صفحه 128 از 136 نخستنخست ... 2878118119120121122123124125126127128129130131132133134135136 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1356

موضوع: چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

معیارهای انتخاب یک شهر برای یک مهاجر چه چیزهایی هستن؟
    آیا این مسائلی که اینجا بحث میشه هستن؟

متاسفانه نظرهای سلیقه ای و بعضا نادرست تو این فروم اینقد زیاد هست که آدم نمیدونه بیخیال بشه یا دم به ساعت بشینه و پاسخ این و اونو بده!

من نمیدونم بر چه اساسی کلگری با تورنتو اصلا قیاس میشه؟
    کار کردن تو بخش انرژی تنها فاکتوری هست که توجیح کننده اقامت تو کلگری هست.

یک مهاجر بیشتر از اینکه به کیفیت آسفالت شهر و یا تعداد سفید پوست در واحد سطح بخواد اهمیت بده ، دنبال کار و درآمد هست. موقعیت های شغلی تو تورنتو به مراتب از شهر های دیگه بیشتر هست.
    جمعیت بیشتر امکانات بیشتری رو به همراه میاره، رفاه و تنوع زیادتر میشه، لذا یک فرد تازه وارد بهتره تو شهری وارد بشه که جمعیت بیشترش ضامن امکانات بیشتر براش باشه.
    تورنتو یک هاب هست، فرودگاه پیرسون در شرق کانادا مهمترین فرودگاه هست که پروازهای مستقیم به اروپا و آمریکا و آمریکای مرکزی و جنوبی داره! از تورنتو پرواز مستقیم به دوبی و استانبول هست.
    کلگری یه شهر وسط کاناداس که پروازهاش باید یه جایی تو کانادا یا نهایت آمریکا استاپ کنن و کانکشن بخورن.
    تصور کنین بخواین از کلگری برین ایران، ۴ ساعت میرین تا تورنتو بعد یه استاپ که خدا میدونه بعد ۱۱ ساعت تا استانبول بعد یه استاپ که خدا میدونه و بعد ۳ ساعت تا تهران! (هزینه بلیط رو هم قیاس نکنیم)
    دست کم نگیرین، تمام این فاکتورها رو کیفیت زندگی فرد مهاجر خصوصا خانم ها که ارتباط عاطفی عمیقی با خانواده هاشون غالبا دارن تاثیر میذاره.
    خیلی ها دوست دارن تو کامینیوتی خودشون باشن و یا فعالیت هایی داشته باشن که به فرهنگ ما نزدیکه مثلا برن کلاس موسیقی سنتی!! (تو تورنتو مقدور تره)
    دما !
    تورنتو سرده، کلگری افتضاحِ !
    یه جا میخوندم متوسط دمای زمستون تورنتو ۳ درجه اس و کلگری منفی ۷ درجه (لطفا سرچ کنین) -خلاصه تفاوت اصلا کمی نیست و رو رضایت شما از زندگیتون خیلی تاثیر داره.

اجاره مسکن تو کلگری خیلی محسوس کمتر هست که این نکته بسیار مهمی محسوب میشه و برای یک تازه وارد فاکتور میتونه باشه.

دانشگاه! اصلا بیاین حرفش رو نزنیم که کیفیت آموزش تو تورنتو اصلا قابل قیاس با کلگری نیست. (حالا یکی میاد میگه: آیا میدانستید دانشگاه کلگری در حوزه شناخت تک یاخته ها رتبه ۱۱ ام دنیا را داراس!! - منظور قیاس کلی هست ، دانشگاه ها و مراکز آموزشی تورنتو و حومه خیلی بهتر از کلگری و غیره هستن)

نکته آخر، از مرکز شهر تورنتو که خارج میشی هر بخشیش یه جوره. مثل تهران که از جنوب تا شمال و از شرق تا غربش کاملا متفاوت هست.
    پس مثلا کسی که از اسکاربرو هست نمیتونه در خصوص کل تورنتو نظر جامع بده، مثل این میمونه که ساکن میدون ونک بخواد از نگاه خودش تحلیل جامعی از تهران و خصوصا خیابون منیریه بده. (هیچ ربطی بهم ندارن)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    معیارهای انتخاب یک شهر برای یک مهاجر چه چیزهایی هستن؟
    آیا این مسائلی که اینجا بحث میشه هستن؟

متاسفانه نظرهای سلیقه ای و بعضا نادرست تو این فروم اینقد زیاد هست که آدم نمیدونه بیخیال بشه یا دم به ساعت بشینه و پاسخ این و اونو بده!

