هم خوب بودن ! من اصلا رفتم تو فکر که چطور اینهمه سگ از کنار هم رد میشن چیزی به هم نمیگن! اگه ایران بود... تیکه پاره کرده بودن همو! فرهنگ کانادایی رو حیوونها هم اثر کرده بود.
    حمل و نقل عمومی خیلی خوب بود. البته همه جای کانادا مثل اینکه اوکی هست.
    آب و هوا محشر بود. دریا بود ولی شرجی نبود! بارون میومد ولی نرم و دل پذیر. آفتاب که میشد، تقریبا همه میومدن بیرون از خونه. زیبایی هم دو چندان میشد.
    حالا اینم بگم یه عطر خوب داشتم ، توی suspension bridge گمش کردم (نمیگم زدن چون شاید واقعا اینطور نباشه). یا یه بار دیدم تو خیابون ساک یه نفر رو دزدیدن، البته پلیس دو تا خیابون اونورتر گرفتش.
    پلیسای کانادا خیلی خوب بودن. Dodge Charger های سیاه و سفید و حضور ساپورتیوشون در شهر، کلا خاطره مکدر سمند های سبز و سفید XXX رو از ذهن من برد
    زباله و آشغال خیلی کم بود در سطح شهر. تنها چیزی که به چشم من اومد ته سیگار بود که میشه گفت رعایت نمیکردن. با اینحال میگم شهر تمیز بود.
    من کلا جمع بندیم خیلی مثبت بود. فکر میکنم واضح هست چه شهری رو برای زندگی انتخاب میکنم

Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنیک تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط rmn_990 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان لطفا راجع به شهر لندن در اونتاریو هم نظرتون رو بفرمایید
    تا الان چیزی که من متوجه شدم اینه که خیلی از تورنتو کوچیک تره و قطب اصلی شهر دانشگاهش هست
    که به تبع اون تابستونا شهر سوت و کور میشه ولی بقیه سال اینجوری نیست

من سپتامبر برای تجصیل اومدم و راستش رو بخواین چون از تهران میومدم اصلا اینجا رو دوست نداشتم ، خلوت هست ، کوچیک هست اون جنب و جوشی که توی تهران هست رو اینجا نمیبینین. ولی خوب خوبی هایی هم داره مثلااینکه کرایه خونه و حمل و نقل از تورنتو ارزونتره ، دانشگاهش خیلی کمپس زیبایی داره کلا روح آدم تو تابستون شاد میشه ، و کلا شهر آرومی هست ،
    در کل من معتقدم که برای زندگی دانشجویی جای مناسبیه ولی برای زندگی همیشگی میتونه کسل کننده باشه .

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    نظرات دوستان جالب هست. واجب شد تورنتو و مونترال رو هم برم ببینم.
    ونکوور که به نظر من خیلی خوب بود. من نه تنها احساس بدی از مراوده با مردم ،بانک ، مراکز نیوکامر، فیتنس کلاب و.... چه می دونم خیلی جاهای دیگه. بهم دست نداد بلکه احساس warm و welcoming بودن مردم هم بهم دست داد.
    مثلا به عابرین خیلی خیلی احترام میذاشتن. ماشین از ده متری مونده به خط عابر وای میستاد با اینکه من هنوز به خط عابر هم نرسیده بوده. در حدی که یه بار اصلا نمی خواستم از خیابون رد شم، دیدم یارو ایستاد ، تازه مکث هم کردم رد بشه، با دست اشاره کرد نه تو اول رد شو! چکار دارید، از خجالتم الکی رفتم اون ور خیابون
    یا مردم موقع سوار شدن به اتوبوس هوای همو داشتن و یه جورایی اگر آدم مسن بود زودتر سوار میشد و بهش جا میدادن.
    توی downtown هم حس نمیکردی شهر شلوغه! از downtown که میرفتی بیرون باید دنبال آدم میگشتی (جدای از شوخی واقعا فضا به نسبت جمعیت خیلی زیاد بود)
    نکته دیگه اینکه مردم اهل زندگی کردن بودن! خیلی ریلکس میرفتن سر کار و بر میگشتن. حالا یا میومدن لب ساحل یا کلاب ... از شتاب و استرس ایران اثری نبود.
    خونه گرون بود، ولی تعداد و تنوعش هم زیاد بود.
    چاله چوله هم تو خیابونهای فرعی داشت، اما کلیت شهر خیلی سالم بود.
    کار یدی فراوان بود، اما برای کار حرفه ای مشخصتا تلاش مضاعفی میخواست. برداشت من این بود میشه با تلاش به اهداف رسید.
    سگها جولان میدادن، از گربه هم خبری نبود تو خیابونا! غاز و اردک و کبوتر هم زیاد بود. جالب بود همه حیونا هم با هم خوب بودن ! من اصلا رفتم تو فکر که چطور اینهمه سگ از کنار هم رد میشن چیزی به هم نمیگن! اگه ایران بود... تیکه پاره کرده بودن همو! فرهنگ کانادایی رو حیوونها هم اثر کرده بود.
    حمل و نقل عمومی خیلی خوب بود. البته همه جای کانادا مثل اینکه اوکی هست.
    آب و هوا محشر بود. دریا بود ولی شرجی نبود! بارون میومد ولی نرم و دل پذیر. آفتاب که میشد، تقریبا همه میومدن بیرون از خونه. زیبایی هم دو چندان میشد.
    حالا اینم بگم یه عطر خوب داشتم ، توی suspension bridge گمش کردم (نمیگم زدن چون شاید واقعا اینطور نباشه). یا یه بار دیدم تو خیابون ساک یه نفر رو دزدیدن، البته پلیس دو تا خیابون اونورتر گرفتش.
    پلیسای کانادا خیلی خوب بودن. Dodge Charger های سیاه و سفید و حضور ساپورتیوشون در شهر، کلا خاطره مکدر سمند های سبز و سفید XXX رو از ذهن من برد
    زباله و آشغال خیلی کم بود در سطح شهر. تنها چیزی که به چشم من اومد ته سیگار بود که میشه گفت رعایت نمیکردن. با اینحال میگم شهر تمیز بود.
    من کلا جمع بندیم خیلی مثبت بود. فکر میکنم واضح هست چه شهری رو برای زندگی انتخاب میکنم
    باید این رو بگم که حداقل در کیچنر یا واترلو فرهنگ رانندگی اینطوری نیست. چراغ زرده پا رو بزار رو گاز. اگر عابر میبینی سعی کن سریع رد بشی! اگر خودت عابر باشی که همیشه باید مواظب باشی چون ممکنه برخی خودروها توقف نکنند. جی واکینگ که اصلا جز فرهنگ کیچنر و واترلو هست! به جز چند تا اوتوبانش اگر شما در خیابانی پات هول پیدا نکردید شخصا به شما جایزه میدم!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