من نمیدونم بر چه اساسی کلگری با تورنتو اصلا قیاس میشه؟
    کار کردن تو بخش انرژی تنها فاکتوری هست که توجیح کننده اقامت تو کلگری هست.

یک مهاجر بیشتر از اینکه به کیفیت آسفالت شهر و یا تعداد سفید پوست در واحد سطح بخواد اهمیت بده ، دنبال کار و درآمد هست. موقعیت های شغلی تو تورنتو به مراتب از شهر های دیگه بیشتر هست.
    جمعیت بیشتر امکانات بیشتری رو به همراه میاره، رفاه و تنوع زیادتر میشه، لذا یک فرد تازه وارد بهتره تو شهری وارد بشه که جمعیت بیشترش ضامن امکانات بیشتر براش باشه.
    تورنتو یک هاب هست، فرودگاه پیرسون در شرق کانادا مهمترین فرودگاه هست که پروازهای مستقیم به اروپا و آمریکا و آمریکای مرکزی و جنوبی داره! از تورنتو پرواز مستقیم به دوبی و استانبول هست.
    کلگری یه شهر وسط کاناداس که پروازهاش باید یه جایی تو کانادا یا نهایت آمریکا استاپ کنن و کانکشن بخورن.
    تصور کنین بخواین از کلگری برین ایران، ۴ ساعت میرین تا تورنتو بعد یه استاپ که خدا میدونه بعد ۱۱ ساعت تا استانبول بعد یه استاپ که خدا میدونه و بعد ۳ ساعت تا تهران! (هزینه بلیط رو هم قیاس نکنیم)
    دست کم نگیرین، تمام این فاکتورها رو کیفیت زندگی فرد مهاجر خصوصا خانم ها که ارتباط عاطفی عمیقی با خانواده هاشون غالبا دارن تاثیر میذاره.
    خیلی ها دوست دارن تو کامینیوتی خودشون باشن و یا فعالیت هایی داشته باشن که به فرهنگ ما نزدیکه مثلا برن کلاس موسیقی سنتی!! (تو تورنتو مقدور تره)
    دما !
    تورنتو سرده، کلگری افتضاحِ !
    یه جا میخوندم متوسط دمای زمستون تورنتو ۳ درجه اس و کلگری منفی ۷ درجه (لطفا سرچ کنین) -خلاصه تفاوت اصلا کمی نیست و رو رضایت شما از زندگیتون خیلی تاثیر داره.

اجاره مسکن تو کلگری خیلی محسوس کمتر هست که این نکته بسیار مهمی محسوب میشه و برای یک تازه وارد فاکتور میتونه باشه.

دانشگاه! اصلا بیاین حرفش رو نزنیم که کیفیت آموزش تو تورنتو اصلا قابل قیاس با کلگری نیست. (حالا یکی میاد میگه: آیا میدانستید دانشگاه کلگری در حوزه شناخت تک یاخته ها رتبه ۱۱ ام دنیا را داراس!! - منظور قیاس کلی هست ، دانشگاه ها و مراکز آموزشی تورنتو و حومه خیلی بهتر از کلگری و غیره هستن)