یه نکته جالب ! من در کلگری هر وقت میرفتم کاستکو تا لاستیک ماشین رو عوض کنم همیشه لاستیکها رو تو پلاستیک نو میگذاشتند اما اینجا دو بار لاستیکها رو عوض کردم و هر دو بار تو همون پلاستیک قبلی که مال کلگری هست گذاشتند!
    من در کلگری هر وقت میرفتم ماشین رو تو نمایندگی هوندا سرویس دوره ای میکردم یه کارواش رایگان هم میداد اما اینجا از اینجور چیزا خبری نیست

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    باید این رو بگم که حداقل در کیچنر یا واترلو فرهنگ رانندگی اینطوری نیست. چراغ زرده پا رو بزار رو گاز. اگر عابر میبینی سعی کن سریع رد بشی! اگر خودت عابر باشی که همیشه باید مواظب باشی چون ممکنه برخی خودروها توقف نکنند. جی واکینگ که اصلا جز فرهنگ کیچنر و واترلو هست! به جز چند تا اوتوبانش اگر شما در خیابانی پات هول پیدا نکردید شخصا به شما جایزه میدم!
    دقیقا همینجوره.

انتاریو قسمت جنوبیش این شکلیه.
    منو یه بار یه چینی (به قول رحمت خروس باز توی پایتخت، شاسی بلند داشت) نزدیک بود زیر بگیره.
    همینجوری گیج گیج راهشو گرفت و رفت.
    حتی اتوبوسای شرکت واحد هم اعصاب ندارن.
    اینجا هم با اینکه چراغ قرمزه ولی عابرا به راحتی رد میشن از خیابون! نه همیشه. گاهی.
    ولی بینی بین الله ماشینا از ترسشون (به جز اون چینی شاسی بلند دار که بعد از زیر نگرفتنم با تعجب داشت فکر میکرد که چرا زیرش نگرفتم!!؟) خیلی بیشتر از اتوبوسا و خود عابرین پیاده مراعات میکنن. نمیشه جمع بست همه رو ولی من همینایی که شما میبینین رو میبینم.
    مسئله بعدی که خیلی جذابتر میکنه جنوب انتاریو رو
    اینه که وقتایی که بارون میباره این راننده ها با ماشینو هاشون همینجوری اب و گل رو پرت میکنن سمت آدم. و میرن.
    بازم میگم نه همه، ولی براشون مهم نیست.
    مثل ایران نیست
    تو ایران بارها دیده بودم (از جمله بابام، داییام، عموهام، پسرعمه هام، دوستام، مامانم، خواهرم) که ابدااااا سمت کسی آب و گل پرت نمیکنن (از روی چاله چون با سرعت رد نمیشدن تو روزای بارونی)
    زینی جان من همه عزممو جزم کردم برم البرتا بعد از تموم شدن درسم!
    اینجا از دوستای کاناداییمم خیلییییی تعریف میشنوم از البرتا.
    به نظرم جنوب اونتاریو و مخصوصا تورنتو واسه کسی خوبه که علاقه داره توی جایی مثل تهران یا قاهره یا شهرهای اینجوری زندگی کنه.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دقیقا همینجوره.