نکته آخر، از مرکز شهر تورنتو که خارج میشی هر بخشیش یه جوره. مثل تهران که از جنوب تا شمال و از شرق تا غربش کاملا متفاوت هست.
    پس مثلا کسی که از اسکاربرو هست نمیتونه در خصوص کل تورنتو نظر جامع بده، مثل این میمونه که ساکن میدون ونک بخواد از نگاه خودش تحلیل جامعی از تهران و خصوصا خیابون منیریه بده. (هیچ ربطی بهم ندارن)
    یکی از مهمترین تفاوت شهرهای مختلف در کشورهای توسعه یافته با کشورهای دیگر در زیر ساختها و امکانات و شیوه توزیع آن بر اساس جمعیت هست.با نگاه ایرانی تهران بهترین شهر ایران هست چون همه امکانات در تهران جمع شده و بقیه شهرها همگی عقب تر از تهران حرکت میکنند ولی نگاه ایرانی به ساختارهای شهری در کانادا عملا منتهی به نتایج درستی نمیشود. جمعیت بیشتر نه تنها مساوی با امکانات بیشتر نیست بلکه عملا اداره امور شهر را برای شهرداری ها دشوار تر میکند بعلاوه ملاک مقایسه کیفیت زندگی یا آموزش در شهرهای جهان دیدگاه شخصی افراد نیست.موسسات مختلف سنجش کیفیت زندگی در شهرها آمار سالیانه اعداد و ارقام زیادی بر اساس مطالعات علمی منتشر میکنند و عملا شهرهای شلوغ و پر جمعیت همیشه شانس کمتری برای صعود در رتبه بندی ها دارند.اگر همه جمعیت کانادا قرار بود مثل شما فکر کنند شهرهای کوچک کانادا میبایست به طور کلی خالی از سکنه میشد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    یکی از مهمترین تفاوت شهرهای مختلف در کشورهای توسعه یافته با کشورهای دیگر در زیر ساختها و امکانات و شیوه توزیع آن بر اساس جمعیت هست.با نگاه ایرانی تهران بهترین شهر ایران هست چون همه امکانات در تهران جمع شده و بقیه شهرها همگی عقب تر از تهران حرکت میکنند ولی نگاه ایرانی به ساختارهای شهری در کانادا عملا منتهی به نتایج درستی نمیشود. جمعیت بیشتر نه تنها مساوی با امکانات بیشتر نیست بلکه عملا اداره امور شهر را برای شهرداری ها دشوار تر میکند بعلاوه ملاک مقایسه کیفیت زندگی یا آموزش در شهرهای جهان دیدگاه شخصی افراد نیست.موسسات مختلف سنجش کیفیت زندگی در شهرها آمار سالیانه اعداد و ارقام زیادی بر اساس مطالعات علمی منتشر میکنند و عملا شهرهای شلوغ و پر جمعیت همیشه شانس کمتری برای صعود در رتبه بندی ها دارند.اگر همه جمعیت کانادا قرار بود مثل شما فکر کنند شهرهای کوچک کانادا میبایست به طور کلی خالی از سکنه میشد.

شما به عبارت "مهاجر" در بحث دوست مون توجه نکردید. خودتون می دونید که یک مهاجر تازه وارد (اگر میلیاردر نباشه) هدفش شهرهای کوچک نیست چون شانس اشتغال در این شهرها عملا برای این شخص نوعی صفره وگرنه بله، بسیاری از شهرهای کوچک کانادا از لحاظ کیفیت زندگی وضعیت مطلوبی دارند. جمعیت بیشتر اتفاقا در این حالت به معنی شانس بالاتر اشتغال و فراهم تر بودن زمینه شروع زندگی در یک کشور جدیده.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    شما به عبارت "مهاجر" در بحث دوست مون توجه نکردید. خودتون می دونید که یک مهاجر تازه وارد (اگر میلیاردر نباشه) هدفش شهرهای کوچک نیست چون شانس اشتغال در این شهرها عملا برای این شخص نوعی صفره وگرنه بله، بسیاری از شهرهای کوچک کانادا از لحاظ کیفیت زندگی وضعیت مطلوبی دارند. جمعیت بیشتر اتفاقا در این حالت به معنی شانس بالاتر اشتغال و فراهم تر بودن زمینه شروع زندگی در یک کشور جدیده.
    برای مهاجری که روز اول پاشو میزاره کانادا باید پیدا کردن کار در اولویت باشه نه سرما و گرما و مدت پرواز و...،بعلاوه اینکه ملاک مهاجرت برخی از هموطنان به شهرهایی
    مثل تورنتو همین حس تهران بودن تورنتو هست.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

از موسسات معتبر رتبه بندی صحبت کردین که جدا جای تقدیر داره و مطمئنا بهتر از نظر شخصی هست.
    من به جای پاسخ آنی دادن ، یه سرچ کردم که ریپورت اکونومیست رو پیدا کنم در خصوص رتبه بندی شهرهای دنیا از نظر قابلیت سکونت ، فاکتورهای رتبه بندی بیشتر حول محور سلامت ، امنیت ، فرهنگ ، زیرساخت و... هستن
    توجه بکنین تورنتو بالاتر از کلگری رتبه بندی شده (صفحه 8 )
    https://www.smh.com.au/cqstatic/gxx1...Report2017.pdf

بعد از نظر اقتصادی هم میتونین تو این رتبه بندی قیاس کنین که اوضاع دوتا شهر چطور هست و کلگری چقدر پایینه (رتبه 7 تورنتو ، رتبه 71 کلگری به سقوط 22 رتبه ای کلگری توجه کنین)
    http://www.longfinance.net/images/gfci/gfci_22.pdf

نهایتا ، وقتی جمعیت 6 میلیونی تورنتو رو با 1.3 میلیونی کلگری قیاس کنین متوجه میشین که احتمالا بیشتر آدم ها مثل من فکر میکنن. (فقط گوگل کنین این رو)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Member sia2016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه کالیفرنیا

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    کافیه سپر ماشین فقط پای شما را لمس کنه. می تونید طرف را رسما از هستی ساقط کنید و تا مدت ها از درآمد بیمه ارتزاق کنید.
    البته به همین راحتی ها هم نیست که شرکت بیمه در خزانش رو باز کنه و خیلی راحت بگه بفرما هرچقدر میخوای بر دار.
    یه بنده خدایی رو میشناختم که با ماشین تصادف کرد و از کمر به پایین فلج شد. ویلچر نشین شد و کارشو هم از دست داد بهمین خاطر. 3 تا بچه کوچیک هم داشت.
    این بنده خدا از بیمه تقاضای خسارت کرد و بعد از کلی رفت و آمد و گرفتن وکیل و اینچیزا تونست تازه بیمه رو راضی کنه که بهش خسارت پرداخت بشه. اما به مدت دقیقا 1 سال تمام تحت نظر (حتی مخفیانه) شرکت بیمه بود که ببینند این واقعا فلج شده یا نه. شرکت بیمه به هر دری زد که بتونه یه مدرکی پیدا کنه که ایشون فلج کامل نیست و خودش رو به فلجی زده.
    تا جایی که حتی برای مدت طولانی براش بپا گذاشته بودند که ببینند وقتی از خونه بیرون میاد پیش میاد که از روی چرخ بلند بشه و یکم راه بره یا نه.

در نهایت بعد از 1 سال و خورده ای قبول کردند که 1 میلیون بهش بدن.
    ممنون از امتیازهایی که میدین. موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    عجب! فکرشم نمیکردم این همه تفاوت بین فرهنگ شهر ها باشه.
    البته یه نکته ای هست که قبلا هم بحث شده. خیابونهای ونکوور به دلیل نوع خاص آب و هوا به نظرم سالم باقی میمونن. شهر های دیگه به علت تفاوت درجه زیاد ، احتمالا چاله و خرابی زیاد دارن. البته راننده های ونکوور وقتی چراغ سبز بود تند از سر تقاطع ها و مسیر ها میرفتن و لی چون سطوح صاف بود و زهکشی مناسب بود، چیزی نمی پاشید روی شما.
    ولی بازه میگم احترام به عابر وحشتناک رعایت میشد! حتی در جاهایی که چراغ عابر نبود، راننده ها کلی صبر میکردن تا عابر ها رد بشن. کامل میتونم بگم stress free قدم میزدم.
    تجربه زندگی خود من در شهرهای مختلف انتاریو (15+ سال) بسیار مثبت یوده است. بمراتب انتاریو را به کبک و حتی ایالتهای مجاور در امریکا (نیویورک، پنسیلوانیا و میشیگان) ترجیح میدهم. البته من در مرکز شهر تورنتو زندگی نکرده ام و کلگری را هم ندیده ام.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