منو یه بار یه چینی (به قول رحمت خروس باز توی پایتخت، شاسی بلند داشت) نزدیک بود زیر بگیره.
    اینجا هم با اینکه چراغ قرمزه ولی عابرا به راحتی رد میشن از خیابون! نه همیشه. گاهی.
    ولی بینی بین الله ماشینا از ترسشون (به جز اون چینی شاسی بلند دار که بعد از زیر نگرفتنم با تعجب داشت فکر میکرد که چرا زیرش نگرفتم!!؟) خیلی بیشتر از اتوبوسا و خود عابرین پیاده مراعات میکنن. نمیشه جمع بست همه رو ولی من همینایی که شما میبینین رو میبینم.
    اینه که وقتایی که بارون میباره این راننده ها با ماشینو هاشون همینجوری اب و گل رو پرت میکنن سمت آدم. و میرن.
    مثل ایران نیست
    تو ایران بارها دیده بودم (از جمله بابام، داییام، عموهام، پسرعمه هام، دوستام، مامانم، خواهرم) که ابدااااا سمت کسی آب و گل پرت نمیکنن (از روی چاله چون با سرعت رد نمیشدن تو روزای بارونی)
    به نظرم جنوب اونتاریو و مخصوصا تورنتو واسه کسی خوبه که علاقه داره توی جایی مثل تهران یا قاهره یا شهرهای اینجوری زندگی کنه.
    یکی از دوستان که بیش از ۹ سال در انتاریو بود و الان ۳ سالی هست که در کلگری زندگی میکنه موقع رفتن از کلگری به من گفت که اشتباه میکنی اونجا (انتاریو) خیلی با کلگری فرق میکنه. اما خوب ما راهی نداشتیم چون برای پی آر گرفتن مجبور بودیم یه شرکت اسپانسرمون کنه.
    من کلگری رو با اون زمستان طولانیش واقعا دوست دارم. اگر چه ۵ ماه از سال عملا outdoor activity چندان معنی نداره(البته خیلی ها هر هفته می رن اسکی) اما از دید من جایی هست که من روز اول ترک ایران آرزو داشتم. البته شاید به قول برخی دوستان واقعا کلگری توقع من رو بالا برده.

ApplyAbroad Guru

یه نکته جالب ! من در کلگری هر وقت میرفتم کاستکو تا لاستیک ماشین رو عوض کنم همیشه لاستیکها رو تو پلاستیک نو میگذاشتند اما اینجا دو بار لاستیکها رو عوض کردم و هر دو بار تو همون پلاستیک قبلی که مال کلگری هست گذاشتند!
    من در کلگری هر وقت میرفتم ماشین رو تو نمایندگی هوندا سرویس دوره ای میکردم یه کارواش رایگان هم میداد اما اینجا از اینجور چیزا خبری نیست
    من در همین انتاریو هم لاستیک ها رو در پلاستیک نو از کاستکو تحویل میگیرم هم نمایندگی هوندا همیشه یک کارواش رایگان بهم میده. فکر کنم یک توطئه ای در کاره که شما رو به کلگری برگردونند

Senior Member Beginner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc In Civil Engineering

دقیقا همینجوره.

مثل ایران نیست
    عجب! فکرشم نمیکردم این همه تفاوت بین فرهنگ شهر ها باشه.
    البته یه نکته ای هست که قبلا هم بحث شده. خیابونهای ونکوور به دلیل نوع خاص آب و هوا به نظرم سالم باقی میمونن. شهر های دیگه به علت تفاوت درجه زیاد ، احتمالا چاله و خرابی زیاد دارن. البته راننده های ونکوور وقتی چراغ سبز بود تند از سر تقاطع ها و مسیر ها میرفتن و لی چون سطوح صاف بود و زهکشی مناسب بود، چیزی نمی پاشید روی شما.
    ولی بازه میگم احترام به عابر وحشتناک رعایت میشد! حتی در جاهایی که چراغ عابر نبود، راننده ها کلی صبر میکردن تا عابر ها رد بشن. کامل میتونم بگم stress free قدم میزدم.

ApplyAbroad Superstar

دقیقا همینجوره.

مثل ایران نیست

در داخل خود gta در مناطق مختلفش تفاوت فرهنگ رانندگی و وضعیت مردم را مشاهده می کنید. من واقعیتش از رانندگی در داون تاون تورنتو اکراه دارم و اگر لازم باشه برم بدون ماشین می رم. اما در همین gta مناطق زیادی هست که فرهنگ رانندگی بسیار بالاست. مثلا در مناطق انتهایی شرق و غرب پایین تورنتو جاهایی را می بینید که آدم را به یاد سریال های آینه عبرت می اندازه اما جاهای دیگری هم هستن که حتی از راه رفتن در اونها لذت می برید. داره نزدیک 5 سال می شه که اینجام، دو تا ماشین هم داریم، هر بار برای تعویض روغن یا کار دیگه رفتم یا ماشین را شستن یا کوپن کارواش رایگان دادن. نمی شه واقعا همه چیز را اینطوری جمع بست.
    ویرایش توسط uxmal09 : April 30th, 2018 در ساعت 04:07 PM
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Superstar

کافیه سپر ماشین فقط پای شما را لمس کنه. می تونید طرف را رسما از هستی ساقط کنید و تا مدت ها از درآمد بیمه ارتزاق کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)