برای مهاجری که روز اول پاشو میزاره کانادا باید پیدا کردن کار در اولویت باشه نه سرما و گرما و مدت پرواز و...،بعلاوه اینکه ملاک مهاجرت برخی از هموطنان به شهرهایی
    مثل تورنتو همین حس تهران بودن تورنتو هست.
    من فکر میکنم چون دوستان چند ساله کانادا زندگی میکنن دغدغه هاشون یکمی سطحش فراتر رفته (یا شاید از اول رفاه ایران رو با خودشون آوردن توی کانادا)
    دقیقا همینجوره. من الان دنبال کارم، دنبال فارغ التحصیلیم. چه فرقی داره کلاس موسیقی سنتی داره شهرم یا نه؟ مگه من روی گنجم که برم کلاس موسیقی سنتی؟
    یه سال و چهار ماهه خوشنویسی نکردم چون قلم و دواتهامو نیاوردم و "تورنتو" گرون میفروشه و گفتم بعد از فارغ التحصیلیم و کار پیدا کردن میخرم.
    گیتاری ندارم که بزنم، چون باید گیتار بخرم. و اونم قراره بعد از فارغ التحصیلی بخرم (وقتی کار پیدا کنم).
    چه فرقی داره مدت پرواز به ایران هشت ساعته یا ده ساعت یا بیست ساعت برای منی که هنوز ایران نرفتم از وقتی اومدم؟ چه فرقی داره سراحساسات دخترانه من چی میاد؟ اصلا چه فرقی داره چند تا ایرانی دور و بر من هست وقتی من اصلا دور و برم ایرانی ندارم اینجا؟ اگه واقعا اینقدر وابستگی به ایرانیا مهم بود که من تا الان باید میمردم.
    اینا دغدغه دو گروه میتونه باشه به نظرم:
    1. کسایی که اومدن زندگیشونو با زحمت ساختن و الان به ثبات رسیدن و به فکر ارتقای زندگی برای خودشون و همسر و فرزندان هستن
    2. کسانی که از ایران پول اوردن و ددیشون هر چند وقت یه بار میاد سر میزنه بهشون و پول وام هاشونو میده (من همچین کسی رو میشناسم اینجا) و هرگز بلیط های هواپیماشون از بیزینس کلس پایین تر نیومده. برای اونها بله مدت سفر و "تهران" بودن تورنتو مهمه. بعدم ما اگه اینقدر دنبال شبیه سازی کشور خودمون بودیم، چرا خب در به در دنبال شهری هستیم که شبیه تهرانه؟
    در کل بحث کردن توی این فروم و هر فرومی و کلا بحث کردن ارزش نداره. ولی میخوام برم کلگری کار کنم ببینم چجوریه! فکر میکنم تجربه جالبی باشه. این دوستای کاناداییمم خیلی تعریف میکنن البرتا رو.
    یه تصحیح هم بکنم پست قبلمو (خطاب به جناب uxmal) درست میفرمایین نباید اونجوری جمع میزدم جنوب استان اونتاریو رو. عذرخواهی میکنم. من فقط مشاهداتمو از شهر خودمون و 4 تا شهر بغلیمون و تورنتو (اونم فقط دو سه تا نقطه ش) و نیاگارا عرض کردم.

منظورمم این نبود که همه اینجورین. ولی این چیزا رو منم میبینم. همین مسائلی که اقای زینی میبینه.
    دقت کنین، من 1000 بار دیگه هم همین شهرمون و اونتاریو رو به زندگی تو خیلی جاهای ایران ترجیح میدم. اینجا دوستایی پیدا کردم که با هیچی تو دنیا عوضشون نمیکنم و مال همین انتاریو هستن. واقعا دوست دارم شهرمونو. وقتی 4 تا جمله درباره ش صحبت میکنی دلیل بر این نیست که ازش بدت میاد که. ما عادت کردیم تا یکی یه نظری میده میپریم وسط میزنیم سرش. ولی البرتا تجربه جالبی باید باشه حداقل برای دو سال زندگی

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    از موسسات معتبر رتبه بندی صحبت کردین که جدا جای تقدیر داره و مطمئنا بهتر از نظر شخصی هست.
    من به جای پاسخ آنی دادن ، یه سرچ کردم که ریپورت اکونومیست رو پیدا کنم در خصوص رتبه بندی شهرهای دنیا از نظر قابلیت سکونت ، فاکتورهای رتبه بندی بیشتر حول محور سلامت ، امنیت ، فرهنگ ، زیرساخت و... هستن
    توجه بکنین تورنتو بالاتر از کلگری رتبه بندی شده (صفحه 8 )
    https://www.smh.com.au/cqstatic/gxx1...Report2017.pdf

بعد از نظر اقتصادی هم میتونین تو این رتبه بندی قیاس کنین که اوضاع دوتا شهر چطور هست و کلگری چقدر پایینه (رتبه 7 تورنتو ، رتبه 71 کلگری به سقوط 22 رتبه ای کلگری توجه کنین)
    http://www.longfinance.net/images/gfci/gfci_22.pdf

نهایتا ، وقتی جمعیت 6 میلیونی تورنتو رو با 1.3 میلیونی کلگری قیاس کنین متوجه میشین که احتمالا بیشتر آدم ها مثل من فکر میکنن. (فقط گوگل کنین این رو)
    دقیقا همینطور هست، یعنی عملا در مقایسه با دیگر شهرهای جهان ونکوور تورنتو و کلگری با اختلاف ناچیز جزو بهترین ها هستند. در این آمار گیری البته فواصل شهرها از ایران و سرما و گرما مد نظر نبوده است.نکته جالبتر در مورد این آمار نام بردن از شهر تهران به علت پیشرفت چشمگیر در پنج سال گذشته هست که البته خودش بحث جداگانه ای هست.

Member sia2016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه کالیفرنیا

به نظر من کلا این موضوع از فروم باید بسته بشه یا حداقل نامی که برای موضوع در نظر گرفته شده عوض بشه.

کلا این سوال "چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید و چرا؟" پرسیدنش اشتباه هست مخصوصا برای ماهایی که همه مهاجر هستیم.
    این سوال فقط 1 جواب درست و مشخص داره که اونم اینه.
    جایی رو برای اقامت/زندگی انتخاب میکنم که اول از همه کار (کار مرتبط با تخصصم) برام فراهم باشه و در درجه بعد بتونم با توجه به درآمدم از اون کار زندگی قابل قبولی رو برای خودم و خانوادم بسازم.

شما پول داشته باش به اندازه ای که از پس تمامی هزینه های زندگیت بر بیای، هر جایی که دلت میخواد زندگی کن.

اینکه عده ای از دوستان میان مثلا تورنتو رو با تهران مقایسه میکنند و یا کلا کانادا رو با ایران قیاس میکنند اصلا پاسخ مناسبی به این سوال فروم نیست. اگر ایران خوب بود دیگه برای چی اومدیم کانادا. همونجا میموندیم از امکانات رفاهی و تفریحی موجود در ایران لذت میبردیم. دیگه نمیومدیم کانادا که از چاله چوله های خیابونهای شهر بنالیم یا اینکه آب و هوای سردش ما رو اذیت کنه و یا مثلا بگیم در این شهر از خط عابر پیاده که رد میشی ماشین وای میسه یا نه از روتون رد میشه.

کسی که برای مهاجرت میره به یک کشور دیگه، یعنی بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که شرایط زندگی در فلان کشور برای ایشون بهتر بوده تا در ایران.

شما پاسخ بدین به این سوالات.

یکی هست آب و هوای سرد اذیتش میکنه و کلا نمیتونه سرما رو تحمل کنه اما اگر توی انتاریو بمونه کار در ضمینه تخصصیش هست اما مثلا کار در ایالت بریتیش کلمبیا براش نیست ولی آب و هوای اونجا براش مساعد تره. خوب ایشون الان کجا باید بره برای زندگی؟ بره بریتشکلمبیا کار نداره ولی هواش خوبه. بره توی انتاریو کار گیرش میاد اما هواش مساعد نیست.

بعضی از مهاجران عزیز هم هستند که جدا از اینکه دوست دارن مهاجرت کنند، بودن در جامعه ی ایرانی هم خیلی براشون مهم هست. که خوب در حال حاضر میشه گفت شهر تورنتو از امتیاز داشتن جمعیت بالای ایرانیان برخوردار هست. به همین خاطر بدون در نظر گرفتن شرایط زندگیشون ترجیح میدن هر سختی رو تحمل کنند اما همچنان در جامعه ایرانی باشند و از مزایای آن استفاده کنند.

من بشخصه هر وقت میام تورنتو (مخصوصا از قسمت سوپر خوراک به سمت ریچمندهیل و اونطرف ها) انگار که وارد یکی از شهرهای ایران شده باشم. همون سر و صدا، همون فرهنگ غلط رانندگی ، همون بوق های بی مورد و همون ادبیات گویشی ایرانی ها. (جسارت نباشه اما بصورت کلی مثال زدم)
    خوب اگر من میخواستم توی یک همچین محیطی زندگی کنم همون ایران میموندم دیگه. چرا دوری از خانواده رو بخوام تحمل کنم و باز هم بیام توی محیطی زندگی کنم که کاملا شبیه ایران و فرهنگ امروز جامعه ایرانی باشه!

همین فرهنگ رانندگی مثلا، شما در شهر کیچنر واترلو و کلا شهر های نسبتا کوچیکتر اطراف تورنتو 1 دونه صدای بوق ماشین نمیشنوی. حتی توی اوج شلوغی و ترافیک شهری. حالا توی تورنتو و همون مناطقی که عرض کردم محاله دقیقه ای یک ماشین بوق نزنه. دوستت و میبینی -> بوق. عابر پیاده میخواد رد شه -> بوق. راننده بغلی یه کوچولو به ماشینت نزدیک میشه -> بوق. پرنده رد میشه کار خرابی میکنه رو ماشینت -> بوق. نمیدونم والا این بوق زدنهای الکی کی میخواد تموم بشه.

حالا همین فرهنگ بوق زدن رو ما ترویج دادین توی فرهنگ رانندگی بقیه ملیت ها. چینیه یا هندیه رو هم میبینی، اونا هم بوق میزنن.

کلا مهاجرت کردیم که اعصابمون راحت باشه نه اینکه دوباره توی همون شرایط و فرهنگ *** ایرانی بخواین اعصابمون رو خرد کنیم...

رستوران ایرانی میری ماشالله اینگار همه با هم مسابقه گذاشتند که کی بلند تر صحبت بکنه. اصلا نمیفهمی دوستت یا خانمت چی داره بهت میگه. اینقدر صدای موسیقی رو بلند میکنند که نمیدونی اومدی کباب بخوری یا پاشی اون وسط قر کمر بیای.

کلا به نظر من زندگی در شهر های اطراف تورنتو خیلی بهتره تا اینکه توی خود تورنتو باشی. هزینه زندگی کمتر، قیمت کمتر بنزین، آرامش شهر، ترافیک کمتر، قیمت کمتر بیمه ماشین، قیمت پایین تره خونه، اجاره خونه کمتر، یادگیری بیشتر و بهتر از اداب و رسوم فرهنگ کانادایی. خلوتی فروشگاهها و ادارات دولتی که منجر به رسیدگی بهتر و سریعتر به مردم میشه و غیره... دسترسی خیلی راحت تر هم به کلان شهر تورنتو.

امکانات تفریحی هم به اندازه جمعیت و ساختار شهر موجود هست در همه شهر ها. حالا اگه کسی بخواد کنسرت فلان خواننده رو بره خوب آخر هفته پا میشه 1 ساعت درایو میکنه و میره تورنتو و بر میگرده.

هر روز هفتمون رو که در حال تفریح کردن نیستیم که مهم باشه حتما در تورنتو زندگی کنیم.
    ممنون از امتیازهایی که میدین. موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)